Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2008.07.27 0 0 6294
Próbálkozz kitartóan, egyszer biztos bejön.
Nekem 2 éve sikerült először gyökereztetni, egyet megtartottam magamnak, idén talán már teremni is fog. Kb 70 cm-es szép kis fa lett. (Idén tettem már fel róla fotót.)
Mindenkinek megvan a kialakult módszere, ha van kedved, ezt is kipróbálhatod: a talaj homok-föld keverék belocsolva fundazolos lével, ebbe mennek a dugványok (nem árt egy kis hormon sem), és a páraszekrény egy nylonzacskó ráhúzva, félárnyékba. Levegőztetés céljából - meg kiváncsiságból - időnként leveszed a nylonzacsit, ha kell, kicsit meglocsolod.
Előzmény: petya71 (6292)
Freddy56 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 6293
Kösz a választ!
Ezt nem tudtam, mert nem ismerem a szegfűtartás feltételeit.
Az viszont tény, hogy jobb a fényviszony, a páratartalom, és a belmagasság is nagyobb, mint egy szobában.
Előzmény: jozso48 (6290)
petya71 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6292
köszi szépen.biztos,hogy én nem csinálok valamit jól a dugványozással kapcsolatban.:( csak tudnám,hogy mit!mindenesetre próbálkozom még.
Előzmény: Freddy56 (6289)
csitromka Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6291

Szia Jozso48!

 

Köszönöm a választ!

 

 

Csitromka

 

 

UI: Nem tudom, hogy emlékszik-e valaki, de anno vettem egy növénykét amire azt hittem, hogy narancs lesz, mert valami orange volt ráírva.

 

Akciós volt, már elvirágzott. Hazahoztam és rögtön átültettem a citrus csodakeverékbe. Utána kiderült, hogy csak azért orange mert narancs színű a virága.

A lényeg, megtáltosodott ő is a földkeveréktől. Újra virágzik, pedig nemrég vettem elvirágozva. Bár nem narancs, de nagyon hálás kis növényke.

 

Jó éjt csitromka

Előzmény: jozso48 (6287)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6290

A szegfünek pont annyi fűtés kell mint a citrusoknak álltalában és azért érezte olyan

jól magát a citromfa a szegfük mellett.Sokan tartanak így egy két citrust ugyanis a

szegfű éppúgy nem igényli  a túlfütött üvegházat mint a citrus és ne feledjétek a fóliaházban a fényviszonyok messze meghaladják a szobait.Annál ideálisabbat el

sem lehet képzelni télen a citrusoknak.Mindenesetre szobában is lehet tartani,de

az bizony macerásabb és akkor viszont jobb nyárra sem kitenni.

Előzmény: Freddy56 (6285)
Freddy56 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6289
Szia!
Ahogy az idő engedi, kint a szabadban, az őszi "záróráig". Napot reggeltől kora délutánig (úgy 2-ig) kapnak az "öregek", a gyökereztetésre várók hamarabb abbahagyják a "napozást".
Én nem tulajdonítok nagy jelentőséget a gyökereztetésnek. Ledugom, és lesz, ami lesz.
Érdekes, hogy ennek ellenére nagy a megeredési százalék.
Előzmény: petya71 (6286)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6288

Megszidnak ha itt a passiflórákkal foglalkozunk,de ha már rákérdeztél a tiéd a

P.Quadrangularis,de ugyanígy a nagyvirágú fajták mint az óriás lila v.a gyümölcs

termők csak 3-4 éves korban kezdenek virágozni.Az enyém 3 évesen virágzott először,de a maracuja is és ezeknek ugy 4-5 méteres hajtásai voltak akkor.

A kissebb virágúak mint a képen látható három(P. Caerulea,Sabine,Vitifoli),már

második évben virágoztak.A maracuja(P.Edulis)csak a 4. évben hozott termést,

ha jól emlékszem először.Nem találtam most hirtelen a P.Quadrangularisomról a fotót,így az nem az enyémről van.

A te növényed még nagyon fiatal,ha jól látom 1-1,5 m körül lehet.Tehát

megint csak türelem,de hidd el megéri.

 

Előzmény: ragusa (6280)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6287

Szia!nem cifrázom annyira,azok csak úgy vannak és ugyanazt a keveréket kapják mint a citrusok.Épp ma kaszaboltal le őket,mert cefetül benötték az üvegházat és

ma elkezdtem a nagyobb citrusok szabadföldbe ültetését az üvegházon belül és

nagyon utba voltak.

Előzmény: csitromka (6278)
petya71 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6286
Szia Freddy.köszi szépen a válaszodat.eszméletlen,hogy nekem nem jön össze.én ls pet palackkal fedtem őket,de hát semmi.ja egy kérdés...kint tartottad őket,vagy a lakásban?
Előzmény: Freddy56 (6284)
Freddy56 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6285
Szia Vicca!

