Keresés

Részletes keresés

kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.28 -3 4 34483

(Ja, nehogy magyar szavakat használj, ha van rá idegen eredetű is)

Előzmény: Sz. G. Á. (34480)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.28 -3 3 34482

Szinte hihetetlen mai rohanó világunkban, de van olyasmi, hogy "honlap"..

http://www.quablamodell.hu/modell/index.html

 

Csak siess, nehogy úgy járj, mint a Leóval...:)

Előzmény: Sz. G. Á. (34480)
ysenyerkesz Creative Commons License 2019.03.28 0 1 34481
Előzmény: Sz. G. Á. (34480)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2019.03.28 -6 0 34480

létezik valamfajta komprehenzív lista, hogy a QuaBLA milyen járműveket adott ki?
nézem az mh honlapját, aszondja kapható quabla fuggerth vezérlő. (lehet ha holnap arra járok hozok is egyet talán).
De igazából ez mi ez? néha összeraknak pár fugi kocsit csendebn az mh-nak?


de ami igazából érdekes, az az árképzés.
A mezei BDt/BDbt 18ezer pénz...
ugyanakkor az BDbh "csupán" csak 16.

Pedig utóbbihoz azért kell nem kevés extra barkácsolás, hogy egy vezérlőből azt az ótvar ronda értelmetlen vakvezérlő előálljon. (amiről csak nem oly rég tudtam meg, hogy egyáltalán létezett...)

mejzi71 Creative Commons License 2019.03.28 -2 3 34479
S.A.S Creative Commons License 2019.03.26 0 2 34478

Akiknek van előjegyzése a Bbmot nosztalgia festésű változatára annak nem kell tennie semmit. A felhívás azoknak szólt, akiknek nincs előjegyzése a nosztalgia verzióra de mégis szeretnének belőle, voltak ilyenek jó páran. Mivel én is inkább a IV. korszakban lennék érdekelt így az MTB gyártási politikáját nem kommentálnám, de ha valakit komolyabban érdekel, hogy miért lett nosztalgiás verzió az első kiadás, akkor az olvasson vissza január környékére, meg fogja találni az okokat. Én ott az ügyet lezártam és nem foglalkozok vele többet.

Előzmény: kisvasút-modell (34476)
RhB Creative Commons License 2019.03.26 -1 0 34477

Engem elvileg érdekelne egy kék-sárga, de anyagi szempontból annyira bizonytalan a jövő, hogy még feltételesen sem merek mondani semmit. A noszi tutira nem fog kelleni.

Előzmény: Bakterpartner (34474)
kisvasút-modell Creative Commons License 2019.03.26 0 0 34476

Tisztelettel érdeklődöm, mert kezdem elveszteni a fonalat. A google docs-os előrendelést meg kell erősíteni vagy újítani (ha igen akkor hogy?), vagy ha ott leadtam az igényemet akkor én is a jók között szereplek, és meg is kapom majd a modellt?

A másik -talán nem is költői- kérdésem az, hogy ha az MTB (teljesen jogosan) elvárja a költségei megtérülését, akkor miért a 20%-os megrendelésű (nosztalgiás) modellt kezdi gyártani a 45°-os (IV. korszakos) helyett? Így -a kényszerösztönzéssel- talán a 45%-ot sem fogja elérni... Ha meg annyira költségérzékeny, miért nem csak egy fajtát gyárt le, (példának okáért azt, amit a vásárlók 45%-a megvenne) és közli, hogy az érdeklődés alapján csak ez az egy variáns lesz....

Tudjuk, látjuk, hogy a lengyel piac óriási, a miénk meg kicsi, de ez meg irracionális hozzáállás... Vagy ha az ismereteim hiányosak, elnézést kérek mindenkitől! Kérem világosítsatok fel. 

Előzmény: S.A.S (34465)
Sir Gombóc Creative Commons License 2019.03.26 0 0 34475

A modell kvázi hibátlanságához képest ordító. :-)

Előzmény: nazareth (34435)
Bakterpartner Creative Commons License 2019.03.26 0 0 34474

