Keresés

Részletes keresés

tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1394
Szia!
Hol láttad, hogy novembertől megint lesz Pannon vizsga? Én ott vizsgáztam tavaly augusztusban, aztán nem sokkal megvonták az akkreditációt tőlük.
Előzmény: Rickboy (1356)
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1393
Tudom, hogy még mindig nem akkreditált. Páran emlegették, hogy a sok sikertelen helyett megpróbálnák, és azt látták valahol, hogy szeptembertől lesz megint. Én megnéztem a honlapjukat, nem terveznek mostanában. Egyébként úgy kezdtem, hogy Elkeseredettnek üzenem...
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1392

Szia!

 

Igazából mit szerettél volna ezzel a Pannon nyelvvizsgával kapcsolatban? Már nincs ilyen vizsga!

Előzmény: tundevirag (1388)
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1391

Szia!

 

Az ECL teljesen más, mint a BME. Az ECL írásbelijében van 2 szövegértés 45 perc alatt és 2 levélírás 70 perc alatt. Sajnos szótár nélkül. Nekem talán ez nem tetszik benne. Míg a BME-nél van teszt, 1 levélírás, szövegértés és forítás. Szóval szerintem teljesen más. Ha ECL-re akarsz menni, akkor érdemes rendelnek a magyar honlapról, azaz Pécsről ECL könyveket. Van 2 kiadványuk, az egyikben 2 feladatsor, a másikban 10. Nem annyira drágák, 700 és 2500 Ft. Illetve van még az esztergomi Mária Valéria nyelviskolának is egy kiadványa, amiben 10 feladatsort találsz. Igazából az a tapasztalatom, hogy az ECL nyelvvizsga annak jobb, akinek nagyobb a szókincse, mivel szótár nélkül kell megoldani a feladatokat. Sajnos a szöveked elég különbözők szoktak lenni, szóval szerencse is kell hozzá. A levelet meg lehet írni elég jól, szóval a 40-80 -- 60% összejöhet. A BME annak jobb, aki tudja jól a nyelvtant. A BME tanulhatóbb. Csak sajnos a BME írásbelivel az a tapasztalatom, hogy múltkor két olyan csajszinak lett meg, akitől már nem tudtam mit kérdezni, szóval nagyon profik voltak és még ígyis csak 60% lett. De mondjuk kit érdekel az, hogy hány százalék, lényeg, hogy meglegyen.

Ha valamiben még tudok segíteni nyugodtan írj!

Üdv:

 Csilla

Előzmény: gnius (1387)
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1390

Szia!

 

Általában elég gyors, az eredmény után kb 4 hét. Szóval türelem! Max kérdezz utána, ahol vizsgáztál!

Előzmény: agyaggalamb6666 (1385)
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1389
A lényeg: a szóbelim sikerült, az írásbelim nem. ( 50, és 75 % ).
Most a társalKODÓn, vagy a Dexam-on gondolkodom. Vélemények mit gondoltok?
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1388
Sziasztok!
Elkeseredettnek üzenném elsősorban: Tavaly vizsgáztam a Pannonnál, augusztusban, mi voltunk az utolsó akkreditáltak. Közép angolra mentem, pofátlan mód semmit nem készültem, habár megvettem a felkészítő könyvet, 2800 Ft, Alexandrában. Írásbelire hulla fáradtan mentem, mert előtte jöttem haza nyaralásból. 7 feladat van, a következőek:
- Hallgassa meg 2szer a következő mondatokat, majd jelölje az alábbiakban olvasható mondat előtti vonalon, hogy a hallott mondat értelmében igaz/hamis? (10 p max).

-Egészítse ki értelemszerűen a alábbi szöveget a megadott szavakkal. 20 szó van. ( max 20 pont) Nekem spec ez a halálom. :-))))

-A megadott mondatszerkezet egítségével alkosson az eredetivel tartalmilag megegyező, nyelvtanilag helyes új mondatot. 10 mondat van.(max 20 pont)

.Olvassa el az alábbi szöveget, majd válaszoljon magyarul az alábbi kérdésekre. 9 kérdés, 20 pont.

-Alkosson összefüggő angol szöveget (kb 10 mondat) az alábbi magyar szöveg alapján. Ne szó szerinti fordításra törekedjen, de az aláhúzott szavak-kifejezések szerepeljenek. ( 20 pont)

-Ugyanez angolról magyarra.

Levél. (30 pont)

Szótárt lehet végig használni. Nem tudom, tavaly óta változott-e valami. 180 perc.

gnius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1387
Szia Csilla!

Nekem az ORIGO szóbelim lett meg, és most a BME írásbelire készülök, bár az igazat megvallva fontolóra vetem az okt 3-i ECL vizsgát, mert ez a BME eléggé túlkomplikáltnak tűnik, a fordítás rész pedig teljesíthetetlennek, ennyi idő alatt.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy szted ha a BME írásbelire készülök (tanf), az megfelelő az ECL-re is? Vagy van valami spec, amit még ECL-re érdemes átnézni?

