Keresés

Részletes keresés

Mimmike Creative Commons License 2010.08.24 0 0 16669
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon sok hozzászólást elolvastam, de sajnos nem jutottam előrrébb :(
Egy hét múlva indulunk Montenegróba vonattal, szállást a helyszínen keresünk.
Mivel nem autóval megyünk, így lehetőségeink korlátozottabbak, de bárhova elmegyünk, ahova tömegközlekedéssel lehet. Elsősorban Bar, Sutomore és Ulcinj jött számításba. Nem vágyunk nyüzsgésre és pezsgő éjszakai életre, minél több szép és érdekes helyet szeretnénk látni és persze strandolni! Mit javasoltok?

Mivel 10 éjszakát leszünk, nem ragaszkodunk ahhoz, hogy mindezt egy helyen töltsük el.

Autót lehet bérelni? Érdemes? Milyen árakra számítsunk? Itthoni jogosítványt elfogadnak?

És természetesen, ha konkrét szállás ötletetek van, szívesen várjuk :) Ketten lennénk.

Köszönöm előre is!

Szép napot :)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.24 0 0 16668
Akkor már nincs más hátra, adj egy kis tudósítást, hogy hazaérkeztetek :)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16667

Köszönöm a segítséget!

Jó éjszakát mindenkinek!

 

Előzmény: gerekopar (16665)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16666

Ha az érdekel, már jártam rajt, igaz akkor még talán nem volt ennyi kész belőle, engem az érdekelt, hogy mennyi idő alatt lehet megtenni az utat, erre válaszoltak is, valóban azt nem tudom, hogy pontosan mennyivel lehet menni bizonyos szakaszokon, de ezt nézd el nekem.

a dolgok jelenlegi állása szerint választanom kell az idő  hosszúsága és az út rövidsége között.

Gondolkodom, hogy inkább Mostár, Jajce, Banja Luka útvonalon megyünk, mielőtt kérdezed erre is jártam már, de sajnos a több tízezer kilómétert amit életemben megtettem nem tudtam mindent megjegyezni, elhiheted hogy ha most minden rendben lenne, akkor épp a piva kanyon megtétele után, kb. travnikban pihennénk valahol és úgy indulnánk haza, na de most ez van :-(

Előzmény: szervezkedő (16662)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16665
Autópálya Ravca-tól van.
Előzmény: halloo (16661)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16664
Mi csütörtökön Herceg Noviból a határon való 2,5 órás araszolást levonva 11 óra alatt voltunk Budapesten Horvátországon keresztül, úgy, hogy teljesen "törvényesen" közlekdeve betartottuk a szabályokat.
Előzmény: gerekopar (16663)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16663

Itt leírtam:http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=102848339&t=9091419

 

Előzmény: halloo (16661)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16662

Anna!

Én a legőszintébben kérdezem, ti mit tudtok az útról amerre készültök indulni????

 

"...legjobb lesz az autópályán menni...."

"...tényleg honnan van autópálya..."

 

Nem akarok nagyon időket mondani!

Egyszer jártam meg azt az útvonalat, tavaly, de totál véletlenül, mert arra ment a busz!

Ha a térképre nézel láthatod, Kecskemétről indulva iszonyat kerülő volt.

Kb amikor Zágrábnál jártunk éreztem azt hogy ennyi utat megtéve kis túlzással már valahol Podgoricánál járnék...

De ugye én nem Tivat és Sopron között ingázok.

De én a legnagyobb téli hóban trélert cibálva vagy lakókocsit vontatva se megyek arra, hanem Szerbián keresztül járok!

Előzmény: halloo (16661)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16661

Tudom, hogy nem rosszindulatból írtad, de sajnos ezt most nem segít:-(

Elég bajom van így is, főleg hogy a férjem délután óta megállás nélkül hány, aztom hajnalban indulunk haza, legjobb lesz az autópályán menni, ott nem nagyon kell kuplungolni...

Szerinted mennyi a magyar határig (időben)?

Tényleg honnan van autópálya?

