Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16651
Nem indul.
Előzmény: szervezkedő (16650)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16650

Egyébként mi baja?

 

Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16649
Eh én is csak arra gondoltam, akivel kapcsolatban azt a campinget is említettétek.
Előzmény: szervezkedő (16648)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16648

Szerintem ezzel nem nagyon foglalkozik a külképviselet.

Ezt a számot sose hívtam még, de próbának: 020/602-910

Előzmény: Amaribp (16645)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16647
Nem, semmi vonat, egy olyan ember kell, akivel tudsz beszélni, és pénz.
Előzmény: halloo (16643)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16646

...a vonattal csak egy "cica" van. Az alacsony jegyár miatt kompromisszumot kell kötni, a körülményekkel. A vagonok kb30 évesek (de lehet hogy több),  és Wc ügyben is érdemes kerülni egyet, hogy találj elfogadhatót.

 

De ha az utazás nehéz pillanataiban a menetjegy vicces árára gondolsz, gyönyörködsz a látványba, akkor nem rossz választás.

Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16645
Nm tudom, hogy hol vagytok, de Tivat szélén van a Savo apartman, meg a camping, ami Az Adria-tours-é, esetleg ott találsz valakit aki magyarul beszél, de van a megbízott főkonzul, na annak a számát tudja valaki?
Szervezkedő, Te azt tudod, nem?
Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16644
Sajnálom, de már kezdünk izgulni miattatok, azt hittem horvát autópályán , itthon vagytok, 14, azaz tizennégy óra alatt, ha minden pöpecül megy.
Előzmény: halloo (16633)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16643

Sziasztok!

Köszönöm a sok jótanűcsot, ezt a vonatdolgot megkérdezzük, ha úgy alakul. A helyzet az, hogy még mindig nem hívtak a szervízből, vagyis eltűnt nagyon a szállásadónk, így nem tudjuk mivan, a gyerek az már tiszta nyűgös és mi sem vagyunk jobb állapotban.

Amúgy az a durva hogy nincs semmi extra autónk (Skoda Oktavia, ugyanolyan mint a hazai rendőrautók, tehát nem újabb fajta, az évjáratot nem tudom), sajnos a szélvédő ennyibe került, gyorsan hazatelefonáltunk lecsekkolni hogy tényleg ennyi-e (az üveges pár hónapja cserélte le az elsőt) és hát egy ennél durvább árat mondott a hátsóra (mezei üveges, nem skoda szervíz) :-(

Így minden mindegy alapon kifizettük, a pénzzel még nincs gond ha csak az nem hogy már jócskán mínuszban vagyunk a számlánkon, na lesz mire spórolni egész télen :-(

Ha hazajön a házigazdánk megmutatom neki a szervíz ötleteket.

A vonatra is rákérdezek, csak azt nem tudom,  vagy nem tudom elképzelni hogy hogyan tesszük fel a vonatra a kocsit?

Amúgy erről a vonatról még nem is hallottam, pedig biztos írtátok, de akkor az emberek miért nem autóstul vonattal mennek Montenegróba?

Egyszer mintha nekem is írta volna valaki, hogy akkor vonattal menjünk, de én poénnak fogtam fel, ezek szerint nem az.

 

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16642

A múlt héten nekem is volt egy kis gubanc a "balkánjáróval".

Először azt hittem kevés az üzemanyag.

Azután megtankoltam és hasonlóan nem akart menni, fulladt, míg végül letámasztottam az út mellett és gyalog sétáltunk haza.

Azzal a 42 szavas szerb szókincsemmel nem tudok szerbül telefonon segítséget kérni, ezért hívtam közvetlenül Bélát-magyarul.

Béla azt mondta, hiába csak 1,5-2km a szervíz, a mestere ha kiteszi a lábát a műhelyből, az már 20-25euro.

Majd 2 telefonhívás után kiderült mi a gond, átbicikliztem a szervízbe, ott 3euroért adtak cuccot hozzá.

Onnatól kezdve megtáltosodott!

Így levkár és befőttszállítmány ide vagy oda, tegnap igaz nem így indultunk, de Bijelo Polje után átszerkesztettem a GPS-be az útvonalat és nem mentem Belgrád felé hanem Pozegánál a megszokott, általam jól ismert úton suhantunk, más fórumozók által csak bevállalósaknak ajánlott útvonalon a jó kis 279Ft-os, mások által nem igazán ajánlott D2-es gázolajjal.

(Amivel kapcsolatban nekem továbbra sincs semmi negatív tapasztalatom. A hegyeket megmászva, megpakolva, 4fővel, 650km alatt 34,5litert evett az autó=5,3l/100Km.)

