Keresés

Részletes keresés

SolnesN Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1700

 Páros napokon anion, páratlan napokon kation !!

Gyurco78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1699

Hát ugyanannyit termel, mint amennyit beleviszel, úgyhogy nem kell itt szédíteni, ez egy nagyon jó hatásfokú és kisméretű elektromos fűtés, de több hőt nem termel, mint amennyi áramot elhasznál...

Előzmény: szedit10 (1697)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1698

Sajnos nem tudom melyik ion a jobb, azt tudom hogy az orosz tengeralattjáróknál ezt használják 30 éve, azóta is működik rendesen, és 220 voltról működik, bármilyen háztartásban,  ahol radiátoros fűtés van.

Előzmény: SolnesMM (1696)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1697

Bocsánat, lehet nincs ilyen mértékegység, csak szemléltetni akartam, mennyi energiát termel havonta a generátor, ami egyébként alternatív energiával működik.

Előzmény: ötfelezős (1695)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1696

 Most akkor melyik fűtés a jobb ?

Az anionos vagy a kationos ?

ötfelezős Creative Commons License 2011.07.26 0 0 1695

Már bocsánat, de meg sem nézed, vagy nézeted valakivel, akinek legalább hármasa volt fizikából általánosban? Azért ez kiszűrné.

Akkor hogyan tudsz nyilatkozni a készülékről bővebbet?

 

Nincs olyan, hogy kw/hó, meg kw/ó...

 

Meg akartam kérdezni, miből lesz a hatalmas energiamegtakarítás, de azt hiszem, kár megkérdeznem.

 

Előzmény: szedit10 (1693)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1694

Egy generátort, amivel ki lehet váltani a villany, és a fűtésszámlát

Előzmény: KalásziM (1692)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1693

Melyik mértékegységre gondoltál?

 

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1692

 Mit forgalmaz a csereszika    a szedit10?

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1691

 Hi !

 ezt a kifejezést   ő használta először :

 

 Cseszirkaválasz | megnéz | könyvjelző 2011.05.27 14:48:54 © (1677), itt.

 

 Valóban az ionos fűtés a legjobb, de csak akkor ha kationos, az anionossal semmire sem megyünk !!

 Tény cs... kérdezett  -ezt azt.

 Így jutottam ,hogy a központi fűtés lenne a legjobb, de nem az egyedi a lakásban, hanem a házban.

 De nem nálunk. Nálunk sok a nemfizető, a  potyázó , így itt csak az egyedi fűtés jöhet számításba.

Előzmény: szedit10 (1689)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1690

Szerintem téged félrevezettek...

60-80% energiamegtakarítás, mi? :)

 

Egy apró tanács: ha legközelebb forgalmaznál valamit, kezdjed az alaposság legeslegesleglasóbb szintjén, azzal, hogy a mértékegységeket helyesen használod...

Előzmény: szedit10 (1689)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1689

Mi az a házközpontifűtés?

Szerintem az ionos fűtés a legjobb. 30 éve használják, egy életen át tart, ha elromlik, csak kicserélik a kütyüt, és kész.

Előzmény: KalásziM (1679)
Axióma Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1688

A reklamot (pontosabban a nem segito onreklamozo nick-eket) nem szeretik a forumozok... most pl. en voltam.

Az adatlapodon a link teljesen OK, de onreklamozo linket forum hozzaszolasba ne tegyel. Akokr se, ha szerinted az csak tajekoztatas. Reklam celjabol szabad venni bannert az indextol!

Vagy tedd hasznossa magad, valaszolj (aktualis! - turelem...) kerdesekre okosan, es az alapjan hidd el, direkt reklam nelkul is megtalalnak. Persze nem a keresok, hanem a tenyleg erdeklodo (es altalaban atlagnal tajekozottabb, ha mar itt es a szoveged alapjan talal meg) ugyfeljeloltek.