Baromira örülök, hogy kihozza az MTB a Bb motorkocsit, de nekem kicsit fura a gondolkodásmódjuk... Pont a legkisebb arányban várt festési variánssal akarnak kezdeni??? Legalábbis egy korábbi írásod szerint az előrendelések az alábbi arányban alakultak: 1. a kék-sárga 45%-al, 2. a zöld Hungária 35%-al és 3. a nosztalgia 20%-al. Ez kb tükrözi is a valóságot, legalábbis én ezt tapasztaltam más modellezőkkel való beszélgetések során. Pl. kapásból tudok 4-5 olyan embert (plusz én is), aki csak azért veszi majd meg a nosztalgiás szériát, hogy aztán inkább az első vagy a második helyezett festési variánst készítse el belőle, mert attól tartanak, hogy nem lesz folytatás... Ezzel csak az a baj, hogy így az első kiadás jól fogyhat majd, de a továbbiakból már mi értelme lesz vásárólni, ha már ott lesz a gyűjteménybe, ráadásúl többlet kiadással? Persze lehet azt mondani, hogy várjuk meg azokat, de akkor meg ott a rizikó, hogy mivel nem fogy majd a gyártó elvárásainak megfelelően a portéka, nem hozza majd ki más festésben is. q:-(

Előzmény: S.A.S (34460)
Shogo84 Creative Commons License 2019.03.25 0 3 34473

Esetleg nem lehetne a meglévő előjegyző form-okat használni,

a komment/megjegyzés szekcióba beírni, hogy pót rendelés, stb.?

Illetve Topic fejlécébe is célszerű lenne ezeket az előjegyzés dolgokat beletenni, hogy többen lássák, esetlegesen többeket vonzana.

 

Még 2018.07-be adtam le jelzésemet, akkor össze is raktam egy link gyűjteménybe:

 

MTB Bbmot előjegyzés:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4VREIIjnwFF2I5vVkoMBWVXN7Tbsk2t7xJs05OPf6ApWaIw/viewform

 

MTB ABbmot előjegyzés:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScl-3G7BUqjT38x0gAHYSYNylrK8SnpE_-i-tHbPo5XJdGGtw/viewform

Bobo előjegyzés:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-78zIPOws2fxPMVKXulteo8tlkgRT96MPWmmFJxW7uBwszQ/viewform


Régi Bobo előjegyzés volt:
https://docs.google.com/forms/d/1pwVNQDnbUFjPOw2B7ishKthuv2uZALjjwhsQC5u1j8c/viewform?edit_requested=true#responses

Előzmény: S.A.S (34467)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.24 -2 1 34467

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha mindenki, aki módosítani akar vagy pluszban ezt is rendelni, az dobjon a szándékáról egy levelet nekem és én felvezetem a listára a kért módosítást.

Előzmény: Sz. G. Á. (34466)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2019.03.24 -2 0 34466

vagy inkábbúgy tenném fel a kérdést, hogy ebben a pillanatban tudok tenni valamit, hogy nekem is még tutira jusson egy darab? fel tudom még írni magamt valami lista legvégre?
Az a baj, hogy tavaly egyszerűen elkerülte a figyelmemet, hogy volt ilyen előjegyzősdi. A színes szagos google igényfelmérő formon meg beikszeltem a legszimpatikusabb változatot, de ez nem tudom, hogy jelent-e bármit, ha pont azt majd csak soha napján kiskedden viszi gyártásba az mtb.
A "bármelyik magyar változat is jön ki, egyet szeretnék belőle" opció, ami az én igényemet viszonylag jól tükrözné, nem volt sajna, mert hát mit lehet tudni, hogy ha most ki is jön X változat, akkor Y változat ie lesz-e végül valaha.

Előzmény: S.A.S (34463)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.24 0 2 34465

Alapvetően az MTB a lengyel és cseh piacon való erős jelenlétben érdekelt. Ha a most megjelenő modell viszonylag jól fogyna, az megolajozná az utat a többi festési variáns megjelenéséhez. Valószínűleg akkor is meg fognak egyszer jelenni a többi festési variánssal, ha nem így lenne, de abban az esetben az idejét sem tudom megbecsülni mikor. Talán majd akkor, ha kiadtak mindent a lengyeleknek meg a cseheknek, amiről úgy gondolják, hogy előbb realizálható haszon rajta, mint a Bbmot-on. (kb. az lenne, mint az Acme V63-as esetében, hogy lennének jól hangzó ígéretek de más nem nagyon)

Előzmény: Törölt nick (34464)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.24 -3 0 34464

Mi lesz azokkal akik más festésre jegyeztek elő? Várjanak vagy megvegyék majd a nosztalgiást?

Előzmény: S.A.S (34463)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.24 -1 3 34463

Az előjegyzések utáni maradék fog megjelenni az internetes áruházban. A HGD megerősítése szerint aki, nálam előjegyzett a motorkocsira az valamekkora kedvezményt fog kapni a motorkocsi árából. A kedvezmény határozott ideig lesz érvényes.

Előzmény: Sz. G. Á. (34462)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2019.03.23 -4 0 34462

tehát ha jól értem, akkor előjegyzésektők függetlenül simán lesz a boltban, és webshpon keresztül meg lehet venni, oszt csá? (vagy volt külön előjegyzés erre a konkrét cuccra is valamikor? mert én csak az igényfelmérősre emlékszem, amiben volt gyesev meg máv meg kétféle korszak festés, anyámkínja...)

