Keresés

Részletes keresés

tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 638
Szia!Írtad,hogy az Lg Hűtőd halk.Hány decibel van ráírva?
Előzmény: pimmi (594)
tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 637
Köszi a választ!
Tegnap megvettük a samsungot,ma üzemeltem be.Hát......Szerintem még hangosabb mint az indesit.Nem értem az indesit 44 decibel a samsung 41 decibel.Egy kicsit csendesebbnek kellene lennie és hangosabb???????Kész vagyok!Tudom,hogy nem ezt kellene néznem de amerikai konyhás a lakásunk és nem mindegy,hogy milyen hangos a hűtő.Legközelebb beépített hűtőt választok az biztos nem hangos mivel lefogja a zajt a bútor.Legalábbis ezt gondolom.
Előzmény: Törölt nick (636)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 636
No frostos Samu jó választás lehet
Előzmény: tundicske (631)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 635
Küld el egeret fogni.
Előzmény: turelmetelen (620)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 634
Kevered a munkát a teljesítménnyel ami elég zavaros, azt sem értem, mit akrsz mondani?
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.26 0 0 633
Nos hogy milyen cég, mi kisvárosban vagyunk, franchiseként Működő euronicssal, és párját ritkítja a rugalmasságuk - Bp.-en nem így állnak a vásárláshoz.Az hogy nincs egy 15 tonnás teherautojuk, valószínűleg csak miattam( más még nem rendelt itt Liebherrt,és ekkorát) nem vesznek új autót.
Amugy meg nem igaz,hogy nem lehet fektetni,beszéltem a Liebherr gyárral ausztriában, elmondtam a problémámat,és azt mondták hogy a minimum amit várni kell 3-6 óra, de a legjobb 24 óra, ez is csak amiatt,mert a kompresszor olaj, átfolyik a hűtési rendszerbe,és azt kell megvárni,hogy ez az olaj állított helyzetben visszafolyjon teljesen a kompresszorba,mert ha nem,nem hűt rendesen a hűtő.
Nos én 22,5 órát tudtam várni,mivel már szétolvadtak teljesen a fagyasztanivalóim,így már kénytelen voltam beizzitani.
Amugy a hűtő szuper, kb 2,5 óra alatt a hűtő rész elérte a 3 fokot, míg a fagyasztórész, nos az folyamatosan megy tegnap este óta, superfrosttal,azaz max teljesítménnyel -32 fokra beállítva.
Este 17:30kor izzitottam be,azóda meg 1,5 KW-ot zabált a gép... folyamatos működés mellett.
Amugy ahogy néztem, 115 watt/óra a fogyasztása mikor megy a kompresszor,jelenlegi beállítások mellett.
Előzmény: pimmi (632)
pimmi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 632

Milyen cég az akinek nincs 2m belmagasságú, vagy nagyobb szállítójárműve ?

Nekünk az Lg- t állítva hozták, pedig 2,1m magas, és nem a hátukon cipelték.

Ezeket a hűtőket TILOS fektetni, még a csomagoláson is feltüntetik, ugyhogy azzal a német minőséggel még várj, lehet most tették tönkre a "hazai mesterek".

Előzmény: krisztianxx (630)
tundicske Creative Commons License 2009.09.25 0 0 631
Sziasztok!
Nyert ügyünk van!!!!!!!:-)))))))
Az Indesit kicseréli a hűtőt!Nagy kérdés milyen hűtőt vegyünk?Egyszer már rosszul döntöttünk most nem szeretnénk befürödni!!!!!Samsung,Siemens vagy Electrolux?
Mi a Samit nézegettük amibe beleszerettem!!!(RL41WCIH1)Igaz ez is non frost-os és hangos lesz(Indesit baromi hangos volt) de nagyon szép.Sima vagy non frost???Segítsetek!!!Előre is köszönöm!
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.25 0 0 630
Jó reggelt Mindenkinek!

