Keresés

Részletes keresés

Ica972 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 1274

Szép napot mindenkinek!Segítségre szorulok!Kaptam egy álomgépet a páromtól!!😊/nekem az/.Singer S14-78 overlock.Tökéletesen működött is!!Gondoltam egy kis takarítás ráfér hiszen tiszta szövetpor.Eddig rendben is van!!Cérna ki kisecset elő!Tiszta!Visszafűzöm a cérnát és vége!Nekem is!!😕.Mióta befűztem nem működik!!Nem varr!Vagyis nem hurkol!Ezerszer ujrafűztem!Segítsen valaki!Mit csesztem el???Vagy csak egy használati útmutatót írjon valaki!Hol találom meg magyarul???🤤.Előre is köszönöm ha valaki tud tippet adni!Ilona.

Waahidah Creative Commons License 2018.06.06 0 0 1273

bernina bernetta london 3 varrógépről mi a vélemény? köszönöm a válaszokat 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.26 0 0 1272

Használt gép: az állapot és az ár dönt
Új gép: Siruba OK, de érdemes elgondolkodni a Jack-en is. Olcsóbb, és nem rosszabb.

Előzmény: Kotu2018 (1271)
Kotu2018 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 1271

Milyen ipari varrógépet érdemes venni? Használt Brother,pfaff,gemsy új siruba?

révkapitány Creative Commons License 2018.05.21 0 0 1270

Üdv Mindenkinek!

Magdi vagyok és lassan már toporzékolok. Elna lock T34D gépem van. Sajnos nem kaptam hozzá kezelési könyvet így nagyon nehéz és sikertelen a beállítás. Kérem segítsen valaki, egy kézikönyvhöz. Bármilyen megoldás érdekel, csak le tudjam tölteni.

Előre köszönöm, ha sikerül nagyot sikítok.

T: Magdi

MiluMilu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 1269

Kedves Órarugófelpattanó! Köszönöm szépen a javaslatokat! Megpróbálom ezek alapján beállítani.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1268)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1268

jersey az bizony kényes anyag.

Javaslatom:
-befűzések ellenőrzése
-tű ellenőrzése (max 80-as legyen)
-szálfeszítők visszaállítása a javasolt jelekre
-különböző színű cérnák befűzése 
-kés szerkezet átlagos szélességre állítása
-a tűlap jobb oldalán lévő fehér gomb "N" állásba legyen


Ha a varrat még mindig lelóg, három út van:
1: késszerkezetet jobbra állítani, hogy kitöltse a fonal kapcsolatot
2: alsó és felső greifer szálakat szorítani. Itt lesz jelentősége a különböző színű cérnáknak.
3: műszerészt kell keresni...

Előzmény: MiluMilu (1267)
MiluMilu Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1267

Üdv Mindenkinek!

Kedves Órarugófelpattanó! Millió köszönet ezért a rengeteg önzetlen tanácsért és segítségért amit évek óta nyújt a forumozóknak! Nagyon sok hasznos infót tudtam meg a visszaolvasással. (Most már csak azt sajnálom, hogy nem varrógép vásárlás előtt találtam rá ezekre az infókra.) Amiben szeretném én is a tanácsát kérni az az , hogy van egy (Singer S14-78-as tipusú) Overlock-om és amióta megvan még nem sikerült semmilyen jersey anyagot úgy eltisztázni, hogy szépen az anyag szélére készüljenek az öltések és ne lógjon túl a varrat 0,5 cm-errel illetve, ha szorítok a szálfeszesítőkön akkor meg már összehúzza az anyagot. Próbáltam már ajánlott gyári beállításokkal, úgy, hogy a felső szálakat szorosabbra beállítva, 3-4 szálasan, nyújtással illetve kissé tolva az anyagot, de továbbra sem vagyok elégedett a végeredménnyel. (Korábban volt alkalmam más márka lockjával varrni de ott be volt minden állítva és szépen eldolgozta a gép az anyagszéleket).

Elképzelhető, hogy v.mi el van állítodva a gépen? Vagy csak én vagyok ennyire béna?

Köszönöm szépen előre is, ha van valami javaslata.

Majki76 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 1266

Szia!

Nejem kapot barátnőjétöl egy varógépet. (Tesco neve)

Mert ő nem használja.

Hát rá jöttem miért.

Mind dent szépen be füzzök.

Be rakom az orsót a helyére, majd elinditom a varógépet és a 2. le mozgáskor amikor a tű feljön elszakad a felsö cérna.

Olyan mintha alul valamibe be le akad és a motor szenved.

Nem tudom mi szakitja el a cérnát.

Esetleg tud valaki valami jó tippet hogy miért csinálja ezt?

Köszike!

