Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8912
Végre összejött a pénz! 10-én jönnek fúrni a kutamat a Freditől kapott kimlei fúrók. 125-ös cső 6000/m. A kérdésem az lenne hogy milyen szivattyút tegyek bele a csőbe ami árban és élettartamban sem rossz?
kocsmatk Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8911
hihi. :D
Előzmény: Törölt nick (8908)
topikolos Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8910
Írtam korábban pár kérdést (előzmény), nem kaptam rá választ, hátha most... :)

Azóta annyit változott a helyzet, hogy volt nálam egy kútfúró, és nagyjából átbeszéltük a dolgokat. 1300 Ft/m-ért dolgozik mélyebb kutak esetén, szerinte 90-135 m között találunk valahol jó minőségű vizet.
Mint írtam, jó lenne csőszivattyút lerakni, de azt mondja, hogy ez nagyon megdrágítaná az árat (több mint dupla árat mondott). Ez a pár 10 m vastagabb cső/fúrás valóban így megemelné az összeget? Milyen mélyre érdemes letenni egy ilyen szivattyút? (nekem a 30 l/perc elegendő vízhozam lenne) Szerinte 30 méter körül, ezt sokallom, de nem értek hozzá...
Ha sima hidrofort szerelek rá, az mennyive rontja a hatásfokot, ha nem közvetlenül a kút fölé szerelem, hanem lesz benne pár méter vízszintes csövezés?
Létezik olyan kész műanyag tartályszerű megoldás, amit csak leteszek a talajba (esetleg a kút fölé), és kapok egy vízmentes helyet, hogy lerakjam a szivattyút?
Elnézést, ha valamelyik kérdés kicsit off, akkor majd kérdezek máshol...
Előzmény: topikolos (8872)
kisgomböc Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8909
Azt megtudja mondani Valaki, hogy kavicsban használható-e a réselt szűrő és hogy mennyire fog csökkenni a hozam, ha sóderral/ apró kaviccsal szűrőzök.
(igen, olvastam vissza is...)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8908

:) 6-8 mm :)

Előzmény: kocsmatk (8907)
kocsmatk Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8907
phingom sincs. de így ránézésre 6-8 körül lehet.
Előzmény: remeler (8906)
remeler Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8906
Megmondanád milyen átmérőjű kút?
Előzmény: kocsmatk (8905)
kocsmatk Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8905
én most fúrattam, debrecen mellett, egy jófej ürgével, az ára 1000ft/m volt anyaggal, elosztóval, kézi pumpával. működik.
kosztoglotov Creative Commons License 2010.07.25 0 0 8904
Sziasztok!
Mostanában nem sok időm volt fórumot olvasgatni, (szerencsére) hajtottunk, mint a ricinus, ahogy szokták mondani.
Most olvastam vissza, hogy szóba került billy5 kútja, (8670 HSZ) a fúrásához szükséges idő, valamint hogy kellett-e "sziklát" fúrni, és az obligát kérdés: ki mennyiért vállalta volna, és mennyi a "reális" ár.
A kőzet szinte végig homokkőből állt, változó keménységgel, de a 28 méter lefúrása összesen kb. 8-10 órát vett igénybe UGB berendezéssel. Aki nem ismerné: max. talpnyomás kb. 3 t, a 30 méter szerszám súlya +1 t, tehát összesen 4 tonna, a max forgatóerő 400 mkp.
Magyarán szólva egy kisebb, kézzel hordozható berendezéssel több napig, lehet egy hétig is eltartott volna a fúrás, ezért adhatott meg a kisgépes kolléga 20 ezres méterárat, mert neki, illetve az ő gépének ez már "sziklának" számít.
A jelen esetben a 20 ezres ajánlat indokolatlanul drágának tűnik, de ha például nem lehetne géppel beállni a helyszínre, akkor mindjárt az válna reálissá.
Barnóczki Cs. Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8903
Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy gránit kőzetben mennyibe kerül a kútfúrás métere?
Egy éve költöztem Pákozdra és szerettem volna kutat ásni magamnak, de előtte kicsit tájékozódtam az itteni öregektől...
Kiderült, hogy a talajvíz az elég magasan van (még mindig meg tudom locsolni a vízóraaknából a kertet) viszont kb. öt méter után gránit található.
Akivel én beszéltem ásott kútja van 16 gyűrűvel ebből jelenleg is 12-ben víz van, tehát víz az van bőven, de nem ajánlja az ásott kutat, pont a kemény kőzet miatt.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyibe kerülhet, vagyis mennyiért lehet eladni kútgyűrű (80-as átmérő) sablont? 2 db van belőle.
Magdiska Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8902
Jó napot,sziasztok!
Budapest XVII. kerületében (Rákoscsaba) szeretnék 1 kutat fúrni,furatni.
A kert nehezen megközelíthető,járművel 1általán nem.
Locsolásra használnám a kutat,nincsen semmi extra igényem.
Tudna nekem valaki segíteni?
Köszi
6600GT Creative Commons License 2010.07.24 0 0 8901
Szerintem a szemcsemérettől, és a mennyiségtől függ. Ezeknek a szivattyúknak 20mg/m3 homokmennyiség a megengedett, ami szerintem nevetségesen kevés, persze a gyártó biztosra megy. Nekem az első nap baromi sok volt, kihozott 8-10 óra alatt kb. 4 talicska homokot. Vert is a víz rendesen, hogy kifexik az új szivattyú, de a kútfúrók is ilyennel tisztítottak, mikor megfúrták, és azt mondták ne aggódjak, évek óta így csinálják, és bírja a szivattyújuk. Pedig először tényleg csak homokos iszapot szívattak nálam is. Szerintem le kell annak tisztulni nálad is, nálam is tiszta lett, minimális volt a homok max. vízhozamnál. Most, hogy fent a tartály, nem is jön a csőből homok, csak víz. Igaza lehet lalibátyónak, nincs most kihasználva teljesen a kút, nem is homokol be.
Sok sikert.
Előzmény: WadAlma (8873)
zigu Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8900

