Keresés

Részletes keresés

Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3349

Vajon melyikre gondolnak kinai német alatt?

Előzmény: pintjano (3346)
jaro1979 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3348

Lehetséges hogy nem eredeti az enyém,valószinűleg ez lehet a gond.

Előzmény: alfi13 (3347)
alfi13 Creative Commons License 2017.01.29 0 1 3347

Az eredeti Felcó szerintem tökéletes. Nincs még egy márka amit anyian hamisítanának mint a Felcót. Valószínűleg néked nem eredeti késed van. Kb 20 éve vettem egy Felco 2-es ollót jó pár évig semmi baj nem volt vele míg el nem vittem egy "köszörűshöz", akkor lett vége kellett vásárolnom egy pengét meg egy ellen kést és azóta megtanultam magam élezni.

Előzmény: jaro1979 (3344)
pintjano Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3346

http://metszoollo.hu/index2.html

Itt van Ars és Kuker... Megbizható a forgalmazó. Igaz én csak Kukert vettem, de

nem bántam meg. Igaz van jobb nekem  ennél: KUKER 5/21 metszőolló, de azokat már nem gyárják... Ars-ot ajánlom. üdv PJ

Előzmény: Kapa bácsi (3337)
jaro1979 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3345

Szerintem is jó döntés a Bahco,könnyen tudsz rendelni pótalkatrészeket hozzá.De ha van rá lehetőséged,keress fel egy márkakereskedőt és próbáld ki a neked legmegfelelőbb méretet,mert ez is nagyon fontos.Vegyél mellé egy jó élezőt és rendszeres karbantartás mellett évekig nem lesz gondod az ollóval.

Előzmény: Topacsenkó (3342)
jaro1979 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3344

Üdv. én sem jól fejeztem ki magam,a Felco pengék jók,csak érzékenyebbek én éveken keresztül használtam de egy kissebb feszítésre is könnyen lepattant a penge éle.Élezés után szerintem rövidebb ideig tartják meg az élességüket mint pl.a Bahco pengék.Talán puhább anyagból készülnek, nem tudom.Nekem most egy Bahco P110-20 as ollóm van,ez egy régebbi típus de nagyon meg vagyok elégedve vele.Ágvágóból Fiskars L109-es típust használok,egyenlőre bírja,tudom a Bahco ,Felco ágvágók jobbak de sajnálok kiadni értük 80-100 eurót.Fűrészből pedig a Bahco 396 JS-t használom amit szintén csak dícsérni tudok!

Előzmény: Kapa bácsi (3337)
tothbalazs262 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3343

Persze, azért írtam, hogy profi nem lesz tőle senki, de iránymutatásnak nem rossz.

Előzmény: simon53 (3339)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3342

Kosz mindenkinek a metszoollos hozzaszolasokat. A velemenyeitek alapjan tovabbra is a bahco tunik szamomra idealisnak. A gardena es fiskars  ezek szerint nem egy ligaban jatszik ezekkel...

Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3341

Azokat majd atporgetem. 

Előzmény: simon53 (3339)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3340

Koszi. Meg nem toltottem le de a link atjott koszonom.

Előzmény: tothbalazs262 (3338)
simon53 Creative Commons License 2017.01.29 0 1 3339

Túl sok reményt ne füzzetek ehhez a Bálint gazda videóhoz, én is megrendeltem annak idején. Hülyeség volt.

Hát mit mondjak, egy kalap sz..., és még nem is voltam durva.

Több mint a fele metszőolló, ágvágó reklám, másik felében percenként egy idegesítő zenével jön be a cím.

Metszésről talán 10 perc ha van, az is csapnivaló.

Előzmény: tothbalazs262 (3338)
tothbalazs262 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3338

Mindenkinek elküldtem, aki jelezte. Sajnos csak most tudtam feltölteni, a gyerkőc kétszer is bezárta a böngészőt feltöltés közben. :) Ha valakinek nem ment át kérem jelezze. 

Előzmény: Topacsenkó (3327)
Kapa bácsi Creative Commons License 2017.01.29 0 1 3337

A 8-s Felco kisebb változata a 6-s pont ugyanaz,csak kisebb.Azt hiszem itt a fórumon mozo árul ARS-t,ha tévedek elnézést.Nekünk van a Felcoból 2,8,12,ágvágó a 200A-40,és fűrész is ágvágó van Bacho P16,és egy forgónyeles egykezes.Nem mondanám a pengékre,hogy nem jó,az élezésre kényes/hogy pontosan legyen fenve/én egy Bacho élezőt használok pár pillanat,meghúzom minden használat előtt,és éveket bír a penge,nem koptatom fölöslegesen.A Löwe,nem ilyen tartós a szomszédnak azok vannak,a penge gagyibb rajt.Mindenesetre vásárlás előtt javaslom a kézbe vételt kipróbálást!

