Keresés

Részletes keresés

orlanda Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2065
A Frontint anno ki írta fel neked?
Előzmény: GGerg (2063)
orlanda Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2064

Értem. Innen szorongásnak tűnik, kéne keresned egy pszichoterapeutát - mivel gyógyszert is szedsz pszichiáter alapvégzettségűt.

Merre laksz?

Előzmény: GGerg (2063)
GGerg Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2063

Félreértettél. Engem a megoldás érdekel. És érdekel az oka is. Annak nem érdekel, hogy egy időben miért nem aludtam jól, mert az már megoldódott.

 

Vagy nem kellene emlékeznem a három évvel ezelőtti emlékeimre? A gyerekkoromra, stb.? Nem csak egy dologgal kapcsolatban, hanem sok dolgot felejtek. És tompának is érzem az agyamat nagyon.

 

És kb. két évvel ezelőtt volt az a szakítás, mikor nagyon megzuhantam. És kb. azóta vannak ilyen memória- és koncentráció-zavarok.

 

Igen, akadályozza az életvitelemet (nem is kicsit). A tanulásban is zavar az új fősulin.

 

 

Előzmény: orlanda (2062)
orlanda Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2062

 

A felejtés önmagában egy általános és megszokott folyamat, az idő múlásával exponenciálisan nő az elfelejtett dolgok száma.

 

Biológiailiag agyérszűkület okozhat fokozott felejtést, de a te életkorodban kevéssé valószínű.

 

Van olyan, hogy ha valakivel történik valami ami számára nem kedvező, az élményhez kapcsolódó emlékeket "törli" a memória, mert fájdalmasak lennének. Ha ez zavaró és akadályozza az életviteledet, akkor pszichoterápiában (20-tól 100, 400 alkalom vagy időkorlát nélküli) meg lehet nézni mi okozza és hogyan lehet elfogadhatóbbá tenni az életed, de mint említetted nem érdekel, hogy mi okozza.

 

Önmagában az, hogy valakinek naptárra van szüksége ahhoz, hogy pontosan tudjon találkozókra érkezni nem szokott túl nagy probléma lenni.

 

Előzmény: GGerg (2061)
GGerg Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2061

Szia!

 

Nem a telefon, hanem a naptára, abba írok mindent! A mobil nem létszükséglet, ellenben a naptára igen.

 

Hogyhogy milyen az életem? Kifejthetnéd bővebben. 

 

Mire kell emlékeznem? Mindenre. Emlékek nélkül nem olyan rossz élni, de legalább az utazásokra kellene részletesen. Az, hogy például sok csajra nem emlékszem, nem érdekel.

 

Igen, zavar, hogy nem emlékszem.

 

Kérdés:

 

Meg lehet-e javítani?

Visszatérhetnek-e még ezek az emlékek.

Előzmény: afintha (2060)
afintha Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2060
Tobb kerdest is erdemes korbejarni:

Milyen az eleted? Mitol gaz, ha nincs mobiltelefonod?
Mire kell egyaltalan emlekezned?
Zavar, hogy nem emlekszel minden tavalyi elmenyre?
Előzmény: GGerg (2059)
GGerg Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2059

Nem érdekel igazából, hogy miért nem. Engem a megoldás érdekel. De már elég jól alszom, azzal nincs gond. Valahogy megoldódott, egyébként fingom sincs, hogy milyen módon.

 

Képes vagyok bármit elfelejteni. A telefonom naptára nélkül gáz lenne az életem.

 

Például a másfél évvel ezelőtti nyaralásból is sok dolgot elfelejtettem. Tényleg, egy kérdés! Ezek még visszatérnek valaha? Vagy a három évvel ezelőtti Szentpétervári emlékeim?

 

Jó lenne egy orvos véleményét is hallani.

Előzmény: wawabagus (2058)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2058

És azt tudod, hogy miért nem tudtál aludni? Hogy mi volt a konkrét oka?

És miben nyílvánul meg szerinted a memóriazavarod?

Én nem vagyok orvos, csak egy érdeklődő. Viszont az alvásos téma közvetve engem is érint.

Köszi 

Előzmény: GGerg (2057)
GGerg Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2057
A memóriáról és az alvásról jut eszembe.

 

24 éves vagyok, memória- és koncentráció-problémákkal küszködöm.

 

Az előzmények:

 

Kb. 5-6 éve meguntam, hogy nem alszom jól és elkezdtem szedni a Frontin nevű gyógyszert (nem tudom, milyen adagot, negyedest vagy felest). Örültem, megoldódott.