Ha 4-5 levél után elcsíped a friss ágvéget, akkor a következő hajtásnál kénytelen lesz a növényke a levélhónaljakból hajtani, azaz elágazik. Az én "öreg" fáim már több, mint 30 évesek, de még mindig szűk másfél méter a magasságuk. A lombozat kerülete viszont annál tekintélyesebb.
A tisztán lakásban tartott citrom szerintem nem túl jó ötlet, bár tudok olyanról, hogy a tulajdonos - egy kertész - a szabad földben a fóliasátorban tartja a citromfáját, és már évek óta saját citromot fogyaszt, a múlt évben is 200 db fölött volt a termése.
Először én is meglepődtem, hiszen a szegfűre télen is fűteni kell, így a citromfa télen is melegben van, de ezek szerint így is lehet. Persze gondolom, hogy egy kisebb lakás és egy nagy fóliaház levegője és páratartalma között ég és föld a különbség.
Előzmény: Vicca69 (6279)
Freddy56 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6284
Szia Petya!
Ezeket a citromágakat április közepén dugtam mezitlábas virágföldbe (gondolom B lehet, de nem láttam ráírva, általános virágföld). A cserepet megmerítettem a földben, egy kicsit tömörítettem, majd cserepenként 4-4 ágat dugtam bele, meglocsoltam, majd lefedtem egy levágott aljú 2 literes PET palackkal. (gyökereztető hormont nem kaptak, mert akkor nem találtam meg, csak rá pár napra).

Napkeltétől délig sütötte a nap. naponta öntöztem, ha kellett, akkor lecsipkedtem a bimbókat, meg 2-szer permeteztem gombaölővel, mert a hajtásvégen penész jelent meg. Két hete szétültettem őket, csak 2 nem eresztett gyökeret, ezek visszakerültek a PET palack alá.
Előzmény: petya71 (6283)
petya71 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6283
Szia Chez.ez a dugványozási forma engem is érdekel.nem tudnál feltenni képet róla?nekem eddig még nem sikerült dugványoznom,a dugványaim sorra elpusztultak(igaz volt amelyik 5 hónapig is bírta,de gyökere egyiknek sem lett).Jozsó is pont egy ilyen akváriumgyökereztetőt ajánlott,csak még nem sikerült beszereznem egyet.tehát a gyökereztetéssel kapcsolatos minden tapasztalat érdekel.előre is köszi....ja gondolom az olajos radiátor nem működik alatta? :)
Előzmény: Törölt nick (6274)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6282

Hát citromfát nem nagyon ajánlott lakásbasn nevelni sztem.

 

Ígyis a teleltetés mikor be kell hozni sokkal rizikósabb.

Legalább erkély jó lenne nekik ilyenkor

 

itt olvashatsz erről bővebben

http://viragcenter.hu/kert-varazs_magazin/kerti_novenyek/citromfa.html

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/citrom.html

 

magról nevelésről meg itt

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/gyumolcs/sajat-citromfat-szeretnek-nevelni/

Előzmény: Vicca69 (6279)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6281
Én meg még attól féltem hogy amit 25 forintért vettem nagyon aprószeműnek tűnt
Előzmény: jozso48 (6277)
ragusa Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6280
JOZSO  vettem tavaj egy nagylevelu  piros oriasgolgotat BL-tol, de ez csak nő hATALMAS tenyernyi leveleket hoz mar vissza  is kellett vagni, de NEM VIRAGZIK, nem tartozik a kedvenceim koze ((( kapott viragzast elosegito tapot is .
Előzmény: jozso48 (6277)
Vicca69 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 6279
sziasztok! lenne pár kérdésem:)citromfát lehet lakásban is nevelni?volt egy nemrég egy 5 éves,de csak nyúlt a magasba és semmi elágazás..aztán ki is pusztult..lehet valahogy ugy nevelni,h ne nöjjön meg magasra?esetleg elférjen bent a lakásban?a lépcsőházból ugyanis ellopnák..nem baj ha nemhozna sok termést..csak legyen szép egésséges fácska:)meeg..lehet valahol venni is külön citrom magot?én edig az üzeltben kapható citromok magjával probálkoztam...:)
csitromka Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6278

Szia Jozsó48!

 

Látom vannak nagyon szép golgotáid is. Megkérdezhetem, hogy azokat milyen földbe ülteted. Hozzájuk is van valamilyen csodakeveréked?

 

 

Válaszodat köszönöm

 

Csitromka

Előzmény: jozso48 (6277)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6277

Nálunk a szürke folyami homokot köbméterszám árulják vakolás céljára mert jobb mint a sárga agyagos homok.Én meg lazítás céljából rakom a keverékbe.

Elvileg az agyagos is jó lenne,de nem megbízható az összetétele.

Perlitet(tisztán)már elég nehéz szerezni,mert álltalában szinezőanyaggal együtt és

cementtel keverve lehet kapni,ami nekünk nem jó.A kertészeti meg túl nagyszemű.

