Keresés

Részletes keresés

Bakter123 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8776
Szia!
Ennyire hülye azért nem vagyok. Nyilván nem egy 600.....1000W-os szivattyúval szívnám. Vannak bontásból maradt vegyszer-szivattyúim, amik ugyanolyanok mint egy pedrolo, csak éppen 5.....10W-osak, és képesek 6...7 méterről felszívni a vizet.

Egyébként az 1..2liter/percet nem szabad lebecsülni szerintem, mert az napi szinten 1,4 ....2,8m3 ami 350...700m2 kert locsolásához elegendő (4liter/m2 számolva öntözésre).Annyi van, hogy egy ciszternába kell gyűjteni, és este egy normál szivattyúval kilocsolni.

Előzmény: Törölt nick (8775)
Bakter123 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8774
„Így nagyjából, de nem igazán világos nekem ez a projekt”:
Szeretem a kihívásokat, és ha sikerülne egy olyan talajvizes kutat fúrnom ami nem homokol, és mondjuk 1…2 liter/ percet adna, én már boldog lennék. (csinálnék egy kerti mini csobogót, stb.)
Mondjuk ha nem sikerül, akkor is értelmesebben eltöltöttem az időt, mintha heverésztem volna a TV előtt.

Előzmény: Törölt nick (8771)
Bakter123 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8773
Szia!

„A sas kurva magasan repül, a baktert meg ez kurvára nem érdekli. ...”
Erre gondoltál?

A patak azért lehet fontos, mert itt ered, és ebből arra gondolok, hogy egész évben lehet bőven talajvíz. A vízzáró agyag felett homok van, ha lemegyek az agyagig kb. fél órát megmarad a furat, de utána kb. 60-80cm iszap visszajön az agyagrétegre. Ezalatt a fél óra alatt (amíg nem töltődött vissza a furat alja) gondoltam, hogy a lefenekezett előkészített béléscsövet berakom, és körbesóderezem.
„Tehát homok szita” Ezt egy kicsit részleteznéd, hogy pontosan mi is ez?

Üdv. Bakter
Előzmény: Törölt nick (8771)
6600GT Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8770
Rohadjanak meg, én is a Metroban vettem, de nyomát sem láttam eksönnek.:(
Na mindegy, előre tekintünk, nem nézve hátra. Kutam adja a vizet szépen, viszont megkérdezném, ezzel a szivattyúval hogy tudok öntözöberendezért, locsolót üzemeltetni? Láttam a dobozán, hogy rá lehet kötni házivízműre is. Hogy van ez, tudsz ebben infót adni? Ma elmennék venni valami ilyesmi gépet.
Nem akarom tönkretenni a szivattyút, és azt sem hogy állandóan menjen feleslegesen.
Előzmény: Törölt nick (8760)
Bakter123 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 8769
Szia Lalibátyó !
Köszönöm a sok értékes információt.
Üdv. Bakter
Előzmény: Törölt nick (8756)
fetya1 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8768
Milyen szivattyú az a TM-10? Szlovákiában keresem a megfelelő búvárt, és ilyet találtam: http://www.belumi.sk/075kw-kabel25m-ponorne-%C4%8Derpadlo-p-2714.html
Vagy autózzak egy kicsit, és vegyem meg nálatok?
A kút 200as átmérővel fog készülni, 50 m-re a szomszédban van egy hasonló, 12m mély, nyugalmi vízszint 6 m, üzemi, 5,5m. Ebbe a kútba kellene vmi ügyes dolog, 600 m2 es kertet kellene öntözni, igazából 200 m2t elvesz a ház, szóval marad a 400.
Igazából van egy régebbi, 2 éve felújított kerti szivattyú is, 2,2 kwos 3fázisú elektromotorral ellátott lamellás szivattyú, 5/4es csatlakozású szívócsővel, aminek az aljára szívókosarat kell rakni.Vmi ilyesmi, csak úgy 15 éves: http://www.belumi.sk/552mu-15kw-samonasavacie-%C4%8Derpadlo-p-2533.html Aki javította, azt mondta, h elpusztíthatatlan, mert minden alkatrésze könnyen cserélhető.
Használjam ezt, vagy inkább 1 csőbúvárt vegyek? A régi szivattyúnak a felszívócsövét magasnyomású műanyag (PE) csővel szeretném megoldani, amit elméletileg könnyen lehet toldani, ha a kútban csökken a vízoszlop magassága. Mit tanácsoltok szakik?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8767

Üdv !

Igen, elég megbízható forrásból tudom hogy nem gázosak ott a kutak, ezért nem lehet metán robbanás, valamint ahogy írod is pár dolog még kell hogy robbanjon.  Azért 700 000 liter víz mikor "kilöttyen" nem semmi látvány lehetett.

Jószerencsét és egy hideg Steffl -t !

