Keresés

Részletes keresés

Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9212
csip
LX nagyon jó, sürgősen állítsd be rendesen !!!

Én így szoktam:

1. először azt kell elérni, hogy a váltó jó tartományban működjön -> ez a váltótesten lévő 2 kis csavarral tehető meg: értelemszerűen az egyik az "alsó", másik a "felső" pozíciót állítja. (én mindig összekeverem, de hamar kiderül:-) )

2. ha már nem tudsz a kazi és a küllők közé beváltani, jön a fine-tuning. Erre való az a "tekerentyű", amit már állítgattál. Tulképpen ez a bowdenfeszességet állítja. Tehát: tedd a láncot a harmadik (alulról) lánckerékre -> nézd meg melyik szomszédos lánckerékhez van közelebb a lánc, ill. hogy áll a láncfeszítő (hátulról) -> láncfeszítőnek pontosan vonalban kell lennie a lánckerékkel, tehát a lánc nem lehet csili-csálé :) -> na, hogyha a lánc a nagyobb lánckerékhez van közelebb, ill. hozzáér, akkor a feszítő csavarkát befelé kell tekerni, mert ilyenkor túl sokat feszít a bowden; fordított esetben természetesen kifelé kell hajtani a csavart.

El lehet vele tökölni, de megéri.
Ja, és egyszerre csak keveset, modjuk olyan negyed fordulatokat (vagy még annyit sem) érdemes fordítani a csavarokon.

Na, mire leírtam, bátyó már biztos 6x el is küldte :))

javíccsatok ki, ha hülyeséget írtam.

Reki
Még a végén kiderül, hogy szomszédok vagyunk :))
Tényleg, merrefelé lax? Mer én a palota1/4-ben :))

Fenistil

Előzmény: csip (9209)
Reki Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9211
Fenistil_24

Eléggé a megjelölt körzetben lakom, mivel Fehérvári vagyok :)). Viszont Robinnal már eléggé leszerveztük a részleteket, és téged se akarlak terhelni hazafelé jövet.

Robin

Várom a csomagot.

Előzmény: Fenistil_24 (9201)
Robin Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9210
kivi,
tökéletesen tisztában vagyok. Kövek között nagyon nem, de ösvényeken igenis szeretek bringázni. szeretem megmérni, hogy mire vagyok képes. És nem biztos, hogy muszáj nekem szintidőn belül beélrnem (ki mondta hogy muszáj? az nem jó, ha teljesítem a távot, de fél órával később érek célba?, nekem nagyon jó)
És jól látod, riaszt egy kicsit hogy nagy a szintkülönbség, de a döngölt erdei út nem idegen tőlem - te elfelejted, hogy én erdőben nőttem fel - és nem nyerni akarok, csak magammal megkűzdeni...

csip Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9209
Köszi Bátyó a jó tanácsokat a nagyrészét megfogadom , de nem akarom felcicomázni a bicajt (sárvédő , csomagtartó ,rádió? stb), szeretném a sportos kinézetet és jelleget megtartani , meg azt szeretem ha minél kevesebb és kicsi dolgok vannak rajta.A másik mániám a szimetria , de sajna nem láttam olyan lámpát és KM órát ami középre szerelhető!
Sisakot már vettem egy VETTA Gryphon-t , nem egy esztétikai gyönyör , de remélem nem lesz rá szükség.
Köszi a címet is megnéztem és lehet , hogy vásárolok is (már csak a mocskos pénz hiányzik).
A váltóm tényleg furcsa , próbáltam állítani a bovdenen levő tekerentyűvel , de úgy elállítottam , hogy már félre is váltott a gép.A garanciával tökéletesen igazad van , de a nagykerben vettem haveri segítséggel és úgy szétvariáltam (17' ről kicseréltettem 19' -re), hogy a haver agyvérzést kapott tőlem , tehát már nem nagyon van pofám visszavinni egy ilyen "apróság" miatt.Konfúzió :Én szeretném megtanulni a beállítását és megköszönném ha segítenél (segítenétek).Egyébként meg szerelőre nem szívesen bíznám , mert általános tapasztalatom , hogy az a legjobb amit Én csinálok.
Köszi a tájékoztatót és várom a szerelési útbaigazítást. (S.O.S), mert most is a géppel jöttem melózni és furán recseget (óvatosan jöttem ).Egyébként LX szett van rajta (remélem ez se bonyolultabb a többinél )

Előre is köszi

Csip

Előzmény: bátyó (9043)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9208
Ilyr!

