Keresés

Részletes keresés

Luximen Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13096

Ez még az a festés amivel az előző gazda használta kb 15 évig.Majd akkor ha festem lesz olyan.

Előzmény: adingos (13089)
Glaskasten Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13095

Üdv Mindenkinek!

 

 

Hát nem értem, hogy mi a Retek a probléma? Ha nem vagy 160 cm széles, akkor elég a BAL oldalon 1-1 pilács, előre fehér, hátra piros. ( Vasutasul vörös.) A trakeszra előre fehér fényvisszaverőt írnak elő.

Hátra a csíkos vackot, sávozva. Én ezt öntapadós fényvisszaverővel tervezem megcsinálni. ( Vaterán van néha...) A pilács - gyakorlatiasan - a kocsira kell, mert az a legszélesebb. Sötétben az a fontos, hogy látszon a szélesség. A trakin a fényvisszaverő meg mutatja. Az elhelyezési méretek meg a rendeletben benne vannak. Több  meg nem kell. Ilyen egyszerű. 

Én is kinyomtattam, eddig még nem akartak kötözködni, oszt' rendben volt. 

 

Imre

Előzmény: albertjani (13092)
albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13094

Lehet azért, mert nem Magyarországra szánták.

 

A Szentkirály-féle pótkocsin pl. világítás sincs gyárilag , A Robixon a pót bal oldalára teszik az előre világító lámpát, de a motoros részen nincs.

Előzmény: suszitibi (13093)
suszitibi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13093

Az enyém Terra gyári pótkocsi (Agrostroj). A matricát én tettem rá, csak ilyet kaptam, 15-ös nem volt. Gyárilag 20-as volt rajta.

Volt rajta két kerékpárlámpa, de eléggé viseltesek, így leszedtem, helyette kapta a ledeset.

Én is csak egy kis kapcsolót teszek rá, nekem van egy fém doboz, abban van az aksi.

Előzmény: albertjani (13085)
albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13092

Majd rájövünk, hogy mit-hogyan-hová kell felszerelni !  :)

 

(még senki sem jött rá)

Előzmény: Luximen (13087)
albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13091

Piros-fehér kell.

 

 a jármű hátulján elhelyezett, hátulról jól látható, legalább 750 cm2 felületű, ferde piros-fehér csíkozású fényvisszaverő táblával. A táblát úgy kell elhelyezni, hogy alsó széle az úttest szintjéhez legfeljebb 0,60 méter távolságban legyen. A tábla fényvisszaverő képességének olyannak kell lennie, hogy sötétben, tiszta időben távolsági fényszóróval megvilágítva 150 méterről észlelhető legyen.

Előzmény: adingos (13090)
adingos Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13090

Valahogy így.

adingos Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13089

Én úgy tudom, h minden pótkocsira kötelező, a sárga sávos fényvisszaverős tábla. Nem akarok kötözködni, mert lehet nem jól tudom, de nem elég a fehér piros sávos tábla. Ma már ezt senki sem használja. Helyette a sárga sávos van forgalomba.

Előzmény: Luximen (13087)
Luximen Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13087

Szaisztok!

Az enyém így néz ki.Még kap egy festést a nyáron.Meg lehet szerzek valami pofásabb burákat hozzá.Kell még egy 15-ös matrica is.Van láb és kézifék is.

Valamit kihagytam?

albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13086

Felénk még aránylag normálisak, de idetévedhetnek a gyöngyösiek is, na azok között vannak aztán igazi köcsögök. De mint tudjuk, már nem a bűnüldözés a fő feladatuk, hanem a pénzbehajtás, így jobb nem lehtőséget adni nekik. :)

 

A gép jó, elsőre indul hidegen is, keveset eszik, erős, más nem is kell (tartós is lesz, remélem). Most néztem, jól felnyomták az árát, 15-20-al drágább, mint télen volt.

 

 

 

Előzmény: Furak (13082)
albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13085

Nekem is zselés akku van tervezve. Ezt beteszem egy műanyag dobozba, a doboz oldalán lesz egy kapcsoló oszt kész.  Nem mintha sötétben akarnék vele mászkálni :)

 

Az előírás az , hogy előre kell szerelni a lámpát, de hova? Ha az egész traktort nézem, annak a motoros rész az eleje, akkor oda kellene a biciklilámpa?

 

A Te pótkocsid nem kerti traktor pót szerintem, mert akkor 15-ös matrica lenne rajta. Nem lehet, hogy ez klasszikus lassú jármű pótja? Magyarul nem kerti traktor pót?

