Keresés

Részletes keresés

csocso50 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14109

Sziasztok.

SOS-be szeretnék segítséget kérni a kérdéseimre.Jelenleg otthon vagyok 15 hónapos gyerekemmel gyeden,most 5 hónapos terhes vagyok.A cég ahol dolgoztam felszámolás alatt van.Voltam év elején a Nép ügyvédjénél és felkértem hogy járjon el az ügyemben mivel én nem tudtam megegyezni a felszámoló biztossal. Az ügyvéd július 10-én beadta a Törvényszéki bíróságra az ügyet mert ő se jutott egyről a kettőre a felszámolóval.Ma kaptam meg a Törvényszéki bíróságtól egy végzést.Amibe az áll hogy mennyi pénzt igényelt az ügyvéd (elmaradt bért illetve szabadság ki nem fizetett).Az lenne a kérdésem hogy így hogy terhes vagyok felmondhat a felszámoló cég vagy sem?Meddig tart egy ilyen bírósági eljárás?Mert igazából ha felmond akkor a második gyerek után nem kapok semmit csak azt a 28000ft.Ha január elejéig elhúzódik akkor megtudom igényelni a tgyást szülés előtt 28 nappal és teljesen megkapom azt az összeget amit kaptam az első gyereknél. Utánna ha megszűnik a cég az nem baj mert onnantól kezdve hogy megigényeltem a tgyást az OEP fizeti.Vagy nem jól tudom?Köszönöm a segítséget előre is.

W_B Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14108

"És hogyan bizonyítják be, ha esetleg kiszivárog valami, hogy ő volt, ha hivatalosan nem is dolgozott náluk?"

 

Pont ugyanúgy, ahogy bebizonyítanák akkor, ha ott dolgozott volna.

 

Még egyszer, máshogy; ha egyszer aláírta a titoktartásit, akkor irreleváns, hogy aztán munkaviszonyba lépett-e; a lényeg, hogy kötelezte magát, hogy a tudomására jutott céges titkokat nem adhatja át másnak.

 

A titoktartási szerződés teljesen bevett szokás nem csak alkalmazáskor, hanem cégek egymás közötti együttműködési tárgyalásakor is.

 

"Azért mondanám el az üzleti titkot,mert k..ök voltak és ez a cég csak a haszonra megy eu-s pályázat stb stb "

 

A legtöbb cég a haszonra megy; ahogy te is munkabérért mentél volna dolgozni, nem ?

 

"De nekem az is jó lenne ha azt tudnám nekik mondani,hogy elmondok mindent vagy kapok egy kocsit ( ott áll az udvarban egy elég jó és az kellene ). "

 

Btk. 367. § (1) "Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

 

Szóval jó eséllyel megoldódnának a szállásgondjaid.

Gondolj arra, hogy a cég vezetősége valószínűleg profibb, mint te (ez a hozzászólásod színvonalából is egyértelműen látszik..)

 

"A cégről annyit,hogy a főnöknek nincs író asztala és a "titkárnő" előtt ül( 1 személeyes asztal )................ amúgy nem olyan kicsi cég."

 

És ? ehhez pont annyira semmi közöd, mint amennyire a cégnek a te otthoni asztalodhoz.

Előzmény: Atyxx (14090)
zsanna Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14107

Akkor csinálj(on) saját vállalkozást, és vegyél/en fel sok-sok ilyen mentalitású alkalmazottat.

Előzmény: FDani_85 (14106)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14106

Úgy értettem,hogy inkább neki legyen több haszna mint a cégnek.

Előzmény: Törölt nick (14102)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 14105

Köszönöm szépen. A munkavállaló mond fel. 

Előzmény: fák,juh (14104)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14104

Azért az nem mindegy ki mondott fel.

 

A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) szerint a felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődő időtartam, amely legalább harminc nap. A felmondási idő tehát a felmondás közlése és a munkaviszony megszűnése közé iktatódó időtartam [Mt. 68. § (1) bekezdés, 69. §]. A felmondási idő a munkaviszony része, annak tartama alatt ugyanazon jogok és kötelezettségek terhelik a feleket, mint a felmondás közlése előtt (bár munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő felére a munkavállalót fel kell menteni a munkavégzés alól (Mt. 70. §).

 

Ebből következően a felmondási idő alatt bekövetkező keresőképtelenség nem befolyásolja a felmondási idő hosszát, így annak lejártát sem. A munkaviszony akkor is a szabályszerűen közölt felmondás szerinti felmondási idő leteltével szűnik meg, ha közben a munkavállaló beteg lesz, vagy más okból mentesül a munkavégzési kötelezettsége alól (például szabadságot vesz igénybe). Ez akkor is így van, ha a keresőképtelenség még a felmondási idő lejártakor (a munkaviszony megszűnésének napján) is tart. A felmondási idő alatti keresőképtelenség nem teszi a felmondást jogellenessé.