Előzmény: Amaribp (16641)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16641
Szerintem várják meg a szerelőt, lehet nem kell vészforgató könyv, meg katasztrófa védelmet hívni, bár katasztrófális, ennyi pech.
Lehet szülőknek megadni számlaszámot, ahová kis segítséget küldhetnek, és remélni, a szerelő megoldja.Nincs más hátra, csak a remény, hogy a kocsi elindul.
Előzmény: szervezkedő (16640)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16640

A vészforgatókönyvhöz még egy adalék:

A vonat Barból 18:55kor indul. Az autókat 17-18 óra között kell bevagonírozni.

De mivel szezon van (és eszméletlen jó idő+rengeteg ember) ezért javaslom a szállásadótokat kérjétek meg csörögjön át Barba a vasútállomásra, hogy van e még 25euros hálókocsis jegy. Szóljatok hogy alsó ágyat kértek mert gyerekkel vagytok.

030/301-622 vagy 030/301-615

Előzmény: halloo (16633)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16639
Előzmény: gerekopar (16638)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16638

A leggyorsabb Horvátországon át autópályán.

Csütörtöki díjak szerint az a autópálya 226 kuna, de erről bővebben itt:http://www.nyarilap.hu/hasznos/autosoknak/1230-horvatorszag-autopalya-dijak. Tivat-határ kb. 2 óra, feltétlenül komppal, határátkelés 6 perc-2,5 óra, autópályáig 2,5 óra, autópálya Mo.határáig 5-6 óra. Mindez természetesen erősen jobb láb függő.

Létezik kishatár is Mintenegró-Horvátország között. Herceg Novi után balra Njivice felé balra. Elég "vadregényes", de működik.

 

Előzmény: halloo (16630)
krumplicukker Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16637
Találtam még egy számot: 069/603-627. Ez is a Kvesto száma.
krumplicukker Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16636
szia!
nem tudom, segít-e, de itt egy autószervíz száma, mi is hozzájuk fodultunk, amikor elakadtunk egy no name öbölben. :)
Kvesto Autoservis 068/587-015.
Tivat és Budva között található, a bigovói elágazástól nem messze.
Előzmény: halloo (16633)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16635

A közösségi oldalaké a jövő!!!

Ezt mondják az okosok!

De ha már összeszedtél egy valag tagot, akkor valamit produkálni is kell mert ha semmi sem történik, akkor minek az egész???!!!

 

Szerintem ez egy olyan hír, ami a közösség életbentartását volt hivatott szolgálni!

Előzmény: nighttrain (16632)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16634

Ezek után hogy leírtad hogy olyan autótok van, amibe 350euro egy szélvédő, már ne haragudj meg rám, de a plusz kiadásaitok miatt nem esik meg a szívem rajtatok!

:-)

Na jó! Nem szekállak!

 

Szerintem nézessétek meg, tudjátok meg mi a baja és ha sokat kérnek, soká lesz kész, stb. valakivel vontassátok át Barba a vasútállomásra, tegyétek fel vonatra 30euroért elhozza a vonat, ha nem magasabb mint 155cm. Nektek pedig 25euro/fő a jegy Szabadkáig (6éves korig ingyenes).

Tehát 80euroért már majdnem Magyarországon vagytok, autóstól, mindenestől.

Szerintem ha 2-3napot igérnek javításra, akkor az lehet simán 3-4, 5-6 vgay ki tudja.

 

(Én az illetékhivatal 2 munkatársát vártam egyszer december 7-22ig és minden nap azt igérték, holnap jönnek. Március huszonvalahanyadikán értek ki a házat felértékelni!!!)

 

Szerintem az autót ha ott kell javíttatni akkor gyertek haza vonattal és ha kész, akkor egy valaki hétévégén, vonattal le tud menni érte és ha egyedül nem akar vezetni, vonattal hazahozhatja Szabadkáig. (25+30=55euro és pihenten ébredsz a magyar határtól kb 15kmre).

 

 

 

 

Előzmény: halloo (16633)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16633

Sajnos változott a helyzet, megint szerencsétlenül jártunk.

Hála Istennek mi már jobban vagyunk (hányás, hasmenéses cucc minket is utolért), de a kocsi bemondta az unalmast.

Most itt várunk a szálláson, hogy végre megnézze a szerelő, hogy mégis mi baja van, ja és hogy mennyibe fog kerülni, remélem nem jön elő, hogy egy hetet kell várni az alkatrészre, mert akkor már tényleg sírva fakadok, amit az eddigi viszontagságaink allatt még nem tettem meg.

De már tényleg kezdek kétségbeesni.

MÁr rég el kellett volna hagyni a szállást,eddig is már mínusz 350 Euróban vagyunk a szélvédő miatt és még ez is.

Nem tudom mi jöhet még, csak azt sajnálom, hogy a sok szépet beárnyékolják ezek a dolgok.

Csak tudnám mi lesz most így velünk?

