Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2004.08.17 0 0 23
igen, egy lepke alaku Hbombát :)
 
.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: Tim the Enchanter (22)
Tim the Enchanter Creative Commons License 2004.08.17 0 0 22
1. Ha egy néhányszor 10 méteres meteoroid belép a földi légkörbe, akkor nagy valószínűséggel nem éri el a felszínt, hanem 50-100 km magasan felrobban.
Pontosabban: Ebben a magasságban a légkör hirtelen sűrűsödik, emiatt a belépő test darabokra törik. Ekkor a felülete megnövekszik, megnő a légellenállás, a darabok felizzanak, ezt észleljük robbanásként.
Évente több ilyen, akár néhányszor 10 megatonnás robbanást észlelnek a légkörben.
Azért nem értesülünk róla, mert a legtöbb az óceánok vagy lakatlan területek fölött történik.
Amíg ez nem volt világos, addig a nagyhatalmak gyakran azt hitték, hogy a szembenálló fél hajtott végre titkos (és tiltott) kísérleti atomrobbantást.

2. Éppen az 1908-as esemény nyomainak elemzéséből tudtunk meg sokat egy légkörrel rendelkező bolygótest és egy belépő objektum kölcsönhatásáról.
Pl. a robbanás által letarolt terület jellegzetes lepkeszárny alakot mutat, ebből számolták ki, hogy a belépő test lapos szögben érkezhetett.
A Vénusz radarfelvételeinek tanulmányozása során sok hasonló mintázatot találtak.

3. Ezt az egész "a tunguz meteor valójában az idegenek felrobbant űrhajója volt" témát már régen feldolgozta Stanislaw Lem, az Asztronauták c. regényében, mint ezt már elmondtam egyszer. Azóta, meg gondolom azelőtt is számtalanszor felmerült a dolog.
Még olyan változata is van, hogy időgéppel visszaküldtek egy hidrogénbombát, csak valamiért nem sikerült a kívánt hely fölött felrobbantani...
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.17 0 0 20
Mit nem találtam a piramisos topik alján? Egy "tunguzos" linket kiran jóvoltából:
http://www.psi.edu/projects/siberia/siberia.html
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.17 0 0 19
Én "hajtóműnek" nevezném, de akkor az illető UFO gőzmeghajtással ment? Vagy benzinnel? Ugyanis ha nukleáris energiáról lenne szó, akkor a rádióaktivitás még ma is nagyobb kéne legyen a környéken a normálisnál (felteszem hogy nincs így, mert ha igen, azt már észrevették volna)
Előzmény: Törölt nick (16)
kaviat Creative Commons License 2004.08.17 0 0 18
ezzel az ufóelmélettel csak az a baj, hogy innentől kezdve minden kráterre rá lehet fogni, hogy azt az ufók csinálták.. akkor a hold ezexerint tele van ufónyomokkal?

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: Törölt nick (16)
kaviat Creative Commons License 2004.08.17 0 0 17
töredékes emlékeim szerint az is baj volt ezzel a cucca, hogy viszonylag kevés anyagot találtak meg legalábbis a pukkanáshoz képest.. a jégelméletet talán ez is erősítheti

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.17 0 0 16
igen kazan volt csak Ok halytomunek neveztek, mondom!!!
Előzmény: NevemTeve (15)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.17 0 0 15
Igen, gondolj egy túlhevült kazán felrobbanására, csak milliószor nagyobb méretben... hihetőbb, mint a lángra kapó kődarab...
Előzmény: Norcrys (14)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 14
Látom, a jég a kedvenc halmazállapotod... Még robbanóanyagként is ezt használod.
Előzmény: NevemTeve (12)
A Tudomány maga Creative Commons License 2004.08.17 0 0 13
Az már egy elég régi ötlet, hogy egy kis üstökösmag volt. Az tudna produkálnil ilyen tüneteket.
Előzmény: NevemTeve (12)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.17 0 0 12
Jobban belegondolva egyféle robbanást el tudok képzelni: ha jégből volt szegény, a légkörben rövid idő alatt száz fok fölé melegedett, akkor a folyékony állapot kihagyásával gözzé alakulhatott
Előzmény: Norcrys (11)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 11
Nem láttam a topikot, de a rendkívűli hőhatás és nyomás következtében igenis történhetett nagyon heves reakció, azaz robbanás. De tessék elolvasni néhány idevágó tudományos hírt vagy értekezést, a tudódok gyakran számolnak múltbeli meteorok felrobbanásával. Ráadásul a nagy sebességű meteor a légkörben egy hosszú légüres teret is létrehoz, amibe még nem tudott beáramolni a levegő. Ez az alagút mintegy felerősíti a robbanás erejét, nem beszélve a nagy hőhatás alatt hirtelen egyesülő oxégénről és nitrogénről, plusz a meteorból felszabaduló gázokról.
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.17 0 0 10
Máshol már beszélgettünk arról, hogy a kő nem számít robbanószernek, tehát aligha robbanhatott fel az illető aszterodia, legfeljebb darabokra szakadhatott, de azoknak a daraboknak is illene lenniük valahol... meggyőzőbb magyarázat hogy jégből volt, akkor a maraványok elpárologhattak a helyszínről
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 9
helyesbítek: sok nyitott kérdés van az esemény kapcsán.
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 8
Tudományosan is megalapozott feltételezés szerint egy üstökös vagy sziklameteor robbant fel a Föld légkörében. Ezt már sok helyen leírták, szerintem nézz utána.

Amúgy a szovjetek vetették fel a 60-as években, hogy 6 és 10 km közötti magasságban kellett a robbanásnak történnie az okozott károk alapján.