Előzmény: jaro1979 (3336)
jaro1979 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3336

Üdv.hát én a felco 8.-at ajánlanám a kettes helyett,sokkal kényelmesebb,viszont a Felco pengék elég rövid élettartamúak,gyakrabban kell őket élezni így gyorsabban is kopnak,szerintem törékenyek is a pengék nekem héthavonta cserélni kellett.

Szerintem a Bahco márka nagyon jó ergonómiailag is jó a minősége,itt is cserélhetőek az alkatrészek csak drágábbak is,/a felco penge kb.10 euró,az a bahco esetében a duplája/.

Szerintem jó márkák még a Löwe,Corona,Berger,ill.az Ars márka.És a méretek valóban fontosak,neked a M.-es méret lenne jó ha kesztyűből is ezt használod.Itt olvashatsz a felco ollókról,érdemes elolvasni:http://kertigepbolt.blogspot.sk/2014/12/a-profi-metszoollo-felco-1-resz.html

 

Előzmény: Topacsenkó (3333)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3335

No megtalaltam a kajszis forumon emlitett videoidat is, meg lesz a vasarnapi program, ha hagyják a gyerekek.:-)

Előzmény: Mozo66 (3321)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3334

Bahco px m3 nagyon bejon.

Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3333

Nem péklapát inkább csak homokozólapát a kezem. Kesztyu, motoroskesztyu M-es  kell . Ágvagonak veszek majd masikat, metszoollonak eleg 20mm. Forgonyelesektol valamiert idegenkedem. 

Kapa bácsi Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3332

A kéz méretednek megfelelő ollót vegyél.A Felco 6-s az egy kompakt modell,forgónyeles változata a 12-s,ha a pénz nem számít azt vedd.Feleségem több mint 10,éve azt használ,1,Ha szőlőt,és több,mint 100.fát metszünk.Az ARS szintén jó olló,jók még a Bacho-k,a többi nem igazán,magam szintén egy forgónyelest használok a múltszázad óta egy Sandvick-t,a neve Bacho lett azóta.A legjobb ergonomiáju ollók a Felco-k,a legjobb pengék a Bacho,és az ARS.Jó választást!

Előzmény: Topacsenkó (3330)
alfi13 Creative Commons License 2017.01.28 0 1 3331

Ha Felco akkor a Felco2-őt válaszd. De nagyon jók az ARS ollók is keménykrómból készítik pl az ARS VS 9Z. Lehetőleg nagyobb ollót vegyél azok mindent vágnak ami befér az ollóba csak jó kéz kell hozzá.

Előzmény: Topacsenkó (3330)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3330

Ma nezegettem metszoollokat. 

Fiskars minoseg szerintem sokat romlott ezert oket kihagyom

1.szamu versenyzo felco 6

2. Gardena comfort 220

3. Letezik ertelmes alternativa?

Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3329

Azokkal egyebkent nem tortent ilyen drasztikus valtozas, elfogadták hogy vissza lettek vágva de annyi termést hoztak, hogy nem tudtunk vele mit csinalni. Egy csenevesz kis almafarol 120kg igen finom alma jott le az "ifjitast" kovetoen. igaz, picit apro picit pottyos de legalabb a miénk :-) a meggy meg szegeny szinte alig latja a napot igy nagyon savanyu, nemhiaba torne szegenykem az ég felé. De sajnos felette vezeték van...

Előzmény: Topacsenkó (3324)
alfi13 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3328

Hallgass inkább Mozo-ra  igazi profi biztos hogy az Ő megoldása a jobb.

Előzmény: Topacsenkó (3325)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3327

Koszonom, hogy igy ismeretlenul ram aldozol a szombat estedbol a feltoltesre es mindenkinek koszonom hogy egyaltalan foglalkozik a gyumolcsfáimat erinto - nekem fontos, de masnak valoszinuleg jelentektelen- problemakkal. Remelem egyszer viszonozhatom vagy legalabb tovabbadhatom...

Előzmény: tothbalazs262 (3326)
tothbalazs262 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3326

Töltöm felfelé Google Drive-ba, ha felment email-ben küldöm a linket.

