Keresés

Részletes keresés

mancurka Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9296

Szia, köszönöm válaszod!

 

Itt a fórumon olvastam, hogy amikor újrahasznosított darálékot tesznek bele,

— ami önmagában még nem lenne baj — akkor az valami ólomtartalmú cucc, amit

mostanság már nem tesznek a rendes profikokba. Az ólomtartalmú adalékot azért tették bele régebben,

hogy ne sárguljon, és fehér maradjon. A nem újrahasznosított műanyagprofiloknál nem ólomtartalmú

adalék kerül bele. Amennyiben ez igaz (?), nem szeretnék a lakásomban ólomtartalmú dolgokat,

épp mostanában birkózok vagy 30 m2 salakkal. 40-et már elszállítattam a tetőről.

 

Szóval nem szeretném én ezt túldramatizálni, csak kérdeztem.

 

Iglo-t megértettem, köszönöm.

 

 

katasztrófaközeli állapotot vizionálok. :-)  

nem jársz messze a valóságtól, nem igazán jól becsültem meg egy ház felújításának költségeit.

Majd legközelebb...

 

Szeretném megkérdezni mi a véleményed arról, ha a kibontott falnyílást egy sor

Ytonggal körbekerítem? Teljes falvastagságban. Mielőtt az új ablak bemenne a helyére.

Flexragasztóval ragasztanám.

Ikersejt, 38-as felmenő falazat, ebbe valahogy nem tudom elképzelni hogy befúrják az ablakokat.

Gondolom befúrják, de megnyugtatóan rögzíthető-e?

Ezenkívül helyreállítás gyanánt is jó lenne az Ytong, meg szigetelne is. Mit gondolsz? Köszi.

 

 

Előzmény: kiss_atti (9291)
fgcs Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9295

Igen, ez teljesen méretarányos rajz.

 

Meg lehet azt is csinálni, hogy becsvarozot/fixált szárnyak kerülnek a tokokba és akkor mind a 4 elem ugyanúgy néz ki, csak 2 részen nincs kilincs és nincs benne vasalat.

Van olyan gyártó ahol ez majdnem annyiba kerül, mint egy nyíló-bukó, de van olyan, ahol nem kérnek érte olyan sok pént.

 

A tokosztó profilba is szoktak merevítést tenni, de ez nincs összekapcsolódva a tokban lévő merevítéssel, mivel a tokprofil PVC része köztük van. Viszont elég rendesen bele szokták csavarozni.

 

Ha szeretnél új redőnyt a régiek helyére, én mindenképp a ráépített (fölé épített) tokos megoldást javasolnám. Sokkal szebb lesz, és nem is kell eltüntetni a régi "doboz" helyét.

 

És még egy dolog... ez csak a magán véleményem. ne a lengyel gazdaságot élénkítsd, ha lehet... :)

Előzmény: mancurka (9294)
mancurka Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9294

Szia, és köszönöm szépen!

 

A valóságban is olyan, mint amilyennek rajzoltad.

Ez földszinten lenne, sokat lehetne megtakarítani, de nem túl szép látvány.

Azt vettem észre, hogy a fix ablakok sokkal olcsóbbak, ezért gondoltam, hogy jó lenne.

 

Ha a  keret (tok) egyben van legyártva, akkor az osztásban is van merevítés?

És össze van kötve ez a függőleges merevítés a vízszintes merevítéssel?

 

Lehetséges-e a nem nyíló tokot valahogy úgy csinálni, hogy egyforma széles legyen a nyílóval?

Vagy erre nincs lehetőség.

 

A 180 cm széles ablak magassága 140 vagy 150 centi, még nem tudtam jól megmérni.

Mert fölötte ocsmány redőnydoboz van. Ami kijön onnan. És ez 4x.

De értem amit mondasz, célszerűbb egybe-tokot kérni két tokosztással. 

Reményeim szerint ebben az esetben mindkét tokosztásban van merevítés.

 

Nagyon köszönöm a válaszod.

