Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10573
bocsi, hogy belekibickedek gombfoci projektjebe, de a mult szombat elott en eltevedesileg folduton mentem vegig nagyreszt azt amit utana gombfociekkal aszfalton.
Tul.kepp a sziget nyugati oldalan a gat is meg mellette mas foldutak is vannak, eltevedni se nagyon lehet,mert a Duna mutatja az iranyt.
Viszont rengeteg a szunyog es aszfalton kenyelmesebb:-)
Előzmény: Tom2 (10569)
Mad002 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10572
Ráfaragtam, itt már esik.

Mad

gombfoci Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10571
Tom2
Azt hiszem, hogy Tököl előtt van az a szakasz, mert párhuzamossan megy a parttal, de azt beszéltük a bejáráson a többiekkel, hogy ezt a szakaszt az outisok majd az aszfalton tehetik meg...
Előzmény: Tom2 (10569)
Mad002 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10570
Mindenki!

Szerbuszutok, elindulok haza.
(Jó, esőmentes tekerést!)

Mad

Tom2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10569
Gombfoci

I. Budapest - Csepel - Szigetszenmiklós - Tököl - Szigetújfalu - Ráckeve - Lórév (komp) - Pusztaszabolcs - Velence (kb. 80km)
II. Velence - Baracska - Martonvásár - Tánok - Érd - Bp. (a 70-esen kb. 45km.)

Az út melyik szakaszán földút?

Előzmény: gombfoci (10529)
orby Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10568
Valaki tudja, hogy mi az előnye-hátránya a 2.35-ös külsőnek a 2.1-el szemben? Érdemes-e előre ilyet tenni 2.1 helyett?
gombfoci Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10567
Ja, Katona az exminiszter. Kicincálták alól az informatikát, ő meg megsértődött... De ez már egy másik topik. Ami lényeg, hogy a mostani K(H)VM-től csomó területet elvettek, így talán elég idő marad a kerékpárosok problémájával foglalkozni... Menjünk lobbyzni!!
Előzmény: h_g (10566)
h_g Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10566
Na tessék, nem néztem oda egy percre és már lebukott? (Katonának hívták, nem?) Hát ilyenek a miniszterek...

Egyébként nekem ez a 2%-os adat gyanús! Már a Népszabiban is olvastam egyszer, azokkal a gonoszkodó kommentárokkal, hogy eszerint a naponta biciklivel közlekedők száma csökkent a 80-as évek végéhez képest és hogy a robogóval közlekedők is többen vannak. (Kicsengés: lám, Demszkynek még ennyit se kellett volna kerékpárútra költenie.) Na most erről a két állításról bárki, aki nyitott szemmel jár az utcán, megmondhatja hogy nem igaz. Ez a statisztika nagyon nem kóser.

Előzmény: gombfoci (10556)
h_g Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10565
Mad002: "Nem tudom, hogy te keversz vmit, vagy én vagyok a birka"

Előbbi! (Valszeg mert autógumiban tényleg létezik egy Sawa nevű szlovén vagy milyen versenyző.) De jó tudni, hogy beválik, elvégre ez félárú a Schwalbéhoz képest, a még márkásabbakról nem is szólva.

Előzmény: Mad002 (10557)
k_peti Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10564
Sziasztok !
ha érdekel valakit most olvastam az irányárban :
"KARDÁNOS MTB jó állapotban lévõ kerékpár eladó. Tel.: 20/3258-486
Irányár: 15e Ft"
kivi
akkor most szerinted erdemes leszedni az alkatrészeket a gépemről és átrakni egy polaris vázra vagy jobban teszem ha gyűjtök egy komplett gépre. A váz ha jól tudom 30-35 ezer, kompletten 85e-t írtak a bike.mag-ban a gépre./Nem tudod véletlenül a súlyát ?/ köszi k_peti
norbika Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10563
A 19-es az melyik mérete a külső guminak? :-))
hát nem az átmérője - kicsit húzós lenne, bár legalább 10 évig nem kéne centíroztatni
az elsőm 700x19, a hátsó (még) 700x25, de majd lecserélem 20-23 körülire
azért a 19 mm széles első gumi igen pofás, keskenyebb mint a felni :-)
Előzmény: Tom2 (10560)
norbika Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10562
A 19-es az melyik mérete a külső guminak? :-))
hát nem az átmérője - kicsit húzós lenne, bár legalább 10 évig nem kéne centíroztatni
az elsőm 700x19, a hátsó (még) 700x25, de majd lecserélem 20-23 körülire
Előzmény: Tom2 (10560)
nagya Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10561
Sebességkorlátozás: a felszerelt órák hitelesítése nem egy nagy ötlet, mivel eleve úgy készülnek, hogy másodpercek alatt beállítható a kerékméret...
Amúgy meg szokásos magyar baromság az egész, IMHO nagy ívben le fogom sz@rni... ha egyátalán lesz belőle valami.
Tom2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10560
A 19-es az melyik mérete a külső guminak? :-))
Előzmény: norbika (10559)
norbika Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10559
és 19-essel??
Előzmény: Tom2 (10558)
Tom2 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10558

Gombfoci

Az úttal kapcsolatban emlited, hogy egy része nem aszfalt. Kérdésem outival 1.25-ös gumikkal járható-e?

