Keresés

Részletes keresés

***RS*** Creative Commons License 2012.06.06 0 0 796

Azért azt tanácsolnám hogy olvasson vissza néhányszáz kommentet ebben a fórumban. Különösen azok hozzászólását tanulmányozza át akik már az egyházi fenntartású iskolába jártak és ott is végeztek.

A Köznevelés című újság egy korábbi számában közölnek egy táblázatot a FELVI számításai alapján, a gimnáziumok és szakközépiskolák teljesítményéről. A Szent Margitnak az első 50-be se sikerült bekerülnie.

Előzmény: Wiliamson (755)
Annimami Creative Commons License 2012.06.06 0 0 795

Úgy látszik, nekem csak nagy képeim vannak, mert nem is jelenik meg eleve a Beillesztés, illetve nem aktív. Köszi, le kell mondanom. Sőt a kiválasztható képek is töredékei annak, amit elmentettem pont erre a célra - meg sem jelennek az ablakban.

Sarkany Creative Commons License 2012.06.06 0 0 794

hogyan kell képet fájlból csatolni de?

 

A kép mérete nem haladhatja meg az 500 kilobájtot. Amennyiben nagyobb, nem engedi feltölteni a rendszer.

A hozzászólás ablak alján találsz egy linket: "Kép feltöltése saját gépről Kiválasztom a képet". Ennek segítségével töltsd fel a képet a gépedről, majd a "Beillesztés" opcióval illeszd be a hozzászólásodba.

Ennyi az egész.

 

Most mennem kell. Délután leszek ismét. Addig tölts fel néhány képet. Sok sikert! :)

Előzmény: Annimami (793)
Annimami Creative Commons License 2012.06.06 0 0 793

Bocs, csak most látom, hogy én írtam ekkora marhaságot, 1880-at -és te csak erre reagáltál némi gúnnyal, de inkább humorral.

Tanulság: El kell olvasni, mit ír az ember - ezt még egy helyesírási program sem javította volna ki, ami itt nincs.

Múltkor fel akartam tenni a nyakkendős képet, de nem sikerült.Te elmondanád, hogyan kell képet fájlból csatolni de?

Annimami Creative Commons License 2012.06.06 0 0 792

Látod, akkor különösen nem értem, miért "öregeztél" le lazán az előző hozzászólásod egyikében.

Te kb. 9 évvel vagy fiatalabb, ami kétségtelenül nagy idő, de azért nem annyira! Vagy tévedek?

Én az ELTE Bölcsészkarán végeztem többek között pszichológia szakot.

Nemrég írtam itt a fórumon, hogy Ő-né Pártos Vera tanított pszichológiára és mindenkivel megszerettette.

Mivel könyvár szakot is végeztem, elmondhatom, hohy több tanárunk olvasóm volt évekig a

Karinthy Frigyes úti könyvtárban, élén Faludy tanár úrral, aki a nagydoktorija írásához is járt hozzánk könyvért.

Egyébként a Szent Gellért urnakápolnában nyugszik.Hallom, mindenki szerette, bár idős korára tényleg nagyothallott,

tiszteletet érdemel ős is, mint mások is, az igazán emberséges tanárok.

Sarkany Creative Commons License 2012.06.06 0 0 791

Mikor ezt a fórumot indítottad, nekem éppen az első unokám született

 

Mikor ezt a fórumot indítottam, az első unokám már három éves volt. :)

Előzmény: Annimami (788)
Sarkany Creative Commons License 2012.06.06 0 0 790

Mikor végezted a pszichológia szakot?

 

A BME-n végeztem, a szakmérnökit is ott szereztem.

 

 

Téged ki tanított a Kaffkában pszichológiára?

 

Fiatal hölgy volt az illető, nem emlékszem a nevére.

Előzmény: Annimami (788)
Annimami Creative Commons License 2012.06.05 0 0 789

A Kaffka-szoborról a Szent Margit honlapján olvastam:

 

Felirat: "Kaffka Margit"
Alatta bronz táblán nehezen olvasható szöveggel:
„A Szent Margit Gimnáziumban működött
 1954 és 1998 között
a Kaffka Margit Gimnázium."
Régi helyén most Szent Margit szobra áll.

 

Annimami Creative Commons License 2012.06.05 0 0 788

Ez kedves!