Előzmény: suszitibi (13081)
suszitibi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13084

Még egy.

 

suszitibi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13083

Itt egykis segítség, ha szeretsz barkácsolni.

 

Előzmény: gyusy (13079)
Furak Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13082

Szép lett a pótkocsid.

Mivel csak motoros résszel Összekapcsolva fogod használni a pótkocsit akkor csak kerek kell rá.

Nekünk a gyári Honda pótkocsin csak hátul van két kör alakú prizma, minket még soha nem álított meg rendőr vele, pedig volt hogy körbenézték a gépet, de semmi szabájtalanságot nem teláltek rajta (igaz ez még régen volt).

Felénk a rendőrök nem piszkálják a kistermelőket, akkor se ha nincsen az MTZ-én müszaki, ha müküdik a világítás van fék akkor mehec a traktoroddal.

Felétek szigorúak a rendőrök?

Bevált a KF extra, hogy bírja a strapát ?

Előzmény: albertjani (13080)
suszitibi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13081

Szuper lesz. Jó lett az ülés is.

Nekem most ilyen:

 

 

A lámpák eredetileg szofita izzósak, de csináltam bele ledeset. 5000mcd a fényerő, 120 fokos sugárzási szög, még oldalról is jól látható. Elöl fehérek vannak. Én bizony nem teszek rá másik prizmát, a gyári is ilyen volt. Majd kap még előre fehéret a gépre, meg valami ködlámpából lámpát. Egy 7Ah-ás zselés aksi lesz benne, majd néha töltögetem.

Előzmény: albertjani (13080)
albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13080

Pont ez a gond. Külön pótkocsinak minősül, háromszög kell rá. Összekapcsolva a motoros résszel elvileg már lassú jármű, nem lehet rá háromszöget rakni.

Legalábbis a mostani értelmezésem szerint.

 

Itt tartok a szerelvénnyel, még az akku doboz nincs rajta, ez az ülés alatt lesz majd:

 

Előzmény: suszitibi (13078)
gyusy Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13079

Kellemes vasárnapot kívánok!

Azzal a kéréssel,kérdéssel fordulok hozzátok,Terrához való töltögető ekét ,és krumpli kiszedőt keresek megvételre.Itt a neten már nézegettem,de árak taszítóak,nékem a jó állapotú használt megtenné.Ha vali hallott ,tud ilyesmit kérem jelezze?!

Előre is köszönöm.

suszitibi Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13078

Sziasztok

Az én Terra utánfutómon, gyárilag háromszög alakú volt. Leszedtem a festés miatt, persze, csak roncsolással ment. A legközelebbi teherautós boltban, vettem újat. Azt mondták, egy fajta van, mert szabvány méret. Igazuk volt, az 1970-valahányas futóra, teljesen passzol, nem kellett újat fúrni.

Rendőr barátomat előtte kérdeztem, azt mondta, ha van rajta világítás, háromszög prizma és fék, akkor nem kötnek bele.

Amúgy, ha a fényvisszaverő csíkot is feltenném, nem maradna hely a sebességkorlátozást jelző matricának.

albertjani Creative Commons License 2012.05.13 0 0 13077

Más értelmes leírást nem találtam, úgyhogy a gugliban rákerestem a "robi utánfutó" nevű képekre.

 

~50%-on kerek fényvisszaverő van

~40%-on semmi

~10% háromszög

 

Jövök neked egy sörrel, a háromszög alakút meg elteszem tartalékba :) .

 

A KÖHÉM ide vonatkozó részeit kinyomtatom és magamnál hordom, ha kimerészkedek vele az utcára.

Előzmény: Glaskasten (13074)
TerraKrissz Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13076

Köszi szépen! holnap ki is próbálom!:)

Előzmény: Gozi (13063)
kosi 73 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13075

Glaskasten!

Ezer hála és köszönet a képekért. Nagyon sokat segít!!!!

Glaskasten Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13074

Fejtsük meg!

 

Tehát a pótkocsi és a vontató jármű azért más, mert az egyik önállóan, közúti közlekedésre alkalmas. A motoregység és a kocsi nem. Ezért írták, hogy egy egységet képez, mert egy része sem képes önálló közlekedésre. Ez az alapvető különbség. Ez a szerelvény alapgázon lassú jármű (összekapcsolva), de könnyítettek a közlekedési feltételeken. Részben vonatkoznak rá a lassú járműre vonatkozó előírások. Hasonló eset a segédmotoros kerékpár és az elektromos kerékpár esete is. 