Előzmény: Törölt nick (8765)
blablalab Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8766
Hali, nem Szent Jakab. Mail ment.
Előzmény: Törölt nick (8749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8765
Szia    Lalibátyó !              Örülök, hogy tetszett az Alsóőrsi  Szlogen. Nagy a hallgatás a Fehérgyarmat -i viztorony felrobbanása után. Tegnap a sajtó a metángázra fogta a dolgot, de szerintem ez csak kacsa. Én többször voltam már fent viztornyokban, sőt még tisztitottuk is régebben azokat. Ezért bátran kijelenthetem, hogy ott abban a térben esélye sincs annak, hogy a metángáz megrekedjen. Mert minden hidroglóbusznak vannak túlfolyó vezetékei és szabad légüres terei, szellőző ablakai. Ráadásúl ugye még gyújtó szikrának is kellene képződnie,  1 esetleges robbanáshoz, amely éppen  1 viztoronyban képtelenség !  További szép estét és  Jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (8763)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8764

Szia    bojlika !   

 

A Tiéd is  1  "Szuper"  szlogen és örülök, hogy nem mentél neki annak a fának !   Üdv.

Előzmény: Törölt nick (8762)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8763

Üdv Freddy4 !

Tényleg jó :)

Igen pár hónap aztán jönnek a nemszeretem idők. Nem tudsz valamit a víztoronyról hogy mi volt a baj?

Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (8761)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8761
Sziasztok !                Ma többek között Alsóőrs -ön volt dolgom, a Fogas büfében. Ahol a következő szlogent olvastam :  " Ha Te nálunk jól laktál, akkor Mi sem halunk éhen " !  Ez a reklámfogás és üzenet nekem nagyon tetszik, -  és szimpatikus. Amely átvitt értelemben igaz lehet a kútfúrókra is.  Pld. -  " Ha Te velünk kutat furatsz, akkor Mi sem halunk éhen a télen" !  További szép estét mindenkinek, -   és    Jószerencsét !
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8760

Tényleg drágán vetted.

Kb 3 hete a Metróban akciósan 43 volt, be is spájzoltam 1 et hamar :) Amúgy jó szivattyú ha az első napot kibírja, csak a szervizes haver szokta mondani hogy alig van alkatrész hozzá amin csodálkozom, mert itt készül. Viszont a 3" os Elpumps csak átcimkézett kínai amit Nimbuszéknál olcsóbban is megkapsz. Amit nem szeretek benne az a 20 méter kanóc azzal bunkó dobozzal. Ez miért nem 30 ? Talán egy ezressel többe kerülne előállítani.  

Előzmény: 6600GT (8759)
6600GT Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8759
Ha adsz egyet, kipróbálom szívesen...:)
Gondolom az áruk is magasabb, fűtésrendszeremben is 2 Grundfos van. Én az Elpumps-ot is 65 ezerért vettem, nekem ez is elég drága, pláne, ha tönkremegy.
Előzmény: Törölt nick (8753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8758
Ott még nem jártam és nem is vágyom rá.
Előzmény: gamate (8757)
gamate Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8757
Üdv!

Szent Jakabbal mi a gond?

gamate
Előzmény: Törölt nick (8749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8756

Üdv !

 

Hát mi 0.5 ös marótárcsát használunk de inkább eleve szűrős mezőfalvi csövet.1-2 méter nem a világ a 4 es falúból. Az 1 es flex is jó ha durva szemű és nem folyós hanem kötött a homok vagy kavics aprókavicsba fúrtál és tuti jó a flex és nem remeg a kezed, mert hamar 1,5 ös rés lesz. Persze réselhetsz nagyobb mérettel és használhatsz geotex anyagot szűrőnek de vannak kifejezett szűrű anyagok is amiben XXI. kerület tud jó tanácsokat adni. Sóderozni homokba 1-2 mm sódert javasolnék de mivel a szűrőd is 1mm lesz ezért a lehető legapróbbat ami nem megy bele a szűrőbe. Esetedben ez 2-3 mm szemcseméret. Törekedj minél bővebb furatot készíteni hogy minél vastagabb sóder legyen a cső és a furat között. Célszerő központosítót szerelni a csőre hogy egyenletes legyen a kavicságy.

Előzmény: Bakter123 (8754)
Bakter123 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8755
Szia !
Köszi a választ.
Előzmény: Törölt nick (8743)
Bakter123 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8754
Szia Lalibátyó !

Még egy kérdésem lenne.
Fúrtam még egy kicsit az agyagba, és végül úgy döntöttem, hogy rendesen lecsövezem, beszűrőzöm. Hátha használható valamire (légvonalban kb. 500 m-re ered egy patak), és 5-6m cső nem akkora összeg.
Arra gondoltam, hogy a csőalját lezárom, majd ahol a vízadó homok van (kb. 1m), ott 1mm-es flex koronggal beréselem a csövet, leengedem, majd mellé szórok finom kavicsot körbe.
Kérdéseim:
- Milyen szemcseméretű kavicsot javasolsz?
- Jó ez a flexelés, vagy inkább furkáljam a csövet?
- Tekerjek esetleg a csőre kútszövetet, és ha igen milyet?
Segítségedet előre is köszönöm.
Üdv. Bakter
Előzmény: Törölt nick (8721)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8753
Próbálj ki egy ugyanilyen motorteljesítményű Pedrollót vagy Grundfost akkor tudod meg mi a brutális :)
Előzmény: 6600GT (8751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8752
Ha később is megmarad a baj akkor írjál mert van még egy két "huncutság" amit + lehet próbálni.
Előzmény: 6600GT (8750)
6600GT Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8751
Csak helyeselni tudok, igaz , most kezdtem "kutazni", és egy Elpumps BP10-es csőbúvárt vettem, de valami brutális jó. Egyedül a homok miatt izgulok....