Amúgy a pálya árát megspóroltuk, mert a plusz nap szállásért és a kocsikázásért nem kértek semmit a tulajék, nem hiába, más mentalitás.....

 

Előzmény: szervezkedő (16660)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16660

A szélvédő árát nem  rossz indulatból írtam, vagy azért hogy az észt osszam, szimplán hogy segítsek vele. Egy viszonyítási alapnak. Az egyik nagy alkatrészforgalmazó online katalogusát elérem és abból eléggés sok cuccot látok, mi mennyibe kerül, mivel csapnak be, mivel nem, ha nekem is sürgősen szükségem van valamire.

 

Hogy én mit csináltam volna?

Ki tudja?

A pálya széléről dirigálva mindenki tudja hogy lehet gólt rúgni. :-)

 

Nálam mindig van az autóba pár szerszám, bika kábel, vontatókötél, erős drót, zseblámpa stb.

Valószínűleg mielőtt kifizetem ezt a 350eurot, előtte próbaként lefedem a lyukat egy kukás zsákkal, amit széles üvegszálas ragasztószalaggal fogattam volna rá. Esetleg ha ezt nagyon libegteti a szél, akkor valami boltba kérek egy banános dobozt és ezt a kukászsákkal kombinálva rögtönzök valamit.

Előrre láttatok, a visszapillantókkal hátra is, de ezt a helyzet és az ember kreativitása adja.

 

Én vertem már be a saját autóm üvegét, miután nem tudtam máshogy kinyitni és kiderült melyik a legolcsóbb, autóztam 200km-t kisteherautóval kuplunk nélkül. Máskor meg saját bénaságom miatt egy 10perces javítást igénylő hibára nem jöttem rá és Belgrád előtt lekókadtam és kb 150km-t vonattak télen!

 

Ti úgy oldottátok meg ahogy és kész!

 

Ha visszaemlékszel pár hete többen leírtuk a tapasztalatunkat és véleményünket a pici gyerekkel, a szezon legforróbb időszakában történő nyaralással kapcsolatban.

Ezt sem az okoskodás végett írtam/írtuk.

 

Ezek a galibák, gondok, nem ott kezdődnek amikor beverik a szélvédőt, vagy tönkremegy a kuplung. Mert ezek azok amiket fel kell vállalni akkor amikor valaki dönt az indulással kapcsolatban.

Örüljetek annak hogy a szállásadótok segített és el tudtok holnap indulni.

Ha pedig már otthon lesztek és mindenkinek elmeséltétek a kalandokat, akkor várunk egy részletes élménybeszámolót!

Jó utat!!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

(csak nagyon pici apró betűkkel írom.... és lehet hogy nem is kellene tanácsokat osztogatnom... de ha annyira gatya az a kuplung, nem érné meg holnap Szabadkáig vonatozni?)

Előzmény: halloo (16659)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16659

Teljesen igazad van, az első szélvédőt pont ennyiért csinálták meg, pont ilyen gyorsan, egy utángyártott sima szélvédővel, na de a hátsóra azt mondták nincs utángyártott, csak az eredeti ami rendelve sok idő és pénz max. bontóból, de az meg nem olyan egyszerű.

miért amúgy te mit csináltál volna a helyünkben? Nem fizetted volna ki és maradtál volna egy focilabda nagyságú töréssel a kocsi üvegén?

Mi nem tudtunk jobbat...

Előzmény: szervezkedő (16656)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16658

Most úgy tűnik, hogy sikerült megcsinálni, nem értettem mi volt a baj, de azt mondják, hogy a kuplung amúgy is tropa a kocsiban :-(

Amúgy 140 euró bánja.

Ja netezni könnyen tudok van internet a szálláson, legalább ez jó dolog.

Talán így holnap hajnalban indulni is tudunk....