Bocs, tiszta gyagya voltam, hogy eddig nem jutott eszembe, hogy Te vagy az! De most már tudom...
Sőt szerintem ori is szintén zenész, legalábbis, hogy hirtelen az infoparkba került :)

na megyek szemészetre...

legyetek jók

Papa

gombfoci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9207
Amúgy meg sajna orvosnál van a kecském :-( Talán meggyógyítják a hétvégéig, és akkor tudok menni vasárnap...
gombfoci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9206
KERÉKPÁROS TOPIK 2.0 POLÓ ÜNNEPÉLYES KIOSZTÁSA és K200/100 verseny

IDŐ: 2000. JÚNIUS 25. VASÁRNAP reggel 7.45
HELY: Bp. III. Huszti utca 29.
VERSENY: "Kerékvár " verseny, K100 és K200 országúti teljesítménytúra
(A 200-asok 8-kor indulnak (talán már az új polóban?!))

(AKI NEM TUD JÖNNI VASÁRNAP REGGEL, AZ _SŰRGŐSEN_ ÍRJON ROBINNAK, AMELYBEN MEGADJA A POSTAI CÍMÉT. )

Eddigi jelentkezők:
Ecet
Stoki
Fenistil,
Mad002,
Sanzi & Freelance
Robin,
Kamikáze
Hobe
Turabolond
Zozzz
Badmad
Alivio
Gombfoci és Choocoree

"A Huszti út az, ami párhuzamos a Szentendreivel, és a Kaszásdűlői lakótelep Üröm felöli oldalán fut végig. Kezdődik a Bogdándinál (6-os végállomása mellett) és a lakótelep végéig tart A szám nem tudom pontosan hova esik, de ez talán elég info, megtalálni." copyright Robin

bodzavirag Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9205
bátyó, kedves,
azért ennyire csak nem vagyok amatőr, hogy egy autóssal szereltessem meg a bicajomat, ha baj ér. hát ott vagytok az úton ti :-)
(más értelmes bicajos gondolatom nincs most)
bodzavirag
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9204
szegeny kivi :-)
nem eleg egy dilis nö, a betegseg még terjed is :-)))))
Előzmény: kivi (9193)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9203
bocsesz
Előzmény: norbika (9202)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9202
bátyó/B>
Hol van az a bolt? Na mind1, ha nem tudsz címet, tfonszám alapján azért meg lehet találni, bár remélem, nem lesz rá szükség, és itt Ajkán is kapok, ami kell. Bár az itteni választékot figyelembe véve... :(
Lehet hogy ebből Győr lesz. Úgyis imádom azt a várost. :)

OFF
az oldalam (rendszerint elég nagy csúszással frissítve) az extra mellett a geocitiesnél is megvan.

norbika

Előzmény: bátyó (9200)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9201
MEZ
Ha esetleg valaki nem jön vasárnap és Fehérvár 80-100 km-es körzetében lakik, továbbá nem postán akarja megkapni a cuccot, vállalnám a házhozszállítást egy kiadósabb edzéssel 1bekötve.

üdv
Fenistil
a futárjelölt :)

bátyó Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9200
norbika
Veszprémben én a Kuszi boltot és szervízt tudom javasolni.
A nyitva tartásuk: Hétköznap 9-18 óráig Szombaton 9-12 óráig Ebédszünet nincs. Tel: 88/400-600
Zeno6 topiktársunk (csak kár, hogy ritkán hallatja a hangját) ott a főcsővezető és kerékkurblizó.
Kár, hogy nem kapok jutalékot a reklámozásukért. :-(
Egyébként én is ott ácsingózók felniért a gépembe.
Én a Rigida felnit kajtatom, csak éppen a méretemben nem igen van.

Mi jött meg neked a Spediától? Nem bírom megnézni, az extra tiltott.

