Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16681

A tenger megvár!

Nem szalad el!

 

Előzmény: bornew (16680)
bornew Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16680
Sziasztok,

csak benéztem csöpögni.
Nem merünk elindulni a másfél évesünkkel, talán jövőre...ár addigra lehet, hogy lesz egy még kisebb is:-).

Sebaj, néha bekukkantok ide és olvasgatom az élménybeszámolókat.
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16679

Montenegrót már a szupersztárok is felfedezték!

 

Ez csak az RTL-nél hír!

Pl egy szuperszár most van útban haza-ha jól sejtjük gondolok itt Hümire (teljes nevén Hümmögő Hümér)

Egy másik "A (mi) Mari"-nk is pakolászik már, "csókos" Julcsi (julcsikiss) már kiért és áztatja a testét Herceg Noviban.

 

 

Azok akik hozzám hasonlóan itthon ábrándoznak azok nézzék meg ezt a rövid kis videót!
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16678

Egy nyugat felől érkező hidegfront kisöpri a meleget, sokfelé lehet eső. A jövő hét elején kifejezetten kellemetlen idő lesz.

 

....és hogy mi következik ebből???

Menni kell Montenegróba!

Egy canji ismerősöm azt mondta, beakciózza holnaptól az apartmanjait (7eur/fő vagy 25eur/apartman), de ha nincs komoly érdeklődés, akkor jövő szombat-vasárnap zárja a kaput és megy haza ő is!

 

idojaras

 

 

2

 

 

1
halacs Creative Commons License 2010.08.26 0 0 16677
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16676
Elhiszem, halottam ezt már mástól is, hogy kellemes hely ez a szálló, de nekem pl elegem van a kavicsosból, én nem bánom, ha pár lépcső és úszunk.
Előzmény: optamás (16675)
optamás Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16675
A Sun Resort tényleg fantasztikus, a szobák nagyon kényelmesek, a személyzet kedves, segítőkész, a konyhájuk meg egyenesen zseniális, csak az a beton tengerpart volt furcsa, de jövőre biztos, hogy itt nyaralunk:) 
Előzmény: zogalu (16672)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16674
Szia!
Ezt már megnézted?
Meg ezt?
Úgy ötletnek, Bárban ha leszállnék, megnézném, Budvára mikor indul busz, és avval mennék Petrovácig, ott keresnék szálláshelyet, kedves hely. Nem rég írták, van közelében jó kis strand, ha a helyi zsúfolt lenne, mert bizony szeptemberben sincsenek kevesen. Onnan viszont, 30-40 perc Budva, kb ennyi Bár is. Ulcinj, a legszéle az országnak, utána már Albánia. Budváról, átbuszozhatsz Kotorba, 20-30 perc.. Vagy Cetinjébe, onnan taxival Lovcenre.
Vagy szintén taxival Virpazar Skadarka tóhoz, , aztán vagy csónakáztok vagy nem.
Busszal is lehet, Sutomorén ha kifogsz egy buszt ami Podgoricába megy, avval Virpazarig, de busz költség, min. 20 euro kettőtöknek, oda-vissza.
Igen mások mondták, drága a kocsi kölcsönzés.
No a többit majd meglátjátok! Nem olyan sok az a 10 nap. Legfeljebb jövőre is!
Előzmény: Mimmike (16669)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16673
Akkor lehet kipihenni az izgalmakat:)
Előzmény: halloo (16671)
zogalu Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16672

Sziasztok!

 

Vasárnap éjjel érkeztünk haza Herceg Noviból.

Odafelé Szarajevo-Mostar útvonalon mentünk.

Az út szuper jó volt, s szép is. Szarajevo mellett aludtunk, Mostárban megálltunk pár órára. Trebinje felé az új úton mentünk át Montenegroba.

A határ előtt kb 10 km-el, (az új út majdnem végig 60 km/h) bűntettek meg a rendőrök minket, 20 euróra. 70-et kértek, de kialkudtunk a 20-ban.

A Hunguest Hotelben szálltunk meg, ami fantasztikusan jó volt. Alig kívánkoztunk ki onnan. Herceg Novi nagyon szép, sokkal nagyobb tömeget vártunk, a hozzászólások alapján. Az egyetlen negatívum az este 10-kor beinduló disco zene volt. Szerencsére klímás volt a szoba, s hangszigetelt ablakokkal volt ellátva.

