Keresés

Részletes keresés

Bakterbisztro Creative Commons License 2019.03.22 -3 2 34455

Több Topicban szórakoztatja ám a népet, gyakorlott troll...

Előzmény: Csuri Babos (34451)
Csuri Babos Creative Commons License 2019.03.22 -3 0 34454

Truckmannak hamarosan készen lesz a bobója, kedvező áron lesz kapható. :-DDD

Előzmény: M.VIII (34453)
M.VIII Creative Commons License 2019.03.22 -2 3 34453

Ja, legalább röhögni járj ide be, ha már úgy sincs pénzed drága kisszériás modellekre... :D (bocs :D )

Előzmény: Csuri Babos (34451)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.22 -1 6 34452

Szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy az egyéb minden alapot nélkülöző híresztelések ellenére a Bbmot motorkocsi nemsokára elérhetővé válik az előzőekben már hivatkozott modellboltban.

Előzmény: Kocsivizsgáló (34448)
Csuri Babos Creative Commons License 2019.03.22 -3 2 34451

Szerintem inkább örüljünk, hogy 2-3 napos kihagyás után ismét elő jött, és van kin röhögni.

Szerintem egy kis életet hoz a topikba, és nem csak a szokásos Fuggerth, meg hasonló dolgokról lehet olvasni.

Előzmény: alkotasu (34450)
alkotasu Creative Commons License 2019.03.22 -1 10 34450

Én csak javasoltam. Ugyanis mindenkinek jobb lenne. Te nem égetnéd magadat, másokat meg nem irritálna az, amiket ide írogatsz. Jó dolog az összes topiklakóval harcolnod? Mert eddig senkinek sem sikerült Téged megérteni. Nem lehet, hogy mégis Nálad van a baj? De ahogy gondolod...

Előzmény: Truckman65 (34439)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -16 2 34449

Némely körökben búgófrekvenciás homálytizedelő kell az irónia írásjelek meglátásához,olyanom még nincs.

 

De a legtöbb ember az a "némely köröktől" sokkal nagyobb körés náluk a magyar helyesírásban a mérvadó: ahol az ironikus kifejezéseket idézőjelbe szokták rakni és akkor még a vak is látja hogy ki mit szeretne kifejezni.

 

Az írásjelek hiánya szóban nem látszik,de nem is "hallottam" a monitoron :)

Előzmény: nazareth (34445)
Kocsivizsgáló Creative Commons License 2019.03.22 0 0 34448
Sziasztok! Meglestem az MTB oldalát, tényleg nincs ott a Bbmot, valaki tud konkrét infót?
nazareth Creative Commons License 2019.03.22 0 3 34446

az utólag felrakott kiegészítők sokkal szebben

Ja-ja. Egy 301-es homloklámpái még sok szódával elmennek kiegészítőként. Na de egy Bz homloklámpája, mint kiegészítő... Persze nem kizárt, hogy majd lesz gyártó, aki a Bz-hez külön mellékeli az öntőkeretről letörhető lyukat és lámpát, hogy utólag a II-es korszakos Bz-ből mindenki kedve szerint csinálhasson háromlámpás kivitelt... :)

Előzmény: Truckman65 (34441)
nazareth Creative Commons License 2019.03.22 0 9 34445

(A homloklámpa-tanfolyam után mindenképpen iktass be egy irónia-tanfolyamot :)

Előzmény: Truckman65 (34444)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -12 0 34444

Rossz hírem van,az hogy az ablakot festés előtt beragasztani nem igen egészséges :)

de biztosan ablakpucoló az egyik képesítésed és vízfestékkel festesz vagy sminkmester vagy :) mert kicsit egyszerűbb nem kimaszkolgatni a részleteket ha nem építem be.

De még fontosabb ha a festék a maszkoló mellett szárad meg peremesen akkor aztán nem lesz szép.

De biztosan a gyárak is így csinálják és azért olyan színű az ablak alatt is minden hol a kaszni,mert a ragasztó alá is be tudnak fújni egyenletesen amit már a maszkoló takar :)

Úgy ez vicc?

Na de inkább melózok ,jó éjt :)

Előzmény: RhB (34442)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -9 0 34443

Nekem nincs is halvány fingom,de neked csak az van :)

Nem hinném hogy tanácsot kéne kérnem tőled a munkamenetekről.

Majd ha már eladtál 3-400darab mozdonyt akkor talán lehet . . .