Köszi
B
Előzmény: lcsili (1381)
gnius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1386
Origo: elvileg az Inetes megjelenés után, még 8 héten belül.

Nekem a június 5-ei vizsgán lett meg a szóbelim, de még nem kaptam semmit.
Előzmény: agyaggalamb6666 (1385)
agyaggalamb6666 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1385
Ez a szaros origó hány év alatt hajlandó kiküldeni egy szaros nyelvvizsga bizonyítványt??
Tapasztalatok??
Tecus8989 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1384
 

Sziasztok!:)

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem!

Zárovizsga előtt 2 hónappal közölték velünk h német gazdasági szakma nyelvizsga a záróvizsga követelménye.Így nem tehetem záróvizsgát!!!!Ha 2010 májusig nem lesz meg a nyelvvizsgám akkor buktam a 2 évemet.

Szerintetek fel lehet készülni 8 hónap alatt??Hogyan készüljek?Alap szinten vagyok csak!Zöld Útira szeretnék jelentkezni!!érdemes???

 

 

Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

zelmira98 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1383
Sziasztok!:)

aug.-ban megyek üzleti szakmai középre (franciából) a bgf-re...
kérdéseim a következők lennének: a témakifejtésnél egy konkrét problémát/dolgot adnak meg, és azt kell kifejteni? (mint pl. az előbb említett marketinges téma), tehát nem a 10ből adják meg, h pl. globalizáció, hanem annak egy kisebb részét?
milyen szituációs feladatra számíthatok?(ha néhány példát tudnátok írni...:):))

ti miből készültetek fel? 1-2 tétel megvan (1 másik szakmai vizsgatípusnak az anyaga, amely nagyjából átfedi az üzletit), de párat csak a francia wikipédia alapján tudnék/próbálnék összerakni...:S:S:S egyéb ötlet?:S franciából nincs 1000 kérdés 1000 válasz szakmai változatban?:) (csak mert németből és angolból úgy tudom,h van:) de franciából sajna ilyennel még nem találkoztam:( de hátha csak én vagyok figyelmetlen)
(ha vkinek vannak tételei a nyelvvizsgához, és elküldi, nagyon megköszönném:))

Bármilyen tippet/ötletet, vagy ami eszetekbe jut az üzletivel kapcsolatban szívesen fogadok! kicsit parázom a vizsga miatt, mivel sajna csak abból a (sztem kicsit) gyér felkészítőfüzetből tudom kikövetkeztetni, mire számíthatok...:S

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!!!!
ancsyka2 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1382
Sziasztok!
Augusztus 15-én megyek TELC-es nyelvvizsgára,és nagyon megköszönném,ha valaki tudna nekem segíteni a prezentációban...esetleg ha valakinek van már kidolgozva,hálás lennék :) Előre is köszi :)
nitus1991@freemail.hu
lcsili Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1381

Szia!

 

 Ha meg szabad kérdezni, akkor mennyire nem sikerült? Miből hány százalékot kaptál? Lehet, hogy nem is voltál olyan messze tőle! Valamelyik fele már iskuerült esetleg?

 Mostanában a magnó nagyon-nagyon nehéz. Én személy szerint a diákokat a BME szóbelire szoktam küldeni és ECL irásbelire. A BME szóbeli elbeszélgetés része majdnem ugyanaz, hiszen új témát sehol nem tudnak kitalálni. A magnó hallgatás egyik fele igaz-hamis, a másik kérdésre válaszolás. A májusi vizsgaidőszakban 3 emberkét küldtem oda, 2-nek sikerült, a 3-on meg nem csodálkozom, nem volt felkészült igazán.

 Ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan!

 Üdv.:

 Csilla

Előzmény: szunyog188 (1380)
szunyog188 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1380
Véleményetek szerint melyik a legkönnyeb vizsgarendszerű nyelvvizsga? Az ECL-n sajnos meghuztak.
Tecus8989 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1379

Szia Timcsi!

 

Nagyon aranyos vagy...nagyon köszönöm a segítséged.

Megírtam már azonnal a levelet a nyelvtanárnak.

 

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságod..:)

 

Üdv: Teca

Előzmény: timcsi0502 (1377)
lcsili Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1378

Sziasztok!

 

 Tudje-e valaki, hogy az angol alapfokú Origós nyelvvizsgán milyen típusú magnóhallgatás van? Esetleg melyik könyvből lehetne felkészünk vagy hol találok ehhez anyagot?

Köszönöm a segítséget!

timcsi0502 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1377

szia Tecus!

Szerintem ne ess kétségbe. Gondolom már egy ideje tanulod a németet nyelvet.

Én egy nyelvtanártól kértem tanácsot, aki járatos szinte mindegyik nyelviskola vizsgájában (kit, zöldút, bme...). Itt a címe, írj neki le mindent, nekem még aznap válaszolt a levélre: ronaszeki.maria@freemail.hu.

A tanárnak van a neten honlapja nézd meg.

Remélem így tudtam segíteni. Sok szerencsét.