Előzmény: norbika (9195)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9199
ez is off
norbika
Gratula a csekkhez. Ha nem tudod, hogy hol jó beváltani: clickhere
(nem az én oldalam)
Fenistil
on

ezt lehet mélben kellett volna :-))

Előzmény: norbika (9195)
Filigran Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9198
Bad:

Egy pár baráti szót legalább please... :)

Filigran

e-cet Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9197
aromo!

lényeg az h a gyerkőc stabilan tudjon ülni és tartsa a fejét. Ez 8hó körül már jól szokott menni (a saját gyártású nem reprezentatív minta alapján;).
Nekem ez a modell igen bevált. Esetleg nézz vissza, most lusta vagyok ismételni magam a témában.
Ha van kérdésed, szólj.

Előzmény: ar0mo (9190)
Mad002 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9196
Robin!

Köszönöm az infót, igyekszem időre odatalálni.

ori!

Az infóparkot nem tudom, hogy hol van, de a Lágymányosi hidat a Blaháról a leg1xűbben a József krt.- Rakpart (Pesti old. van kerékpárút) útvonalon érheted el. VIGYÁZZ!!! A kerékpárút déli végén nem tudsz normálisan átmenni a HÉV sineken, cipekedned kell. (Felüljáró van.)

Mad

Előzmény: ori (9168)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9195
Üdv!

Tartok nektek egy kis élménybeszámolót. Elöljáróban nem árt tudni, hogy szingós országútival nyomulok, és ofcoz indig van nálam pótzingó. (Ebből már lehet következtetni a végkifejletre) Tegnap valami isteni sugallatra úgy döntöttem, hogy áttekerek Devecserbe a szüleimhez, ez oda-vissza pont 25 km. A szingók elég szar állapotban voltak, de úg gondolam, ez a pár perc nem árthat, 25 km-t ki kell írniuk. Hát 13-t bírt is a hátsó. De sebaj, itt a pótszingó, majd cserélünk. Aztán 3 km-rel később furcsán kényelmesnek és puhnak éreztem a kecskét. Bizony. Szerencsére vissza csak kb. 3,5 km-t kellett tolnom. Szóval szingó irgumburgum :((. Tegnap már írtam, hogy ma megyek azúj (drótperemes) kerekekért. Ezek most már a fontos kategóriából átkerültek a létszükségletek közé, lekörözve a rántott husit. Ha nem lesz kerék, akkor viszont kell új felnire beruházni. Ehhez Veszprébe vagy Győrbe kellene transzportálni magam. Tudtok ezekben a városokban jó és megbízhat boltot?
Ja, nem kell valakinek két db. Szingós Mavic felni? Ha délután megkapom a kerekeket, akkor akár egészben is megválk tőlük.
Bocs az epikus ömlengésért.

norbika

OFF
Ui.: Megjött a csekkem a Spediától: $26.69! Ha valakit bőveben érdekel, itt megnézheti, hogy mi is ez.

ilyr Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9194
Hali!

Ugy nez ki, hogy en is megyek a K200-ra, de mivel Tatabanyarol is van rajt es en ott lakok, onnan fogok indulni... :) Amugy nem olyan veszes egy tura szerintem... Tavaly ez volt eletem elso 200 km-es tavja es nem rokkantam bele (megha el is eheztem a vegere rendesen... :).

kivi Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9193
Valóban ingyenes. Hogy mennyien "szoktak" lenni, azt nem lehet tudni, mert most rendezik először a Duna Maratont. De ha alapul vesszük az mountain bike Magyar Kupa futamokat, akkor azt látjuk, hogy kb. 300 fiú mellett van 20 lány.
Egyébként komolyan be akarsz nevezni rá? Ez nem teljesítménytúra lesz, hanem terepverseny. Biztos hogy szeretsz ösvényeken, kövek között biciklizni? A 65km-ből kb. 10km a betonút.
Az 1100m szint országúton még hagyján, de ugyenez terepen elég sok. Ha nem akarsz kicsúszni a szintidőből, akkor a lassú hegymeneteket brutális lejtőzéssel kellene kompenzálni. Ebben is benne vagy?

Félreértés ne essék, nem akarom elvenni a kedvedet, de azt hiszem nem vagy teljesen tisztában a verseny körülményeivel.

Előzmény: Robin (9192)
Robin Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9192
ar0mo,
ebben E-cet a profi, de tényleg beszéltünk róla, keress rá az ő hozzászólásaira visszafelé és megtalálod. Volt honlap is, és azokat az üléseket itthon is lehet kapni - voltak boltcímek is.

