Keresés

Részletes keresés

gardrob3 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8847
Bocsánat most olvasom a hálózati oldal sem jó a kéket mondjuk az L1-re a barnát az L2-re. Az L a LINE tehát hálózatot az M a motort jelenti.
Előzmény: 6600GT (8845)
gardrob3 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8846
Szia!

Szerintem a hálózati oldal jó, a kapcsolt oldalt pedig túlkomplikáltad.
A szivattyú kék az egyik M /L1 mellé, a barna a másik M / L2 mellé/, a föld a helyére.
Így mindegyik csavar alá egy kábel jön.
Üdv,
Laci
Előzmény: 6600GT (8845)
6600GT Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8845
Üdv emberek!
Adva van egy JTBS-2 nyomáskapcsoló, ez kapcsolná szivattyúm, ha leürül az 50 literes tartály.
Összeraktam mindnet, de valami nem stimmel a bekötéssel, mert amint a villásdugót bedugom, leveri az automatát.
Egy 3 eres kábel barna szálát vittem L1-re, kéket M-re, földet értelem szerűen, ez a bejövő, villásdugó felől. Ami a szivattyúhoz menne, szintén 3 eres, barna L2, kék M-re, föld a helyére, és ezután a két kéket közösre vettem még egy kis darab kábellel. Mit szúrtam el?
Itt a rajza:
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8844
Helló perec02!

Nem gondoltam hogy alföldi vagy,(nem tudom ezt miből vetted de nem ez a lényeg)
de hamár igy alakult megkérdezem melyik település?
Lehet hogy csak túlmentél a rétegen ami a vizet adja (adná)
Meg kellene öblíteni tiszta vízzel a beszűrőzött csövet(még nem olyan sok idő telt el a fúrás óta) és ha fölhozza a sódert amit méllé töltöttél még van esélyed óvatosan 1-1 fél métert föntebb húzni a csőből.
Ha ez nem segít akkor marad hogy lentebb vagyis az alá a bizonyos agyag alá kell fúrnod.
Milyen teljesítményű szivattyúval öblítetted fúráskor?
Lehet hogy sokára mosta föl azt a réteget amit éppen mart a fúrófej és ez megtévesztett,
Lehet hogy az a réteg amibe megálltál az 1 apró kavicsos lazább agyagréteg.
Próbáld meg ezeket a dolgokat,szerintem vesztenivalód nincs vele.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: perec02 (8842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8843

Sajnos  "fúrós" balesetről olvastam ma, az NHN24 hirügynökség hirei között. Súlyos, csonkulásos baleset történt az egyik Bp. -i szakcég munkaterületén, geotermikus szondalyukak fúrása közben. Vigyázzunk magunkra, -  és munkatársainkra. Régen, nagy tábla hirdette, hogy:  "Baleset ellen védekezz" !!! Okulásképpen az olvasható információ:

 

   nhn24.wordpress.com/.../hidro-geodrilling-kft-hgd-tisztazatlan-ugyei/-     Jószerencsét !    

perec02 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8842
Vizeslaci köszi a segítséget .
Előzmény: vizeslaci (8840)
perec02 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8841
Igen korán találtam egy keményebb réteget. Utána jött egy bányahomok réteg, majd jött egy füredi homok réteg majd a valami apró kavicsos valami jött ki a cső mellett. De ez a kavicsos réteg nem volt 2m. Igen jól gondoltad alföldi vagyok. Ezzel nem lehet semmit sem kezdeni ugye? Kezdjem előröl, és menyek át azon a rétegen is amin megálltam?
Előzmény: vizeslaci (8840)
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8840

Helló perec02!

 

Nem az a lényeg hogy minél álltál meg,hanem hogy affölött a réteg fölött mi volt.

Homok,sóder stb.Ha a szürő nem vízadó rétegbe került,vagy víz ugyan van a rétegbe de nem igazán szűrőzhető a réteg akkor szokott így viselkedni.