Előzmény: Amaribp (16655)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16657
Na, magyaros vacsi meg volt, szép fiúnak:o)) mail, elment, most már csak a furulyaszó.
És pihenünk, míg ti kuplungoltók.
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16656

Olyan hegyes-völgyes és zsúfolt részen valóban nem nagyon szerencsés kunplung nélkül elindulni. Ha már majd itthon lesztek, keressetek egy tökösebb autószerelőt, aki elmagyarázza a kuplung (tengely kapcsoló) működési elvét és megmutatja, hogy lehet kuplung nélküli autóval közlekedni.

 

Ha gondolod írok árat hogy itthon mennyi lenne az alkatrész, ha kint sokallod!

(Octaviahoz 24órán belül házhoz szállítva minden komolyabb keresés nélkül a  legolcsóbb -gondolom kínai szélvédő itthon 23-24ezer ft=85eur. Igaz ez első szélvédő, de azért mutat valamit az árkülönbség).

Előzmény: halloo (16653)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16655
Máskülönben , hogy internetezel? Nehogy ez is sokba kerüljön.
Előzmény: Amaribp (16654)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16654
Nincs más hátra, csak a repalálás, megszerelés, megbütykölés, szerintem ez itthon se kellemes dolog, hát még ott.
És türelem, a szállásadó ezek szerint intézkedik
Előzmény: halloo (16652)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16653
A kocsi indul, csak ugye kuplung nélkül sebességbe nem tudjuk rakni, valami olyat mondott a szerelő, hogy valami eltörött, meg hogy tiszta kosz volt minden benne, de nem nagyon értettük :-(
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16652

Köszönöm, hogy aggódik valaki értünk, így ismeretlenül is, nagyon jól esik, a helyzet most az, hogy már megvan hogy mi a baja az autónak, valami a kuplunggal van, én nem nagyon értek hozzá, most járnak utána hogy van-e alkatrész, na ez már aggaszt engem...

Amúgy úgy történt a dolog, hogy a Voliban vásároltunk, majd a parkolóból hátramenet, be egyesbe, aztán amikor kettesbe akarta rakni a férjem akkor a kuplung beesett, félretoltuk, majd kézzel visszahúztuk, utána meg már nem lehetett benyomni.

Most bízom benne, hogy a szállásadónk intézi nekünk a dolgokat, eddig nagyon segítőkész volt és legalább jól tud angolul, de már kitudja hogy mi lesz, meg hogy ki hol vág át.

De hát ebben a helyzetben amúgy sem sok választásunk van.

A volnatról: nemtudom a gyerek hogy bírná ki az utat, de az biztos hogy a velünk egy fülkében utazóknak bűntetés lenne. :-(

 

 

Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16651
Nem indul.
Előzmény: szervezkedő (16650)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16650

Egyébként mi baja?

 

Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16649
Eh én is csak arra gondoltam, akivel kapcsolatban azt a campinget is említettétek.
Előzmény: szervezkedő (16648)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16648

Szerintem ezzel nem nagyon foglalkozik a külképviselet.

Ezt a számot sose hívtam még, de próbának: 020/602-910

Előzmény: Amaribp (16645)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16647
Nem, semmi vonat, egy olyan ember kell, akivel tudsz beszélni, és pénz.
Előzmény: halloo (16643)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16646

...a vonattal csak egy "cica" van. Az alacsony jegyár miatt kompromisszumot kell kötni, a körülményekkel. A vagonok kb30 évesek (de lehet hogy több),  és Wc ügyben is érdemes kerülni egyet, hogy találj elfogadhatót.

 

De ha az utazás nehéz pillanataiban a menetjegy vicces árára gondolsz, gyönyörködsz a látványba, akkor nem rossz választás.

Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16645
Nm tudom, hogy hol vagytok, de Tivat szélén van a Savo apartman, meg a camping, ami Az Adria-tours-é, esetleg ott találsz valakit aki magyarul beszél, de van a megbízott főkonzul, na annak a számát tudja valaki?
Szervezkedő, Te azt tudod, nem?
Előzmény: halloo (16643)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16644
Sajnálom, de már kezdünk izgulni miattatok, azt hittem horvát autópályán , itthon vagytok, 14, azaz tizennégy óra alatt, ha minden pöpecül megy.
Előzmény: halloo (16633)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16643

Sziasztok!