Kirándultunk "Lovren"-re, fantasztikus volt, ajánlani tudom mindenkinek. A komp reggelelnte zsúfolt, mindkét irányba (időben érdemesebb körbemenni, ha sor áll). Budván átutaztunk, ott sokkal nagyobb tömeg volt, mint Herceg Noviba. Sveti Stefan-ba nem engedtek be, állítólag zárva van, talán 1-2 év múlva nyitják meg (jó hogy elautóztunk odáig).

Kotor gyönyörű volt, de a nagy meleg miatt 1-2 órát sétáltunk csak.

Hazafelé (vasárnap) dél körül indultunk, számítva az éjszakai autózásra, az autópálya mellett döntöttünk. Dubrovnik felé 1 órát álltunk a tűző napon a horvát határon (pici gyerek volt velünk, aki végi nagyon jól érezte magát, itt akadt ki). Olasz s angol autókat rámoltak ki. Miután átértünk, nagy forgalom, és nagyon rossz minőségű út fogadott minket. Átgondolva a helyzetet, s a tavalyi dugóélményeket a Horvát autópályán, az első lehetséges helyen Bosznia felé vettük az irányt. három rövid megállással, s egy újabb Horvát határon való 1 órás várakozással (itt a német kocsikra vadásztak) éjjel 2-re értünk Budapestre. Bosznia felé csak ajánlani tudom az utat mindenkinek. Nagyon jó minőségű, sok helyen van kapaszkodósáv a hegyekben. A forgalom sem túl nagy. Szarajevó előtt autópálya is van (kb. 40 km), s gőzerővel építik tovább. Rendőr tényleg nagyon sok van, de emiatt szinte mindenki szabályosan közlekedik. Balesetet nem láttunk. Hazafelé a Bosnyák-Horvát határ előtt kissé elkavartunk, s Slavonski Brod fele léptük át a határt Slavonski Samac helyett. De az út S. Brod felé sokkal jobb minőségű, s rövidebbnek is tűnt, s a Horvát oldalon rögtön autópályára értünk, míg S. Samac felé eléggé hosszan kellett lakott területeken menni, s az út is rossz volt.

 

halloo Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16671

Sziasztok!

HAZAÉRTÜNK SZERENCSÉSEN!

Már éjjel kettőkor elindultunk (hirtelen jól lett a férjem és nem tudott aludni), így már délután itthon voltunk.

Autópályán mentünk, ami igaz nem volt olcsó, de beraktuk ötödikbe és zúztunk ezerrel, így nem nagyon kellett váltani.

A beszámolót hamarosan megírom, míg frissek az élmények, ha érdekel bennetek ide is bemásolom.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítségét és remélem, hogy most már én is tudok segíteni a tapasztalatainkkal másokon

moncsa03 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16670
...pedig volt már szó róla, hogy nem érdemes autót bérelni, tömegközlekedéssel eljutsz sokfele, hogy az árak hasonlóak, mint itthon és még rengeteg hasznos információ cserélt itt gazdát.
Előzmény: Mimmike (16669)
Mimmike Creative Commons License 2010.08.24 0 0 16669
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon sok hozzászólást elolvastam, de sajnos nem jutottam előrrébb :(
Egy hét múlva indulunk Montenegróba vonattal, szállást a helyszínen keresünk.
Mivel nem autóval megyünk, így lehetőségeink korlátozottabbak, de bárhova elmegyünk, ahova tömegközlekedéssel lehet. Elsősorban Bar, Sutomore és Ulcinj jött számításba. Nem vágyunk nyüzsgésre és pezsgő éjszakai életre, minél több szép és érdekes helyet szeretnénk látni és persze strandolni! Mit javasoltok?

Mivel 10 éjszakát leszünk, nem ragaszkodunk ahhoz, hogy mindezt egy helyen töltsük el.

Autót lehet bérelni? Érdemes? Milyen árakra számítsunk? Itthoni jogosítványt elfogadnak?

És természetesen, ha konkrét szállás ötletetek van, szívesen várjuk :) Ketten lennénk.

Köszönöm előre is!

Szép napot :)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.24 0 0 16668
Akkor már nincs más hátra, adj egy kis tudósítást, hogy hazaérkeztetek :)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16667

Köszönöm a segítséget!

Jó éjszakát mindenkinek!

 

Előzmény: gerekopar (16665)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16666

Ha az érdekel, már jártam rajt, igaz akkor még talán nem volt ennyi kész belőle, engem az érdekelt, hogy mennyi idő alatt lehet megtenni az utat, erre válaszoltak is, valóban azt nem tudom, hogy pontosan mennyivel lehet menni bizonyos szakaszokon, de ezt nézd el nekem.

a dolgok jelenlegi állása szerint választanom kell az idő  hosszúsága és az út rövidsége között.