A csőben lévő víz szintjéből itélve nem igazán vízadó rétegbe került a szűrőd mert akkor már elengedné a vizet.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: perec02 (8839)
perec02 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8839
Sziasztok
Szeretnék kérni egy kis segítséget hol rontottam:
Fúrtam egy kutat a hétvégén. Saját magam építettem hozzá mindet. Jól is ment minden 20m körül találtam egy nagyon kemény réteget amit agyagnak véltem. Úgy gondoltam ez egy vízzáró réteg. Meg is állam itt a fúrással kimosattam a hordaléktól kivettem a 40-es csövet. Raktam bele 3m szűrőt és körbeöntöttem osztályozott sóderrel. Próbáltam szívatni de nem ment, csak nagyon kevés vizet adott. Ma meg semmit nem adott. De a vizet látom a csőben, lemértem 1m mélyen van a víz a csőben.
Mit hibáztam hol a rontottam el. Létszi segítsetek.
Köszönöm: perec02
dudie^hun Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8838
Tapolca környékén készülök földterületet venni, az lenne a kérdésem, hogy milyen esélyeim vanna fúrt kútra? Érdemes azon a környéken ezzel foglalkozni? Tudtok olyat aki kivitelezést szakszerűen és jó minőségbe elvégzi? Segítséget előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8837

Üdv !

A megszólítás nem mindenben igaz rám de elmondanám a véleményem.

Ez semmire nem jó csak arra ha szar lesz a kutad mondhassák hogy szarul csináltad a szűrőt. Normális szaki normális (gyári ) szűrőt rak, ha pedig szitázni kell akkor maga megcsinálja.

Vagy te vagy a szaki ?

Előzmény: Huppancs (8836)
Huppancs Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8836
Tisztelt Kútfúró Urak!

A véleményeteket szeretném kérni az otthoni gyártású szűrővel kapcsolatban. A fúrós azt mondta, hogy én is megcsinálhatom, és így olcsóbb lesz. A szűrőszövet viszont drága, így arra gondoltam, hogy nagy szakítószilárdságú, időtálló pvc geotextíliával helyettesíthetném. (Akár több rétegben is, mert az ára lényegesen olcsóbb!) Mi a véleményetek erről, biztos nem én vok az első akiben felmerül az ötlet, ha vannak tapasztalatok kérem osszátok meg velem, nagyot hibázni nem szeretnék.
vaddiszno77 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8835
thx
Előzmény: Törölt nick (8833)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8834

Ha csökkented a keresztmetszetet akkor csökken a szállított mennyiség. Tehát "lefojtod" a szivattyút. Ilyenkor a szivattyú azt "érzékeli " mint ha magasabbra kellene szállítani, tehát semmi baja nem lesz. Nyilván azért az ésszerűség határain belül mert mindez a hatásfok rovására megy.

Üdv !

Előzmény: 6600GT (8831)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8833

Üdv !

Keresd Zapod fórumtársat. Ugyan van pár hónapja hogy itt járt.

Előzmény: vaddiszno77 (8832)
vaddiszno77 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 8832

Tiszteletem az uraknak!

 Érd térségében keresek ásottkút tisztitásában és mélyítésében jártas mestert!!Egy 800as gyűrüt kellene még letenni a 6-7 méteres kútba!!Homokkő az alja szerintem.

6600GT Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8831
Köszi, mint írtam, nagyon minimális a homok, de engem azért zavar. Kompresszorozni nem fogok emiatt, ahhoz túl szép a kert, hogy szétkúrjam egy tonna agyaggal, és mivel lejt is, a szomszédhoz is átfolyna, azt meg nem akarom. Így is átfolyt, amikor kiszívattam a gödröt. Hogy tudom csökkenteni a vízhozamot? Az nem árt a szivattyúnak? Holnap összerakom a hidrotartállyal, akkor már lényegesen csökkenni fog a vízhasználat, nem fog direktbe menni órákig.
Előzmény: Törölt nick (8827)
atvance Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8830
Szia Freddy4!

Nagyon köszönöm a segítséget és a kimerítő választ!
A törökbálinti formációhoz hasonlót furtam most Bokodon
homokkő, szürke márga volt váltakozva és igen kemény
anyag! Igaz kút jól sikerült 45-50l/perc!
Üdv!
Jó szerencsét!
Előzmény: Törölt nick (8816)
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8829
Helló mágus67!