Előzmény: fgcs (9290)
XPS epito Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9293

Eddig ez a legnormálisabb ötlet a bizalmatlansági gordiuszi csomó feloldására:

"Az általam megnevezett ügyvédnél letétbe helyezett 50%-os előleg esetén lehet rendelni, bizonyos összeghatárig:"

Előzmény: kiss_atti (9258)
forraslajos Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9292

forraslajos kolléga áll elébe.:) váro szeretettel a méreteket.:)

Előzmény: mancurka (9287)
kiss_atti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9291

Tisztelt Ablakos Urak!

Köszönjük:-)))

 

Kérdezni szeretném, hogy az az információ, ami innen származik a fórumból, miszerint az

Ideal 7000 típusú ablak újrahasznosított műanyagból készült, igaz-e.

Nem tudom, de nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki

 

Ha igen, akkor ez indokolja-e a viszonylagos alacsony árát?

Akár igen.

 

Ki lehet-e jelenteni, hogy minden "olcsó" műanyagablak újrahasznosított műanyagból készült?

És ez baj-e? Okoz-e valamit?

Nem, ezt így nem lehet kijelenteni. Bajnak sem baj, de ha 10-15%-kal többért kapsz egy normálisat, akkor nem ér meg ennyit a "tudat" 30 éven keresztül??

 

Érdemes-e foglalkozni az Igloval, az ára miatt, amiben nincs acélmerevítés. Még melyikben nincs?

Nem vennék - és el sem adnék - olyan ablakot, amiben nincs acélmerevítés. A Rehau Geneo-t meg kéne nézzem közelebbről, mielőtt kivételként beírom.

Amit ismerek, az a Profi Systems egyes profiljai, amelyekbe nem tesznek acélmerevítést. ( Meg némely inkorrekt gyártó sem tesz, holott kellene)

 

Megpróbáltam értelmesen kérdezni, kérném a gúnyolódást mellőzni, végigolvastam a fórumot,

igaz már egy hete itt ülök, de nem sokkal lettem okosabb, pedig azért járok ide.

Igyexünk segíteni, ha tudunk.

 

Kevés a pénzem és sok ablak kell (kellene).

katasztrófaközeli állapotot vizionálok. :-)

 

Forraslajos szakembertől kérhetnék árajánlatot a 9134-e hsz alapján? Vagy az csak vicc volt?

Gealan S 8000 IQ típusú ablak.

Forraslajos kolléga nagy mókamester, de ad ajánlatot szerintem..:-)))))

 

Köszönöm, ha válaszoltok...

Szívesen.

:-)))

Előzmény: mancurka (9287)
fgcs Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9290

Szia!

 

Meg lehet csinálni. Annyi a hátrány, hogy a nyílóban nem ugyanolyan magas az üveg, mint a fixben.

 

 

A 180-as ablakot meg lehet csinálni tokosztottan is és sorolva is. A tokosztott jobb szerintem, mert nagyob üvegfelület lesz benne, és nem is kell 2 sorolás. A beépítése is egyszerűbb. Azt nem írod, hogy milyen magas az ablak, de 160 magasságig tartom amit mondtam.

Az egy tokosztott olcsóbb is, mint 3 ablakból sorolva.

Előzmény: mancurka (9289)
mancurka Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9289

Továbbá kérdezni szeretném, hogy egy 3 méter hosszú és 80 cm magas nyílásba,

hogyan lehet úgy betenni több kis ablakot egymás mellé, hogy több legyen benne

a fix, mint a nyíló? Egyáltalán lehet-e fix mellé nyílót tenni vagy ez nem szokás?

 

Egy három osztatú ablaknál, ami 180 cm széles, három darab 60 cm-est kell egymás mellé tenni,

vagy a tok egyben kell hogy legyen, ha igen miért? Vagy jó a három egymás mellett? Soroló kell?

Az egybe-tok legyártása drágább-e, mintha három ablak lenne egymás mellett? Netán olcsóbb?

 

Köszönöm.

 

kiss_atti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9288

Az is jó választás..

:-)

Előzmény: Törölt nick (9285)
mancurka Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9287

Tisztelt Ablakos Urak!