Prizma: Ha a kerek pirosat nem veszi észre a barom, akkor olyan részeg, hogy annak háromszöget is tehetsz fel nyugodtan. Akkor is nekimegy. Csak megjegyzem, nálunk nem hagynám az utcán, mert reggel nem lenne mit a gépre akasztanom.........

 

A mai képzési rendszert tekinteve a Yardon, nem hiszem, hogy lenne olyan köztük, aki tisztában van vele, hogy mi is kell pontosan egy trakeszra. 

 

Imre

Előzmény: albertjani (13069)
albertjani Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13073

A fényvisszaverő dolog még nem tiszta, de utánanézek még valahol.

 

Előzmény: Glaskasten (13072)
Glaskasten Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13072

Üdv!

Na még egy szösszenet, a fékkel-kormánnyal kapcsolatban.

 

Tehát előírás szerint a fék CSAK rögzítő a kötelező. Ez azért van, mert amikor ezek a jogszabályt szerkesztették, akkor sem voltak tisztában a valósággal. Az alapja az, hogy a csigahajtás, ha leveszed a gázt, beáll, mint szög a fába. Visztont a rögzítést előírták, mert egy 2-3q-ás pótkocsi úgy visszahúzza lejtőn ahogy kell.  A gyártók viszont tudták, hogy az "átlagmagyar" barkácsol, simson és egyéb motorokból, váltóval, amin van ugye "üres" és gurul az átok. Az első ilyen gyári nálunk a KERTITOX volt MZ mocival. Na, ezért lett taposó fékjük is a kocsiknak. 

Kormány: Rázásmentesnek kell lennie, bizonyos szinten. Nézd meg a ROBI gépeket, a kormánykonzol mindenféle szilent perselyekkel csatlakozik a géphez. ( Robi 55-56, stb.)

 

Szerintem jól kiveséztük....

 

Szia!

Előzmény: albertjani (13065)
albertjani Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13071

Vagy például kint hagyom az úton éjszakára csak a pótkocsit. Nekimegy valaki, majd arra hivatkozik, hogy nem látta, mert nem háromszög alakú volt rajta, holott a pótra az kell. Én leszek a hibás.

 

Másnap rákapcsolom a motoros részre, majd megb@sz a rendőr a háromszög alakú miatt.

 

Imádlak Magyarország.

Előzmény: albertjani (13070)
albertjani Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13070

Ha egy autó után akasztok egy pótkocsit, az két külön egységként vesz részt a forgalomban?

 

 

Ez már nekem magas.

 

Megcsinálom tépőzáras rögzítésűre, hogy csreélni lehessen a kör és háromszög alakút :)

Vagy mivel 4 db szerelhető fel, teszek két kör és két háromszög alakút...

Előzmény: Glaskasten (13068)
albertjani Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13069

Fejtsük meg ezt a problémát.

 

Tehát ha van egy pótkocsim, akkor háromszög alakú kell rá.

 

Ha ezt a pótkocsit hozzákapcsolom a motoros részhez, akkor az már nem pótkocsi, hanem ez a szerelvény lassú jármű, amire nem vonatkoznak a lassú járműre vonatkozó előírások ?

Előzmény: albertjani (13066)
Glaskasten Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13068

Köss! 

 

De Te szedted ki pirossal, hogy L a s s ú  j á r m ű a szekér, csak nem felel meg a "klasszikus", rendszámos lassú járművekre vonatkozó feltételeknek. Azért írja a jogszabály, hogy "egy egységként" vesz részt a forgalomban. Akkor nem utánfutó. Na ezért speciális. Aki meg megfogalmazta az eszement, de a lényeg, hogy a kerti traktor az lassújármű, csak nem vizsgaköteles ( míg észre nem veszik), s ez a 15 km/h-n alapul. A háromszög prizma külön jelentéssel bír: vagy nagyon hosszú a jármű - csuklósbusz - vagy pótkocsi. A jelentősége abban áll, hogy mikor mögötte lapítasz a verdáddal, s előzni akarsz, látod, hogy valami böhöm nagy dög, mármint hosszú van előtted, s rá tudsz gyúrni.

 

Na, betonozzunk!!!- Imre

 

 

Előzmény: albertjani (13065)
Glaskasten Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13067

Igen! Én is szívtam ma éppen 2x emiatt!

Előzmény: kosi 73 (13059)
albertjani Creative Commons License 2012.05.12 0 0 13066

Mégis lassú jármű , de mégsem vonatkozak rá a lassú járműre szóló előírások. Bonyolult...

Előzmény: albertjani (13065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!