Pár évvel később megemeltem, néha volt 3 mg is. Igazából nem érdekel(t), hogy nem egészséges, mert mivel nem iszom, nem cigizem és nem drogozom, ennyi belefér. Aludtam jókat.

 

Kb. két éve vettem észre, hogy a memóriám szar. Tompának érzem az agyamat.

 

Elmentem egy pszichológushoz (erre még kitérek egy szösszenetre). Ő elküldött egy pszichiáterhez, aki azt mondta nincs baj, de menjek el egy alvás-diagnosztikushoz. Ott kitöltöttem memóriatesztet is, amely szerint semmi baja a memóriámnak (DE VAN).

Itt kaptam egy Remeron nevű készítményt, amivel nagyon elégedett voltam, de a memória nagyon rossz volt továbbra is. Főleg az államvizsga előtt emiatt még külön beparáztam.

 

Kb. egy éve elfogyott a Remeron és a pszichológus ismerősöm ajánlott egy homeopátiás szert (nem jut eszembe a neve). Azzal is elég jól elvoltam.

 

Aztán visszamentem az alvásszakértőhöz és elmondtam, hogy ezt a homeopátiás szert szedem. Nagyon megörült, mert azt mondta, hogy meggyógyultam, mivel az a szer nem ér semmit. Abba is hagytam és elég jól aludtam mindenféle szer nélkül. Most is viszonylag jól alszom.

 

Tehát a pszichológus. Volt akkoriban egy szakításom, elég durva volt, emiatt mentem el. Azért említem meg, mert már több szakember is mondta, hogy valószínűleg még  mindig olyan jó a memóriám, mint rég, csak történhetett valami, ami miatt ez kialakulhatott.

 

Jó lenne valami javaslat, hogy ne legyek ennyire szétszórt. Most már nagyon meg kellene oldani, mert szeretnék kimenni külföldre, de így félek. Érdekes módon, van, amit nem felejtek el, csomó telefonszámot, e-mail címet tudok fejből.

 

Ha kihagytam valamit, majd megírom.

 

Gergő

csotrog Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2056

A korábbi fájdalmakra semmit...

A dudor csak tegnap óta látható, tapintható.

Előzmény: afintha (2055)
afintha Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2055
Es mit mond a nogyogyasz?
Előzmény: csotrog (2054)
csotrog Creative Commons License 2007.03.09 0 0 2054

Nagyjából  jobb lengőborda felett, a köldök felé húzódó, kiemelkedő, körbetapintható, szúró fájdalmat okozó, érzékeny duzzanat...

A furcsasága az, hogy olyan, mintha a kötőszövet alatt, de a borda végénél kezdődik, és tapintásra is érzékeny.

Kb 3 hónapja jelentkezett kisebb szúró fájdalomként.

Mostanra láthatóan duzzadt csomó.

Úgy rémlik, hogy az epehólyag a bordák alatt van...

Esetleg a máj széle lehet?

A baba eléggé alul, féloldalasan "fekszik"... mióta láthatóan kiemelkedett a pocakja... 

Előzmény: bes (2053)
bes Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2053
hogy érted hogy felette? a bordaív alatt ( a bordaívtől a küldök felé) várható az epehólyag, mint ahogy a máj széle is. Az is megbetegedhet várandósság alatt, jobb ha orvos tapintja, pl háziorvos (elsősorban nem a szülész, tisztelet a kivételnek). MÁjfunkicós próbákra is szükség lehet.

Egyébként, banális esetben egyszerűen a megnövekedő pocak vongálja a hasizmot és az bizony tud fájdalmasan kemény lenni. :(
Előzmény: csotrog (2052)
csotrog Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2052

Kedves Doktorok!

Anatómia hiányosságomban segítsetek, kérem!

A jobb bordaív felett, a gyomor felé, vizszintesen húzódó fájó, hüvelykujjnyi duzzanat - lehet az epehólyag?

/kismenyem most 8. havi gravid. - fájó, külsőleg is látható, tapintható duzzanatának lehet oka az epehólyag?/

afintha Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2051
Igen, ha nem erzi, hogy segitsegre van szuksege, akkor ebben nehez a velemenyet megvaltoztatni.
Előzmény: wawabagus (2050)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2050

Hát igen, ez valóban egy kérdés.

Gondolom az is számít, hogy őt magát ez mennyire zavarja. Elvileg zavarja, hogy nem bír elaludni, pedig álmos és fáradt stb. Minden nap előkerül szinte ez a kérdés, de napközben normálisan működik, kicsit fáradt, de nem rossz a közérzete. TOVÁBBÁ, napi panaszkodás ide, vagy oda...ha ennyi év alatt nem érezte szükségét annak, hogy elmenjen orvoshoz, akkor olyan nagyon mégsem zavarhatja. Nem?

