Keresés

Részletes keresés

zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8882

A képek:

 

zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8881

A képek:

 

A Kút
zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8880

Üdv mindenkinek!

 Kedves fórumozók, tegnap végre számomra is eljött a nagy nap, sok viszontagság után sikerült az első saját kutam!

 Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek aki segítette a szárnypróbálgatásaimat, elsősorban Kosztoglotov, Che-Pel, és vizeslaci fórumtársnak!

 A kút 1m3/órát vidáman tud egyenlőre és már szépen letisztult, képeket mellékelek.

18métert fúrtam 16métert csöveztem 160-as átmérővel  3méter 1mm-es réselésű szűrőcsővel ami kékagyagos kavicsos rétegbe került a nyugvó vízszint úgy 8méter mélyen van.

 Tudom ez nem tűnik túl mélynek mégis ha leírom a rétegeket amikkel találkoztam, hát nem volt egyszerű!

 Elösször 1-2 méter sima termőföld, de tele gyökerekkel! Sok fa volt a közelben.

Aztán kb 8méter omlós sárga homok, az öblítővizet itt tele kelett nyomni CMC-vel.

 Aztán kőpad! Az első, ezen kívűl még kettő kisebb is jött. Képet teszek fel a vídiás fejröl amit összetördelt. Végül is a wolframkarbid felrakásos bírta viszonylag jól.

 Ezek után vagy 4méter kemény kékagyagos kavicsréteg, amibe végül is szűrőzetem is. Nahát ez sem volt semmi! A szán súlyával ami nálam legalább 300kg, nem mentem semmire! De hála Kosztoglotov tanácsának a talpnyomás növelésére felszerelt csörlővel ezt is sikerült leküzdeni. Nem volt semmi látni hogy a csörlőzésnél a kb 4tonnás gépet felemelte a talpalóról és lassan apránként vissza süllyedt!

 Aztán a csövezés, és kavicsolás jött. Ami szintén csak másodikra jött össze, mert az első kőpadnál egy kiálló darabnál megakadt. Nahát gondolhatjátok! Visszabontani aztán a fúrófejet megszélesítése után újra lenyúlni végig darálva az egészet.

 Betonbontó vésőből vágtam a végeire darabokat és alaposan beégetve és beedzve hegesztettem rá, úgy nézki hogy ez bevált, egész jól bírta a kiképzést, pedig volt egy két hely ahol az egész gép igencsak rázkódott a köveknél!

Képeket mellékelek.

 Mindenkinek sikeres fúrást, és jópihenést a munka után!

Jószerencsét!!

perec02 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8879
Sziasztok
Jó a kérdés! Én is halottam mindent, a fúrással semmi gondom nincs. De a finissel igen. Szolnok melletti településen próbálkoztam (tudom a kutya is erre baszott rá) a fúrással de kevés a vízhozamom.
Előzmény: remeler (8878)
remeler Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8878
Szeretnék tanácsot kérni kedves fórumozók!

Mint sokan mások én is sk. kutat fúrnék, egyetlen problémám van, nem tudom, hogy mikor álljak meg. Olvastam már ezt is, azt is, néztem szakit munka közben, de senki nem akart ( vagy tudott?:)) info-t adni. Egy kedves fiatalember azt mondta menjek suliba, ott megtanulom és pár fúrás után én is fogom tudni, mert ezt senki nem fogja az orromra kötni. Nos én nem szeretnék senki konkurenciája lenni, nem tervezem a pályamódosítást, de senki nem vállalta úgy, hogy én nmegveszem az anyagot és ő csak munkadíjat kér............. A kapott 5-25000 Ft/m árat meg nem tudom és nem is akarom kifizetni, lett volna szabolcsban egy jó fej öreg, aki megcsinálta volna (1000Ft/m munkadíj 50-es csővel), de a trabijával nem indult nagy útra:) Táborfalván próbálkoznék, nagyon megköszönném ha valaki segítene. Próbaképpen már van egy kb. 9 m-es, de csak minimális a víz, a környéken össze-vissza számokat hallok a kutak mélységéről18-45 m-ig.
Mi utal arra, hogy elértem a vízadót (szín, íz, állag, szemcseméret, eltűnik az öblítővíz, stb...), tipikus jelek, (az egyik szaki kóstolgatta, a kész kút meg ontotta a vizet....)

Előre is köszönöm a nagylelküségeteket
FutureNick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8877
Gondolom most sokan dolgoznak, de ha esetleg valaki épp ráér tényleg megköszönném ha leírná, hogy mit nézzek ma délután a kút átvételekor.

Kösz szépen előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8876
Ha Fehérvárt kérdeznéd tudnék ajánlani,de ott sajnos nem .
Előzmény: WadAlma (8874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8875

Tudsz élni !

