Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18384

tudom-tudom, hidd el, én sem. :) és egyet is értek veled, sztem is faliraki lesz a legmegfelelőbb nekik!

Előzmény: haboscsirke (18383)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18383

Jólvan jólvan nem akarok én semmi rosszat. :)

Csak mondom, úgy tűnt, ilyet keresnek. Na. :)

Előzmény: geodo1 (18382)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18382

nem kell kisgyerekesség ehhez, sőt, a legtöbb kisgyerekes is falirakit választja. egyszerűen, aki autentikus környezetet keres görögországban, annak faliraki nem való. méghozzá nekik nagyon nem. és azért van olyan hely is a szigeten szerencsére, ahol emberek is vannak (ha nem is tapossuk szét egymást), és vmi még a hangulatból is maradt. legalábbis, három éve még így volt, hamarosan megnézzük, h maradt-e belőle valami vagy sem. :)

Előzmény: haboscsirke (18381)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18381

Csak azért gondoltam, mert azt írta, legyenek emberek, meg buliznának. Szóval érted :) Nyilván ha kisgyerekkel stb stb lett volna a leírásban, akkor egyetértenék :)

 

Tavaly mi Lardos előtt vmi kis izé helyen laktunk, és nem volt Semmi. 4 étterem, meg szuvenyír boltok. Mondjuk a part is üres volt, lehetett pucérkodni :) Nem volt gond, mert bementünk minden nap Lindosba, az a legjobb hely egész Rodoszon nekem. :)

Faliraki központnak remek, mert van élet, de pl mi olyan helyen laktunk Terrynél, ami gyakorlatilag a semmi közepén volt, 10 percre a strandtól. Semmi zaj, semmi semmi. Csak a kabócák. :)

 

Előzmény: geodo1 (18380)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18380

Faliraki a legjobb. - ezzel vitatkoznék. :) vagyis, nem is vita, hiszen biztos így van, h sokaknak az a legjobb, de azért sokaknak meg nagyon nem az. ahogyan azzal is a legmesszebbmenőkig nem értek egyet a saját nézőpontomból vizsgálva, h lindoson túl nincsem semmi. sőt, számomra pl. ott van csak az igazi, a szerethető, a rajongható, a hangulattal telis-teli rodosz.

Előzmény: haboscsirke (18379)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18379

Faliraki a legjobb.

Tudom, kicsit messzebb van a parttól (10 perc séta max), de ajánlom a Summer Days szállót. Bookingon persze sokat találsz, de ez garantáltan remek hely. :) Ha pedig szigorúan tengerpart, akkor tényleg nézz körbe bookingon, van térképes nézet, az a legjobb.

Quaddal pedig a szomszédos öblök pár percnyire vannak, gyönyörűek.

Ha visszakeresed a hozzászólásaim közt a tavalyi élménybeszámolót, mindent megtudsz Falirakiról, azt hiszem, sok mindent leírtam. Kivéve az autóbérlést, mert mi gyalogosok vagyunk. :)

 

Lindos igazi görögös kis fehér hely, de maga a falu szállásilag nagyon drága. Semmiképpen ne menj viszont Lardosba, vagy Lindoson túl, mert SEMMI nincs. Semmi. Tapasztalat. ;)

Előzmény: Jocileon (18375)
bazidzsó Creative Commons License 2015.06.19 0 0 18378

1: ha jól számoltam, akkor ~60€/nap lenne a keret szállásra. Ennyiből már elviekben lehet keresgélni. Akár a szállásfoglaló oldalakon, jó ajánlatok szoktak ott is lenni:

 

Trivago

Booking

Venere

Airbnb

Hotels4u

Amoma

Otel

Asda travel

Directrooms

 

de én készítgetek egy térképes keresőt is, ahol a lehetőségekhez mérten be is van jelölve a szállás helyileg: http://www.rhodes-kos.com/index.php?page=szallas-kereso-rodosz-sziget, illetve innen elérhető egy oldal, ahol településenként is kereshetsz. A legtöbb látnivaló Rodosz város és környékére (Ixia-Faliraki) koncentrálódik. Ez a legnyüzsgősebb rész is a szigeten. Első körben talán itt lenne érdemes nézelődni, de ez csak az én privát véleményem. A járműbérlésből kiindulva gondolom, hogy jól be akarjátok járni a szigetet, tehát kiindulásnak a felső rész is jó lehet.

 

2: taxival szerintem, de bizonyos szállások alapszolgáltatásként ki is jönnek érted, ha jól tudom.

 

3:járműkölcsönzés-Rodosz sziget

Előzmény: Jocileon (18371)
Jocileon Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18377

Koszonom.