 

Kérdezni szeretném, hogy az az információ, ami innen származik a fórumból, miszerint az

Ideal 7000 típusú ablak újrahasznosított műanyagból készült, igaz-e.

Ha igen, akkor ez indokolja-e a viszonylagos alacsony árát?

Ki lehet-e jelenteni, hogy minden "olcsó" műanyagablak újrahasznosított műanyagból készült?

És ez baj-e? Okoz-e valamit?

 

Érdemes-e foglalkozni az Igloval, az ára miatt, amiben nincs acélmerevítés. Még melyikben nincs?

 

Megpróbáltam értelmesen kérdezni, kérném a gúnyolódást mellőzni, végigolvastam a fórumot,

igaz már egy hete itt ülök, de nem sokkal lettem okosabb, pedig azért járok ide.

 

Kevés a pénzem és sok ablak kell (kellene).

 

Forraslajos szakembertől kérhetnék árajánlatot a 9134-e hsz alapján? Vagy az csak vicc volt?

Gealan S 8000 IQ típusú ablak.

 

Köszönöm, ha válaszoltok...

 

 

 

békánaktolla Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9286

Szép napot!

azt még elfelejtettétek beírni, hogy az előleg, izibe utalva van a gyártó felé, nem csak a gyártót, a kereskedőt, de a vevőt is védi!

Ha beborul 3 hét! alatt a kereskedő, a gyár, minden további nélkül szállít a vevőnek, tehát max. a beépítést kell megszerveznie, amire mint tudjuk előleget sem adott.

Arra az összegre amire előleget adtak, az már szentírás, tehát hiába változik az euró árfolyam felfelé az előleg továbbítása közben, az a kedves vevőt nem érinti.

De ha végképp nincs előleg, van bankgarancia, ami persze a kedves megrendelőnek kerül, némi kamatba, kezelési költségbe, folyószámla módosításának költségébe. Mert a bank nem jótékonysági intézmény, ahogy a kereskedelem se.

De gondolom erről sose lesz egyertértés a 2 tábor között, ezért plántált belénk a Teremtő toleranciát, bizalmat :)és becsületességet.

Csak van aki 2x állt sorba, és van aki nem jutott oda a tülekedéstől :)

Előzmény: fgcs (9280)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9285

Én is köszönöm az ajánlatokat, segítséget.

A közel egy éves tanakodás (vakarózás, teszetoszáskodás) után, győzött a fenstherm prémium. (bár a tps hiányozni fog de kibírjuk)

 

A feleségem aztat mondta hogy csak azé fenstherm mert cicis, testfestett nénik voltak a kiállításon a standjuknákl. Aljas rágalom :)

kiss_atti Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9284

Jó választás !!!

:-))

Előzmény: Berga80 (9283)
Berga80 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9283

Aki küldött árajánlatot, annak köszönöm szépen. A válsztás végül Fenstherm Brill-re esett 3 rétegű üveggel.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9282

Beltéri falfesték keverés: 6 doboz 27.000/doboz. Addig neki sem kezd míg ki nem fizetem és csak száradás után derül ki milyen lett.

Padlólap, laminált lap, csempe: kifizettem és mikor elkezdem rakni látom meg mennyi a selejt benne.

Aljzatkiegyenlítőt kifizettem, hazavittem: bekevertem, leöntöttem, 75% felvállt. Szakértő, vakarózás, kifizették.

Ja és a polcról levett nyílászárót sem tudod kipróbálni a boltban csak miután hazavitted beépítetted és megpróbálod becsukni (ha sikerül)

Barti78 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9281

Kedves Fórumozók,

 

Köszönöm szépen Mindenkinek a hozzászólását a felvetett kérdésemre, természetesen szabvány méretű ablakokat szeretnék venni fehér színben. Az egyedi méret esetén, teljesen jogosnak tartom az 50%-ot. Nem szeretném tovább részletezni ezt a témát itt a fórumon. Akinek van mégis hozzászólása, azt kérem, hogy e-mailben küldje el.

fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9280

Osztom a véleményed.