Jó pihit !

Előzmény: Törölt nick (8870)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8874
lalibatyo:

nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Abban esetleg tudnál segíteni, hogy hol találok Budakeszihez közel szivattyú szakkereskedést?

köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (8862)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8873
6600GT!

Nagyon szépen köszönöm a választ! Nekem a homok helyett iszap van a vízben igen sok. Az mennyire bántja a szivattyút?
Előzmény: 6600GT (8860)
topikolos Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8872
Üdv!

Van egy kb. 14m-es fúrott kutam (még az előző tulaj csináltatta, olyan 20-25 litert lehet vele kivenni percenként a gagyi szivattyúmmal viszonylag tartósan), szeretném a wc-t, fördőszobát a kútról ellátni meg persze locsolni.
Az a víz ami a kútból jön, erre szerintem nem alkalmas, ezért arra gondoltam, hogy hívok egy kútfúrót, és mélyebbre fúratom.
Nem vagyok nagyon képben ezen a téren (sem), így kérdeznék.
A víz lehet, hogy gázos lesz, állítólag ilyen a környéken, ez nem tudom mennyire számít.
Jól tudom, hogy a csőszivattyú üzemeltetése a leggazdaságosabb? Ha igen, akkor ezzel próbálkoznék. Ez esetben eleve vastagabb csövet kell végig letenni, vagy elég ha csak a kút felső pár méterén nagyobb az átmérő (ha lehet ilyet egyáltalán)? Jelenleg a nyugalmi vízszint olyan 1-1,5 m-en van, de ez gondolom változhat attól függően, hogy milyen rétegből jön a víz (vagy nem?).
Ha gázos a víz, akkor a padlásra tennék egy tartályt (azt még nem tudom, ez mennyire jó elképzelés, mekkora lesz a víznyomás 5m-el lejjebb), amelyik nyitott lenne, ha nem, akkor esetleg valami nyomásálló tartályba menne a víz (ebben az esetben lehet, hogy nem is kell csőszivattyú?).
A vizet milyen szűrőkön érdemes átereszteni?
Jobb megfúrni a régi kutat, vagy érdemes máshol próbálkozni? Gondolom, nem is biztos, hogy ki lehet szedni a régi csövezést.

Előre is köszönöm a válaszokat...
gamate Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8869
Üdv Mindenkinek!

Ha jól láttam éppen kavicsoltak?

Talán nem kellett volna ennyire sietni...
Valahol fennakadhatott a szűrőkavics, ők meg még töltöttek rá, és aztán zutty, megindult lefelé...

Így nézni vicces, de ott kapaszkodni a csőbe és bírkózni, már nem olyan vidám!
Előzmény: Infomaker (8854)
FutureNick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8868
Tisztelt kútfúró szekemberek!

Holnap fúrják a kutamat (kettőt is, egy simát és egy nyelő kutat) Elmondanátok, hogy mire figyeljek átvételkor? (Nem értek hozzá)

Köszi szépen!
true75 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8867

http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=107

 

 

- ez direkt erre van kitalálva

Előzmény: WadAlma (8858)
6600GT Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8866
Valószínű lehet, hogy nekem is azért hozott némi homokot, mert túl "durván" szívattam órákig? Most, hogy tartály fent van, fél colos slaggal öntözőfejjel használva tök tiszta a wasser...
Előzmény: Törölt nick (8862)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8865
Úgy látszik behülyült a rendszere a fórumnak :)
Előzmény: Törölt nick (8864)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8864
Bakker az enyém is eltűnt ?
Előzmény: WadAlma (8858)
6600GT Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8863
Köszi mégegyszer, ez volt a jó bekötés, egyből működik szépen.
Előzmény: gardrob3 (8847)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8862

Üdv !

 

Normális szivattyú szakkereskedésben annyi kábelt raknak a szivattyúra amennyit akarsz. Sőt a professzionális szivattyúkon eleve 1-2 méter kábel van amire toldani kell szakszervizben. Nyugodtan toldass rá a kábelra szakemberrel aki erről bizonylatot is ad, vagy a gariban felsorolt szervizet keresd fel ez miatt. Nem tudom elhinni hogy ez garanciavesztéssel járna. Egyébként nagyon sokan örülnének annak a hozamnak, persze ha ez valami folyóvíz kavicsteraszából jön akkor valóban kevés. A kiemelt víz mennyiségét sem lehet a végtelenségig fokozni mert behomokolhat a kút, tehát óvatosan azzal a másik (gondolom nagyobb teljesítményű) szivatttyúval.