 

Előzmény: Geotherm (1687)
Geotherm Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1687

Úgy látszik, a fórum motornak nem tetszett a korábbi hozzászólásom így most csak rövidebben. Ha már a gáz és az elektromos fűtést hasonlítjuk össze, akkor érdemes megemlíteni a hőszivattyút is, mint alternatív fűtési lehetőséget. 

 

Itt a leglényegesebb talán, hogy 1kWh betáplált elektromos áramot a levegőből-taljaból vízből nyert plusz energiával kiegészítve a rendszer 4-5 kWh fűtési energiát képes szolgáltatni (így a hagyományos fűtési költségek 50-60%-al csökkenthetőek.

 

Bővebb info a COP számításról itt: Hőszivattyú COP

 

Ha érdekel titeteket a technológia részletesebben, kérdezzetek nyugodtan, mi ilyen rendszerek telepítésével foglalkozunk. 

Dunit Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1686

 Hát igen a bürokraták mindig papírt gyüjtögetnek - a szarháziak!!

Előzmény: Gyurco78 (1685)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 1685

A levegő nem jön ám be akármilyen rácson, csak ha papírja van róla!

Előzmény: Zoltanuss (1683)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1683

 Újra olvasva ezeket a sorokat - további hivatali hatlommal való túllépés derül ki.

 

 Pl. ez

  "Az eredmény: új szellőzőt kellett kialakítani amin a kazán levegőt kap (ehhez az elsőre megvásárolt szellőző idom nem volt jó, mert nem volt neki műbizonylata),"

  

 Azt még talán lehet indokolni ,hogy a szellőző mérete nem jó , magyarul kicsi kevés levegőt enged be. habát bármilyen kicsi  gyakorlatilag  az ilyen háztartási kazánokhoz elvileg egy kerámia rács bőven biztosítja az elégséges levegőt .

 De tegyük fel kicsinek találják, ok. megy bele még egy.

 nade az, hogy egy ilyen alkatrésznek nincs műbizonylata ??

 tény minden árunak elvileg kell lenni műbizonylatának, de ez a kereskedő és a vevő dolga.

 itt belép egy harmadik fél műbizonylat követeléssel.

ű Ennyi erővel a cementről a mészről a gázcső festékéről is  és minden felhasznált anyagról követelhet műbizonylatot.

 

 Anno az iparban ahol kazán volt - ezek minimum 10 x nagyobb teljesítményüekvoltak a szokásos mai háztartásiaknál - elő írtak un. légbeejtőket,

 Voltak a fix zsaluk  -nem lehetett elzárni - és voltak anormál szabályozható zsaluk ezeken a lemellákat lehetett állítani.

 Ezek normál lakatos munkák voltak, nyilván ha 500 - 3600 -at gyártottak, adtak hozzá műbizonylatot, de mint írtam ez a gyártó a kereskedő és a felhasználó szuverén dolga , hogy mikor kéri, mire használja.

 Mondom a szellőző idomba csak úgy lehetett volna belekötni van é ha van elégséges é !

 Na mindegy ilyenek ezek a gázos/kéményes álhatóságok !!

 

 más : tény a kéményeket alul tisztító ajtóval kell ellátni. Aki ilyen gyárt műbizonylatot kell melléje adni. Nade ha valaki annyira ügyes, hogy sk. megcsinálja - ahhoz mi köze a kéményseprőnek ???

 Szerintem semmi !!

Előzmény: bjanoss (1668)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1682

  

 Amikor 7 éve idetévedtem a netre - ugyan nem ezen a topikon hanem ha jól emlékszem a víz , gáz... -on egy Lekka  nevű fiatalember  (abból godolva , hogy kisgyermekei voltak ), elpanaszolta ,hogy  a nyáron leszigetelték a házát, kb. 5 -6 cm -es vastagságban. Aztán úgy novemberben kiszúrta egy gázos    ezt  ( Tigáz  - szolnok megye ) és gázkikapcsolással fenyegetőzött, mondván a gázcső hozzá ér a szigeteléshez.