Mondjuk utál orvoshoz járni :-D.

Hát fura, de lényegében lehet, hogy mégsincs "baj", ha egyszer ő még nem csinált semmi konkrétat az ügyben...néha pár gyógyszer stb.

:-D

Előzmény: afintha (2049)
afintha Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2049
Vannak, akik keveset alszanak.
Izgalmas kerdes, hogy mennyire erdemes ezt abnormalisnak tekinteni.
Előzmény: wawabagus (2048)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.08 0 0 2048

Aha. Közben kiderítettem, hogy a zavar kb. 4 éve tart és átlagban 4 órákat alszik minden éjszaka, ha összejön egy hosszabb, akkor az 6 óra. Lényegében nem is értem hogyan képes normálisan funkcionálni nap közben úgy, hogy közben szellemi munkát végez. Én egy hét után kikászülnék idegileg.

Tisztára abnormális dolog ez.

Előzmény: afintha (2047)
afintha Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2047
Kozben eszembe jutott, hogy neurologushoz kellene elmenni meg a pszichiater elott.
Előzmény: wawabagus (2043)
bes Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2046
szomorú dolog alvászavarra Seduxent szedni, főleg hármasával.
korszerű és szakszerű segítség is van.
Előzmény: wawabagus (2041)
bazs81 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2045
Bocsika, ha rossze helyen teszem fel a kérdést, de endoszkópos epekőműtét után egy héttel természetes a haspuffadás és emésztési zavarok?
wawabagus Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2044

Már DORMICUM mellékhatása. És sajnos be is jött.

Előzmény: wawabagus (2043)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2043

akkor belgyóhoz már ne is :-D?

 

Olvastam, hogy az konkrétan a gyógyszer mellékhatása a memória kiesés.

 

 

Előzmény: afintha (2042)
afintha Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2042
Akkor pszichiaterhez menjen el.
Előzmény: wawabagus (2041)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2041

Szia!

 

értem :-)

lehet, hogy a belgyógyász már ki is lehetne hagyni, mert volt. kapott gyógyszereket, amik már vagy nem hatnak (3db Seduxen kell már, hogy elaludjon, de nem sokat hosszít az alvásán és javít a minőségén), vagy fura mellékhatásai voltak (memória kiesés).

 

A belgyógyász mit fog nézni/mérni/vizsgálni?

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: afintha (2040)
afintha Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2040
Jo lenne elmennie:
haziorvos,
belgyogyasz
pszichiater

Ebben a sorrendben.
Előzmény: wawabagus (2039)
wawabagus Creative Commons License 2007.03.07 0 0 2039

Kedves valaki, aki segíteni tud!   

ÁLmatlanságról szeretnék többet megtudni, hátha tud segíteni itt valaki.

Van egy ismerősöm, aki nem tud aludni. Már hosszú évek óta. Olyan szinten, hogy elalszik pl. 11-12-kor és felébred éjszaka 2-kor. És ez így megy nap, mint nap, míg ki nem merül annyira, hogy pl 5-6 naponként összehoz egy 6 órás alvást (ez a rekord).

Olvasgattam a neten az okoról, de nekéz összeraknom mi is lehet az oka.

A lány nagyon pörgős nap közben, még így is, hogy nem alszik. Ennek ellenére nem hiszem, hogy pl mániás-depressziós lenne. Az meg főleg valószínűtlen, hogy sima depressziós, mert nagyon vidám ember alapból.

Szóval tanácstalan vagyok.

Tud esetleg valaki erről az álmatlanságról többet mondani. Lehetséges gyógymódokról?

Nagyon köszönöm a segítséget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 2038
Nem mondott semmit, csak beutalót adott vérvételre (illetve először mondogatta, h valszeg lezajlott gyulladás, aztán mégis inkább beutalt). Ma volt a vérvétel, pénteken megyünk vissza hozzá.
Előzmény: afintha (2037)
afintha Creative Commons License 2007.03.06 0 0 2037
Es mi az orvos allaspontja?
Előzmény: Törölt nick (2036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 2036

Sziasztok!

 

Ma este kaptuk meg ötéves kisfiam vérvétel leletét, a vérvétel hónapok óta fennálló diónyi duzzadt nyaki nyirokcsomó mellett megjelenő újabb duzzanat miatt volt.

 

Ami határ-közeli vagy határon kívüli:

wbc: 4,86

we: 20

lymphocita szám: 1,65

lymphocita %: 34,00

 

Péntek délután megyünk orvoshoz, van okunk aggódni akármi miatt?

Köszönöm előre is a választ,

Ana

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!