Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6228

Attól függ, hogyan utaztok. Ha utazási iroda szervezésében, akkor általában benne van a csomagban a transzfer is, ami azt jelenti, hogy valaki vár a reptéren mikor kijöttök a terminálból (vagy az utazási iroda táblájával vagy a nevetekkel) és ők visznek el busszal vagy valamivel a szállodába. Hazaútnál pedig valahogy megmondják, hogy hány órára jönnek értetek, hogy kivigyenek a reptérre.

 

Ha magánban utaztok, akkor neked kell foglalnod transzfert előre vagy valamilyen cégnél, akik ilyennel foglalkoznak, vagy a szállodán keresztül előre, akkor meg kell adnotok a repülőgép pontos érkezését. ilyenkor ugyanúgy várniuk kell a reptéren, mint ahogy fentebb írtam. Vagy fogsz taxit a reptéren és azzal mész a szállodába.

Előzmény: Sirius834 (6227)
Sajóattila Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6226

Ti mikor indultok? 

Mi is oda megyünk 01.19.-én indulunk Bécsből, Düsseldorfi átszállással, az alltours szervezésében.

 

Előzmény: Sirius834 (6224)
Sajóattila Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6225

Köszi ezt a pár jó tanácsot és infót!

Előzmény: sirLancy (6221)
hanyeczistvan Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6223

Szia sacsabi!

Én nem nagyon használom ezt a fórumot.

Te tudsz nekem privátban írni?

 

Józsival kapcsolatosan kérdeznék.

 

Üdv,

István

Előzmény: sacsabi (6158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 6222

Sziasztok, január 18-án megyünk Bécsből Düsseldorfi átszállással Dominikára, esetleg jön akkor valaki?

sirLancy Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6221

Szia!

 

Itt az 5900 hozzászólásomban leírtam  leírtam mindent a hotelről amit tapasztaltam.

 

üdv

Előzmény: Sajóattila (6220)
Sajóattila Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6220

Jó estét mindenkinek!

Az Ifa Villas Bravo-ba utazunk 01.19.-én két hétre. utazik akkor valaki, és van valaki aki oda jön még rajtunk kívül?

Ha tudtok infókat, jó tanácsokat, akkor szívesen venném ha megosztanátok velem.

Üdv. Attila

antibes9 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6219

Köszönöm a válaszokat!

 

Hastífusz+hep A páromnak be van adva egy két évvel ezelőtti utazás miatt,azt lehet én is beadatom.

Amit még javasoltak az a Di-per-te oltás,amit gyerekkorban megkaptunk(ami nem volt annyira rég,mert 30-34 évesek vagyunk),de elvileg ebből is 10 évente emlékeztető javasolt.Ennek az oltásnak viszont már sokkal több mellékhatását írják le,és mivel gyerekkorunkban többször is kaptunk,valószínűleg nem fogjuk felvenni.

Tengerparti nyaralós,plussz átlag fakultatív programokban gondolkodunk.

Előzmény: Rókasz34 (6217)
Rókasz34 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6217

Nincs szükség semmilyen oltásra,ezt biztos kézből tudom olyantól aki már 10 éve kint él és persze magyar (idegenvezető ). De persze mindenki maga dönti el...én felesleges dolognak tartom.Mi az óceán parton sem a szobában nem találkoztunk szúnyoggal és egyéb bogarakkal maximum egy két gekkóval a falon😊

Előzmény: antibes9 (6210)
sirLancy Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6216

Szia!

 

A repteren tudtommal nincs lehetoseg ra. A legjobb megoldas szerintem, elso nap este ertek oda a recepcionaal altalaban ingyenes a wifi, hazaszoltok alvas. Masnap a hotel ingyenes plaza buszaval bementek a plazaba ott van szolgaltato es tudtok venni kartyat utlevel kell hozza.

Előzmény: briggg (6215)
briggg Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6215

Sziasztok! 

Esetleg tudna abban segíteni valaki, hogy ilyen internetes kártyát a reptéren hol lehet venni? Milyen szolgáltató? És mennyibe kerül? Előre is köszönöm :) Hamarosan mi is indulunk :)

Baxika21 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6214

Most jöttünk haza, nekem Hepatitis AB és tetanusz oltásom volt az utazástól függetlenül.

