Keresés

Részletes keresés

Hümi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16698
Pszt...muszály neked mindent kibeszélned...:(...:)))
Előzmény: szervezkedő (16691)
Hümi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16697

Na akkor kezdjük...indulás reggel 7 órakor Dunaújvárosból...útvonalunk Bosznián keresztül Szarajevóig vezetett ahol egy éjszakára megpihentünk a Hotel Star-ban...Dunaújváros-Udvar-Eszék-Dakovo-Doboj-Zenica-Kiseljak-Szarajevó...a határokon minden gond nélkül és gyorsan jutottunk át...az útvonal is tökéletes választás volt...na persze...én választottam...:)...a szállásunk amely Szarajevóban Blazuj részén volt több mint jó választás volt...korszerű új építésű épület mely minden igényt kielégítő...hatalmas tágas szoba gyönyörű fürdőszobával...őrzött zárt parkolóval...és az ára is rendkívül kellemes...reggelivel együtt két főnek 33 €...

 

 

Másnap bőséges reggeli után irány a tenger...Mostar-Stolac-Ljubinje-Dabromani-Trebinje-Cicevo-Budva-Bar-Utjeha...a Kotori öböl megkerülésével...Trebinje után az új úton haladva tettük meg az utat...a haladással és a határokkal itt sem volt gond...Utjehában a szállásunk olyan mint a képeken...tiszta...tágas...klímás... zárt parkolós...érdekesség gyanánt említeném meg, hogy a három apartmanból az egyikben amely a földszinten volt nem volt klíma...reklamációnkat elég nehezen értették mert csak a gondnok volt ott a feleségével akik csak a saját nyelvüket beszélték...mellesleg nagyon kedvesek és segítőkészek voltak az egész nyaralás során...pár perc elteltével előkerült egy fiatal srác akivel már angolul lehetett kommunikálni...megértette, hogy a foglalásunk klímás apartmanra szólt és megigérte, hogy intézkedni fog..az esti csavargásunk visszaértekor már ott várták a társaságot egy vadi új mobil klímával...melyet azonnal beüzemeltek...korrektségük előtt le a kalappal...

 

Látvány az erkélyről...

 

 

Saját kis öblünk mely kb 1 percre volt az apartmantól...általában ide jártunk...

 

 

 

 

Ez a hangulatos lépcsősor vezetett az öblünkhöz...

 

 

Utjeha központi pacsálója...

 

 

 

Egyenlőre ennyi...több időm most nincs...folyt köv...talán...:)))

vargamarcs Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16696
képet.....képet....!!!!!!
Előzmény: Hümi (16694)
vargamarcs Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16695
hová tüntetted a régi nicked??? tényleg Te mikor indulsz és végül hová? vagy csak nem figyeltem??;-)
Előzmény: Amaribp (16692)
Hümi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16694
Igazad van...üdv mindenkinek...mint látható sikeresen letudtuk a 2000 km-es utat...beszámoló majd hamarosan...addig is csókolom a kiskezüket...:)))
Előzmény: Amaribp (16692)
Mijo Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16693

Ja hogy Fiat is megfelelne? :)

 

Előzmény: szervezkedő (16682)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.28 0 0 16692
Jó reggelt!
Mi ez a szemérmes bejelentkezés? Semmi dárágije druzjá, picsi-pacsi, csókolom a kiskezüket..........Várjuk a beszámolót!
Előzmény: Hümi (16688)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16691

A keret azért van mert így eltakarja anyósa otthonkájának szélét....

:-)

 

Képeket!

Kalandokat!

Milyen volt a Villa Perla?

Előzmény: vargamarcs (16689)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16690

Jó estét!

Megérkeztünk???!!!

 

Előzmény: Hümi (16688)
vargamarcs Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16689
szépen... keretbe foglalva....:-))))
Előzmény: Hümi (16688)
Hümi Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16688
Montenegró Žabljak. Látvány a Hotel Planinka erkélyéről...

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16687

Jó lesz ez nektek!

31-36fok!

"Határeset!"

:-)

 

2
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16686

Most óhazánkban vagyok, de a jövő héten valamikor le kell mennem de csak 1-2 napra. Az még nem tisztázott mikor jövök-megyek. Van 2 vevőjelölt, akik szeretnék megnézni a nyaralónkat, illetve szombat vagy vasárnap érkezik egy csapat nyaralni. Mivel csak egyedül megyek és csak rövid időre, ezért valószínűleg Szabadkáig megyek csak autóval, onnan pedig vonatozok.

 

...és mivel még ahogy előbb írtam senki sem hozott ajándékba autót, így nem leszek túl mobil, max. Sutomoreba és Canjba tudok átbiciklizni.

 

Tehát sok a "ha", de átküldöm emailban a számomat és majd összecsörgünk- ha már neked is van kinti számod!