Gondolkodom, hogy inkább Mostár, Jajce, Banja Luka útvonalon megyünk, mielőtt kérdezed erre is jártam már, de sajnos a több tízezer kilómétert amit életemben megtettem nem tudtam mindent megjegyezni, elhiheted hogy ha most minden rendben lenne, akkor épp a piva kanyon megtétele után, kb. travnikban pihennénk valahol és úgy indulnánk haza, na de most ez van :-(

Előzmény: szervezkedő (16662)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16665
Autópálya Ravca-tól van.
Előzmény: halloo (16661)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16664
Mi csütörtökön Herceg Noviból a határon való 2,5 órás araszolást levonva 11 óra alatt voltunk Budapesten Horvátországon keresztül, úgy, hogy teljesen "törvényesen" közlekdeve betartottuk a szabályokat.
Előzmény: gerekopar (16663)
gerekopar Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16663

Itt leírtam:http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=102848339&t=9091419

 

Előzmény: halloo (16661)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16662

Anna!

Én a legőszintébben kérdezem, ti mit tudtok az útról amerre készültök indulni????

 

"...legjobb lesz az autópályán menni...."

"...tényleg honnan van autópálya..."

 

Nem akarok nagyon időket mondani!

Egyszer jártam meg azt az útvonalat, tavaly, de totál véletlenül, mert arra ment a busz!

Ha a térképre nézel láthatod, Kecskemétről indulva iszonyat kerülő volt.

Kb amikor Zágrábnál jártunk éreztem azt hogy ennyi utat megtéve kis túlzással már valahol Podgoricánál járnék...

De ugye én nem Tivat és Sopron között ingázok.

De én a legnagyobb téli hóban trélert cibálva vagy lakókocsit vontatva se megyek arra, hanem Szerbián keresztül járok!

Előzmény: halloo (16661)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16661

Tudom, hogy nem rosszindulatból írtad, de sajnos ezt most nem segít:-(

Elég bajom van így is, főleg hogy a férjem délután óta megállás nélkül hány, aztom hajnalban indulunk haza, legjobb lesz az autópályán menni, ott nem nagyon kell kuplungolni...

Szerinted mennyi a magyar határig (időben)?

Tényleg honnan van autópálya?

Amúgy a pálya árát megspóroltuk, mert a plusz nap szállásért és a kocsikázásért nem kértek semmit a tulajék, nem hiába, más mentalitás.....

 

Előzmény: szervezkedő (16660)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16660

A szélvédő árát nem  rossz indulatból írtam, vagy azért hogy az észt osszam, szimplán hogy segítsek vele. Egy viszonyítási alapnak. Az egyik nagy alkatrészforgalmazó online katalogusát elérem és abból eléggés sok cuccot látok, mi mennyibe kerül, mivel csapnak be, mivel nem, ha nekem is sürgősen szükségem van valamire.

 

Hogy én mit csináltam volna?

Ki tudja?

A pálya széléről dirigálva mindenki tudja hogy lehet gólt rúgni. :-)

 

Nálam mindig van az autóba pár szerszám, bika kábel, vontatókötél, erős drót, zseblámpa stb.

Valószínűleg mielőtt kifizetem ezt a 350eurot, előtte próbaként lefedem a lyukat egy kukás zsákkal, amit széles üvegszálas ragasztószalaggal fogattam volna rá. Esetleg ha ezt nagyon libegteti a szél, akkor valami boltba kérek egy banános dobozt és ezt a kukászsákkal kombinálva rögtönzök valamit.

Előrre láttatok, a visszapillantókkal hátra is, de ezt a helyzet és az ember kreativitása adja.

 

Én vertem már be a saját autóm üvegét, miután nem tudtam máshogy kinyitni és kiderült melyik a legolcsóbb, autóztam 200km-t kisteherautóval kuplunk nélkül. Máskor meg saját bénaságom miatt egy 10perces javítást igénylő hibára nem jöttem rá és Belgrád előtt lekókadtam és kb 150km-t vonattak télen!

 

Ti úgy oldottátok meg ahogy és kész!

 

Ha visszaemlékszel pár hete többen leírtuk a tapasztalatunkat és véleményünket a pici gyerekkel, a szezon legforróbb időszakában történő nyaralással kapcsolatban.