 

  Én meg megkerestem a Tigázt és rákérdeztem milyen előírás szerint tiltott ez ?

 

 

 Hát passzolták belül egymásnak a levelet, majd a helyett, hogy a konkrét kérdésre konkrétan válaszoltak volna,  elkenték a dolgot  . A felől érdeklődtek hol történt az eset ? Egyébként Karcagon  7 éve.

 

 Persze van szabály !

 

 Új gázvezeték építésnél van egy technológiai előírás mely szerint a gázcső a faltól kb. 5 -7 cm -re mehet.

 Igen ám,  de ez csak addig érvényes amig építik a vezetéket  - a jó hegesztés hozzáférhetősége miatt van erre szükség.

 viszont ha már kész a vezeték , lenyomáspróbázták akkor erre nincs szükség.

 Na most egyes gázszerelők - nyilván hiányos tudásból ezt  félre értik  és simán pénz szerzésre használják.

 Pedig télvíz idején gázkikapcsolással fenyegetőzni  - felér egy zsarolással , ami már bűncselekmény !!

Axióma Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1681

Feljelentes hivatali visszaelesert? Nem normalis, amit csinalnak. Eloszor a cegnel panaszold be, hogy nemletezo jogszabalyokat kertek rajtad szamon... [konyhabutor pl.], aztan johet a karteritesi igeny.

Ha mindenki hagyja oket akkor mindenki massal is ezt csinaljak (mar aki me'g beengedi a hazaba a gazt - en a kovetkezobe nem kis mertekben EZERT nem fogom, amit veled csinaltak).

Előzmény: bjanoss (1680)
bjanoss Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1680

"Az hogy szigeteli valaki a házát az egy nagyon hasznos és kívánatos dolog.
 De miért kell ahhoz a gázcsövet arrébb vinni ?"

 

Elvileg semmiért. Csak nagyon alapos akart lenni az emberem, ezért akarta a szigezelésen kívülre hozni a gázcsövet. Utólag látszik, hogy hiba volt.

 

" A szellőző probléma ? hát szintén ki kell hagyni a helyét egy 15 x 15 cm es es kihagyás."

 

Nem technikai probléma volt. A kazán szerelésekor kb. 3 éve még jó volt úgy ahogy volt a kazánház, most mások az előírások, kellett a szellőző.

 

"A konyha szekrény ?
Nem hogy mögötte mehet, hanem akár a szekrényben, is semmi nem tilja."

 

Hát ezt a gázosok nem így gondolták. Szerintük cső takarásban nem mehet.

 

" Egy kazán csere után 20 évig nem kell és nem szabad a rendszerhez nyúlni - akkor az kokler munka volt !"

 

Nem volt gond a kazánnal. Csak a gázcső arrébbrakás miatt kellett engedély a gázosoktól, azok meg nem csak azt a pár méter csövet nézték át, hanem az egész rendszert. Ebből jött a konyhabútor probléma. Plusz kértek hozzájárulást a kéményesektől is (innen jött a szellőző építés), meg a kazánról is kellett mérési jegyzőkönyvet csinálni (ezzel nem volt baj). A kazán egyébként kb. 3 éves, és nem volt olcsó, valami félmilliós csoda. Lehet hogy ez volt a baj, pénzszagot érzett a hivatal :-)

 

 

 

Előzmény: Zoltanuss (1669)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1679

   "Esetleg a házközponti fűtés a nyerő?"

 

 

  Egy kulturált, civilizált országban ez lenne  !

 De ott vagyunk mi már ???

Előzmény: Cseszirka (1677)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1678

 Helló !

 Akkor hasoló cipőben jársz mint én. De lakást vásárolsz vagy építesz nem mindegy.