 

Mi nem rizikóztunk a maláriával, megelőzésre Delagilt irattam a háziorvossal.

 

Oké az ára is, olvastam fórumon, hogy jó, minden héten 2 szemet kell bevenni megelőzésre, utazás előtt 2 héttel kell elkezdeni.

 

Egy hónapot nyaraltunk, semmi gondunk nem volt.

Előzmény: Pihe2007 (6197)
*Judit19* Creative Commons License 2017.01.02 0 1 6212

Kedves Dika88!!

A gépről azt tudom mondani,oda-vissza pontosan indultunk.Kétszer kaptunk ételt,egyszer meleg és hideg ételt kaptunk.Üditőt folyamatosan hozzák,sőt magad is mehetsz érte.Én kényelmesen elfértem,azért egy megtermett férfinek a 10-órás út annyira nem leányálom,de ki lehet bírni.Filmeket lehet nézni,vigyetek fülhallgatót,mert azt pénzért lehet vásárolni.(Dóri,neked már félreraktam egy originál csomagolást).A szállodáról csak jót tudok mondani.Mi szenzációs 2 hetet töltöttünk.Szuperior szobánk volt,ami közelebb van a tengerhez,viszont a színház közel,volt egy énekes csapat,ők nagyon hangosan játszottak,addig esélyünk sem volt az alvásra amíg ők be nem fejezték az éneklést.De olyan korán amúgy sem akartunk lefeküdni.Viszont a műsorok nagyon jókHa messzebb kaptok szobát járnak kisautók folyamatosan ,azzal tudtok közlekedni a partra és vissza.Helyet soha nem kellet foglalnunk,viszont dél körül megtelt a part.Hajók jönnek-mennek a parton,látványos.Végig lehet sétálni..Éttermek nagyon jók,kedves kiszolgálás.Pincérek pörögnek,a poharad nem tud kiürülni soha.Az ételek finomak,bőven van miből választani.Sőt van egy fantasztikus pizzázó ami déltől este 9-ig süti az isteni fincsi pizzát.Sok étteremből tudtok választani,az olasz étterem az felejtős.Ha van kérdésed írj nyugodtan,akár emailt is.Azt előbb meglátom.Nagyon kellemes nyaralást kívánok.Szia.Judit

Előzmény: Dika88 (6211)
Dika88 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 6211

Kedves Judit19!

 

Mi január 13-án utazunk az IFA-ba. Neked mi volt a tapasztalatod a szállodával és a Condor-ral kapcsolatban?

 

Köszönöm!

Előzmény: *Judit19* (5931)
antibes9 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 6210

Az oltás kérdés minket is érdekelne.

Érdeklődtem,

hastífusz

di-per-te

Hep a+b

oltást javasoltak..

Ebből a Hep B és  di-per-te-t még gyerekkoromban megkaptam,bár utóbbinál állítólag 10-15 évente frissítés javasolt.

Tengerpart+általános fakultatív programokon kívül nem nagyon gondoltunk másban.

Gyerekként elég rosszul viseltem az oltásokat és az utána következő napokat,úgyhogy szívesen kihagynám most őket,de nyilván nem hobbiból javasolják ezeket az oltási központban.

Kinek,milyen tapasztalata van?

 

Ricsee1986 Creative Commons License 2017.01.01 0 1 6209

szia

 

mi októberben voltunk. semmilyen oltást nem csináltunk és semmit se szedtünk.

 

nincs semmi félnivaló odakint ;)

Előzmény: Pihe2007 (6197)
Tenoroso2 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 6198

Szia.

 

Január 23-án utazunk abba a szállodába,ahol ti most laktok.Remélem jó választás volt?

Szeretnénk megtudni ,milyen programokon voltatok,ami jó volt,és hol jelentkeztetek rá?

Azt írták,hogy van teniszpálya is.Láttatok valakit is játszani?

WIFI tényleg van?

Ajánlotok valamit,amit ki ne hagyjunk a 10 nap alatt?

Előre is köszönjük válaszotokat!

 

Üdvözlettel:Jóska és Erzsi

Előzmény: Nitu83 (6165)
Pihe2007 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 6197

Szia!

egy kis segitseget szeretnek kérni toleTej, akik mar jártak Dominikán! Dominika ra mennénk nyaralni márciusban most kezdtem feltérképezni az országot es a malária helyzet miatt aggódom! ti hogy figyeltétek a megelőzésre? Valós veszélyről van szo? Valamilyen tablettát szedtetetek?