Ezt sem az okoskodás végett írtam/írtuk.

 

Ezek a galibák, gondok, nem ott kezdődnek amikor beverik a szélvédőt, vagy tönkremegy a kuplung. Mert ezek azok amiket fel kell vállalni akkor amikor valaki dönt az indulással kapcsolatban.

Örüljetek annak hogy a szállásadótok segített és el tudtok holnap indulni.

Ha pedig már otthon lesztek és mindenkinek elmeséltétek a kalandokat, akkor várunk egy részletes élménybeszámolót!

Jó utat!!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

(csak nagyon pici apró betűkkel írom.... és lehet hogy nem is kellene tanácsokat osztogatnom... de ha annyira gatya az a kuplung, nem érné meg holnap Szabadkáig vonatozni?)

Előzmény: halloo (16659)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16659

Teljesen igazad van, az első szélvédőt pont ennyiért csinálták meg, pont ilyen gyorsan, egy utángyártott sima szélvédővel, na de a hátsóra azt mondták nincs utángyártott, csak az eredeti ami rendelve sok idő és pénz max. bontóból, de az meg nem olyan egyszerű.

miért amúgy te mit csináltál volna a helyünkben? Nem fizetted volna ki és maradtál volna egy focilabda nagyságú töréssel a kocsi üvegén?

Mi nem tudtunk jobbat...

Előzmény: szervezkedő (16656)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16658

Most úgy tűnik, hogy sikerült megcsinálni, nem értettem mi volt a baj, de azt mondják, hogy a kuplung amúgy is tropa a kocsiban :-(

Amúgy 140 euró bánja.

Ja netezni könnyen tudok van internet a szálláson, legalább ez jó dolog.

Talán így holnap hajnalban indulni is tudunk....

Előzmény: Amaribp (16655)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16657
Na, magyaros vacsi meg volt, szép fiúnak:o)) mail, elment, most már csak a furulyaszó.
És pihenünk, míg ti kuplungoltók.
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16656

Olyan hegyes-völgyes és zsúfolt részen valóban nem nagyon szerencsés kunplung nélkül elindulni. Ha már majd itthon lesztek, keressetek egy tökösebb autószerelőt, aki elmagyarázza a kuplung (tengely kapcsoló) működési elvét és megmutatja, hogy lehet kuplung nélküli autóval közlekedni.

 

Ha gondolod írok árat hogy itthon mennyi lenne az alkatrész, ha kint sokallod!

(Octaviahoz 24órán belül házhoz szállítva minden komolyabb keresés nélkül a  legolcsóbb -gondolom kínai szélvédő itthon 23-24ezer ft=85eur. Igaz ez első szélvédő, de azért mutat valamit az árkülönbség).

Előzmény: halloo (16653)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16655
Máskülönben , hogy internetezel? Nehogy ez is sokba kerüljön.
Előzmény: Amaribp (16654)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16654
Nincs más hátra, csak a repalálás, megszerelés, megbütykölés, szerintem ez itthon se kellemes dolog, hát még ott.
És türelem, a szállásadó ezek szerint intézkedik
Előzmény: halloo (16652)
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16653
A kocsi indul, csak ugye kuplung nélkül sebességbe nem tudjuk rakni, valami olyat mondott a szerelő, hogy valami eltörött, meg hogy tiszta kosz volt minden benne, de nem nagyon értettük :-(
halloo Creative Commons License 2010.08.23 0 0 16652

Köszönöm, hogy aggódik valaki értünk, így ismeretlenül is, nagyon jól esik, a helyzet most az, hogy már megvan hogy mi a baja az autónak, valami a kuplunggal van, én nem nagyon értek hozzá, most járnak utána hogy van-e alkatrész, na ez már aggaszt engem...

Amúgy úgy történt a dolog, hogy a Voliban vásároltunk, majd a parkolóból hátramenet, be egyesbe, aztán amikor kettesbe akarta rakni a férjem akkor a kuplung beesett, félretoltuk, majd kézzel visszahúztuk, utána meg már nem lehetett benyomni.

Most bízom benne, hogy a szállásadónk intézi nekünk a dolgokat, eddig nagyon segítőkész volt és legalább jól tud angolul, de már kitudja hogy mi lesz, meg hogy ki hol vág át.

De hát ebben a helyzetben amúgy sem sok választásunk van.

A volnatról: nemtudom a gyerek hogy bírná ki az utat, de az biztos hogy a velünk egy fülkében utazóknak bűntetés lenne. :-(

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!