Előzmény: szervezkedő (16631)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16632
http://montenegro.network.hu/blog/montenegro-hirei/mire-figyeljunk-mostanaban-a-kotori-obolben

Medúzák. De ezek kb bárhol lehetnek. "Honnan ismerjük fel? Átlátszó" :)

Ez az aggódás meg tipikus női dolog. Ha elmegyek nyaralni külföldre 20onévesen, max ha péntekre ígérem és vasárnap jövök, akkor szoktak hívni. Meg is őrülnék, ha valaki naponta hivogatna, hagyjanak békén!:) Éjszakára a mobilt is kikapcsolom, ez amúgy is áll belföldön is. A régi szép idők, amikor még nem volt mobil:)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16631

Anna!

Montenegróban ilyet hogy "villám gyorsan"?

Csak nyugisan!!!

 

Mint írtad már többször jártatok az országban, töb irányból, ezért gondolom valami tapasztalatotok már van.

 

Szerintem (mondom én aki világ életében nem utazott még Tivatból Sopronba) a Sarajevo- Doboj- Eszék vonal adná magát így első látásra.

 

De igazából látva hozzászólásod tegnap reggeli időpontját, bármerre indultatok, azóta már otthon lehettek!

:-)

 

Előzmény: halloo (16630)
halloo Creative Commons License 2010.08.22 0 0 16630

Sziasztok!

Köszönöm az infókat, légyszi segítsetek még abban, hogy melyik útvonalon jutunk leggyorsabban haza Tivatból Sopronba, mert úgy néz ki, hogy villám gyorsasággal haza kéne jutnunk, ja és mennyibe kerül arrafelé az út (autópálya, útdíj stb.)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nagyon fontos lenne.

A viamichelin össze vissza írja az utat, már nem nagyon hiszek neki, inkább a tapasztalatok érdekelnének.

köszönöm

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16629
Alapvetően a Belgrád- Čačak- Požega szakasz érdekelt volna, de mindegy ha nincs senkinek friss infója. Bijelo Poljeig kiderül, hogy tetszik az autónak hogy jó megpakoltuk lekvárral, befőttel és a fiam által 2hónap alatt összegyűjtött 174kg kavicsgyüjteményével. Útközben majd kitalálom merre menjünk! (Jó nagy szél fúj! Valami isteni! Szinte perzsel olyan jó meleg!)
Előzmény: laszlo68 (16625)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16628

Bocsánat:

reggeli, ebéd (semmi extra) 5 euro=50 euro

Előzmény: gerekopar (16627)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16627

Érdemes elmenni raftingolni a Tara folyóra. Helyi szervezéssel busszal oda, vissza (4-4 óra) reggeli, ebéd (semmi extra) 5 euro.

Ha többen vagytok érdemes a hajókkal alkudozni,, mi 7-en béreltünk egyet 150 eu-ért és egész nap oda vitt minket ahova akartuk (Mamula, kék barlang, templom sziget, Perast + pancsi egy kihalt helyen.

laszlo68 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16626
Nem tudom hallottátok-e, de a Mamula börtönszigetet minél előbb meg kell néznie annak aki kíváncsi rá, mert egy orosz milliomos megvette, és nem tudni mi lesz a pontos terve a jövőben. Az infót az Adria tours-os idegenvezető adta. Furcsa volt, szinte alig találkoztunk magyarokkal, indultunk Zanjic-ről a kék barlanghoz, és a kis hajón egy teljes magyar csapattal találkoztunk (és kihasználtuk az idegenvezetést). Szép a Plava Spilja, csak ott is teledobálják szeméttel a vizet. A Mamula bejáratánál pedig szemeteszsákok között kellett közlekedni (de igazán nem erre fogunk emlékezni). Zanjic-on nagyon tetszett a nagy fehér tojáskavicsos víz. Legközelebb biztos, hogy speed boat-okat is kipróbáljuk.
laszlo68 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16625
Novi Sad és Szabadka között elég sok volt a 40-es, 60-as útépítéses korlátozás, szerencsére oda és vissza is éjszaka fogtuk ki, így lehetett haladni. Egyébként Pozega és Valjevo között volt még sok kisebb útépítés, bár szép ez az útvonal, jobb lett volna Cacak felé menni.
Előzmény: szervezkedő (16616)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16624
Előzmény: Amaribp (16623)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16623
Hát persze!

Az élelmiszerbiztonsági törvény értelmében Montenegróba legfeljebb egy kilogramm gyümölcsöt, zöldséget, gombát, sajtot, kávét vagy fűszert, legfeljebb egy liter szeszes italt, két liter gyümölcslevet és öt liter palackozott vizet lehet bevinni - mindezt kizárólag eredeti csomagolásban.

De ha nem feltűnősködsz, nagy mélyhűtő-szekrénnyel, esetleg meg sem néznek:)
Előzmény: tothgabor83 (16622)
tothgabor83 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16622
Sziasztok...

Montenegro-ba való belépésnél van szabályozva a bevihető élelmiszerek mennyisége?
Mennyire ellenőriznék a vámon?

Thx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!