Előzmény: gombfoci (10529)
Mad002 Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10557
h_g

Nem tudom, hogy te keversz vmit, vagy én vagyok a birka, de a Sawa-bringánál kb. 2 hónapja vettem 1 "Duro" márkanevű köpenyt.
Eddigi tapasztalataim:
A gumi mérete: 26x1.95
A külső tapad mint a zállat, egyedül a nyálas,
taknyos utat nem szereti.
A mintázata csak aszfaltra teszi alkalmassá, ott viszont elég jó. (ennyiért.) Defektet még nem kaptam vele.
Ára:1500 (kb.)

Ha nem ez az, amire utalni akartál, akkor sorry.

Mad

Előzmény: h_g (10554)
gombfoci Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10556
Akire Te gondolsz, már nem miniszter... (Már a MagyarVillamosműveket igazgatja).
Hogy az új hogyan álla biciklizéshez, azt nem tudni...
Előzmény: h_g (10554)
zsuzsa Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10555
Koszi Boborjan, most mar kepben vagyok, lanyaimnak megmondom, hogy hol lesz rajuk nagy kereslet par ev mulva :-)
ezt egyebkent lehet valahol tanulni? persze gondolom olvasd vegig a honlapot buta liba, csakahat kozben dolgoznom is kell.

Robin: Jogos a keres, csak tegnap mocskos volt a kezem, de ugyis meg akartam tanulni, hogy kell belinkelni, ma meg talan lesz is hozzá segitségem.

csok

zs

Előzmény: Robin (10548)
h_g Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10554
Az ki is volt, aki a sokkal olcsóbb Sawa gumikat vette pár hónapja? Inkább azokról lenne érdekes hallani valamit, a Ritchey gondolom nem lehet túlságosan bóvli.

Hogy-hogy nem vagytok megelégedve a Hatósággal, állampolgárok? Hiszen a Közlekedési Miniszter kétszer is demonstrált bicajon -- még csak oda sem volt kötözve -- a Föld Napján és a Duna Maratonon is. (Tényleg, akik ott voltak: meddig jutott, a Pálvölgyit elérte legalább?) Két különböző bicaj volt egyébként... és a Föld Napján sisak se volt rajta, ahogy a biciklis rendőrökön sem, ők a mai napig bézbólsapkában tekernek, lásd "jó példa".

Előzmény: OpiumPapa (10549)
Robin Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10553
Papa,
lehetne még slickebb, de nagyon szerettem - a hátsó sajnos egylőre gumisra vár, mert tisztes lyuk van rajta, amit szeretnék befoltoztatni (tudod üvegvágta). A helyett egy Schwalbe van, ez is meglehetős - a Richeynek nagyon jó az útfekvése, és nagyon jól tapad kanyarokban. Ezt szerettem benne a legjobban. Ha belefér a ktgkeretbe, vedd meg nyugodtan.
Előzmény: OpiumPapa (10549)
gombfoci Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10552
Robin
sajnos _nem tudunk korábban indulni_, mert egyrészt van aki csak 9-re ér fel pestre, másrészt meg mert - talán te is tapasztaltad - kiment egy körlevél még múlt héten, amiben a 9 óra volt megjelölve, és sokan ennek tudatában jelentkeztek a túrára. Kicsit én is aggódok a késői indulás miatt (ezért is javasoltam egy 18/20-as átlagot), de akik még világosban akarnak hazaérni, legfeljebb majd vonatra ülnek. Sorry. Tény, hogy ezt a részét elszúrtuk, de talán a következő túra előtt már vagy 3 héttel meglesz a pontos útvonal, és jobban tudunk majd tervezni. Nincs mit tenni, ez volt az ára annak, hogy Csepel felé megyünk és nem a 70-esen.
Szóval ne kavarjunk most már...
Előzmény: Robin (10548)
norbika Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10551
Robin
tiltakozásról részemről annyit, hogy ha korábban lesz az indulás akkor kiestem... ;-(
Előzmény: Robin (10548)
Robin Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10550
regelente=reggelente
Előzmény: Robin (10548)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10549
Robin

Hogy vagy megelégedve a gumikkal? A Ricsire gondolok amit badtól vettél...muszáj vennem valami semislicket mert a traktort már nem birom jól.
Ha neked bejöttek, akkor én is benevezek ilyenre, már irtam is badnak, hogy hozzon nekem is. Akkor velencére már azzal mehetek.

bodzavirág
Mi is aggódunk egy kicsit a tempó miatt, ezért csütörtökön kicsit edzünk is a túrára..