Előzmény: Topacsenkó (3325)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3325

Koszonom. Ugy latom hogy tobb megoldas is letezhet. elraktarozom a javaslataitokat es tavaszig még okosodni is probalok egy kicsit. 

Előzmény: alfi13 (3322)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3324

Ezer koszonet. Csak vigyazz a segitseggel mert van meg egy oreg meggy es almafam is "ifjitva" meg veletlenul azt is felteszem :-) viccet felreteve nyaron nem mertem metszeni  mert elhalt vesszoket is lattam rajta elotte, és féltem hogy a zold metszéskor szabad utat adok a fertozesnek. De ahogy olvasom, az elszarado csonkok termeszetesek, azokon az agacskakon a level is bepöndörödött. Permetezve csak tetű ellen volt noha a kajszi nem volt tetves ellenben a szilvaval es az almaval, csak maradt a permetezoben azt rafujtam.

Előzmény: Mozo66 (3321)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3323

Vagyis file küldő oldal. Meloban is ezt hasznaljuk, ingyenes es nagyon megbizhato.

Előzmény: Topacsenkó (3320)
alfi13 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3322

Azt ajánlom hogy most tavasszal a rügyfakadás idején ne vágjál le nagyobb ágakat hanem azokat a nagyon égbetörő ágvégekből csípjél le egy kb 10 cm-es darabot és az ágak fölső részéről söpörd le a rügyeket. Pár ágat amit meg szeretnél tartani azokat kötözd le a megfelelő helyre. Nyár közepén mikor a fa letermett akkor vagdald le a felesleges ágakat. Azt vettem észre hogy a tavaszi erős metszésre nagyon erős hajtásnövekedéssel válaszol fa ellentétben a nyári metszéssel ami után nincs ilyen erős hajtásnövekedés.

Előzmény: Topacsenkó (3318)
Mozo66 Creative Commons License 2017.01.28 0 1 3321

Szerintem nincs ezzel az ifjítással semmi baj .  A felnyúlott fa erőre kapott ami el lett kicsit baltázva az az , hogy már a nyáron kellett volna válogatni visszavágni ebből a rengeteg erős hajtásból .  Meg lehet tenni majd tavasszal is .

 

  Én nem is a végálló hajtásokat hagynám meg hanem kicsit beljebb jönnék még ezekkel a lehajló részekkel és semmiképp nem kötözném le mert akkor pont azt kapod amit " leifjítottál " .

 

  Infografikában nem vagyok jó ezért készítettem egy rajzot az elképzelésemről . Értelem szerűen a többi vázágon is ezt a sémát követni csak az érthetőség miatt rajzoltam kettőt . 

 

  Tehát a lényeg az lenne , hogy én tovább ifjítanám a fát kisebb átmérőre egy -egy jó állású ...kifelé irányuló ...erős hajtásra amit úgy 2/3 ra visszavágni és a törzs felé eső hajtásokat különböző mértékre visszavágni hogy szellős legyen . Ha sűrű akkor tőből is , de lehet párat meghagyni ahonnan majd termőfelületet nevel .

 

 A legfontosabb , hogy ez csak az alakítás kezdete és nyáron kellene folytatni a további alakítást ami elkerülhetetlen mert ha nem lesz nyáron metszve akkor ugyan ez a helyzet fog előállni .  A lényeg , hogy nem engedni a fát újra ilyen erőseket hajtani lehet automatikusan is metszeni mikor elér 30 centit egy hajtás azonnal visszavágni 10 -re .  Hamar fel fogja adni és rövid részeket fog csak hajtani és már kész is a termőfelület .

 

 

   tehát most tavasszal egy " csontvázat "  kell alakítani a fának olyan méretre és alakra amit elképzelsz majd a nyáron amíg csak hajt addig visszavágni a hajtásokat .  Nem kell félni a visszavágások újra megindulnak csak elágaznak és rövid termőrészek alakulnak ki . A kopasz vastagabb részeken is ki fog hajtani alvórügyből ott ugyanúgy alkalmazni a visszavágást 30 centinél . Természetesen a most meglevő rövid termőrészek mind maradhatnak és a visszavágásoknál is érdemes a berakódott részeket meghagyni .

 

  

 

 

Előzmény: Topacsenkó (3307)
Topacsenkó Creative Commons License 2017.01.28 0 0 3320

Van egy tok jo letoltos oldal. Wetransfer.com 

Előzmény: tothbalazs262 (3317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!