Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 -1 0 13030

Húúúú de irigy vagyok ((::!! Ne tedd tönkre ha már nőtt ilyen szépre ! Én örülnék ha ilyen nagyra nőne az enyém !

Előzmény: piro para (13025)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 -1 0 13029

Ezt a takarást csak akkor kell takarni ha az időjárás úgy mutatja -15 lesz reggelre, ha nincs ilyen hideg nem kell a takarás ! Az enyém egész télen takaratlan volt. Itt pedig a tavasz volt eddig nagyon gonosz ,nagyobb károkat okozott mint a tél ! De a fügének kutya baja eddig . Csak késik jókorát ! Eddig stabilabban terem mint bármelyik hazai gyümölcs !!

Előzmény: CBNora (13011)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13028

A fügét kiültetheted. Ha nem esik szét a földlabda nem sínyli meg, és fent marad a  termés. De ez még bizonytalan mindenhogy, mert májusban szokott az első termés potyogni. Én az 5 litereseket pár napja ültettem ki.

 

A kopasz kivi új hajtásai nálam is lefagytak egy csomó virágrüggyel együtt. Talán mindkettőnél tőről látok egy pici zöld pöttyöt. Miért akarod bokor formára alakítani? Úgysem marad úgy. Egyébként is lehet hogy csak tőről fog kihajtani, és új vesszőket nevel.

Előzmény: piro para (13026)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13027

Igen. Onnantól valószínű megint várhatsz pár évet a termésre, amikor szintén ilyen magas lesz, vagy  magasabb. Mert a gyökérzet nő akkor is ha visszavágod, a korona pedig a gyökérzet növekedését követi. Addig nem terem, amíg egyensúlyba nem kerül ismét a föld alatti, és a föld feletti rész. :)

Inkább létrázzál, vagy húzd le az ágat ha csemegézni akarsz.

Előzmény: piro para (13025)
piro para Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13026

Ez pedig a sétálós fügém,

 

 

de ezzel bajba vagyok, mivel most kb egy 5 literes cserépben van,

és nem tudom szabad -e kiültetnem ekkora termésekkel?

Vagy átültetni esetleg?

A minikivimmel ráfaragtam, mert kiültetés után 2x fagytak meg a friss hajtások,

így most félek a kiültetéstől!

 

De ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem,

Nem látni rajta tőhajtást, sem lentről nem látni, hogy a fő ág megfakadna,

úgy fest mint ahogyan kaptam tavaly, kb 6o-7o centinél 4 ága van (enyhén kereszt alakú),

miként tudnám ezt bokor formára alakítani?

 

 

piro para Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13025

Ma kiruccantam a sokszor emlegetett, 3-4 éves, eddig még nem termő fügebokromhoz,

vittem neki kb 2o liter vizet, hogy hátha elősegítem a termést ebben a direkt szárazságban.

Elcsodálkoztam, mivel tavaly vagy 3-4 szem volt (ami lepottyant), most meg megszámlálhatatlan füge van rajta!

 

Igaz létra kell majd talán a szürethez, ha végre megérem, hogy megkóstoljam a termését.

 

Most kb 3-4 méter magas. Ha termőre fordul, akkor ősszel ezt az óriás bokrot  félbevághatnám?

 

CBNora Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13024

A Káli út rémlett, de nem találtam meg a térképen a házat.

Előzmény: CBNora (13023)
CBNora Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13023

Próbáltam, de nem sikerült.

Esténként fölhallatszott oda az Ibolya cukrászdából a zene. Szóval valahol fölötte van, az meg a móló közelében.

Előzmény: 55judit (13021)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13022

A Vincellér és a Szőlő út találkozásánál is látok egy sárga 2 tornyú házat.

Előzmény: 55judit (13020)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13021

Vagy ha a műholdas képen a vasúttól elkezdenél menni felfelé az emlékeid szerint, hátha megtalálnád a házat.

Előzmény: 55judit (13020)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13020

Talán itt jobban látszik. Az egyik torony nagy, a másik mögötte sokkal kisebb:

https://www.google.com/maps/@46.8370291,17.6299302,285m/data=!3m1!1e3

 

Előzmény: 55judit (13019)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13019
Előzmény: CBNora (13014)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13018

Helló!

 

Mi is öntözünk és csak pár fánk van. Én is a slagot ott hagyom jó ideig. Most a kakin van a szemem.

Még soha nem fagyott el sem a kaki, sem a füge bokor.

Remélem lesz termés a kakiból is, a fügénél is jó termés mutatkozik.