Sokszor 1 kis kikapcsolódás segít rájönni a probléma megoldására.
Amíg csak pörögnek a gondolatok az ember fejébe addig új nem jut az eszébe.
1 kérdés: a visszahúzni kívánt cső vége le van zárva?Ha igen akkor lehet hogy a lezárás megszűntetése segítene a fölhúzásban,ha máshogy nem akkor úgy hogy belülről valahohy meg akasztani az alját és így emelve és kintről húzva hátha sikerül.
Ezen felűl az esetleges vákumhatás is megszünik a lezárás megszüntetésével.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: mágus67 (8828)
mágus67 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8828
üdv még semmi. lakodalomba voltam , most ébredezek. holnap beszélek a tulajjal .
köszi a beszélgetést azért valamire jutottunk legelábbis elméletben:) további szépnapot
Előzmény: vizeslaci (8825)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8827

Üdv !

A gumimembránt nem fogja tönkretenni de a szivattyúnak bizony árt. Az hogy homokol egy kút annak két oka van, vagy nem jól van elkészítve vagy túl nagy hozammal van terhelve. Javasolnám hogy próbálkozz 30 liter / perc hozammal terhelni tartósan és nézd meg hogy miképp alakul a homokolás.

Előfordulhat hogy épp az ellenkezője segítene, meghúzni egy 150-200 liter / perccel  vagy direktbe kompresszorozni aztán lehet soha nem homokolna többet. Persze ez csak akkor segíít ha kavicsba van fúrva.

Előzmény: 6600GT (8821)
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8825
Helló mágus67!

Alakult már valamit a dolog amiről beszélgettünk?
Sajnálom hogy nem tudtam segíteni de azért szorítok nektek.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: mágus67 (8815)
kisgomböc Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8824
Akkor maradjon nyitott és ne is szűrőzzem?
Előzmény: Törölt nick (8823)
kisgomböc Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8822
Hello!

Köszi a választ!

Megvásároltam a csöveket. 125-ös KG lesz letéve de nem tudom, hogy az alját lezárjam-e és hogy kavicsot használjak-e. Valamint az is érdekelne, hogy mivel és hogyan perforáljam a csövet. (flex, fűrészlap, fúró?)

Beszereztem egy digitális időkapcsolót ami 1 perces időtartamot is tud. Hiába, az automatizálás nagyon jó dolog. :) Ezt megelőzően ott ültem stopperral és egy locsolókannával és mértem az időt és a hozamot.

Persze én lennék a legboldogabb, ha nem kellene ennyit macerálni és megfelelő vízhozammal büszkélkedhetnék, de sajnos ezzel az átmérővel és mélységgel csak ennyire futja. Ha ásott kút lenne, akkor naponta legalább 1.5m3 víz állna rendelkezésemre... de a derekam már feladta a harcot. :(

Előzmény: Barret02 (8820)
6600GT Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8821
Lalibátyó!
Meddig hozhat homokot egy új kút? Mint korábban írtam, kimeríthetetlen a vízhozamom (legalábbis a szivattyúmmal, 60l/perc), de bekapcsolás után 8-10 perccel (igaz, ez mindíg tolódik kifele), hoz némi homokot, tenyérgbe engedve látni , hogy csillognak a homokszemek, vagy 5 literes befőttes üvegbe engedve az alján kb. 1-2 csipetnyi szétszórva. Ez csak azért zavar, mert felengedném a gyerekmedencét is, meg rákötném a hidrotartályt, de attól tartrok, tönkretenné a homok a gumimembránt. Vagy mégsem?
Előzmény: Törölt nick (8818)
Barret02 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 8820
Szia! Ha csőben fúrsz,könnyen tudsz menni lefelé!
A súlyoddal le tudod nyomni a csövet,csak rá kell állnod.
Amennyit lemegy,annyi cuccot kitermelsz a csőből,utána ráálsz újra.
Ezt ismételgeted,és szépen megy lefelé. Én is így csináltam,csak hamar megálltam...9 méternél. NE KÖVESD el ezt a hibát! óránként 10-15 liter vizem van...Végül is amire kell arra bőven elég,csak kicsi a vízoszlop.Most 1200 mm... Sajnos 160-as csővel csöveztem,200-as csővel kellett volna.
Előzmény: kisgomböc (8817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 8818

Hello !