Én tisztán a perlitet használom gyökereztetésre.(az apró vakoláshoz használt tip.-t)

Itt még alginithoz mindig sikerült hozzájutni. 

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6276

Koszonom, utana nezek kisallatkereskedesben.

 

Udv.

Chez

Előzmény: Breki1 (6275)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6275

Folyami homok-ot kapsz kisállatkereskedésben macskának való homokként!

 

Nekem is úgy ajánlották, de nagyon bevállt (többször átmosott folyami homok)

 

Amúhy hétvégén voltunk szelidi tavon és lehajolva néztem milyen különleges finom homokja van, gondolkoztam is, hogy hozok belőle.

Ugye a tó különlegesen selymes vizéről híres és

A talajból sok nátrium-magnézium-karbonát és nátrium-jodid oldódik ki, ezért már a középkorban sebgyógyításra használták, ma inkább idegrendszeri, hormonális és reumatikus bántalmak kezelésére ajánlják.   A Szelidi szikes tó valamikor messze földön híres gyógytó volt. Ide az Alföld közeli s távoli vidékeiről jöttek a gyógyulni vágyók, mert jódos, magas nátrium- és magnéziumtartalmú vize sokaknak segített.

 

Nem akarok most részletesen belemenni, de elgondolkoztam jó lenne-e a citrus magjoncaimnak.

Előzmény: Törölt nick (6274)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6274

Szia Jozso,

 

Hat akkor nem hiaban aggodtam, nagyon nem stimmelt ez a savanyu fold dolog es mivel Novobalt (3,5-4PH) ez mar tul sok. A problema az hogy alginit nem kaphato sehol Zalaban, folyami homok, hat azt sem tudjak hogy eszik vagy iszak, igy jartam a pelitel, sokat autoztam amig vegre talaltam kerteszeti perlitett. Rendes volt az illeto mert 1000HUFert kaptam egy 50l zsakal.

 

Dugvanyozatam egy par honapja citromot kulonbozo foldben, kiserleteztem hogy melyik a legjobb es a sima agyagos fold a kertbol egesz szep gyokereket eredmenyezett. A legjobb a B viragfold+perlit+agyagos fold, a homok sem volt rossz de a gyokerek nem voltak oljan fejlettek. Egy 20l-s  akvariumot hasznalok erre a celra, az aljan 2cm perlit van amin vannak a kis muanyag cserepek. Ez az egesz egy olajos radiatoron van rajta.

 

Nagyon szepen koszonom hogy megosztod velunk ez a sok tudast.

 

Udv.

Chez

Előzmény: jozso48 (6262)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6273

tök egyszerű tallózásban kiválasztod és upload starten és már kész is

csak a linket kell bemásolni

 

deha nem megy és átküldöd emailban megcsinálom

Előzmény: jozso48 (6272)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6272

 Neked ebben biztos igazad van,de én nagyon öreg vagyok már a számítástechnikai

feladatok elsajátításához.Ahhoz is hetek kellettek,hogy ide írni és képeket felrakni tudjak,ez már nem nekem való,megnéztem de azon nem igazodok el,csak csodálom a fiatalokat,ők ezt milyen profi módon megoldják.Azért kösz.

Előzmény: Breki1 (6268)
kurdilaci Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6271
Nagyon jó cikk.Sajnos a narancsomnál van a cikkben leírt ágpusztulás.Vissza szoktam vágni az egészséges részekig,s átültettem az általad ajánlott földkeverékbe.Amúgy szép fa,nyolc gyümölcsöt nevel.
Előzmény: jozso48 (6264)
kurdilaci Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6270
Igen,üvegházban neveltem,kiültetve a talajba,nem dézsában volt.Sajnos én is úgy jártam,mint Jozsó:helyhiány miatt az emlékekkel kell beérnem.Van ugyan egy banánutód az üvegházban,de tápanyagot nem adok neki,s így nagyon vontatottan fejlődik.Tudom hogy mi kellene neki,de dzsungellé vált a mini üvegházam,nincs hely a növekedésre.
Előzmény: viktorlantos (6247)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6269
tudom, hogy ki lehet, de még úgyis elég kicsi képként nagyítva meg szétesik
Előzmény: petya71 (6266)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6268

www.directupload.net

 

ide rakd fel akkor nem kell kicsinyíteni és csak a linkjét szúrd be

 

köszi

Előzmény: jozso48 (6264)
jozso48 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6267
Megpróbálom két részben feltenni,így olvashatóbb lesz.
petya71 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6266
Breki,ha explorer 7-esed van akkor ki lehet nagyítani,ha nem akkor vedd le mint képet és egy képnézegetővel nagyítsd: :)
Előzmény: Breki1 (6265)
Breki1 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 6265
Ezt lehetne nagyobban?
Előzmény: jozso48 (6263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!