 

 Vegyük a vásárlást   és itt is a fűtést :

 1. távfűtés - fajlagosan drága,

 2 . az egyéb fűtés, (ezeket a közvetítők néha ugyan megmonják hogy a ház központi fűtéses ) az ugyancsak drága, 

 3. konvektoros fűtés, hát ezzel az a probléma ,hogy igaz fajlagosan valamivel drágább min a cirkós, de ez még elmenne.

  a másik probléma, hogy egy konvektor igazán csak a 35 - 40 m2 -es lakásig jó.

 Ide általáaban elég 1 db. A 40 - max. 60 m2 ig már 2 db   konvektor kell, de a legtöbb lakásban  itt is csak 1 db. van,  ami meg egy torz megoldás. 60 m2 felett már abszolúte gazdaságtalan.

 Aztán akonvektoros fűtésnél is kétféle van - Van a parapet és van a kéményes. A kéményes megleheteősen balesetveszélyes.

 

 4. az igazi a cirkó fűtés (most had ne soroljam az előnyeit ).

 

 És vissza az 1 . és 2. -re.  Ezek lennének egy civilizált országban a legjobb fűtési módok. Környezet kímélő stb. olcsónak is kéne lenni elvileg.

 Viszont nálunk mindenki keresni akar a másikon.

 

 Ott va pl  az un. központifűtéses ház. Egy ideális megoldás lenne . Csakhogy a kazán üzemeltetését mindig megszerzi valaki - a ceruzája jó vastagon fog.  Aztán a nem fizető renítens lakók.  !! Ha még 2 -3 család nem fizet,  csak csak elmegy , de mi van ha a harmada úgy dönt  : én pedig nem fizetek.

 Vagy a többi fizeti helyette,  vagy kikapcsolják az egész ház fűtését. egy víz + csatorna díj nem fizetése még csak csak elmegy  - egy darabig, de ha már a fűtési költséget se akarják egyesek fizetni,   az a csőd.

 

 Így kerüld a központi fűtéses házakat is  ( a magyar jogrend még mindig a potyások oldalán áll vagy csak egyszerűen tehetetlen, töketlen )-

a távfűtés más - ott hatalmas a rendszer - habár a potyások terheit ott is kell valakinek viselni.

 OK. akkor gyerünk fogjuk meg és vigyétek !!

  5. Vellany fűtés ?

 Qurva drága!!!

 ja a Héra ???

  6. Hát az egy matuzsálemi fűtésmód.

 

 

 valamikor úgy 45-50 éve,  amikor gázfűtésről csak a gazdagok/kiváltságosak álmodozhattak - találták ki.

 A nem gazdagoknak igérték a panelt,  bőséges kifogyhatatlan energiával - nehány naiv el is hitte

 A lényeg : egy cserépkélyhába dolgozik egy gázégő.

 Nincs tartalék alkatrész , ki vagy szolgáltatva a kémény seprőnek stb. stb.

 Meg azzal is az a baj egy lakásban nem elég egy Hérás cserépkályha ( jó ugy 40 m2 -ig elmegy, de csak addig amig el nem romlik ).

 Remélem segíthettem !!

Előzmény: Cseszirka (1677)
Cseszirka Creative Commons License 2011.05.27 0 0 1677

Mostanában szeretnénk egy másik lakásba költözni. A kiválasztásnál elég fontos szempont a fűtés "ár-érték aránya", tehát, hogy mennyire hatékony az árához képest. Távfűtés és gázkonvektor nálam alapból off. Mit ajánanátok inkább? Cirkó? Héra (egyáltalán mi ez? még senknek nem sikerült normálisan elmagyaráznia...)? Esetleg a házközponti fűtés a nyerő?

Axióma Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1676

Velhetoen ugyanazt, amit akkor, ha szerzodtel volna.