Előzmény: RhB (34442)
RhB Creative Commons License 2019.03.22 0 7 34442

Látszik, hogy halvány fingod sincs a jármű építésről és festéstől. Pedig azt még egy óvodás is tudja, hogy a homloklápát sokkal egyszerűbb a festett kasztnira ráapplikálni - kifúrni, beépíteni a keretet, világítást, kimaszkolni a tetőt és úgy lefújni pont ugyanazzal a sárgával - mint ugyanezt a festést előtt megtenni. Mondjuk én még az ablakot is beragasztanám előtte.

Előzmény: nazareth (34440)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -11 1 34441

A "faragás"-t csak te állítottad.

Tény hogy nem tamiya és egyéb makett festékekkel festeni és persze nem remegő kézzel kell hozzányúlni egy modellhez.

A lámpa furata egy dolog és fontos hogy az utólag felrakott kiegészítők sokkal szebben mint a modellre festés előtt felrakottak . . . így a lámpakeret is ha nincs agyonfestve.

De vannak 200ezer forintos modellek amiknél a lepattogzásokat a ferde ütközőt és ferde mellgerendát is elfogadják . . . 

Előzmény: nazareth (34440)
nazareth Creative Commons License 2019.03.22 -1 6 34440

Bocsánat, elsiklottam a tény felett, hogy Te már a készre festett szekrényen akarsz fúrni-faragni...

 

A többire nem reagálnék, szemmel láthatóan elöntött az epe.

Előzmény: Truckman65 (34437)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -9 4 34439

Nem is vártam más válasz.

Igazi szólás szabadság vagyis inkább kérdés szabadság vagy nem?

Bár lehet hogy ez nem kérdés hogy lesz-e bármelyik is.

Előzmény: alkotasu (34438)
alkotasu Creative Commons License 2019.03.22 -8 7 34438

Szerintem inkább foglalkozz a saját motorkocsijaiddal!

Előzmény: Truckman65 (34437)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -17 5 34437

Még mindig azt látom,hogy csak nézés van és olvasás az nincs :)

 

Mint leírtam--és talán látszik is hogy nem kész a jármű és egy vakítóan fehér kasznin nehezebb pozicionálni egy fúrást mint egy sötétebb alapszínen.

Gondolom látszott a képen hogy nem a felső mozdony kerekei vannak az alsó tetején merthogy nincs is benne,úgy ahogy még feliratok sem voltak rajta ....

 

De minek is kéne magyarázkodnom,inkább beszélgessünk a hibátlan modellekről :)

 

Á, hogy van az MTB M44 Bobo?

És hogy van a MÁV ABmot?

Jó helyen lesz a homloklámpájuk?

 

Állítólag annyira nem lesz rajtuk rossz helyen a homloklámpa,hogy modell sem lesz......ami pedig nincs azon nem lehet hibát találni ....

 

Furcsálottam is hogy az MTB gyári oldaláról eltűnt az ABmot fotója--de valószínű azt jelzi hogy nem fog készülni---mert helyette egy második M275-t és még egy PKP motorvonatot készítenek.

És a nem 100 darabot kellene megvásárolni az M44-ből,hanem 1000 darabot.

Hogy igazak ezek a számok?Nagy a hallgatás . . . 

Előzmény: nazareth (34435)
RhB Creative Commons License 2019.03.21 -4 5 34436

Megnéztem azt a kevéske Bzmot fotómat, tényleg picit magasabban van, de az én szememben az ordító hiba ennél azért egy kicsivel komolyabbat jelent. :-) Együtt tudnék élni egy ilyen modellel. :D

Előzmény: Sir Gombóc (34433)
nazareth Creative Commons License 2019.03.21 -4 3 34435

Nevezz nagyothallónak, de nálam ez még nem ordít. Ellentétben mondjuk egy hiányzó homlokfényszóróval :)

Előzmény: Sir Gombóc (34433)
tom sawyer Creative Commons License 2019.03.21 -4 2 34434

Köszi, utánanézek. Elvileg saját mérés alapján készült, de elképzelhető , hogy hiba csúszott bele (vagy  a rajzolásba). 

Előzmény: Sir Gombóc (34433)
Sir Gombóc Creative Commons License 2019.03.21 -6 4 34433

Ezen egy ordító hibát látok, nevezetesen túl magasan vannak a tükrök.

Előzmény: tom sawyer (34348)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.03.20 -3 0 34432

Részemről nincs mit elásni, ha harciasnak érezted, akkor bocsánatot kérek. Nem állt szándékomban.

Előzmény: nazareth (34429)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.03.20 -2 3 34431

Meg a Modell & Hobby, ha már ők biztosítják a Roco alapot...

 

De fejezzük be, mert nagyon elszabadultak a vak indulatok.