Nos megérkezett a várva várt hűtő.Még nincs üzemben,mivel 2m magas,fektetve hozták,és még 12 órát állnia kell.
De eddig maximális minőség dominál.És szerencsére Made in Germany darab...
Holnap reggelre többet tudok majd...
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.23 0 0 629
szegényke,nincs tisztában a dolgokkal.... :-D
sebaj...
Előzmény: Nadzsi (628)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 628
A Samsung mióta japán?
Előzmény: Törölt nick (624)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 627
ÉRdekes amit írsz.SZüleimnek Bosch van,és nem nyávog.Nekünk pár napig még gorenje - 3 éve,de ez sem nyávog.Tesoméknak Liebherr, detto nem nyávog.
Isminek is 15 éves Liebherr, az sem nyávog.
Lehet hogy csak típushiba?Ajánlom a szervízt,mert szüleim gépe vagy 5-6-7 éves, és azóta jól müködik... már amennyire én tudom..
Előzmény: turelmetelen (620)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 626
Úgy látom Illik rád a neved közül az utóbbi...!
Türelmetlen a 619-ik hozzászólásában ezt kérdi:
"Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az LG fagyasztók mennyire számítanak jó minőségűnek, érdemes ilyet venni?"

erre válaszod(622):
"A legjobb, legmegbízhatóbb márka. Az LG régóta ott van a legnagyobbak közt az ipari klímatechnikában."

Talán előbb el kéne olvasni mi a kérdés,és arra válaszolni, nem engem szapulni!
Az általad írt 622-es-re válaszolva írtam amit írtam,amiben hozzáértők-nem úgy mint te, egyet is értenek,hisz olyan ez mint egy axioma.
Legalábbis jelenleg.
Többire kár is energiát fecsérelnem!
További jó kötözködést - ha lehet másokkal!
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 625
Pl: Liebherr
Vannak típusai speciálisan halk műkődéssel. általában nem no frostosak.
Előzmény: turelmetelen (620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 624
Remek ! még egyszer leírom hátha érthetőbb: Az LG régóta működik az ipari klímatechnikában. Mint például a Liebherr is.
Felsorolsz japán neveket akik közelebb vagy távolabb esnek a hűtőszekrény fogalmától és ezek jók szerinted ? Esetleg láttál már életedben originál Fujitsu vagy Mitsubishi vagy LG klímát közelebbről ? Nos nem kívánom a különbséget részletezni, hiszen nem is értenéd miről beszélek.
A Bosch és electrolux az igazán összehasonlíthatatlan mivel ezek sváb meg egyéb rt-hez tartozó spanyol olasz lengyel román vagy éppen magyar gyárakból származnak. Ennek megfelelően ha elolvastad volna a fórum lapjait láthatnád hogy mennyi és milyen gondok vannak vélük.
És ha még jártál volna japán gyárba mint pl Suzuki vagy samsung, ahol igaz hogy akár "verik" is ( nem egyetértően mondva) a dolgozókat, de ott fegyelem van a technológiában is. Ilyen a kultúrájuk.
Nálunk meg csak J.A. mondja " Dolgozni csak pontosan szépen " oszt az ügyeskedők meg a sok faszságot beszélők szétrabolják az országot.
Na mindegy, a lényeg hogy ha hülyeséget beszélsz írsz vagy gondolsz az a magánügyed. De ha nem értesz valamihez, kérlek maradj inkább csendben.
Köszi
Előzmény: krisztianxx (623)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 623
távol áll a legjobbtól!hogy design-os,az oké.
Legjobbat klimakörökben a Daikint,Mitsubishit,Hitachit,Fujitsut tartják,tehát a japánokat elsősorban.
Én úgy vagyok vele,hogy középkategória,jobbak mint a gagyi olaszok,rosszabbak mint a német-svájciak (mondjuk azonos csoportba sorolom a bosch-al, electrolux-szal talán még AEG-vel is...)
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 622
A legjobb, legmegbízhatóbb márka. Az LG régóta ott van a legnagyobbak közt az ipari klímatechnikában.
Előzmény: Yooha (619)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.21 0 0 621
korrekció:

A magyar honlap írta a hamis adatokat, a nemzetközi oldalakon A+-os, és csak 341kwh-t használ...
Előzmény: krisztianxx (616)
turelmetelen Creative Commons License 2009.09.21 0 0 620

 

 

Tud valaki sipolás mentes hűtőtípust ajánlani?? Nemrég vettem egy Bosch kombináltat. Elviselhetetlenül nyávog :)

Yooha Creative Commons License 2009.09.21 0 0 619
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az LG fagyasztók mennyire számítanak jó minőségűnek, érdemes ilyet venni?
Yooha Creative Commons License 2009.09.20 0 0 618
Sziasztok!
Mit tudtok mondani az LG fagyasztókról? Mennyire jó minőségű, tartós, stb.
Yooha Creative Commons License 2009.09.20 0 0 617
Sziasztok!
Mit tudtok mondani az LG fagyasztókról? Mennyire jó minőségű, tartós, stb.
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.19 0 0 616
1 héten belül nekem is lesz tapasztalatom,mi egy Liebherr CN3913-ast rendeltünk.Sajnos csak A kategoriás, de mivel nekünk 4 fiókos fagyasztó kellett,és ilyen csak ez az 1 tipus volt, így maradt az A kategoria.Amugy A+-ost találtunk volna ami jó lett volna,ha ez nincs...
majd beszámolok én is a fejleményekről.
Előzmény: zratkay (615)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 615
Nekem is No Frost van - es nem allandoan jar a kompresszor. Akkor jar ha hutenie kell - sokat all, idonket kapcsol be.
Előzmény: krisztianxx (609)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 614
:)) Milyen jo, hogy nem fizettel szerelot ezert! :))
Előzmény: Törölt nick (605)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 613
:)) Most olvaslak... :))
Előzmény: krisztianxx (601)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 612
Reges regen nekem is volt egy ilyesmi tapasztalatom egy 120 literes Lehellel.

Valami elzarta a viz utjat - nem tudott kifolyni a hutobol es elparologni, igy bennt kezdett el csurogni...
Előzmény: Törölt nick (599)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 611
Ha "No Frost" - akkor mit olvaszt le?
Előzmény: Nadzsi (608)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 610
Megpróbálom érthetőbben. Amikor a kompresszor megy, akkor szállítja ki a hőt a szekrény belsejéből. A kiszállítandó hő mennyisége nem állandó. A berakott melegebb holmi és a falakon kívülről bejutó hő időről időre változik. Amikor a kompresszor fut, kb azonos hőmennyiséget szállít. Ha kevesebbet kell kihordani, rövidebb idő alatt megteszi. A teljesítményszabályozós le tudja csökkenteni a kiszállított mennyiséget, így hosszabb ideig futhat. A No Frostban egy hőcserélő van, ami a keringetett levegőt hűti. Működés közben ez a hőcserélő eljegesedik ugyanúgy, mint a hagyományos hűtők csőkígyói. Ezt a jeget elektromos fűtéssel szokták leolvasztani, és eközben a kompresszor nem megy, hiszen nem lehet egyidejűleg hűteni és fűteni. Azaz nem energetikai besorolás kérdése, hogy leáll-e a kompresszor. Talán így érthető.
Előzmény: krisztianxx (609)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.19 0 0 609
Nadzsi:

én nem vagyok szakember,én a Liebherr szakszervízt kerestem meg,és náluk kérdeztem rá több itteni forumtárs által felvetett problémára,hogy miért megy oly sokat a no frostos Indesit vagy LG-je??
Es erre első kérdésük az volt, hogy milyen energiaosztályú a gép?
Mire mondtam hogy amit én választottam az A.De kérdeztem miért?
Mire azt mondta,hogy a kompresszor működése az A++-osnál folyamatos, és ahogy haladunk lefelé ,úgy kapcsol ki egyre gyakrabban.Hogy mi az összefüggés,nem tudom.
Esetleg valamit én értettem félre,de nem hinném.
www.assur.hu
itt te is utánakérdezhetsz esetleg.
Előzmény: Nadzsi (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!