 

Küldök számot és hívj fel holnap.

Üdv !

Előzmény: mágus67 (8815)
kisgomböc Creative Commons License 2010.07.16 0 0 8817
Sziasztok!


Sajnos nem nagyon haladok a kutammal. 7.6m-en vagyok jelenleg és a kisebb nagyobb kövek mellett inkább már valamilyen sóder jön fel. Olyan, mintha a patak medrében ásnék... Ahogy észre vettem, nem nagyon lehet növelni már a mélységet, mert beomlik(?) a furat. Van benne egy kis víz: 5 perc alatt 2 liter töltődik vissza. Tudom nem valami sok, de egy időkapcsoló segítségével 1-2 nap alatt ki tudom termelni az öntözéshez szükséges mennyiséget.

Ugye erre az esetre való a védőcsövezés? Ha vásárolnék 200-as KG csövet és abban folytatnám a fúrást, majd 125-ös KG csővel becsövezném, akkor lehet ebből használható kút? Természetesen ásnék én tovább, de nem nagyon van már erre energiám, tekintve, hogy egymagam csinálom.

Milyen csövet javasoltok? Elég a 125-ös vagy inkább 200-as legyen? Az esetemben is kell kavicsolni és lezárni a cső végét?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 8816

Szia     atvance !          

 

Sajnos Budaőrs nem a kútfúrók kedvence, az már tuti, ez még Tatabányára is látesz pár lapát plussz nehézséget. A város nyugati és délnyugati oldalán már a felszinen vannak a dolomitok és a mészkövek. Az északnyugatin a riodácit tufák és tufitok. Észak és északkeleten a "budai márga" és a "kiscelli" agyag. A déli részén pedig már a  "törökbálinti formáció"  homokkövei és kövületes agyagmárgái találhatók.

 

A városon belül azonban már kissé kedvezőbb a kép, mert az a hegyi - lejtőtörmelékekre és üledékekre telepűlt. A budai márgából lebomlott és kifejlődött homokok, homokkövek és lágy agyagrétegek vannak. Ezekben találhatók az első rétegvizek, térszinttől függően kb. 12,0 m.  és  25,0 n. között több mélységközben. Mivel ezek a homokok szendvicsszerűen rakódtak le, ezért nagyon bizonytalan, hogy az adott térségben milyen vastag az. Az ettől mélyebb vizadó rétegek a  "kiscelli"  agyagokban kifejlődött oligocén korú kavicsos homokok és finomhomokok, amelyekben már több viz is található. Ez a mélységköz kb.  -30,0 m. és  -40,0 m. között van valahol. A vizhozam lehet kb. 25  - 50 liter/perc, átmérő függvényében.

 

Végül, az ezen kőzetek alatt található a  "törökbálinti formáció" , amely rendkivűl szivós szürke kövületes agyagmárgákból, aleuritokból és homokkövekkel tarkitott rétegek, amelyek megtalálhatók még Törökbálinton és Biatorbágyon túl is. Egyébbként ez is tartalmazhat vizet, de sajnos nagyon csekély hozamokkal. Kb.  6  -  15 litert percenként, átmérőtől függően. A felsoroltakon kivül, még itt - ott előfordulhatnak apró görgeteges édesvizi mészkövek is, olyan 20 méter körül.

 

Sajnos az általad megjelőlt Szegfü utcában, de még környékén sincs dokumentált hivatalos kút, de a fentiek alapján bátran belevághatsz annak a kútnak, mert biztosan lessz majd vized. Sikeres kútfúrást kivánok és   Jószerencsét !

Előzmény: atvance (8787)
mágus67 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 8815
üdv lalibatyo küldtem 1 mailt előreis köszönöm a választ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!