Köszönöm a sok jótanűcsot, ezt a vonatdolgot megkérdezzük, ha úgy alakul. A helyzet az, hogy még mindig nem hívtak a szervízből, vagyis eltűnt nagyon a szállásadónk, így nem tudjuk mivan, a gyerek az már tiszta nyűgös és mi sem vagyunk jobb állapotban.

Amúgy az a durva hogy nincs semmi extra autónk (Skoda Oktavia, ugyanolyan mint a hazai rendőrautók, tehát nem újabb fajta, az évjáratot nem tudom), sajnos a szélvédő ennyibe került, gyorsan hazatelefonáltunk lecsekkolni hogy tényleg ennyi-e (az üveges pár hónapja cserélte le az elsőt) és hát egy ennél durvább árat mondott a hátsóra (mezei üveges, nem skoda szervíz) :-(

Így minden mindegy alapon kifizettük, a pénzzel még nincs gond ha csak az nem hogy már jócskán mínuszban vagyunk a számlánkon, na lesz mire spórolni egész télen :-(

Ha hazajön a házigazdánk megmutatom neki a szervíz ötleteket.

A vonatra is rákérdezek, csak azt nem tudom,  vagy nem tudom elképzelni hogy hogyan tesszük fel a vonatra a kocsit?

Amúgy erről a vonatról még nem is hallottam, pedig biztos írtátok, de akkor az emberek miért nem autóstul vonattal mennek Montenegróba?

Egyszer mintha nekem is írta volna valaki, hogy akkor vonattal menjünk, de én poénnak fogtam fel, ezek szerint nem az.

 

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16642

A múlt héten nekem is volt egy kis gubanc a "balkánjáróval".

Először azt hittem kevés az üzemanyag.

Azután megtankoltam és hasonlóan nem akart menni, fulladt, míg végül letámasztottam az út mellett és gyalog sétáltunk haza.

Azzal a 42 szavas szerb szókincsemmel nem tudok szerbül telefonon segítséget kérni, ezért hívtam közvetlenül Bélát-magyarul.

Béla azt mondta, hiába csak 1,5-2km a szervíz, a mestere ha kiteszi a lábát a műhelyből, az már 20-25euro.

Majd 2 telefonhívás után kiderült mi a gond, átbicikliztem a szervízbe, ott 3euroért adtak cuccot hozzá.

Onnatól kezdve megtáltosodott!

Így levkár és befőttszállítmány ide vagy oda, tegnap igaz nem így indultunk, de Bijelo Polje után átszerkesztettem a GPS-be az útvonalat és nem mentem Belgrád felé hanem Pozegánál a megszokott, általam jól ismert úton suhantunk, más fórumozók által csak bevállalósaknak ajánlott útvonalon a jó kis 279Ft-os, mások által nem igazán ajánlott D2-es gázolajjal.

(Amivel kapcsolatban nekem továbbra sincs semmi negatív tapasztalatom. A hegyeket megmászva, megpakolva, 4fővel, 650km alatt 34,5litert evett az autó=5,3l/100Km.)

Előzmény: Amaribp (16641)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16641
Szerintem várják meg a szerelőt, lehet nem kell vészforgató könyv, meg katasztrófa védelmet hívni, bár katasztrófális, ennyi pech.
Lehet szülőknek megadni számlaszámot, ahová kis segítséget küldhetnek, és remélni, a szerelő megoldja.Nincs más hátra, csak a remény, hogy a kocsi elindul.
Előzmény: szervezkedő (16640)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16640

A vészforgatókönyvhöz még egy adalék:

A vonat Barból 18:55kor indul. Az autókat 17-18 óra között kell bevagonírozni.

De mivel szezon van (és eszméletlen jó idő+rengeteg ember) ezért javaslom a szállásadótokat kérjétek meg csörögjön át Barba a vasútállomásra, hogy van e még 25euros hálókocsis jegy. Szóljatok hogy alsó ágyat kértek mert gyerekkel vagytok.

030/301-622 vagy 030/301-615

Előzmény: halloo (16633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!