Előzmény: tumikas (34427)
nazareth Creative Commons License 2019.03.20 -1 2 34429

Ha képben lettél volna, akkor szmájli ide vagy oda, nem írod be. Vagy tévedek?:-)

 

Végül is nem... Ha személyesen ismernélek, lehet, hogy én is a nézésednek, vagy a járásodnak tudtam volna be... :)

 

Na de ássuk el a csatabárdot, nem ér ennyit a dolog.

Előzmény: csíkos-háTTú (34424)
tumikas Creative Commons License 2019.03.20 -5 6 34427

Magyarázd meg akkor hogy mégis miért tudott több (külföldi, főleg az egykori NDK területén) dolgozó kisszériás cég alvázakat, forgóvázakat esetleg konplett hajtásokat szerezni nagyobb mennyiségben a Rocotól? Illetőleg ha már pont a kerekek a téma hogyan lehet hogy több német boltban is több mozdonyra való ac/dc kerék szettet tartanak, illetve alakitanak is át így gépeket?

Ja már rájöttem a Roco is az Esu zsoldjában áll és tönkre akarja tenni a szent digitúlszt....

 

Előzmény: Dampf (34425)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.03.20 -3 19 34426

Nem vagyok hatalmas, egyáltalán. Most másoljam ide be a megállapodást? Sajnálom, nem tehetem. De nem csak én vagyok így, van pár osztrák cég is, akiket én is ismerek, és tudnak rendelni a 100db felett is.

 

Nem bántottam én senkit, Téged sem, csak gondoltam egy nálam nagyobb cégnek csak van nagyobb respektje odakint.

 

Én kiszálltam, a személyeskedésekbe nem megyek bele...

Előzmény: Dampf (34425)
Dampf Creative Commons License 2019.03.20 -36 6 34425

Erre jött, hogy a ROCO nem ad el nagy tételben alkatrész. De igen, csak nem minden, "utcáról beeső" vevőnek.

 

Azért légy szíves próbálj megrendelni most a Roco-tól EGY ADOTT CIKKSZÁMBÓL mondjuk 100db-ot!

Elég érdekes lenne, hogy egész Európában CSAK TÉGED, a "hatalmas" Csíkos Műhelyt szolgálna ki egy ilyen rendeléssel a Roco!

És itt nem "utcáról beeső" vevőről van szó, hanem akár a legnagyobb forgalmazókról......

Mert felvilágosítlak "Mester", hogy külön figyelik az alkatrész rendeléseket, és egy adott cikkszámból a 10 db-ot meghaladó rendelést automatikusan törlik........

Ezt jobb ha nem erőlteted tovább, beszélj inkább az általad megjavított üzemképtelen mozdonyokról!

 

Előzmény: csíkos-háTTú (34424)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.03.20 -3 3 34424

"Na látod, szerintem pont erre célzott Dampf is, amikor példálóztál... :)"

 

Erre a mondatodra írtam, amit írtam, hogy nem vagy képben. Abban sajnos nem tudok segíteni senkinek, hogy ROCO alkatrészeket szerzek be neki akármihez. Ha képben lettél volna, akkor szmájli ide vagy oda, nem írod be. Vagy tévedek?:-)

 

"...attól az apróságtól eltekintve, hogy a szervizelésen kívül kisszériával is akartál foglalkozni. Szóval elnézést kérek, nem tudtam, hogy a Roco a nem megvalósult kisszériádhoz is adott el alkatrészt."

 

Remélem ez nem baj? Mármint, hogy akartam valamit, és az sem, hogy egyelőre nem él a projekt...

 

Nem olvastam ki semmiből semmit, csak tisztázni szerettem volna hogy:

1: Nem vagyok alkatrész viszonteladó.

2: Igenis meg lehet állapodni egy gyártóval, hogy kellene egy kisszériás modellhez 50-300db alkatrész tőlük.

Ha nekem, egyszemélyes kis pontnak sikerült (nem is eggyel), akkor egy nagyobbnak is menni fog.

:-)

 

Nem akarom én kritizálni a DT V42-t, nem vagyok sem mellette, sem ellene. Sőt, örülök is neki, hogy vannak. Csak kiszúrtam egy apróságot, ami szerintem kevesebb költségből is (anyag, munkaidő) kihozható lett volna. Igaz, apróság... Erre jött, hogy a ROCO nem ad el nagy tételben alkatrész. De igen, csak nem minden, "utcáról beeső" vevőnek.

 

 

Előzmény: nazareth (34419)
szalamander007 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 34423

Állitólag a roco CFL es nohabjának a küllős kerekei jók,ha még gyártásban van.Bár a küllők száma

eggyel kevesebb.

Előzmény: kavicsasínen (34421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!