Előzmény: geodo1 (18376)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18376

nincs különösebben messze, de közel sem-legalabbis rodoszi mércével mérve, hiszen az egész sziget nem túl nagy, jól bejárható. Viszont tömegközlekedve csak a fővároson keresztül, átszállva tudod elérni. 

Itt a fórumban évről-évre berakják a menetrendeket, érdemes visszaolvasni (egyébként is), ill. a keresőt használni (egyébként is). 

Szállást a bookingon, az airbnb-n, a travelrepublicon, az alpharoomson érdemes keresgélned. Illetve, szintén voltak tippek itt is, főleg ugye falirakira vonatkozók.

Előzmény: Jocileon (18375)
Jocileon Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18375

Igazabol discoba emhiszem h fogunk menni, de ha kimegyek a varosba, legyenek emberek. Az a Faliraki szimpatikus egyebkent.

 

miert Rodosz: a kerdes jogos. Ma volt 20 szazalek kedvezmeny wizznel. 60 ezer a jegy oda visszabket fore. Fel hat ota neztuk szo szerint h hova. zakhyntoson korfun mar voltam. Torokbe csak isztanbulba megy. Kretat meg ciprust is neztem de vhogy azt mondtam mikor mar meguntam h johozik a szemem h legyen rodosz. Ez az igazsag. :) faliraki milyen messze van a reptertol? Este 10 fele szall le a gep. 

 

Előzmény: geodo1 (18372)
szilmalir Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18374

Nézz körbe itt. Ha kedveled a surf és kitesurf által nyujtott adrenalinfröccsöt akkor jó helyen jársz.

 

 

http://www.hotelgoldenrodos.com/Hotel

geodo1 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18373

ja, ez meg lemaradt: bulizós- pl. faliraki (ez a magyarok 'központja' pl.) városi- főváros és követlen környéke vidékies/görög hangulatos vmennyire- pl. stegna, meg úgy általában a faliraki-reptér-rodosz város alkotta háromszög alatt (de azért ez leegyszerűsítés így persze).

 

 

Előzmény: Jocileon (18371)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.18 -1 0 18372

1. bulizós? nyugodt? görög hangulatos? városi hangulat érdekel? vagy a vidéki? egyébként megoldható az ár érzésem szerint, igen.

 

2. tömegközlekedéssel (esetleg és szállás elhelyezkedéstől függően), taxival, bérelt autóval, szintén esetleg a szálló segítségével, ás újra csak esetleg a wizz air transzferrel (felteszem velük utazol)

 

3. autó kb. 20-25-30 euró per nap, ehhez képest talán tudsz viszonyítani, bővebbet nem tudok, más majd biztos igen.

 

(lehet egy provokatívnak tűnő, de komoly kérdésem? mi alapján vetted meg a repjegyet, ha azt sem tudod, merrefelé szeretnél megszállni a szigeten? csak így ráböktél, h akkor ide utazzunk, aztán vagy tetszik a hely végül vagy nem?)

Előzmény: Jocileon (18371)
Jocileon Creative Commons License 2015.06.18 -1 1 18371

Sziasztok!

 

Július 31.-én megyünk egy hétre. Még csak a repjegy van meg. 

kérdéseim lennének a rutinos Rodoszolókhoz:

 

1: merrefele érdemes nézni szállást a szigeten? szívem szerint olyat keresnék ami tengerparti. 100-130 ezer forintot szánnék rá, ha ebből megoldható.

2: a reptértől este 22:00 fele hogyan tudok eljutni a szállásra?

3: a quad bérlés mennyibe kerül egy hétre?

 

esetleg ha van konkrét szállás ajánlat, szívesen venném!

 

köszönöm előre is:

Megyes József

fairytale86 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18370

Szia Suzi,

 

nagyon köszönöm a sok infót és kérdést, annyira örülök neki! :)

Augusztus 17-én lesz az esküvő és 14-én este érünk ki, így valószínű személyesen nem fogok tudni már időpontot foglalni... Viszont attól tartok, hogy ha megmutatom a képet, hogy milyen hajat szeretnék, rögtön tudni fogja, hogy esküvőre készülök, de próba szerencse :)

Sajnos a fotósokkal az a gond, hogy eddig még csak 400 Euro/óra árat kaptunk, és azért szeretnénk még a szertartás után is egy kb. két órás romantikus fotózást :) De küldtem el több helyre is ajánlatkérő levelet, hátha valaki vállalja olcsóbban is.