1. megprobalja a volt tulajon behajtani

2. a volt tulaj bemutatja a szerzodest

3. abban meg benne van hogy xy idoponttol a hasznot te huzod es a koltsegeket te viseled a lakasra

Szoval az teljesen tok mind1, hogy a szolgaltatonal erre a lakasra milyen nev van odairva, az csak gyorsitja meg kovethetobbe teszi a kommunikaciot. Legalabbis a nem egyedileg me'rt es nem lemondott (akar mert nem lemondhato) szolgaltatasokra igy jarnal. De mondjuk egy tv-szolgaltatasnal mar jo kerdes, ott ha te fizetted a csekket az rautalo magatartas (ha viszont odaadtad a volt tulajnak, akkor az meg lemondta volna).

Előzmény: Törölt nick (1675)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1675

Igazából egyikkel sincs mert a régi tulajnak van még szerződése a távhővel a csekkek is az Ő nevére jönnek csak Én fizetem.

Igy viszont elvileg ha úgy döntök,hogy szarok rájuk akkor szerződés hiányában mit tudnának kezdeni velem?

Előzmény: Törölt nick (1674)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1674

Nem,  mivel nem a távhővel van szerzősésed hanem a alakóközösséggel, akinek szolgáltat a távhő. Ezért kell a lakók (társasház) írásos beleegyezése. Ez az alapfeltétel. Elvileg ez után lehet. Egyszer és is elkezdtem egy ilyen  mókát, mivel volt egyedi fűtésem (H/F klíma), de végül előbb eladtam a kecót. Legendák vannak olyanokról akik már végigcsinálták :D Általában társasházak egyben válnak le, nem külön lakók.

Előzmény: Törölt nick (1673)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1673

Jó ötlet!

Akkor mi van ha nincs szerződésem a távhővel?

Akkor simán megcsinálhatom nem?

 

Előzmény: Törölt nick (1672)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1672

Kell nyilatkozat minden házban lakótól, hogy hozzájárulnak a levállásodhoz....

A panellakás nem tól energiahatékony, de legalább a szomszédok körbefűtenek. Ha a beruházási költségeket egyben lenyeled, és nem akarod megtérülés oldalba bevinni, akkro szerintem a villamos fogyasztásod költsége összemérhető lesz a mostanival. Komfort jobb lesz, és a költségeken tudsz faragni az egyedi vezérléssel helyiségenként és időszakonként.

Előzmény: Törölt nick (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1671

Ezek miatt aszolgáltatók (gáz, kémény) is van nálam villanyfűtés :D Az EON meg nem győzi adni a kedvezményeket az áramra :D

Igaz vastagon szigeteltem, de most már nagyon komfortos a ház, és a költségekkel is elégedett vagyok.

 

Az éves fűtésköltség (pont egy éve lakunk a házban), 380Eft lett. 113nettó m2-es családi ház, 3.2 belmagassággal, 43m2 ablakkal és villamos konvektorokkal. Padlófűtéssel jobb lehetne, de mivel valódi fa burkolataink vannak, így nem amellett döntöttem. Gázzal csak kb harmada lanne a fűtésköltség, de a rendszer ára miatt még kb két évig előnyben vagyok.

Előzmény: Zoltanuss (1669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1670

Sziasztok!

 

Segitséget szeretnék kérni fűtésügyben!

55nm-es távhős lakásban lakom de tele van a tököm velük!

Szeretném lecserélni a fűtést elektromosra.

A Glamox elektromos fűtőpaneleket néztem ki.

Véleményetek szerint megoldható lenne a csere és ezekkel a modulokkal megoldható lenne-e a fűtés?

Na és ez mennyibe kerülne?Jelenleg a téli időszakban 30ezret fizetek.

Nem is ez a baj hanem a szemét távhő még a jó időben is nyomja a fűtést ezért pl:áprilisban amikor már jó idő

volt is 20ezret fizettem közben meg folyamatosan nyitva volt minden ablak mert meg lehetett dögleni a lakásban.

Kérem irja meg a tapasztalatait aki már találkozott ezzel a fűtési rendszerrel!

Megéri-e egyáltalán foglalkozni vele vagy tényleg nem tudok szabadulni a távhőtől?

 

Üdv: Tuco

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!