Ha te indítottad ezt a fórumot, gondolom tudod, mióta létezik a Kaffka.

Én még csak nem is az elsők között jártam oda,hanem csak 1958-tól - az lenne jó,

ha a legrégebbi évfolyamokból is ide találnának a "nebulók", hogy teljessé tegyék

a fiatalok számára is a gimi történetét.

Mikor végezted a pszichológia szakot?

Téged ki tanított a Kaffkában pszichológiára?

Mikor ezt a fórumot indítottad, nekem éppen az első unokám született, aki jövőre

könnyen lehet, hogy a Szent Margitban lesz kis gimnazista.

Az unokaöcsém pedig egészen véletlenül ott tanár már évek óta.

Most szervezem az 50. találkozónkat, azért kerestem -és találtam rá a te fórumodra -

aminek nagyon megörültem.

Előzmény: Sarkany (787)
Sarkany Creative Commons License 2012.06.05 0 0 787

1880-tól pszichológiát tanítottam

 

Nagyon öreg lehetsz. Hogyan keveredtél nebulóként a Kaffkába?! :D

Előzmény: Annimami (786)
Annimami Creative Commons License 2012.06.05 0 0 786

Nektek mi a véleményetek a koedukációról? Igaz, senkinek nincs összehasonlítási alapja,

milyen lett volna anélkül, mert tényleg az óvodától kezdve együtt nevelődtetek, nem volt újdonság továbbra is együtt járni.

Én még az általánosban is tiszta lány iskolába jártam a XI. Tarlóczi Lajos utcába -ma egészségügyi szakközép van ott.

Óvodába nem jártam, így teljesen kimaradtam a koedukációból.

Az élet úgy hozta, hogy 1880-tól pszichológiát tanítottam egy egészségügyi szakközépiskolában,ahová akkoriban is

még csak lányok jártak.

A pszichológiát velünk a Kaffkában Ő-né Pártos Vera szerettette meg - élmény volt tőle tanulni.

Megmaradt később is a logika és pszichológia tantárgy?

 

krampács Creative Commons License 2012.06.04 0 0 785

Én is itt vagyok !...)))

És tényleg 62-ben lett koedukált a gimnázium, csak néztünk másodikosként, hogy már fiúk is hordják a sötétkék köpenyt a jelvénnyel.

Ugyanaz évben viszont már lányokat is felvettek a József Attilába.

Előzmény: Annimami (783)
Sarkany Creative Commons License 2012.06.04 0 0 784

elkezdődött-e a koedukáció 1962 őszén? Vagy mégis később?

 

Annyi bizonyos, 1967-ben - amikor megkezdtem ott a gimnáziumi tanulmányaimat - már koedukált középiskola volt és nem a mi évfolyamunk volt az első koedukált évfolyam.

Előzmény: Annimami (783)
Annimami Creative Commons License 2012.06.04 0 0 783

Szia tiri! Mivel a ti osztályotok egy év ölelkezéssel követte a miénket, ketten  képviseljük az

1958-tól 1966 -ig tartó időszakot a Kaffkában. Így szépen sorba lehetne állítani az eseményeket,

a változásokat folyamatában követni.

Te láttad, hallottad, hogy tényleg elkezdődött-e a koedukáció 1962 őszén? Vagy mégis később?

Szakáts Éva néni a bankettünkön szinte sírva panaszkodott, hogy mi voltunk az utolsó "kislányai",

hogy mi lesz ővele, ha fiúkat is tanítani kell - ehhez tudni kell, hogy zárdában járt iskolába kiskorában,

és soha nem ment férjhez. A mi időnkben ő olyan óvatosan tanította a történelmet, hogy ő maga

nem mert egy szóval sem eltérni a tankönyvi szövegtől. Írta a táblára a végeláthatatlan "vázlatot" -

amit mi másoltunk, sokszor csengetés után is.

Feleléskor pedig csak az felelt meg neki, aki ugyanezt tette: visszamondta neki a szövegét -

ennek az okát azért magában az akkori élő történelemben is kereshetjük.