22 méteren van, és nyom mint állat. (60-ig letehető)
Előzmény: Törölt nick (8728)
6600GT Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8750
Értem. Akkor nekem is "sóderoztak". Viszont a béléscső is le van ültetve ameddig lefúrtak az átmérővel, talán a zúzalék nem jön fel.
Mikor a kút elkészült, saját szivattyújukkal 2-3 órát szívatták, így az elején nem nekem kellett az iszapos vizet kiszívatnom. Azt mondták, ők sajátjukkal mindíg kb. 70-80 %-osra kiszívatják, de nekem is folyamatosan szívatni kell, és pár nap után letisztul, és olyan lesz, mint a csapvíz. Kiváncsian várom...

Nos, a vízhozammal nincs gondom, mert a szivattyúm ezen a mélységen 4500litert tud óránként, igaz, én 3/4-es csővel szereltem (azt mondták a szakik nem szabad először "megrántani" nagyon a kutat), és még elnyomatom 32 métert, de így is kb. 60-70 centi a vízsugár a 3/4-es csövön, folyamatosan (tegnap 12 órán át ment), leürülés nélkül. Kb. én is 60-80 literre saccolom percenként, de ma lemérem majd, hogy a 10 literes vödör mennyi idő alatt telik meg.
A homoktartalom sokat csökkent 1 nap alatt, most egy 3 literes befőttesüveget teleengedek, akkor az alján nem összefüggő, foltokban leüllepedő szürke homok van.
De Ez csak bekapcsolás után jön, gondolom mikor megindul lent az utánáramlás.
A víz viszont még opálos ilyenkor, csak indítás után tiszta, szintén kb. 10 percig.
Remélem azért szerencsém lesz, köszi az infót.
Előzmény: Törölt nick (8711)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 8749

Üdv !

 

Ha nem Szent Jakab akkor beszélhetünk róla.

Előzmény: blablalab (8748)
blablalab Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8748
Sziasztok!

Mogyoródon szeretnék kutat furatni. Van itt valaki, akit megkereshetek ezügyben, hogy megcsinálja?
Kapocska Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8747

Helló Freddy 4!
Még egyszer köszönöm az infókat!!
Futok még egy kört a hegyen.
Nem sűrűn fogom zavarni kérdéseimmel.
Előzmény: Törölt nick (8746)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8746

Helló     Kapocska !     

 

Örülök, hogy segithettem, egyébbként biztosan vannak ott működő kutak, csak titkolják, a Vizügyi és Környezetvédelmi Hatóságok miatt, mert ezek a vizkutak már engedély kötelesek ! Meg amúgy is, viz nélkül nem volna  " Élet " azon a Szőlőhegyen.

Előzmény: Kapocska (8745)
Kapocska Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8745

Tisztelt Freddy 4!
Már vagy két éve olvasgatom ezt a Fórumot és nem csalódtam.
Nagyon köszönöm a kimerítő választ!
A környéken nem ismerek olyan telket ahol lenne kút.
Előzmény: Törölt nick (8744)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8744

Helló   Kapocska !      A Balatonkiliti -i Szőlőhegy vizbeszerzési lehetőségei viszonylag szerencsések. Mert az esetleges talajvizen kivül, térszinttől függően az első vizadó réteg, már  -22,0 m. és  -28,0 m. között megtalálható. A  2. réteg, amelyben már erősebb a rétegnyomás, ez kb. 42,0 m.  és  48,0 m. között van. A kőzetsor is kedvező,  mert a vékony humuszos talaj alatt sárga löszös agyag, majd lágy agyagos homokok találhatók, amelyek közé vannak beágyazódva a vizadó sárgásbarna szinű homokrétegek.  ( Pleisztocén ) 

 

Kemény homokkövekre nem kell számitani, ezért egyszerű kútfúró felszerelésekkel is könnyen megfúrható az a bizonyos kút. A várható vizhozam kútátmérőtől függően kb.  15  - és  50 liter/perc közé tehető. A nyugalmi vizszint olyan  -15 méter körüli lessz, az üzemi vizszint pedig a  "Szerencse"  kérdése, illetve a vizhozam függvénye. Azért még érdemes felkeresni a szomszédokat is, a pontosabb információk miatt. Röviden ennyit egyenlőre, tájékoztató jelleggel.  Jó, -   és szerencsés kútfúrást kivánok !  Üdv.

Előzmény: Kapocska (8742)
Kapocska Creative Commons License 2010.07.13 0 0 8742
Helló Freddy 4!
Régebben Balatonkilitinek hívták a helyet ahol a helybeliek nevezték el a kiliti reptér feltti "dombot" szőlőhegynek.
Kiliti belterületről közelíthető meg.
EOV adatok a "hegy" közepén 574466,171672
A gyors reagálást már most köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!