Zsuzsa,
akkor nevezünk hobby kategóriába a Duna Maratonra?
Kicsit gyakoroltam megint a belsőcserét :) folyton bepuhult a gumim hátul, hiába nyomtam fel reggel, délutánra már nem volt ugyanolyan. És bár nem találtam semmi okát (vízpróba itthon), azért kicseréltem. Hogy hol eresztett? De azt is nagyon finoman csinálta, mert három nap után is még volt 3-3,5 bar a gumiban. Kicsit 'leganéztam', de még igy is maradt rajta. Komoly tisztogatásra szorul(na).

kivi,
komolyan lehet venni azt, hogy a lányoknak nem kell a Duna Maratonra nevezési díjat fizetni? Annyira nem vesznek lányok részt rajta? Nagyjából mennyien szoktak lenni?

zsuzsa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9191
azt nem tudom, hogy KRESZ szerint lehet-e. de mint gyogytornasz azt tudom, hogy 8 honaposan mar szepen tartja magat uleskor, tehat a gerincenek nem artasz. Az enyem is biciklizett mar ennyi idosen.
Peugeot boltban a Kolosy ternel vannak kis meretu bekas meg delfines baba-bukosisakok..
par oldallal hatrebb hosszasan elemeztek a gyerekules temakort. lapozz vissza.
Előzmény: ar0mo (9190)
ar0mo Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9190
Sziasztok!

Remelem nem leszek off
8 honapos gyereket vajon lehet mar gyerekulesben szallitani kerekparon?
Ha igen nem tudna valaki szamara megfelelo ulest ajanlani?
A baba parameterei (69cm/7680g/8ho)

elore is koszonom

aromo

zsuzsa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9189
Badmad : mivel mar nincs semmi ujabb sarga otletem ( teleszkoprol,sarga kerekrol lebeszeltetek) a gyerekek fejen is van mar buko, csak azt tudom kerdezni, hogy valami klassz kis biciklire szerelheto bevasarlokosarad nincs? siralmas dolog piacot utbaejteni, aztan egyensulyozni szatyrokkal kezemben a binyiglin.ja : egy profi kitamaszto is kene, mert mindig leamortizalom oket. ezeket a vagyaimat mindjart el is kuldom neked.

Sajna amig nincs autom, nem abrandozhatok szorfrol.. a szorfozeshez anno volt pasi is, akinek a szorfjen tanulhattam :-(

Meg ne haragudj, a te bóltodban még pucer pipiket is arulnak,lattam. mar miert ne lehetne akkor valami kis chippendale-t meg szandalt shoppingolni ??? a tarskereses jo otlet, nekem most egy reszmunkaidos teleszkopos, szorfos kene ( nagy deckaval es kis vitorlaval,mert lusta vagyok :-))))

Előzmény: badmad (9185)
alivio Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9188
Sziasztok!

Akinek a K200 hosszu azoknak 2 rovidebb ajanlat terepre a szombati napon:
BALATON 50K
június 24.

Téry Ödön T.B.T.
Mészáros János
1426 Budapest, Pf. 107.
(1) 200-8713 (kedd 18-20 óra között)
Magyar Sportturisztikai Szövetség
1426 Budapest, Pf. 15.
(1) 251-1222/1236 (hétfő, szerda 18-20 óra között)

Balatonfüred Jókai kilátó Lovas Veszprémfajsz Baláczapuszta Veszprémfajsz Koloska-forrás Recsek-hegy Hidegkút Balatonfüred
Balatonfüred, vasútállomás
Balatonfüred, vasútállomás
7.00-9.30 óra óra 400 Ft/fő 50.8 km 1410 m 8 óra 79 pont

Térkép: a Balaton turistatérképe.

Díjazás
Oklevél
Emléklap
Kitűző
Szolgáltatások
Ital
Szendvics
Csomagmegőrzés
Ivóvíz a rajtnál

Észak-Magyarországi Outdoor Club
Czégé Zoltán
3526 Miskolc, Zombori u. 3.
(46) 323-858
e-mail: tortura65@borsodweb.hu
Cseh Zita
(36) 324-477

TORTÚRA 65 SZENTIVÁN-ÉJ 5
június 24.