:-)

Előzmény: potika (16684)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16685
Én meg azt hittem, már tegnap érkezik, nem tudni, hol hümmög, duzzog, de ahogy nézem, igen csak a szezon vége. Potika az már tud valamit, ha holnap indul, de még így lesznek sokan, hisz október 20-ig tart a szezon:)
potika Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16684
Te lenn vagy most ? Esetleg összefuthatnánk egy kávéra.
Előzmény: szervezkedő (16681)
potika Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16683
Indulunk is holnap hajnalban ! :-) Oda jó időt mondanak, csak jövő hét közepén lesz egy kis eső. Remélem más is akciózza az apartmanokat és találunk valami jót Petrovacon.
Előzmény: szervezkedő (16678)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16682

Autóbérléssel kapcsolatban:

Autót kb35-40euro/nap áron tudtok bérelni ehhez nem tudom milyen sallang cullang jön még.

Podgoricában, Budvában és Dubrovnikban tudok autókölcsönzőket (ettől függetlenül lehet másutt is).

Ha vonattal mentek kalkuláljátok bele hogy Barból el kell jutni Budvába, vagy ha leszálltok esetleg Podgoricában akkor onnan még autókáztok a tengerpartig. Nem tudom foglalkoznak e olyannal, hogy elviszik a kért helyre a szekeret.

 

Én a nyár közepén talán itt is felvetettem, hogy felajánlok egy két hetes családi nyaralás valaki olyannak aki lehoz nekem vonaton egy kis autót (pl yugo, fiesta, maruti, ax, stb), pici műszakival, megbízható állapotban. Amit a nyaralás során használhat a környék becsavargására, azután pedig nekem ajándékoz.

 

De nem élt még senki a lehetőséggel!

Pedig szerintem totál jól járt volna mindenki!

Egy közepes szállás+egy bérautó = kb 200-270.000Ft

 

 

Kis alku után kb a fenti összeg feléből kijön például egy vicces kis Fiat Uno.

:-)

Előzmény: Mimmike (16669)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16681

A tenger megvár!

Nem szalad el!

 

Előzmény: bornew (16680)
bornew Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16680
Sziasztok,

csak benéztem csöpögni.
Nem merünk elindulni a másfél évesünkkel, talán jövőre...ár addigra lehet, hogy lesz egy még kisebb is:-).

Sebaj, néha bekukkantok ide és olvasgatom az élménybeszámolókat.
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16679

Montenegrót már a szupersztárok is felfedezték!

 

Ez csak az RTL-nél hír!

Pl egy szuperszár most van útban haza-ha jól sejtjük gondolok itt Hümire (teljes nevén Hümmögő Hümér)

Egy másik "A (mi) Mari"-nk is pakolászik már, "csókos" Julcsi (julcsikiss) már kiért és áztatja a testét Herceg Noviban.

 

 

Azok akik hozzám hasonlóan itthon ábrándoznak azok nézzék meg ezt a rövid kis videót!
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.27 0 0 16678

Egy nyugat felől érkező hidegfront kisöpri a meleget, sokfelé lehet eső. A jövő hét elején kifejezetten kellemetlen idő lesz.

 

....és hogy mi következik ebből???

Menni kell Montenegróba!

Egy canji ismerősöm azt mondta, beakciózza holnaptól az apartmanjait (7eur/fő vagy 25eur/apartman), de ha nincs komoly érdeklődés, akkor jövő szombat-vasárnap zárja a kaput és megy haza ő is!

 

idojaras

 

 

2

 

 

1
halacs Creative Commons License 2010.08.26 0 0 16677
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16676
Elhiszem, halottam ezt már mástól is, hogy kellemes hely ez a szálló, de nekem pl elegem van a kavicsosból, én nem bánom, ha pár lépcső és úszunk.
Előzmény: optamás (16675)
optamás Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16675
A Sun Resort tényleg fantasztikus, a szobák nagyon kényelmesek, a személyzet kedves, segítőkész, a konyhájuk meg egyenesen zseniális, csak az a beton tengerpart volt furcsa, de jövőre biztos, hogy itt nyaralunk:) 
Előzmény: zogalu (16672)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16674
Szia!
Ezt már megnézted?
Meg ezt?
Úgy ötletnek, Bárban ha leszállnék, megnézném, Budvára mikor indul busz, és avval mennék Petrovácig, ott keresnék szálláshelyet, kedves hely. Nem rég írták, van közelében jó kis strand, ha a helyi zsúfolt lenne, mert bizony szeptemberben sincsenek kevesen. Onnan viszont, 30-40 perc Budva, kb ennyi Bár is. Ulcinj, a legszéle az országnak, utána már Albánia. Budváról, átbuszozhatsz Kotorba, 20-30 perc.. Vagy Cetinjébe, onnan taxival Lovcenre.
Vagy szintén taxival Virpazar Skadarka tóhoz, , aztán vagy csónakáztok vagy nem.
Busszal is lehet, Sutomorén ha kifogsz egy buszt ami Podgoricába megy, avval Virpazarig, de busz költség, min. 20 euro kettőtöknek, oda-vissza.
Igen mások mondták, drága a kocsi kölcsönzés.
No a többit majd meglátjátok! Nem olyan sok az a 10 nap. Legfeljebb jövőre is!
Előzmény: Mimmike (16669)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16673
Akkor lehet kipihenni az izgalmakat:)
Előzmény: halloo (16671)
zogalu Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16672

Sziasztok!