Későbbi évfolyamok, a saját gyerekeim korosztálya ezt az időszakot nem is tanulta - mi átéltük.

tiri Creative Commons License 2012.06.03 0 0 782

Szakács Éva nénire kénytelen vagyok emlékezni, mert harmadikban meghuzott történelemből, bár semmi oka nem volt rá, egyszerüen csak nem voltam neki szimpatikus. Annyira nem volt igazságos a buktatása, hogy a javitófeleletemnél az osztály legjobb tanulója /azóta Falkné dr. Bánó Klára/ még orditozott is fenntnevezett tanerővel, mert annyira igazságtalannak érezte a buktatást.Ez it sem változtatott a helyzeten, végig dühöngtem a nyarat, mert ideges voltam a pótvizsgától, ami természetesen jól sikerült, bár nemsokat bifláztam.A vizsgabizottság megkérdezte, hogy miért huzott meg Éva néni, mert nem tudtak olyat kérdezni, amit nem tudtam?! Sosem fogom megtudni, hogy mi volt velem a baja!

 

Előzmény: Annimami (779)
krampács Creative Commons License 2012.06.03 0 0 781

Tóthné volt az ofőnk két évig, őt hívták a Gammába.

Sosem láttuk később, azt hiszem kölcsönösen nem díjaztuk egymást - Mária néni és az osztály.

Előzmény: Annimami (779)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.03 0 0 780

en a kaffka uszodajaban utoljara altalanos iskolaban voltam...amig odajartam 4 evig egyszer sem. szinte folyamatosan foglalt volt, mert az volt az altalanos iskolak tanuszodaja. 

Annimami Creative Commons License 2012.06.02 0 0 779

Emlékeztek olyasmire, hogy" Ifjúság a szocializmusért" mozgalom? - Ez társadalmi munkát jelentett természetesen.

A Feneketlen tó környékének parkosításában is részt vettünk egy kis tereprendezési munkán - még az unokámnak is megmutattam, melyik részen mozdítottam elő én is a szocializmus építését ott a parkaban.

Az úszás nagy ajándék volt akkoriban olyan családok számára, akik magánúton nem tudták taníttatni úszni a gyereket.

Úszás óra után volt latin az egyik évben Faludi tanár úrral. Volt, hogy 10 percig sem engedtük be az osztályba, mondván,

"még öltöznek a lányok" -mit mondjak, elég mérges volt - ő maga volt a két lábon járó lelkiismeretesség - nem szerette a

lazaságot.

Ismerte valaki Szakáts Éva nénit? Nekünk 1962-ig ő volt az osztályfőnökünk és történelmet tanított.

Tóth Istvánné Mária néni tanította a fizikát - kölcsönösen egymás kedvencei voltunk -évtizedekig járt a találkozóinkra.

 

krampács Creative Commons License 2012.06.02 0 0 778

Emlékszem, tényleg volt osztály amelyik örökké vándorolt.

Nagyjából egy korosztály lehetünk, mi a Gammába jártunk.

Annyira az életre és a munkára neveltek, hogy az ofő a II. után ott is hagyott minket, és elhelyezkedett nevezett gyárban.

Mottl Lenke néni akkor jött az iskolába, osztályfőnök lett nálunk.

 

Előzmény: tiri (776)
tiri Creative Commons License 2012.06.02 0 0 777

Drága Eta néninek én is sok jót köszönhetek. Sajnos a lábával fiatal kora óta sok volt a probléma, idősebb korára még rosszabb lett. Nálunk az a mondása volt, ha ugy jött be az osztályba, hogy "jó napot hölgyeim" és magázott , akkor már süllyedtünk a pad alá, mert baj volt. Egyébként nagyon szerettük és reméljük, hogy még sokáig találkozhatunk vele! 

Előzmény: bosibo (773)
tiri Creative Commons License 2012.06.02 0 0 776

Nekünk még helyünk sem volt. Vándorosztály voltunk. Ez főleg télen volt klassz, amikor teljes menetfelszereléssel szédelegtünk egyik teremből a másikba. Politechnika az első évben a József Attila gimiben volt, utána a Magyar Kábel Müvek néhány részlegében töltöttünk heti egy napot. A különböző helyeken remekül megtanultunk párhuzamba reszelni, kalapácsot, meg hamutartót gyártani. Az utolsó évben mindenhét  egy bizonyos napján állati büdösek voltunk, ugyanis a huzalzománcozóban termeltünk, és a zománc, miközben ráégett a drótra rohadt büdös volt vele együtt mi is. 