 

Előzmény: Nitu83 (6180)
Tündérke23 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 6196

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a dominicantours.eu oldalt vagy valaki már foglalt itt?

Igaz, h Madriból indul a gèp, s hetes árat ad meg, de az elèg kedvező.

 

Köszönöm!

 

Baxika21 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 6195

Transzfer Juan Dolio-ból dec. 29

 

Sziasztok, tudna valaki transzferlehetőséget dec. 29-re Juan Dolioból a reptérre? 

 

Előre is Köszönöm!

 

 

 

Dika88 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 6193

Sziasztok!

 

Gustavo-ról van valakinek információja? Meg tudná adni valaki az email címét?

 

Előre is köszönöm!

 

Dika

sirLancy Creative Commons License 2016.12.22 0 0 6192

Szia, apartmanok elzárt biztonsági őrrel ellátott területeken vannak. Nem a tengerparton, de közös medence van. Ahhoz, mozogni tudj autót kell bérelned mert más módon nem tudsz boltba, tengerpartra (nem sok "szabad strand" lehetőség van Bavaron) eljutni. Boltok vannak pl. a plázában és a külföldi lakóövezetek közelében, de jó drágák (minden kapható). Ha összeadsz mindent nemigen jössz ki olcsóbban, mint egy jó középkategóriás hotelben laknál. A kérdés az, hogy megér neked ez a macera annyi időt amennyit a pihenésből elvesztesz?

Előzmény: maszilvia (6191)
maszilvia Creative Commons License 2016.12.22 0 0 6191

Sziasztok!

 

Volt valaki közületek apartmanban? Élelmiszer üzletek a part környékén léteznek Punta Cana-ban?

 

 

Stella70 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6190

mindenhol fejős tehénnek nézik a turistát.. :-(

pl. arab országokban sokkal durvábban, mint itt..

Előzmény: Nitu83 (6177)
sirLancy Creative Commons License 2016.12.16 0 0 6189

Szia!

 

Kényelmesek a székek és van hely a lábnak. Kaja semmi különös. A bőröndért külön kell fizetni. Ha fapadossal mentek odáig mindenképpen egy nappal előtte érkezzetek meg, mert ha nem egy a légitársaság nem várnak meg és visszatérítés sincs. A szék akkor éri meg ha kell a nagyobb lábtér vagy nem akarok a középső sorban űlni (egyszer csak oda sikerült kegyetlen volt mindig àtmászni egy emberen).

Előzmény: antibes9 (6187)
Rókasz34 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 6188

Szia!Így mennyből jött ki az út?Melyik hotelben voltatok és mennyi éjszakát ?

Előzmény: Lesliegroove (6186)
antibes9 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6187

Sziasztok!

 

Aki a Jetairfly légitársasággal repülőt megosztaná a tapasztalatait?

Mi április elején fogunk velük utazni,ez lesz az első hosszabb tengerentúli utazásunk.

Mennyire kényelmesek a gépek egy Wizzair/Ryanair üléstávolsághoz képest?

A foglalásnál láttam,hogy 10-20 euro körül lehet széktípust foglalni,itt melyiket javasoljátok?

Illetve bármi hasznos információt szívesen veszünk a légitársasággal kapcsolatban.

Nagyon szépen köszönöm!

Lesliegroove Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6186

Nem véletlenül ezen az útvonal megyünk mert NEM kevesebbel volt olcsóbb!Valószínüleg ha megtehetnénk akkor mi sem nehezítenénk a saját életünket...Az ESTA-t természetesen már megcsináltuk.Köszönöm a válaszokat.

Replay Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6185

Miért ilyen bonyolult útvonalon utaztok Dominikára? Ezek az átszállások nagyon megnövelik a menetidőt. Így olcsóbb volt a jegy, mintha pl. párizsi, zürichi vagy bécsi átszállással mentetek volna közvetlenül Punta Cana-ra?

Előzmény: Replay (6183)
seci Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6184

Itt lehet ESTA-t csinalni: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ (ez a hivatalos oldal)

-seci

Előzmény: Replay (6183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!