Köszönöm a sminkes kérdést előre is! Akár Rodosz városba is elutazom szívesen, vagy bármerre :)

Faliraki anyakönyvvezetőjének írtunk és ők foglalták le az időpontot is illetve nekik küldjük e-mailben a dokumentumokat is (hihetetlen kedves és segítőkész, ráadásul a kinti esküvőszervezők horror árat kértek volna el ezért). Viszont sajnos csak két helyszín közül lehetett választani, a hivatal vagy Kalithea Spa, így természetesen ezt választottuk :)

 

Előzmény: suzi_mou (18366)
Tide1122 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18369

Buta kérdés, bocsánat, de Falirakiból, ha Rodoszba megyek busszal, akkor, hogy kérem a jegyet? A végállomásig? Ahová beérkezik, onnan megy a másik busz a reptérre? 

Köszönöm!!

Előzmény: suzi_mou (18367)
Tide1122 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18368

Nagyon köszönöm :)

Előzmény: suzi_mou (18367)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18367

Igen, van busz: reptér-Rodosz város, Rodosz város-Faliraki

Előzmény: Tide1122 (18338)
suzi_mou Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18366

Szia!

 

A legjobb fodrász Falirakiban Michael G Passion for hair, én is hozzá járok. Ha pár napotok van esküvő előtt, akkor személyesen foglalhatsz időpontot náluk. Ha rám hallgatsz, ne mond meg hogy az esküvőd, mert akkor az árak aranyárban lesznek.

Profi fotósok 400 EUR körül mennek ki ilyen rövid eseményekre. Tehát az ár reális amit tudsz. Én kettőt-hármat tudok ajánlani, ha érdekelnek, akkor megírom.

Sminkest is tudok, de ott is az van, ha esküvő, akkor erősebben fog a ceruza. Engem 120 EUR-ért akart kisminkelni, amikor mondtam hogy köszönöm nem, akkor utána már csak 60 EUR lett volna, de én az ilyet nem szeretem, így végül a nagynéném tett rám valamit. :-)

Megkérdezem a sógornőm, mert neki is van egy ismerőse aki sminkel, hátha barátibb áron teszi mint a többiek. Kérek egy kis türelmet.

Hol lesz az eksüvő (vagyis gondolom csak szertartás)? A kikötőben a kistemplomnál? Ki szervezi ha megkérdezhetem?

Előzmény: fairytale86 (18327)
Juccii.22 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18365

Szia!

Akkor nem egyszerre megyünk :) gondoltam írok, hátha valakivel együtt utazunk! jó nyaralást

Előzmény: gemike7 (18363)
gemike7 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18364

szia Haboscsirke

 

óóó köszi, ez szuper !!!

 

üdv

gémike

Előzmény: haboscsirke (18362)
gemike7 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18363

szia Juci 

 

Mi júni.29.-én indulunk és Falirakira.

 

üdv

gémike

Előzmény: Juccii.22 (18361)
haboscsirke Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18362

Itt van, a honlapjukon:

http://www.water-park.gr/explore/splash-cash/

 

 

Előzmény: gemike7 (18360)
Juccii.22 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18361

Kedves Fórumozók!

 

Utazik valaki június 30-án Rodoszra, esetleg Kolymbiára?

 

Üdv.: Judit

gemike7 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18360

szia Haboscsirke!

 

megkérdezhetem mi ez a karpereces fizetési lehetőség ?? erről még nem hallottam.

üdv

gémike

Előzmény: haboscsirke (18352)
gemike7 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 18359

szia Flower 

 

igen én is néztem a híreket, gyorsan veszek még eurot , hogy legyen nálunk a biztonság kedvéért.

 

üdv

gémike 

Előzmény: Flower2000 (18353)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 18358

efrem rent a car. árat kérni kell mailben, amit küldenek árat az már teljesen önrészmentes, zárolásmentes.

Előzmény: venzo (18357)
venzo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 18357

Sziasztok !

 

Július végén megyünk a családdal Rodoszra. Úgy tervezem, hogy repülőtől repülőig bérlünk autót. Az interneten találtam számtalan lehetőséget. A legkedvezőbb 240Euro volt. Tudtok olcsóbb, de megbízható kölcsönzőt.

 

Segítségeteket előre is köszönöm:

 

Üdv Venzo

geodo1 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 18356

a bookingon is van róla 58 értékelés. közepesre értékelik ott is, ahogyan a tripadvisoron is.

Előzmény: gemike7 (18343)
zoretta Creative Commons License 2015.06.17 0 0 18355

Sok helyen lehetett kártyával fizetni,de sok helyen nem is.

Pl.keramikusnál,piacon,zöldségesnél,halasnál stb.Szóval jól mondjátok érdemes kp.-t is vinni

Előzmény: haboscsirke (18354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!