Előzmény: kavicsos64 (13008)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13017

Helló!

 

Szerencsére nálunk nincs vakond.

Az itteni föld nem porhanyós.

Nekünk nincs nagy telkünk. 2 kb 30 éves diófa uralja a kertet és van 1 fiatal bosch körte rajta sok körtével.

No, 1 kaki fa, amit a leányom ültetett.

A füge bokrokat a nénikémtől hoztam /ásóztuk x éve és mindig jól termett. Még befőzésre is jut belőle. No, ebből ásóztam egyet a beton kerítés mellé ültetve. Nekünk megfelel.

Alig tudjuk megenni. Tavaly még fagyasztottam is. Konyha kertünk nincs pár paradicsomot/paprikát/petrezselymet ültetünk.

 

Előzmény: GSanyi52 (13003)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13016

Azért lehet hogy teszek egy próbát, Révfülöpön lehet hogy nem sok 2 tornyú ház van. :)

Előzmény: 55judit (13015)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13015

Így valószínű nem találnám meg sajnos.

Előzmény: CBNora (13014)
CBNora Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13014

Révfülöpön, utcáról nem megközelíthető helyen, egy léttornyú ház kertjének szőlőre néző, lejtő tetején lévő végében. Ismerem a tulajdonost, de nem tudom a címét és a telefonszámát, úgyhogy csak próba szerencse módon beszerezhető.

Azt hiszem, a kertnek azt a részét eladták, aminek határán volt ez a bokor, úgyhogy a megléte is bizonytalan. De nagyon szeretnék egyszer elmenni, és megnézni. Az az egész kert egy csoda volt, kiskoromban mindig ott nyaraltunk, és mikor pár éve ott jártunk, és véletlenül találkoztunk a tulajdonossal, még ugyanúgy nézett ki.

Előzmény: 55judit (13012)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13013

Sajnálom Gábor a fügéidet, mert te igazán szívvel-lélekkel viseled gondjukat. De most így jártunk szerintem sokan. A mostani tavaszon kiderült nálam az is, melyik fajták viselik nehezen a tavaszi fagyot. Mert szerencsére olyan is van, ami jól bírta. :)

 

Gábor az a korán kihajtó és mára nagy fügéket nevelő fajta érdekelne engem. Lehet hogy korán érik. Ha megint arra jársz, gyökereztetnél nekem róla? Mire eljössz hozzám, szép kis csemetém lenne. :)))

 

Előzmény: Gaboturbo (13006)
55judit Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13012

Úgy emlékszem, a kedvenc fügéd Csopakon van. Gondoltam rá hogy elmegyek, megkeresem a bokrot és veszek róla szaporítóanyagot. De csak arra emlékszem, hogy a vasúttól egy magas lépcsőn kell felmenni, és a fügés háznak tornyai vannak. Pár szóban tudnál kicsit közelebbit is mondani hogy megtaláljam?

Május végén tervezek arrafelé egy utat. Van a csopaki vasútállomásnál is egy bokor ami érdekel.

Előzmény: CBNora (13011)
CBNora Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13011

Az sajnos nincs, itt nagyon ritka az olyan tél, ahol ne lenne -15°C-nál hidegebb. Csak mint érdekes gödöllői adatot tettem be.

Gondoltam rá, hogy a kedvenc fügémből szerzek egy dugványt dézsásnak, de nem tűnik ésszerűnek, nagy bokor, és kiültetett növényt takargatni sem szeretnék. Akkor esetleg korán kihajtana, és május közepéig takargathatom, ha jönnek a fagyok. Itt jönnek.

Egy szomszéd ajánlott dugványt. Igaz, hogy majdnem minden évben tövig fagy neki, de kihajt, és szép a levele.

Előzmény: kavicsos64 (13010)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13010

A füge mit szól hozzá ?

Előzmény: CBNora (13007)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13009

Hát ez nem semmi ! Itt még pár miliméteres rügyek vannak épp tudom hogy él a fa .

Előzmény: 666Forester (13005)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 13008

Itt mindig öntözve van minden ! A vízből a télen felénk sok volt a szántást sem tudtuk elvégezni ,de most már itt is aszály van de öntözünk szinte hetente 1-2 órára a slagot a fák alá teszem hagy follyon a víz rájuk ! A faggyal voltak bajok még egy hete is dér volt itt ! Pár napja is 3 fok volt 2 méter magasan a talaj közelében meg fagyponton lehetett ! A szőlő még nincs meg metszve nem hajtott ki sok tő még sehol sem .