Helló Che!

 Tudod hogy sokra értékelem a véleményed, de Kosztoglotov felhívta a figyelmem a szűrőzés esetleges hibalehetőségeire. És ez itt nálam mindjárt be is játszott volna.

 Tehát a lecsövezésnél ha sérül a szürő, itt mindjárt a kiálló kövekre gondolok, na akkor B....-om az egészet! Tehát van ahova jó ha van, és van ahova meg kell is.

 De ha nem muszály nem kell rakni. Ők pl egyáltalán nem használják, helyette különböző vastagságú marótárcsás réselést csinálnak, ha kell egész vékonyat.

 Jó állapotú műanyag vagy fém raklapos 1m3-ös IBC tartály ami visznyolag tiszta és jó a csapja is, tényleg érdekelne cserébe.

 Te tudod hogy egy ilyen elkészítésének csak az anyagszükséglete min egy 10-es, nem beszélve a munkáról.

 Amúgy hogy telik a pihenés? Sajna állítólag holnapra elromlik az idő, de hátha tévednek a Metemókusok.

 Én is tervezek 1-2 nap Balatonparti sátorozást a családdal, a gyerekek már nagyon rágják miatta a fülemet.

 Jó pihenést! és

Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (8899)
zigu Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8894

Helló kútdoki!

 Igen a szűrőt én készítettem, valóban sok munkával. De úgy tapasztalom hogy a környéki vízadók mind vagy kavics, vagy agyagos kavicsban vannak, és ezekhez jó a réselt cső is.

 De ha valahol homokban van a víz, akkor aranyat érhet!

Amúgy meg rengeteg kiadásom volt, és lessz is még mostanában, szivattyúk, IBC tartályok stb... ezért gondoltam hogy eladom, vagy elcserélem olyanra ami most kell.

 Szükség esetén pedig most már bármikor elkészíthetem újra, hiszen a tapasztalat már megvan hozzá.

 Sikeres fúrásokat! és

Jószerencsét!

Előzmény: Kútdoki (8891)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8893
Keresztkérdés: A korábban említett kutam a fúrás után kb. 25l/perc hozamot mutatott. Két hasonló tulajdonságú vízadó rétegből. Majdnem 3 hónapig nem volt használva, jelenleg (szivattyúhiány miatt) csak az egyik rétegből tudok vizet nyerni, az viszont vicces 1-2 l/perc-es vízhozamot produkál. A kérdésem az, hogy rendbejön-e ha folyamatosan lesz vízkivétel és eléri e a korábbi hozamot?

köszönöm
WadAlma Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8892
XXI.krület:

köszönöm! már kértem is tőlük árajánlatot.
Előzmény: Törölt nick (8883)
Kútdoki Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8891
Helló Zigu !
Miért szeretnéd eladni a szűrőt? Ilyet nem kell eladni,hacsak nem szeretnél pályát módosítani!!
Aztán meg ha másik kútnál kell majd gyártod újra ?
Nem értem! Ha te készítetted tudod mennyi munka van vele,ezt nem fizeti meg senki!
De ez csak magánvélemény...
Örülök a sikerednek , mellesleg mi már 20 napja fúrunk ilyen talajokat egy adott településen belül,csak itt a réteg 102-104 m-en kezdődik !!!
Most fúrjuk a 4. kutat, már fejből tudom a rétegsort! :)
Üdv,jószerencsét !
Előzmény: zigu (8890)
zigu Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8890

Üdv mindenkinek!

 Eladó lenne a képen látható 3méteres 160-as ledugózott 0.2-es kútszövettel borított homok kizárásra készült szűrőcső.

 Anyag árban, vagy 1m3-es műanyag IBC tartályra cserélhető!

Tel: 06 30 265 7910

zigu Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8889

Üdv!

 Sajna saját tapasztalatom szerint is főleg a tudás a tapasztalat a lényeg ennél a szakmánál. Enélkül nagyon drága lehet ám a poróbálkozás! De a legtöbben fel is adják inkább. És hidd el nem riogatni akarlak!