 

Még egy gondolat ez előleg dologhoz, és a magam részéről nem kívánok erről többet itt beszélni.

 

Mondjuk, szemüveget akarok csináltatni, ami 150.000,- forint. (ez nem irreális összeg).

Addig le sem veszik a keretet a polcról, amíg nem fizetek ki legalább 80.000,- forintot, és ez teljesen normális dolog, mivel a lencse az én szememre lesz szabva.

Egy optika is ugyanúgy becsődőlhet 2 hét alatt, ezzel az erővel.

 

Meg aztán ott volt az az időszak, amikor az autószalonok húzták le sorra a rolót, és az emberek nem kaptak se autót se pénzt.

 

Nade kérdem én, akkor ne vásároljunk semmit, csak ami a polcon van, s azonnal vihető?

Bocsánat, nekem nem kell a Tescoból az 500 forintos olvasószemüveg, amikor távolra nem látok, mint ahogy a saját lakásomba nem építenék be barkácsáruházban kapható ablakokat. 

 

A kör bezárult.

 

Bizalom emberek! :)

 

Az előleg/foglaló témát lezártnak tekintem. :)

Előzmény: Törölt nick (9278)
fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9279

XD 5000-ért viheted. :P

Előzmény: botsinkai (9277)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9278

Az elmúlt napokban már sok szó esett az ablak,ajtórendeléshez szükséges előlegekről és azok mértékéről.

 

Már csak egy dolgot szeretnék ehhez hozzáfűzni mert az ellentábor minden észérvre teljesen immunis:

Megrendelőként az ember eldönti kinél, mennyiért és mire költi a pénzét, az eladó pedig közli az árat és a vásárlás (megrendelés) feltételeit. Ezt soha nem a vevő szabja, ahogy a farok sem csóválja a kutyát normál esetben :-)))

Amennyiben ez nem tetszik akkor ott vásárolhat mindenki ahol akar.

 

Én a magam részéről senki szeszélyét nem kívánom finanszírozni 1.000 -től X millió forintig bezárulva (mert minek adna előleget?) 

és édesmindegy erről épp mit gondol bárki.

 

Ennyi:-)

Előzmény: Barti78 (9268)
botsinkai Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9277

Ingyér pont jó lenne a műhelyemre. :-)

Előzmény: fgcs (9276)
fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9276

Nem baj. :)

Jut eszembe... Van az irodában egy 88x54-es ablak fatörzs+biztonsági üveggel. Egészen pontosan 4,5 éve áll ott. 9000 forintért sem kell a kutyának sem, de azt hiszem, ha ingyen adnám se vinné el senki. :)

Előzmény: asdf_ (9275)
asdf_ Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9275

Oops, eddig nem scrolloztam meg fel, jol megirtam foloslegesen ugyanazt ;)

Előzmény: fgcs (9272)
asdf_ Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9274

Azt probald megerteni, hogy az emlitett pekes tortenetnel semmi gond nincs, mert ha te nem veszed meg a kilo kenyeret, majd megveszi mas. Ellenben ha az ablakoson rajtamarad a te 164*147-es tokoszott felsoredonyos ablakod, akkor azt a budos k. eletben el nem adja senkinek. De egy szabvanymeret is nala allhat esetleg honapokat. Es ez a 40-50% az egy rajtamaradt ablaknal nem fedezi az ebbol adodo veszteseget, hanem csak csokkenti.

Előzmény: Barti78 (9268)
fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9273

Pardon. Nem ezzel a nick-kel akartam írni.

Előzmény: Törölt nick (9264)
fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9272

Szia!

 

Értem én az álláspontodat, de nem lehet egy kalap alá venni szerintem.

Vegyük pédának az autót, amit említettél.

Van egy kereskedőnél mondjuk egy Ford Focus, kifizeted a 10% foglalót, nem veszed meg, elveszted a pénzed, a kereskedő max. 1 hónap után eladja másnak ugyanannyiért.

 

Nézzük meg az ablakokat. Rendelsz tőlem 1.000.000,- forint értékben ablakokat a te egyedi igényeidnek megfelelően (mérettípus, szín,stb.), befizetsz 10% foglalót.