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (13000)
CBNora Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13007

Gödöllő más részén a hónap elején még -9, talán -10 is volt... Máriabesnyőn, a patakvölgyben. Itt ma is fagyott.

Előzmény: Gaboturbo (13006)
Gaboturbo Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13006

Sziasztok,

Nálam meg az a múltkori két-három éjszakai fagy hatalmas károkat okozott. Először csak úgy tűnt, hogy kicsit megkapta a friss levél kezdeményeket és rügyeket de azóta egész gallyak bebarnultak termések beszürkültek. Volt mínusz 4 'C is itt Gödöllőn ráadásul elég huzatos is a hely. Amelyeket meg a fagyos éjszakák után ástam ki a vermelésből ( kis cserepesek) azok szépen kihajtottak kiültetés után. Nekem ez az elásásos módszer nagyon bevállt fagyás ellen úgy komplett cserepestül vagy vödröstül elásom télire Áprilisban pedig felszedegetem őket. Ma benn Budapesten a XIV. kerületben meg láttam a suli melletti bokrot, hogy tenyérnyi levelek és nem túlzás kb 3 centis termésekkel van tele. Egyfelől nagyon tetszett másrészt pedig bántott, hogy itt meg ilyen hideg az uralkodó időjárás.

Előzmény: kavicsos64 (12997)
666Forester Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13005

....és a bonus :)

 

Felkerestük A Fügefa Sort ! 6 fügefa egymás mellett, ők járnak a legelőrébb mind közül. Sajnos idén nagyon visszametszették a kinyúló ágakat, pedig innen volt infóm, hogy a gondnok engedi a fügeszedést a kilógó ágakról... Ide mindenképp kell szerezni kapcsolatot a kerításen belülről :) Tavaly miközben szedtem itt a fügét folyamatosan puffantak az érett szemek... odabent... szerintem nem szedi senki...

 

666Forester Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13004

Újabb kéepek a panelvilágból...

 

A 20-as még elég kicsike, tavaly nem sikerült megkóstolni kevés termés van rajta

 

A 17-es hatalmas fa, az első termését sikerül kóstolni de nagyon keveset terem. Idén talán több marad rajta.

 

...ilyen vastag a törzse kb. sosem fagyott el

 

A 26-os a keresztségben a Bordás füge nevet kapta és az abszolut kedvencem. Elsőnek érik és onnantól folyamatosan rengeteget ! nem tudom a kép mennyire adja vissza, roskadásig van terméssel. Ebből kontéreztem egy ágat idén, remélem kihajt...

 

Másik kedvencünk a 3-as egy teljesen körbejárható sokat termő fa. Ennek volt a 152g -os első termése tavaly amit ide is postoltam a fórumra. A gondnok vágja csak hogy ne lepjen be mindent, nem nagyon eszik az ottlakók.

 

Egy öreg bácsié a 4-es, tavaly próbáltunk tőle vásárolni mert láttuk nem szedi a fügét, de csak morgott valamit azt hagyta lerohadni az egészet. Szerencsére pár ág kilóg és onnan is sikerült egy kilót menteni ... mi csak barna fügének hívjuk

 

A 24-es nagyon lassan érik, az utolsók között szeptemberben viszont nagyok a termései

 

Ez még nincs besorolva, új találat...

 

A Garázs füge (37-es) az első terméséből sikerült tavaly kóstolni nagyon finom és hatalmas. Másodtermésből meg rogyásig volt, de ez is lerohadt mire hazaértünk külföldről (itthon hideg esős időjárás volt) talán idén több szerencsén lesz vele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GSanyi52 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13003

Jól mondod a vízigényt, én állandóan locsolom a fügefát, bár egy problémám ezzel kapcsolatosan azért akadt, mert oda megy a vakond, nem győzöm betemetni a járatokat. És a szegény dugványok ott szinte a levegőben vannak.

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (13000)
GSanyi52 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13002

Ha a szamóca, vagy földieper levele is megfagyott, akkor ott valóban nagy hideg volt.
Bár, ha a fügefán csak most jönnek azok a 2 mm-es rügyek, azon ne aggódj!
Nálam is az egyik már nagy leveleket hoz, a másikon csak most bújnak ki a rügyek (mindkettő tavaly nyári dugvány).

Előzmény: kavicsos64 (12999)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 13001

Helló!

Nekem ma így nézett ki a füge.

Az első képen amit a meglévőből ásóztam ki x éve.

A második a védett helyen lévő 3 bokor, ami terebélyesedett kicsit.

Úgy nézem jó termés lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!