Ha mindenképp 25 méterről  akarsz 3 bar nyomás mellett 30 liter vizet akkor a javaslatom : http://www.szivattyubolt.hu/405-61-80-m-emelomagassagig/76-pedrollo-4blockm-2/10-csokut-szivattyu.html

 

Ez a karakterisztika szerint tudja a fent írt kritériumot. Kérj rá ajánlatot hoszabb kábellel. Ha mégnagyobb nyomás kellene vagy esetleg kicsit több víz ugyanazon nyomás mellett akkor ezt válszd :

http://www.szivattyubolt.hu/406-81-100-m-emelomagassagig/77-pedrollo-4blockm-2/13-csokut-szivattyu.html

 

Ez már 5 bart tud 25 méterről 30 liternél vagy 3 bar  mellett 25 ről 40-43 litert.

Előzmény: WadAlma (8858)
6600GT Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8861
Na.. azt hittem elveszett a hsz, újraírtam, erre itt van....**csába.
Előzmény: 6600GT (8860)
6600GT Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8860
Nyugodtan toldd meg a kábelt, ha el is romlik egyxszer, az úgyis garancia időn kívül lesz, és akkor is max. a homok miatt, ha van a kútba, az meg nem garanciás. Én is variáltam (kb. 2 percet) aztán toldás, mert le kellett tennem 22 méterre, ott már nem üríti ki a 125-ös csőkutat 60 liter/perc hozammal sem. ma üzemeltem be egy tartályt nyomáskapcsolóval, 3 bar-ra felnyomja, kikapcsol, majd 1,5 bar-nál újra be. Pazar. Öntözök ész nélkül. Jó kis szivattyú ez, ismerősnél 4 éve lent van, azóta nem látta, napi 4 órát megy az automata öntözőrendszere .Úgyhogy....
Előzmény: WadAlma (8858)
6600GT Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8859
Nyugodtan toldd meg a kábelt, én is megtoldottam, nekem is ilyen a szivattyúm, nagyon jó darab. Nekem is 22 méteren van lent, ott már nem üríti ki a kutat (125-ös csőkút) a vízhozamom 60 liter /perc, épp ma üzemeltem be egy tartályt, úgy van beállítva, hogy 3 bar-ig feldurrantja, ott kikapcsol, majd 1,5 bar-nál újra be.
Garancia miatt én is variáltam (kb. 2 percet), ismerősnek is ilyenje van, 4 éve nem is látta, lent van, teszi a dolgát komplett automata öntözőrendszerbe, napi 4 órát megy neki. Elvileg ha el is romlik, biztos nem egy éven belül, ha meg igen, akkor a sok homok miatt, az meg nem garanciás. Úgyhogy.....
Előzmény: WadAlma (8858)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8858
Kedves Kútfúrók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 28m mély fúrt csőkutam, nagyon pici vízhozammal (~25 l/perc). A szivattyút legalább 23-25m mélyre kellene letennem. (Nyugalmi vízszint 8.5m-en). Nemrég vettem egy elpumps bp-10-es szivattyút, de az elektromos csatlakozásán van egy doboz, ami nem fér bele a kútba (125mm), szétszedni a garancia miatt meg nem akarom.
Tudnának e olyan beszerezhető szivattyút javasolni, ami ezt a kis vizhozamot fel tudja hozni, legalább 3 bár nyomást tud biztosítani és a konektort hozzá nem a víz alá kell szereltetnem?
Segítségüket előre is köszönöm.
Combat Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8857

Ez marha jó a szakit még a végén jól tökön is vágta a csö.

De magyarázza már el valaki, hogy ez hogy lehetséges, mikor itt arról írogattok, hogy a lerakott csöveket, még csörlővel sem lehet kihúzni?

Előzmény: Innodrill (8856)
Innodrill Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8856
Igen.
Előzmény: Infomaker (8854)
Sancika1 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8855
Ez nagyon jó ,nem kell szivattyúra költeni.
Előzmény: Infomaker (8854)
Infomaker Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8854
erre gondolsz?
http://www.youtube.com/watch?v=z7tQmoyxiVo

Előzmény: Innodrill (8853)
Innodrill Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8853

Helyesbítés : www.youtube.com 20080422 WIVI mishap.divix
Innodrill Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8852

Üdv Mindekinek!

Egy érdekes videófelvétel a kútfúrás nehézségeiről.Ilyen melegben nagyon tanulságos!

www.youtube.com 20080422 WiVi mishab.divx

Üdvözlettel:NT
Huppancs Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8851
Köszi Lalibátyó!

A szaki természetesen nem normális (de csak jó értelemben). Azóta én is átgondoltam, és hasonló a véleményem, csak először a kútszövet árát horrornak találtam. A teljes költséghez képest ez a néhány ezer forintos spórolás viszont szinte elhanyagolható.
Előzmény: Törölt nick (8837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!