 

Ettől eltérően, ha a munkáltató él felmondással, és a felmondás közlésekor a munkavállaló keresőképtelen, akkor a felmondási idő legkorábban a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év lejártát követő napon kezdődik [Mt. 69. § (2) bekezdés a) pont]. Ez a szabály sem érinti viszont azt az esetet, ha a munkavállaló a munkáltatói felmondás közlése után lesz beteg. Ekkor a fent kifejtettek irányadóak, tehát a felmondás közlése után bekövetkező keresőképtelenség nincs kihatással a felmondási időre.

Előzmény: Pötyi71 (14103)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14103

Sziasztok. A felmondási időbe beleszámít a betegállomány?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14102

"ez a cég csak a haszonra megy "

 

elárulok egy titkot: minden cégnek ez a célja. ezért működik.

kivéve a viszonylag relatíve ritka nonprofit társaságokat.

Előzmény: FDani_85 (14097)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.21 0 0 14101

"mert k..ök voltak és ez a cég csak a haszonra megy"

 

Ja, ellenben veled. :)

 

"elmondok mindent vagy kapok egy kocsit ( ott áll az udvarban egy elég jó és az kellene ). "

Előzmény: FDani_85 (14097)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.21 0 0 14100

Vannak olyan munkakörök amihez éjjel nappal teljes fizikai és szellemi állapot szükségeltetik, pl ápolónő. Ugyanis emberi életeket veszélyeztethet ha nem tudja ellátni.

Ezért van az orvosi alkalmassági vizsgálat ami eldönti, hogy egy bizonyos munkakörben dolgozhatsz-e egyáltalán.

És ha ez a munkaalkalmassági azt állapítja meg, hogy nem tudod ellátni azt a munkakört az nem diszkrimináció.

Előzmény: erno50 (14095)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 14099

Nem zsarolás lenne csak megkérdezném,hogy meg ér-e annyit nekik az az üzlet. :)

Bizonyítás meg azért csak kiderülne vhol mindig van egy gyenge lánc szem.

Atyxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 14098

Az zsarolás lenne, börtönbe kerülsz.

 

Kérdés, hogy ha kiadod a titkaikat, vállalják-e a bizonyítással járó következményét, nevezetesen, hogy kiderül, feketén foglalkoztattak (és valószínűleg nemcsak téged).

Előzmény: FDani_85 (14097)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 14097

Nem vagyok felháborodva,hogy alá kellett írnom ez még okés is.

Azért mondanám el az üzleti titkot,mert k..ök voltak és ez a cég csak a haszonra megy eu-s pályázat stb stb 

De nekem az is jó lenne ha azt tudnám nekik mondani,hogy elmondok mindent vagy kapok egy kocsit ( ott áll az udvarban egy elég jó és az kellene ). 

 

Biztos vagyok benne,hogy nem fizettek utánam semmit,mert az első heti béremet kp-ra zsebből fizette ki.

A cégről annyit,hogy a főnöknek nincs író asztala és a "titkárnő" előtt ül( 1 személeyes asztal )................ amúgy nem olyan kicsi cég.

Atyxx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 14096

Ez. És ne kiabálj.

Előzmény: erno50 (14095)
erno50 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 14095

A DIABETESZ MUNKAVÁLLALONAK NEM SZABAD ÉCAKAI MÜSZAKBA MEJIK TÖRVÉNY VANN HOZÁ KAPCSOLVA?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 14094

a hivatalos/nem hivatalos irreleváns, mindenképpen bizonyítani kell, hogy ő volt. a szerződés nem bizonyíték.

 

a hivatalosság pedig értelmezhetetlen. ha ott dolgozott, a munkaszerződés létrejött, szóban.

ha pedig nem jelentették be, az lényegtelen, ez csak azt jelenti, hogy a cég nem teljesítette a kötelességét. ez nem érinti a munkaviszony létét.

Előzmény: Atyxx (14090)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14093

Azért az furcsa, hogy ha beállsz dolgozni, gondolkodás nélkül aláírsz egy titoktartásit anélkül, hogy munkaszerződésed volna.

Az meg, hogy ezek után még nehezményezed a dolgot amiben természetesen igazad is van (volna) ha nem az volna a szándékod, hogy üzleti titkokat mondj el a mostani munkáltatódnak.

De te tudod.

Ha ez a szándékod akkor viszont nem kéne felháborodnod a titoktartási szerződésen.

Előzmény: FDani_85 (14087)
zsanna Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14092

Az írta, hogy "nem volt szerződésem", de azt nem, hogy soha nem kapott egy fillért sem.