 

Előzmény: S.A.S (34460)
KiZo72 Creative Commons License 2019.03.23 0 2 34461

Mert a megrendelőtől ezt kapta. Talán gond van vele?

Előzmény: Bakterbisztro (34456)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.23 0 3 34460

A tisztánlátás végett, a forgalmazó a kolozsvári modellbolt: https://www.hgd.ro/, mert a magyar boltok közül tudomásom szerint senki nem érdeklődött a forgalmazás iránt. A Bbmot nosztalgia festéssel fog kijönni. Az előjegyzéssel arányosan korlátozott darabszámban készült a modell némi ráhagyással, mert többen jeleztétek, hogy bár nem jegyeztetek elő rá mégis vásárolnátok a nosztalgia verzióból is.

Előzmény: Sz. G. Á. (34458)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.23 -3 7 34459

Kolozsvár...

Előzmény: Sz. G. Á. (34458)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2019.03.23 -10 3 34458

izé, hogy lesz mint lesz végül?
Nem tudtam teljesen követni ezt a sok zavaros dolgot, minap életlenül beleakadtam a tavalyi googleformos igényfelmérős kérdőívekbe, ikszeltem mindkét motorból, meg még egy bobót is, hátha egyszer számít valahol még valamit a távoli jövőben...
Végül melyik festéssel leszesz egyáltalán?
Kell valami előre mozgolódni, ha szeretnék egyet? Nem szeretnék úgy járni, hogy mielőtt Cluj-Napoca alsón kitennék a webshop polcára, a bennfentes népek már haza is hordták az összeset mind egy szálig...

Előzmény: S.A.S (34452)
saruzó Creative Commons License 2019.03.22 0 0 34457

Elnézést, melyik volt ez a modellbolt?

Előzmény: S.A.S (34452)
Bakterbisztro Creative Commons License 2019.03.22 -4 2 34456

De miért a Bramos mellékkocsi kitből készítesz Bzmot-ot?

Kérlek fejtsd ki ezt is, a színpad a Tiéd!

Előzmény: Truckman65 (34449)
Bakterbisztro Creative Commons License 2019.03.22 -3 2 34455

Több Topicban szórakoztatja ám a népet, gyakorlott troll...

Előzmény: Csuri Babos (34451)
Csuri Babos Creative Commons License 2019.03.22 -3 0 34454

Truckmannak hamarosan készen lesz a bobója, kedvező áron lesz kapható. :-DDD

Előzmény: M.VIII (34453)
M.VIII Creative Commons License 2019.03.22 -2 3 34453

Ja, legalább röhögni járj ide be, ha már úgy sincs pénzed drága kisszériás modellekre... :D (bocs :D )

Előzmény: Csuri Babos (34451)
S.A.S Creative Commons License 2019.03.22 -1 6 34452

Szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy az egyéb minden alapot nélkülöző híresztelések ellenére a Bbmot motorkocsi nemsokára elérhetővé válik az előzőekben már hivatkozott modellboltban.

Előzmény: Kocsivizsgáló (34448)
Csuri Babos Creative Commons License 2019.03.22 -3 2 34451

Szerintem inkább örüljünk, hogy 2-3 napos kihagyás után ismét elő jött, és van kin röhögni.

Szerintem egy kis életet hoz a topikba, és nem csak a szokásos Fuggerth, meg hasonló dolgokról lehet olvasni.

Előzmény: alkotasu (34450)
alkotasu Creative Commons License 2019.03.22 -1 10 34450

Én csak javasoltam. Ugyanis mindenkinek jobb lenne. Te nem égetnéd magadat, másokat meg nem irritálna az, amiket ide írogatsz. Jó dolog az összes topiklakóval harcolnod? Mert eddig senkinek sem sikerült Téged megérteni. Nem lehet, hogy mégis Nálad van a baj? De ahogy gondolod...

Előzmény: Truckman65 (34439)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.22 -16 2 34449

Némely körökben búgófrekvenciás homálytizedelő kell az irónia írásjelek meglátásához,olyanom még nincs.

 

De a legtöbb ember az a "némely köröktől" sokkal nagyobb körés náluk a magyar helyesírásban a mérvadó: ahol az ironikus kifejezéseket idézőjelbe szokták rakni és akkor még a vak is látja hogy ki mit szeretne kifejezni.

 

Az írásjelek hiánya szóban nem látszik,de nem is "hallottam" a monitoron :)

Előzmény: nazareth (34445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!