üdv

Előzmény: Tecus8989 (1376)
Tecus8989 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 1376

Sziasztok!:)

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem!

Zárovizsga előtt 2 hónappal közölték velünk h német gazdasági szakma nyelvizsga a záróvizsga követelménye.Így nem tehetem záróvizsgát!!!!Ha 2010 májusig nem lesz meg a nyelvvizsgám akkor buktam a 2 évemet.

Szerintetek fel lehet készülni 8 hónap alatt??Hogyan készüljek?Alap szinten vagyok csak!Zöld Útira szeretnék jelentkezni!!érdemes???

 

 

Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

totika21 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 1375
Sziasztok!

Augusztusban szeretnék középfokú nyelv vizsgát tenni angolból a TELC-nél. Szóbelivel egyszerűen nem boldogulok, van esetleg valakinek kidolgozott tételei? Nagyon nagy segítség lenne!

Előre is köszönöm a segítséget.
Mona0209 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1374

Köszi szépen, Timcsi:)!

 

Ha valaki tétel ügyben tud segíteni, kérlek segíts!

Köszi

Előzmény: timcsi0502 (1373)
timcsi0502 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1373

Szia én a BGF -re az 1000kérdés 1000 válaszból tanultam.

Annyit tudok a vizsgáról neked beszélni, hogy a vizsgáztatók normálisak voltak, elsőként van egy szokásos bemutatkozás, ahol nálam megkérdezték hogy mivel foglalkozok, mit tanultam, miből írtam a szakdogámat, a második egy szituáció volt, de arra már nem emlékszem, és választanod kell két tétel elmondása között, én a franchise-t  választottam, a másik az volt, hogy milyen eszközökkel lehet befolyásolni a fogyasztókat, én alig birtam mondani valamit, mondjuk főképp azért, mert beteg voltam és lázas vizsga közben, és ezt meg is mondtam a vizsgáztatóknak.

Tételt sajnos nem tudok küldeni. Ennyit tudok mondani.

üdv 

Előzmény: Mona0209 (1372)
Mona0209 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1372

Sziasztok!

 

Augusztusban megyek BGF-es német szakmai középfokú nyelvvizsgára. Látom itt már többen próbálkoztunk ezzel. Szóbelire egyszerűen nem tudok készülni, vannak valakinek kidolgozott tételei? Nagyon sokat segítenél vele!!!

Ígérem meghálálom!!

timcsi0502 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 1371

Leena87, én már próbáltam BGF-es német szakmai közepet, de az nagyon nehéz szerintem (persze nem is sikerült),

megkérdeztem egy német tanárt, hogy ő mit ajánl: szerinte a zöld úti a legkönnyebb, de ott az a buktató hogy ha az egyik része nem sikerül, akkor buktad az egészet, a BME-ről nem tudok nyilatkozni, viszont KITEX-eset próbálta a barátnőm és nem volt neki nehéz, a vizsgáztatók nagyon barátságosak voltak, az írásbelin is volt idő mindenre.

én kihagytam 5 hónapot a tanulásból, most viszont újból elkezdtem, mert az októberi KITEX-re el akarok menni és megprobálni.

A nyelviskola honlapján találsz példát az írásra és a szóbelire is!

üdv

timcsi0502 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 1370

Sziasztok!

 

Volt valaki KITEX-es nyelvvizsgán szakmai közép németből? Ha valaki megosztána velem a tapasztalatait és esetleg, hogy miből készült fel, azt nagyon megköszönném!

Rickboy Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1369
Van valakinek tapasztalata Gazdálkodó szaknyelvi vizsgával kapcsolatban. Nekem az egyetemen kell egy középfokú szakvizsga, csak az a baj, hogy nincs sok nyelvoktatás, ezt úgy értem, hogy szaknyelvi órák csak minimális szinten vannak. Ha valakinek van valami véleménye az angol szaknyelvi vizsgákról, esetleg ajánlana nekem egy viszonylag ,,könnyűt", akkor megköszönném :):)
leena87 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1368

Szia!

Valaki tudna ajánlani német gazdasági nyelvvizsgát ami jó is??

leena87 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1367

Szia!

Még van az LCCI ami elismert nemzetközileg..

de nekem a tanárom azt mondta ha tudzs angolul teljesen mindegy hogy milyen nyelvvizsgád van...:)

Előzmény: Judit1222 (1363)
leena87 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1366

Szia!

 

Hát nem sok mindent használtam a könyvből csak abból amit magamtól vettem...

 

A fordításra meg ugy készültem hogy sokat olvastam a bbc-t meg hasonló oldalakat..

 

ha van kérdésed szivesen válaszolok.

Előzmény: ciampioni (1345)
marirozi Creative Commons License 2009.07.04 0 0 1365
sziasztok!

én vagyok ennyire béna hogy nem tudom beírni a nevemet a szül dátumomat és lakhelyem, vagy tényleg nincsenek még mindig fent a máj 30-i telc angol középfok eredmények???
lécci válaszoljatok gyorsan mert felvételi miatt sürgős lenne!

köszi!
Előzmény: szirilla (1349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!