Lehet, hogy szerződése nem volt, ennek ellenére be volt jelentve a NAV és a REP felé, a számfejtett béréről minden hónapban ment be a 08-as adatszolgáltatás. 

Ha csak munkaszerződés nem volt, az még nem teszi semmissé a munkaviszonyt, csak bírság-alap lehet a cégnek. 

És azért nem kéne már ennyire egysíkúan szemlélni a munkaügyeket. Mert a munkavállalónak nem csak jogai, hanem kötelezettségei is vannak, amit előszeretettel el szoktak felejteni. 

Előzmény: Atyxx (14090)
Frater Birandello Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14091

az "alaptörvény" még elismeri a munkavállalók jogát? Amennyire tudom, feltételes módot használ. ("Elismerheti", "gondoskodhat", "védheti", "támogathatja" stb).

Előzmény: Atyxx (14090)
Atyxx Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14090

És hogyan bizonyítják be, ha esetleg kiszivárog valami, hogy ő volt, ha hivatalosan nem is dolgozott náluk?

Előzmény: W_B (14089)
W_B Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14089

"olyan kérdésem lenne,hogy az előző "munkahelyemen" aláírtam egy titok tartásit ,de nem volt munkaszerződésem."

 

IGEN.

Tehát ha közben mégsem lettél alkalmazott, de aláírtad a titoktartásit, akkor az mindenképp érvényes rád.

Előzmény: FDani_85 (14084)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14088

a titoktartási nyilatkozat nem szerződés. 

vonatkozik rád. igazából az aláírása nélkül is köteles vagy titoktartásra.

Előzmény: FDani_85 (14087)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 14087

Valami olyasmi. 

 

Babette_

A titoktartási papíron szerepel a nevem illetve munkavállalóként is említ.

Előzmény: fák,juh (14086)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.17 0 0 14086

Egyébként valami titkot akarnál elárulni az új munkáltatódnak a régiről?

 

 

Előzmény: FDani_85 (14084)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.17 0 0 14085

ha nem volt szerződésed, akkor milyen szerződésben szerepel a neved?

Előzmény: FDani_85 (14084)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 14084

Sziasztok,

 

olyan kérdésem lenne,hogy az előző "munkahelyemen" aláírtam egy titok tartásit ,de nem volt munkaszerződésem.

Szóval akkor ez a titoktartási az érvényes rám?

A szerződés elején szerepel a nevem,d utána már csak munkavállalóként említenek,de nem volt szerződésem.

Tudnátok segíteni?

fák,juh Creative Commons License 2014.09.16 0 0 14083

Felelőssége van, azaz kötelezhető rá. Ha ezekből adódóan egészségkárosodást szenved a dolgozó akkor még kártérítésre is kötelezhető.

 

Az alábbiakat tanulmányozd:

 

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900065.EUM

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0800018.SMM

 

 

Itt minden benne van:

 

http://www.ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=498#ev

 

Az OMMF azaz az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség leírása.

 

Ha a munkáltató nem csinál semmit akkor a megyeszékhelyen megtalálható Munkaügyi Főfelügyelőségen ingyenesen tanácsot adnak és esetleg jelentheted is a problémát.

 

Előzmény: Kecskés 01 (14082)
Kecskés 01 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 14082

Szia !

 

Érdeklődöm hogy kinek mi a véleménye.

A munkáltatónak milyen felelőssége van a folyamatos egészség kárósító magatartása miatt?

Röviden, időjárásnak kitett munka helyen nincs védő ital ,melegedő helyiség ,tisztálkodási lehetőség, pufajka, esőkabát, ipari kesztyű munkavédelmi cipő?

Ezeket az eszközöket dolgokat tudatosan nem biztosítja , azért hogy neki kisebb legyen az 1 munkavállalóra jutó költség.

Előzmény: fák,juh (14073)
Csokis Creative Commons License 2014.09.14 0 0 14081

Oké, az igaz, bocs.

Előzmény: zsanna (14077)
SzekeresRoland82 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 14080

Nem hogy nem ismerem teljesen, egyáltalán nem ismerem. :(

 

Aki a felvételeket intézte, annak kellett volna ezeket ismerni, most meg hozzám vágták (ezt is) így kezdhetek felkészülni ebből is.

 

Mindenképp keresek valakit, aki jártas a témában, mert ez így nem állapot. Ez nem egy családi vállalkozás, ahol mindenki rokona, barátja valakinek, elvileg egy komoly cég lenne.

 

Köszönöm a segítséget. Elolvasom a MT-t és konzultálok egy munkajogásszal, utána pedig a tulajdonossal.

 

Kellemes hétvégét.

 

Üdv: Roland

Előzmény: fák,juh (14079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!