TTT
A cikkről a véleményem elég kemény. Nem hisyem, hogy ez megoldás lenne, kivitelezhetetlen, és értelmetlen is. A közlekedési kultúrát nem javitja, sőt...Tulajdonképpen kötelezni kellene a döntéshozókat, hogy egyetlen hétig szálljanak ki a kocsijukból és használják a keróutakat. Vagy amit annak hivnak. Perze ez jellemző erre az országra, ha valaki a legkisebb, vagy amúgy is a földön van abba még egy kurva nagyot rúgjunk is, meg hát látszik, hogy szabálytalanul fekszik :(

Papa

Robin Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10548
kivi,
ja aki keres az találni is szokott néha .. :)

Zsuzsa,
a vendéglőt lehet hogy beírtad, de azt ígérted lesz hozza kis térkép, hogy merre keressük...

Peter28,
alapvetően mi a tekerés miatt megyünk, és tényleg nagyon szép vidék az a Csepel szigeten futó út.

gombfoci,
kiváncsi lennék hányan tiltakoznának az egy órával korábbi indulás ellen - Lányok és Fiúk, Hölgyek, Urak sinyán kívül ki az aki nehezen kel még regelente? mert szvsz jobb lenne a korábbi indulás - még akkor is, ha nekem ez marha koránt jelent - hiszen jó lenne ha mindenki még világosban hazaérhetne...?

MH cikkhez: nagyon jó, hogy néhány alapszabályt megtanulnak a gyerekek is, de ki fogja kifizetni a hitelesített km-órát? Milyen alapon lehetne kötelezni bárkit arra, hogy ilyet szereltessen fel? 'Kicsit' agyament amit megpróbáltak kitalálni. Jobban szeretném, ha a kivilágítottságra születne olyan szabály, amit ellenőriznek is és betartatnak, valamint, hogy ne lássak gyerekeket megfelelő felszerelés nélkül szülő nélkül (kisérő) kerékpározni. És hogy közúton, lakott területen kívül ne lehessen fejvédő nélkül közlekedni. Még azt is el tudom képzelni, hogy mint a motorosoknál kötelező a bukósisak, a kerékpárosnál is legyen az - csak ki fogja Pista bácsiét, meg a Mari néniét kifizetni, mert nekik nem tellik 5-10 ezer forintos fejvédőre az biztos.

tegnap is jött szembe velem apuka, előtte kisfiú, úgy 5 éves forma, erős szürkület, gyerek biciglijén lámpa, de minek azt bekapcsolni, akkor kopik, meg használódik - na és persze fejvédő az egyikükön sem volt. Rögtön utánna anyuka, mögötte kisgyerek, lámpa se elöl se hátul - nekik nem fontos a gyerekük biztonsága????? Nem engednék kerékpárt eladni fejvédő és lámpák nélkül, mert az ugyanolyan tartozéka kell legyen, akár a fék. (tudom ez kicsit sarkított, de mi itt tudjuk mennyire fontos, kérdés mit lehetne tenni, hogy ne csak mi tudjuk......)

Amit Macimedve mond a rend őreiről azt mint kutyás is meg tudom erősíteni - nálunk vizslást, huskyst, szamojédest büntettek, de arról senki nem tud, hogy pitbullt, argentin dogot ill. a gazdájukat megbüntették volna póráz nem használat miatt. Egy bringást is könnyebb büntetni mint egy autóst - ez tény. És addig amíg a rendőr tovább megy a tilosban (bringaúton) parkoló autó mellett és nem tesz semmit, sőt engem figyelmeztet, hogy nem a megfelelő helyen közlekedek, addig nem várhatunk semmi jót...

boborján Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10547
Szóval,kedves Zsuzsa,a triál egy ügyességi sportág a kerózáson belül,nem összetévesztendő a BMX-el.Űzik ezt 26" és 20"-os kerékpárral is,a 20"-os némileg emlékeztet egy freestyle-os BMX-re,de csak nagy vonalakban.
A lényege:különböző akadályokból épített,vagy akár természetes pályán átjutni,úgy,hogy a delikvens lába minnél kevesebbszer érintse a talajt.Magyarországon még gyerekcipőben jár a dolog,bár Szabó Örs nevű kollégánk az EB-n tavaly saját korosztályában(junior) nyert,persze erről sehol sem hallani,cak a kurva fociról.Az eurosporton néha láthatsz ilyet,de inkább motorral,merthogy motortriál is létezik,csak úgy mellesleg említem.
Ha érdekel ez a dolog,nézd meg a www.hansrey.com oldalt,naygon jó képek vannak felrakva.
Előzmény: zsuzsa (10544)
norbika Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10546
zsuzsa
Nézd meg ezt
Előzmény: zsuzsa (10544)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10545
Szóval megnéztem a KRESZ-t.
A gyalog- és kerékpárútról lehet lemenni az úttestre, ha zavarnak a gyalogok, nem a szimpla kerékpárútról.
zsuzsa Creative Commons License 2000.07.11 0 0 10544
Ha vársz egy kicsit Boborjan, az én lányaim felnőnek és akkor mehecc velük biciklizni :-)

MONDJA MEG VALAKI, MI AZ A TRIAL!!!MULTKOR A DUNA MARATONON IS HALLOTTAM!

Előzmény: boborján (10541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!