Tegyük fel, hogy a beszerzési ára 900.000,- forint. Én befizetek a gyárnak 450.000,- forintot foglalóként. Te lemondod.

A gyáriak nem igazán szeretik az ilyesmit, így kénytelen vagyok átvenni tőlük az ablakokat +450.000,- forintért.

Tehát máris 800.000,- forint mínuszban vagyok.

 

Az egyedi méretű, színű, típusú ablakok lehet, hogy 2 évig ott állnak nálam, s végül sikerül eladnom mondjuk jó esetben 400.000,- forintért.

 

Az egyenleg - 400.000,- forint és 2 év raktározás.

 

Na szóval, ezért van az 50% foglaló. :)

Előzmény: Barti78 (9268)
forraslajos Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9271

feltéve,ha a közjegyző vagy ügyvéd díját a vevő fizeti.:))) de előbb-utóbb megjelenne az árban,hidd el.és ettől még mindig maradna a kétely,mert mi van,ha odaér,de egy forintot se ér az egész,vagy törött üveggel megy ,vagy mittomén.

jut eszembe: feb. 28-án megyek békéltető testületi meetingre....:DDD

Előzmény: Barti78 (9254)
fgcs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9270

Hagyjátok már ezt a k***a ablakosátverések  sz*rt.

Ha ennyire istenítitek, nézzétek meg a Cégközlöny 2011/6. szám 107729. oldalát. 

Az egyszerűség kedvéért feltöltöm.

http://ablakos.hu/e-cegkozlony.pdf

Előzmény: gergerg (9266)
Barti78 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9269

Szia,

 

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet az észrevételedre. Hidd el, nagyon jól tudom milyen a szeglemezes tetőszerkezet, és kíváncsian várom majd, hogy milyen présgéppel nyomják bele a szegelemzt a gerendákba.  

Egyébként én is azt teszem, amit javasoltál, ezért kérdeztem a topikba az elején, hogy az az általános-e, hogy akikkel a mai napig felvettem a kapcsolatot (3db cég), mindenki 40-50% előleget kér, vagy nem jó „irányba” keresgélek?

Előzmény: Real_Tek (9267)
Barti78 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9268

Szia,

 

Mindenkinek más a fontos... Én pl. az építési telkemet sem előlegeztem/foglalóztam le, hanem odamentem, megmutatták, hitel érdemlően bizonyították a tulajdonukat, bementünk az ügyvédhez és KP-ban kifizettem az ügyvéd előtt a vételárat, egyúttal aláírtuk a szerződéseket. Ott nem néhány 100Eft-ról volt szó, és előlegként/foglalóként is csak 10%-ot kértek volna nem 50%-ot.  Ha autót veszel ott sem 50% a foglaló, vagy ha lakást veszel szintén elegendő sok esetben 10% foglaló és egyik sem egy kategória az ablakokkal. Nekem nem a foglalóval van a gondom, hanem annak a mértékével.

Én részemről igazat adok valamilyen szinten mindkét oldalnak, ezért gondolom azt, hogy közelíteni kellene az érdekeket, nem pedig egyoldalúan meghatározni a feltételeket. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9264)
Real_Tek Creative Commons License 2011.02.17 0 0 9267

offtopic:

"ajánlottak nekem Ács mestert, aki gond nélkül tud kivitelezni szeglemezes tetőszerkezetet is"

Nem vagyok benne profi, de olvasgattam róla, mert érdekel,így csak ennyit:A szeglemezzel összefogatott fa tetőszerkezet, még nem szeglemezes tetőszerkezet.

ontopic

mint vevőnek nekem sem tetszik a sok előleges téma, de:

1, Próbálok nekem elfogadható mértékűt kialkudni

2, körül informálódni a "szakik" tájékán

3, ha kell inkább kicsit drágábbat választok, de biztosabbat

4, személyes beszélgetés, taláka nélkül nálam előre nemigazán van üzlet

 

Előzmény: Barti78 (9265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!