A 30-as években a britek még üstökösre gyanakodtak.

Éppen a furcsaságok okán vetette fel Jackson és Ryan, hogy egy kisebb tömegű, 10^23 kg fekete lyukkal találkozhatott a Föld.

Volt aztán antianyag-teória és persze az elmaradhatatlan UFO-teóriák is régen elkészültek már.

Ennek az eseménynek tehát nyitott kérdése van még, a meteor egyáltalán nem biztos elmélet, bár a legvalószínűbb.
Előzmény: A Tudomány maga (6)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.17 0 0 7
nem lottek ki es nem meteorit volt, hanem baleset tortent az urhalyojukkal!!!
Előzmény: Norcrys (5)
A Tudomány maga Creative Commons License 2004.08.17 0 0 6
No és hová lett az az egymilliárd tonnányi meteoranyag?
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5
Nem kell ahhoz ilyen közel engedni, egy technikai civilizáció minden nehézség nélkül kiszámolja pár perc alatt a pályagörbét és már több százezer kilométer távolságból kilőhették volna. Ha mondjuk ez a kacsa nem kacsa, hanem lúd :), a földönkívűliek tényleg kilőtték a Tunguz-meteort, akkor valami oka kellett legyen annak, hogy ezt a légkörben tették meg.
Előzmény: Törölt nick (2)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.17 0 0 4
Nagyon sokat. A becsapódás egyrészt nagyerejű földrengéseket, szökőárakat produkál, másrészt hatalmas mennyiségű port vet ki a sztratoszférába, ami évekig képes sötétségbe borítani a Földet. A nagy magasságban felrobbantott meteorit nem érintkezik közvetenül a földkéreggel, így a földrengések ereje jóval kisebb lesz, a porra kevésbé kell számítani és a légkör megváltozása is csak időleges. Gondoljunk a hírhedt atom- és hidrogénbomba kísérletekre...
Előzmény: JFEry (3)
JFEry Creative Commons License 2004.08.16 0 0 3
Mennyit változtatna, ha 10 km magasn felrobbantanak valamit a Föld felett, mintha becsapódik? (ráadásul ez a valami, olyan 1000 méter átmérőjű lehetett)
Előzmény: Norcrys (1)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.16 0 0 2
megtehették volna vagy 10 percel korábban is!!!!
Norcrys Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1
http://index.hu/politika/bulvar/tung0812/

Tudom, nem véletlen tették a "Bulvár" rovatba, senki nem merné a "komoly" hírek közé rakni. Néhány plusz morzsa (remélhetőleg már nem 0 értékkel):

Ez volt az első expedíció az érintett területen 2000 óta, emlékeztet a MosNews híroldal. A kutatók műholdfelvételek alapján széles földsávot fésültek át Poligusa település közelében, az 1908-ban itt lezuhant, tunguzi meteorit néven emlegetett űrbeli tárgy nyomait keresve.

Az orosz kutatók azt állítják, hogy "földönkívüli műszaki eszköz maradványaira" bukkantak, ami Szibéria felett közel száz évvel ezelőtt talán balesetet szenvedhetett. Beszámolójuk szerint ugyancsak megtalálták az egykori fényjelenség szemtanúi által többször említett olvadt kőzetet is. A kőből egy ötven kilogrammos darabot Krasznojarszkba szállítottak további vizsgálatok céljából.

Az új elgondolás alapján az expedíció felfedezett egy, a növénytakaró alatt rejtőző tárgyat. Első ránézésre hatalmas fémes tömbnek tűnt, így a kutatók mintát vettek belőle az összetétele megállapításához. Lavbin számításai a Földdel 1908-ban ütköző objektum tömege csaknem egymilliárd tonna lehetett, a becsapódás lökéshullámának el kellett volna puszítania az emberiséget.

"Bizonyossággal állíthatom és hivatalosan bejelenthetem, hogy akkor az emberiséget egy nálunk sokkal fejlettebb civilizáció beavatkozása mentette meg a pusztulástól. Felrobbantották a óriásmeteoritot, ami elképesztő sebességgel haladt a Föld felé" - jelentette ki Lavbin. Most végre megtalálták a hatalmas tárgy maradványait, amely felrobbantotta a meteoritot.

A tunguzkai eseményként emlegetett jelenség a szibériai Köves-Tunguzka folyó felső szakasza mentén, 1908. június 30-án, fényes nappal következett be. A lökéshullám becslések szerint hatvanmillió fatörzset döntött ki sugárirányban, több mint 2150 négyzetkilométeres területen.

Ugyanezen a napon a környéken élők hatalmas, szinte a Nap fényességét elérő tűzgolyót láttak átvonulni az égbolton. Néhány perccel később hatalmas villanás, azután az embereket a lábukról ledöntő lökéshullám érkezett, amely még négyszáz kilométeres távolságban is betörte az ablakokat.
Előzmény: _Fefe__ (0)
_Fefe__ Creative Commons License 2004.08.16 0 0 0

Állítólag egy nagy 0 alakban dőltek ki arrafelé a fák.

Viszont ennek a hírmorzsának az értéke így szintén 0, de egy link sokat dobna a dolgon :)

 

(anélkül még a zöldségboltba sem való :)

 

Előzmény: Norcrys (-)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.16 0 0 topiknyitó
Az oroszok most világgá kürtölték, hogy a rejtélyes Tunguz meteort talán földönkívűliek robbantották fel a 20. század elején 10 ezer méter magasságban, hogy megmentsék az emberiséget és a Föld élővilágát. Állítólag találtak is valami furcsa szerkezeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!