 

Vasárnap éjjel érkeztünk haza Herceg Noviból.

Odafelé Szarajevo-Mostar útvonalon mentünk.

Az út szuper jó volt, s szép is. Szarajevo mellett aludtunk, Mostárban megálltunk pár órára. Trebinje felé az új úton mentünk át Montenegroba.

A határ előtt kb 10 km-el, (az új út majdnem végig 60 km/h) bűntettek meg a rendőrök minket, 20 euróra. 70-et kértek, de kialkudtunk a 20-ban.

A Hunguest Hotelben szálltunk meg, ami fantasztikusan jó volt. Alig kívánkoztunk ki onnan. Herceg Novi nagyon szép, sokkal nagyobb tömeget vártunk, a hozzászólások alapján. Az egyetlen negatívum az este 10-kor beinduló disco zene volt. Szerencsére klímás volt a szoba, s hangszigetelt ablakokkal volt ellátva.

Kirándultunk "Lovren"-re, fantasztikus volt, ajánlani tudom mindenkinek. A komp reggelelnte zsúfolt, mindkét irányba (időben érdemesebb körbemenni, ha sor áll). Budván átutaztunk, ott sokkal nagyobb tömeg volt, mint Herceg Noviba. Sveti Stefan-ba nem engedtek be, állítólag zárva van, talán 1-2 év múlva nyitják meg (jó hogy elautóztunk odáig).

Kotor gyönyörű volt, de a nagy meleg miatt 1-2 órát sétáltunk csak.

Hazafelé (vasárnap) dél körül indultunk, számítva az éjszakai autózásra, az autópálya mellett döntöttünk. Dubrovnik felé 1 órát álltunk a tűző napon a horvát határon (pici gyerek volt velünk, aki végi nagyon jól érezte magát, itt akadt ki). Olasz s angol autókat rámoltak ki. Miután átértünk, nagy forgalom, és nagyon rossz minőségű út fogadott minket. Átgondolva a helyzetet, s a tavalyi dugóélményeket a Horvát autópályán, az első lehetséges helyen Bosznia felé vettük az irányt. három rövid megállással, s egy újabb Horvát határon való 1 órás várakozással (itt a német kocsikra vadásztak) éjjel 2-re értünk Budapestre. Bosznia felé csak ajánlani tudom az utat mindenkinek. Nagyon jó minőségű, sok helyen van kapaszkodósáv a hegyekben. A forgalom sem túl nagy. Szarajevó előtt autópálya is van (kb. 40 km), s gőzerővel építik tovább. Rendőr tényleg nagyon sok van, de emiatt szinte mindenki szabályosan közlekedik. Balesetet nem láttunk. Hazafelé a Bosnyák-Horvát határ előtt kissé elkavartunk, s Slavonski Brod fele léptük át a határt Slavonski Samac helyett. De az út S. Brod felé sokkal jobb minőségű, s rövidebbnek is tűnt, s a Horvát oldalon rögtön autópályára értünk, míg S. Samac felé eléggé hosszan kellett lakott területeken menni, s az út is rossz volt.

 

halloo Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16671

Sziasztok!

HAZAÉRTÜNK SZERENCSÉSEN!

Már éjjel kettőkor elindultunk (hirtelen jól lett a férjem és nem tudott aludni), így már délután itthon voltunk.

Autópályán mentünk, ami igaz nem volt olcsó, de beraktuk ötödikbe és zúztunk ezerrel, így nem nagyon kellett váltani.

A beszámolót hamarosan megírom, míg frissek az élmények, ha érdekel bennetek ide is bemásolom.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítségét és remélem, hogy most már én is tudok segíteni a tapasztalatainkkal másokon

moncsa03 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 16670
...pedig volt már szó róla, hogy nem érdemes autót bérelni, tömegközlekedéssel eljutsz sokfele, hogy az árak hasonlóak, mint itthon és még rengeteg hasznos információ cserélt itt gazdát.
Előzmény: Mimmike (16669)
Mimmike Creative Commons License 2010.08.24 0 0 16669
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon sok hozzászólást elolvastam, de sajnos nem jutottam előrrébb :(
Egy hét múlva indulunk Montenegróba vonattal, szállást a helyszínen keresünk.
Mivel nem autóval megyünk, így lehetőségeink korlátozottabbak, de bárhova elmegyünk, ahova tömegközlekedéssel lehet. Elsősorban Bar, Sutomore és Ulcinj jött számításba. Nem vágyunk nyüzsgésre és pezsgő éjszakai életre, minél több szép és érdekes helyet szeretnénk látni és persze strandolni! Mit javasoltok?

Mivel 10 éjszakát leszünk, nem ragaszkodunk ahhoz, hogy mindezt egy helyen töltsük el.

Autót lehet bérelni? Érdemes? Milyen árakra számítsunk? Itthoni jogosítványt elfogadnak?

És természetesen, ha konkrét szállás ötletetek van, szívesen várjuk :) Ketten lennénk.

Köszönöm előre is!

Szép napot :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!