Eger Várkút Völgyfő-ház Tamás-kút Tar-kő Bánkút-Csurgó Hollóstető Bükkszentkereszt Miskolctapolca
Eger, Tinódi Sebestyén Ált. Isk. (Vallon u.2.)
Miskolctapolca, Győri úti Ált. Isk.
6.00-8.00 óra óra 400 Ft/fő 65 km 1990 m 15 óra 137 pont

MTB-osoknak alternatív útvonal. TTT, MTSz és MSTSz tagoknak a nevezési díj 350 Ft/fô. A csomagszállítás díja 150 Ft/fő. Térkép: Bükk (dél) turistatérkép.

A túra adatai
Rajthely
Cél
Indítási idő
Nevezési díj
Táv térképen mérve
Szintemelkedés térképen mérve
Szintidő
Pontszám az MTSZ minősítési szabályzat szerint

Díjazás
Emléklap
Kitűző
Szolgáltatások
Ital
Szendvics
Gyümölcs
Meglepetés
Csomagszállítás a célba
Szálláshely a rajtnál
Szálláshely a célnál
Mosdási lehetőség a rajtnál
Mosdási lehetőség a célnál
Ivóvíz a rajtnál
----------------------------------

ennyi

hali

alivio Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9187
ROBIN

A mez arat feladtam 06.20.-an,K200-ra megyek .

hali

kivi Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9186
MGperY-nek abban igaza van, hogy _elképzelhető_, hogy nem az a felszerelés van rajta, amit Te mondasz (neked mondtak).
Ha viszont valóban az a helyzet amit írsz, (és nem is lopott, törött a bicaj), akkor tényleg jó vétel.

Azt hiszem, hogy ez a Schwinn page, nem a mi Schwinnünk oldala, hanem az Amerikaié.

Előzmény: kivi (9183)
badmad Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9185
zsuzsa
Nem is tudtam, hogy szörfölsz is. Nézz be a Windsurfing topikba bátran! Bicikli ügyben meg nálam is lehet mélben érdeklődni, szívesen segítek bárkinek. Azt az 5 küllős kereket meg felejtsd el, nem lehet centírozni!

Opipapa
A szerszám ára: 1600 HUF. Ugrálni? Az nem könnyű, én azóta tudok, hogy SPD-vel nyomom. De arra nem vállalkoznék, hogy le is írjam, hogyan kell. A szörfömmel is ugrálok, mióta ráéreztem, de nem tudom hogy mit kell csinálni pontosan. Ez úgy jön magától.

gombfoci
Ti betegek vagytok! 7.45-kor még tisztességes ember az igazak álmát alussza, próbálván kipihenni a hét fáradalmait, meg a szombat esti bulikat! De látom már, hogy nem úszom meg a részvételt!

Robin
Szerintem 5 után fogom 10teletemet tenni. Elötte csörgedezek 1et.

ori
Az általad leírt útvonal a legeccerűbb a világon. Végigzörgetsz a körúton a Petőfi-hídig, átmész rajta és már ott is vagy szinte. A két híd között még keróút is van.

Jól látom, gyűlik az ötlet a bolt bővítésére: női szandál, sportbakancs, női szexi fehérnemű. Guminő, gumipasi nem kellene??? Vagy indítsak mindjárt társkereső rovatot is???

zsuzsa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9184
ez igaz :-)
ma peldaul robintol tudtam meg telefonon, hogy en eddig teljesen rosszul valtottam emelkedon. Vaktyuk is talal szemet alapon kapcsolgattam eddig.

masreszrol nem olyan egyszeru allokepessegi edzeseket vegezni, mert azt izuletekkel is birni kell.

Előzmény: kivi (9183)
kivi Creative Commons License 2000.06.21 0 0 9183
Atilab,
valóban alumíniumból van a Cobra váz. Nem lesz vele semmi gond, olyan mint bármelyik másik középkategóriás aluváz. Ennyi pénzért igen, igen jó vétel az a gép. Azzal ne törődj, hogy 98-as a felszerelés, mert attól még nem rosszabb mint az idei Deore. Sőt, jobb.
Tavasszal vettünk egy haveromnak egy 98-as Magellan Serpens-t 89ezerért, ami azért volt ilyen olcsó, mert két éves alkatrészekkel szerelték a bicajt. A működés szempontjából ez lényegtelen.
Tehát nagyon javaslom, hogy vedd meg. És akkor a Rock Shox villáról még nem is beszéltünk.

zsuzsa,
köszi... :) De könnyebb az állóképességet növelni, mint a kerékpározási technikákat elsajátítani (köves lejtők, ugratás, stb.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!