 

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1265

Látni kéne belülről is.
Láttam már ugyanis olyan Singert, aminek a belseje egy 40 éves Lucznik konstrukció volt....(ráadásul a legrosszabb fajtából)
Ezek a mostaniak elég egyszerűnek tűnnek, nem hinném hogy a motoron és a világításon kívül más elektronika lenne benne.

Palotabarát Creative Commons License 2018.05.09 0 0 1264

Hát, persze, ez már elektronika, gondolom a világ összes háztartási varrógépében ugyanazok a tajvani áramkörök működnek, szóval nincsenek illúzióim. De ha valakinek van tapasztalata, és leírja, hogy nagyon vacak, akkor el tudom engedni a témát (ha azt, hogy eddig nem volt gondja vele, akkor lehet, hogy belevágok).

 

Itt a link (a bolt másutt van, de nem akarok direkt reklámot):

 

http://www.lucznik.info/en/products/sewing-machines/new-to-sewing

Előzmény: Órarugófelpattanó (1263)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.05.08 0 0 1263

Ez a világ már nem az a világ.
Nem tudom mit találtál ami ma új és Lucznik.
A régi, az a régi iskola szerint készült: minden fémből, hogy sokáig jó legyen.
Volt abból is olyan, ami nem igazán sikerült: a tetején van egy forgatógomb.
Linkeld már be azt amit találtál...

Előzmény: Palotabarát (1262)
Palotabarát Creative Commons License 2018.05.07 0 0 1262

Sziasztok! Páromnak van egy régi, lábbal hajtós Lucznik varrógépe, és a születésnapjára meg akarom lepni egy újjal (szeretni a régit is, de beszéltünk már róla, hogy tudna használni egy modern gépet is). Meglepődve vettem észre, hogy még mindig létezik ez a márka, ma is gyártanak gépeket, csak úgy tűnik Magyarországon nincs forgalmazója. Az a kérdésem, hogy van-e valakinek mai modern Lucznikja, és hogy mik a tapasztalatai, jó gép-e. (Én magam nem értek hozzá egyébként, szóval ha jön válasz, akkor pls. úgy, hogy laikus is értse :)

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.04.30 0 0 1261

Naumannból a legjobbak a kerek hátúak. Bivalynak is mondják őket.
Ipariból bővebb a választék: Textima 8332, Pfaff, Dürkopp, Adler, mindez pénztárca függő.
A legfontosabb, az állapot!!!

Előzmény: Babzsákteca (1260)
Babzsákteca Creative Commons License 2018.04.29 0 0 1260

Kedves Órarugófelpattanó! 

Tűtolásos ipari gépből melyiket ajánlaná? 

Régebbi Naumann gépnél esetleg van konkrét típus ami jó lehet erre a célra? Köszönöm  

Előzmény: Órarugófelpattanó (1259)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.04.29 0 0 1259

Kedves Babzsákteca!
A rétegek elcsúszásának megakadályozására legjobb a tűtolásos gép. Ez persze ipari gép.
Nem tudom mit ért az ipari árammal működő gépek alatt. Az asztalos ipari gépet? Ha csak a 380V az akadály, az nem gond, többnyire át lehet kötni őket 230V-ra.
Háztartásiban nincs tűtolásos. A régebbi Naumannt esetleg el tudom képzelni ilyen munkára.
A rétegek elcsúszását úgy is meg lehet akadályozni, hogy varrás közben össze kell őket szorítani a tű előtt és után.

Előzmény: Babzsákteca (1258)
Babzsákteca Creative Commons License 2018.04.29 0 0 1258

Kedves Órarugófelpattanó! 

Táskák varrásához keresek megfelelő varrógépet. Főleg műbőrrel dolgozom. Egy egyszerű háztartási gépem van, amivel eddig dolgoztam, de elég nehézkes vele a varrás. Olyan gépre lenne szükségem, aminél a talp nem tapad hozzá az anyaghoz, nem kell tolni. Műbőr részek összevarrássánál jó lenne ha nem csúsznának el egymáson a műbőr rétegek, hanem szépen tolná az összeset egyszerre. Az is előny lenne, ha esetleg a talp magassága állítható lenne, hogy vastagabbat tudják varrni vele. Sajnos az ipari árammal működtethető gépek nem jöhetnek szóba, de ha esetleg tudna ajánlani valamit, ami fent említett dolgokban jó, annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm 

Előzmény: Órarugófelpattanó (1248)
KTMCsabi Creative Commons License 2018.03.21 0 0 1257

Értem, köszönöm!

Előzmény: Órarugófelpattanó (1255)
Zla72 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 1256

Sziasztok! Kaptam egy Singer 5805 tipusú varrógépet. Mennyire jó ez vagy már ez is kacat? Kb. 15 éves, pár cikcak van rajta.

Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.03.20 0 0 1255

Nem bírja a nagy fordulatot, ipari gépeken is csak ott alkalmazzák, ahol nincs más megoldás (2 tűs gépek).
Egyenetlen az alsó szál feszessége, és zajosabb, mint a normál körforgós greifer.

Előzmény: KTMCsabi (1254)
KTMCsabi Creative Commons License 2018.03.20 0 0 1254

Még egy kérdés:

 

Mi a baj a vízszintes orsóval?

Előzmény: Órarugófelpattanó (1248)
KTMCsabi Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1253

Értem. Azért köszönöm!

Előzmény: Órarugófelpattanó (1252)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1252

Sajnos ebben már nem tudok tanácsot adni.
Nincs tapasztalatom, ezek a gépek még nem voltam a kezem alatt.

Előzmény: KTMCsabi (1251)
KTMCsabi Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1251

Kedves Órarugófelpattanó!

 

Köszönöm a választ!

Sajnos az igények kielégítésének muszáj lesz egy darab gépben manifesztálódnia...

 

Akkor kérdezek másképpen. Melyik géppel járok jobban?

 

Elna 680 eXcellence

Juki HZL-F600

Singer Quantum Stylist 9960

Janome Skyline S3

 

Ezek kb. egy (ár)kategóriát képviselnek, mindről alapvetően jókat írnak, de vajon tényleges minőségben és tartósságban/megbízhatóságban hogy állnak egymáshoz képest?

 

Köszönöm!

Előzmény: Órarugófelpattanó (1248)
nm6 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1250

Kb. mennyi pénz lenne, ami a legolcsóbb tescós Brothernél határozottan jobb?

Előzmény: sickamic (1246)
nm6 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1249

Nemigen? Akkor ez az árkategória kb. hasonló? Azt hittem, a Singer név miatt eléggé jobb.
Köszönöm.

Előzmény: sickamic (1246)
Órarugófelpattanó Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1248

Tisztelt Csaba!
Ennyi pénzből vennék egy új szálvágós, stoppmotoros Jack ipari gyorsvarrót (kb 160ezer), egy Pfaff, vagy Toyota, vagy bármilyen (nem fekvő hurokfogós) automata gomblyukvarrós háztartási gépet, (kb.80ezer), és a maradék pénzen vacsorázni vinném a feleségemet.
Ugyanis nincs olyan háztartási varrógép, amivel vastag anyagot meg lehetne varrni, akármennyi pénzt is áldozna erre.
Bármit is állít a kezelési könyv, ezt ne higgye el neki. A vastag kivételével megvarrnak minden mást.
Az ipari gyorsvarró csak egyenesen varr, de azt évtizedekig, és bármilyen anyagvastagságon. Van egy nagy szakadék a két kategória között, amit nem is akarnak betölteni.

Előzmény: KTMCsabi (1247)
KTMCsabi Creative Commons License 2018.03.17 0 0 1247

Kedves Órarugófelpattanó!

 

Mivel nem tudok privát üzenetet küldeni, így kérdeznélek.

 

A feleségemnek a születésnapjára családi összefogással vennénk egy komolyabb varrógépet. Olyanra lenne szükség, ami az alábbiakat tudja:

 

Többféle varrásminta.

Egymenetes gomblyukvarrás.

Automatikus talpnyomás állítás.

Automatikus szálfeszesség-állítás.

Egyfázisú gomblyukvarrás.

Pedál nélküli használati lehetőség (start/stop gomb).

Tartós, megbízható konstrukció.

Vékony (selyem, póló...) és vastag (pl. farmer) anyagok varrása. Ez nagyon fontos!

Varrófelület-növelő tartozékasztal (alap, vagy vásárolható tartozék).

Kemény tok. Ez nem elengedhetetlen, de jó, ha van...

 

A büdzsé 300 ezer forintig terjed. Már nézegetem egy ideje a kínálatot, de szeretném szakember tanácsát is kikérni, ezért kérdezném, hogy te mit vennél az elvársok függvényében?

 

Előre is köszönöm!

 

Csaba

sickamic Creative Commons License 2018.03.14 0 1 1246

Hát nemigen jobb.

Előzmény: nm6 (1245)
nm6 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 1245

Köszönöm a válaszokat.
Jelenleg egy Tescos -legolcsóbb- Brother van, azzal nem boldogulunk. Vékony puha egy réteget szépen varr, de ez két-három rétegben már nem megy neki. Csattogni kezd, cérnacsomó lesz alul. Ennél gondolom jobb a Singer 1412.

Előzmény: Órarugófelpattanó (1244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!