Előzmény: krampács (774)
krampács Creative Commons License 2012.06.02 0 0 775

Nekünk is volt óránk az uszodában, meg az osztályteremben is , tornaóra címszó alatt.

Ja, meg a folyosóra is le lehetett teríteni a szőnyeget...őrület ! De akkoriban még sokan sportoltak egyesületben, így aztán csak-csak volt kondink.

Előzmény: tiri (772)
krampács Creative Commons License 2012.06.02 0 0 774

De legalább volt helyetek, - mi osztosztunk a gépészekkel, és hetenként egy napra kicsaptak valamelyik gyárba politechnikára...)))

És még így is volt "vándor"napunk...)))

Előzmény: Törölt nick (771)
bosibo Creative Commons License 2012.06.02 0 0 773

Drága eEta néni jól van? Pont 6 éve láttam, akkor volt a harmincadik évfordulónk !

Eta néni már akkor is nehezen járt, gyanítom, azóta nem sokat javult.

 

Nekem így marad örök emlékezetemben: "Laci, már megint engem fotózol?"

 

Következő képen a 30. találkozónk, 2006-ban, a mi osztályunk: 1972-1976 - IV. F.

 

                          

 

 

Jó Isten adjon neki sok egészséget !

Csókolom Eta néni !  A nevelést köszönöm, szükséges volt !!!

 

 

 

 

Előzmény: tiri (772)
tiri Creative Commons License 2012.06.02 0 0 772

Kedveskéim!

Örömmel látom, hogy kicsit élénkül a fórum. Én is egy őskövület vagyok, 62-66-ig voltam a becses intézmény látogatója. 

Bár szigoruan tilos volt, azért mi is lestük az agrárosokat, sőt szerelmek is születtek, amugy igazi romantikusan.

A büfében, ami a földszinten volt és közös volt az agrárral, isteni süteményt lehetett kapni. A mai napig érzem az izét a likőrkúpnak, amiben tojásflipp volt a töltelék. Isteni volt. A mi osztályunknak a heti 2 tornaorából az egyik uszás volt, mert az agrárosok engedték

használni az alagsori uszodát.Az én időmben 9 osztály volt egy évfolyamban, mi 42-en kezdtük, 25-en fejeztük be, de közben nem csak távozók voltak, hane m ujak is. Néhányan a mai napig kapcsolatban vagyunk, hárman és osztályfőnöknőnk /Dömölki Eta/ pedig családi barátságban vagyunk. Rendszeresen összejövünk.Most csak ennyi. folyt.köv.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.02 0 0 771

Az "en idomben" evfolyamonkent 7 osztaly volt...azert az se keves :)

Előzmény: krampács (763)
Annimami Creative Commons License 2012.06.01 0 0 770

Részlet nem jöhet, talán egy kép is elég bizonyíték a nyakkendőre, rajta a jelvénnyel -

vagy az akkori leggyakoribb hajviseletre

Annimami Creative Commons License 2012.06.01 0 0 769

S OS -erősen úgy tűnik, hogy csak azt hiszem, tudok képet beilleszteni ide - kis segírség elkelne -köszi!

Annimami Creative Commons License 2012.06.01 0 0 768

 

 

Az ígért képa nyakkendővel és rajta a jelvénnyel- részlet egy 50 évvel ezelőtti tablóból.

Más iskolák akkoriban is előírtak matrózblúzt -nem is egy- nekünk ez jutott, ing, nyakkendő.

 

 

krampács Creative Commons License 2012.06.01 0 0 767

Úgy emlékszem a szalagavatónk  valami nagyon egyszerű kis  összejövetel volt, persze egyenruhában kellett lennün

Az rémlik, hogy a József Attila dísztermében tartottuk, ahogy korábban a tánciskolai délutánokat is.

Bálra egyáltalán nem emlékszem, azaz a kertészek gólyabálján többször is előfordultunk a barátnőmmel, de Kaffkás bulik mintha nem is lettek volna...(((

Mi  1000 helyről jöttünk össze, nem is voltunk anno egy jól osszekovácsolódott osztály, talán ezért nem voltak emlékezetes események. No,meg nagyon sokan voltunk, 52 fővel indult az osztály.

Előzmény: Annimami (766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!