 Szerintem meg Che nem szurkálódott. Becsüld meg inkább hogy segítőszándékkal felvilágosított. Úgyanis ahogy már te is észrevetted ezt nagyon kevesen teszik meg.

 És hidd el ha komolyan neki állsz, még rengeteg segítségre fogsz rá szorulni!

Che fedig egy tapasztalt, gyakorlott szakember, akinek minden szavára érdemes nagyon odafigyelni! És kivételesen segítőkész is ráadásul.

 Tehát sok sikert! és

Jószerencsét!

remeler Creative Commons License 2010.07.23 0 0 8888
Köszönöm, értettem a célzást, bár ezek szerint nem te vagy az én emberem:)
Ettől függetlenül reménykedem, hogy valaki "megszán".
Az, hogy sajnáloma cash-t, ebben a formában nem helytálló, de ha valaki ésszel gondolkodna és az üzleti elvárásait alárendelné a józan észnek, biztos vagyok benne, hogy több megrendelése lenne, pláne ebben a "csúcsidőszakban". Mindig a minőséget kell megfizetni, csak most egy, finoman szólva is nehéz időszakban vagyunk. Ezelőtt másfél évvel vígan kifizettem volna egy komoly teljesítményű kutat is, most meg örültem, hogy a csövek és a különböző kellékanyagok nagyker áron meglettek.
Csak azt nem tudom, hogy ha nem segítesz, akkor miért kell szurkálódni????
ÜDV.....
Előzmény: Törölt nick (8887)
zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8882

A képek:

 

zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8881

A képek:

 

A Kút
zigu Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8880

Üdv mindenkinek!

 Kedves fórumozók, tegnap végre számomra is eljött a nagy nap, sok viszontagság után sikerült az első saját kutam!

 Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek aki segítette a szárnypróbálgatásaimat, elsősorban Kosztoglotov, Che-Pel, és vizeslaci fórumtársnak!

 A kút 1m3/órát vidáman tud egyenlőre és már szépen letisztult, képeket mellékelek.

18métert fúrtam 16métert csöveztem 160-as átmérővel  3méter 1mm-es réselésű szűrőcsővel ami kékagyagos kavicsos rétegbe került a nyugvó vízszint úgy 8méter mélyen van.

 Tudom ez nem tűnik túl mélynek mégis ha leírom a rétegeket amikkel találkoztam, hát nem volt egyszerű!

 Elösször 1-2 méter sima termőföld, de tele gyökerekkel! Sok fa volt a közelben.

Aztán kb 8méter omlós sárga homok, az öblítővizet itt tele kelett nyomni CMC-vel.

 Aztán kőpad! Az első, ezen kívűl még kettő kisebb is jött. Képet teszek fel a vídiás fejröl amit összetördelt. Végül is a wolframkarbid felrakásos bírta viszonylag jól.

 Ezek után vagy 4méter kemény kékagyagos kavicsréteg, amibe végül is szűrőzetem is. Nahát ez sem volt semmi! A szán súlyával ami nálam legalább 300kg, nem mentem semmire! De hála Kosztoglotov tanácsának a talpnyomás növelésére felszerelt csörlővel ezt is sikerült leküzdeni. Nem volt semmi látni hogy a csörlőzésnél a kb 4tonnás gépet felemelte a talpalóról és lassan apránként vissza süllyedt!

 Aztán a csövezés, és kavicsolás jött. Ami szintén csak másodikra jött össze, mert az első kőpadnál egy kiálló darabnál megakadt. Nahát gondolhatjátok! Visszabontani aztán a fúrófejet megszélesítése után újra lenyúlni végig darálva az egészet.

 Betonbontó vésőből vágtam a végeire darabokat és alaposan beégetve és beedzve hegesztettem rá, úgy nézki hogy ez bevált, egész jól bírta a kiképzést, pedig volt egy két hely ahol az egész gép igencsak rázkódott a köveknél!

Képeket mellékelek.

 Mindenkinek sikeres fúrást, és jópihenést a munka után!

Jószerencsét!!

perec02 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8879
Sziasztok
Jó a kérdés! Én is halottam mindent, a fúrással semmi gondom nincs. De a finissel igen. Szolnok melletti településen próbálkoztam (tudom a kutya is erre baszott rá) a fúrással de kevés a vízhozamom.
Előzmény: remeler (8878)
remeler Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8878
Szeretnék tanácsot kérni kedves fórumozók!

Mint sokan mások én is sk. kutat fúrnék, egyetlen problémám van, nem tudom, hogy mikor álljak meg. Olvastam már ezt is, azt is, néztem szakit munka közben, de senki nem akart ( vagy tudott?:)) info-t adni. Egy kedves fiatalember azt mondta menjek suliba, ott megtanulom és pár fúrás után én is fogom tudni, mert ezt senki nem fogja az orromra kötni. Nos én nem szeretnék senki konkurenciája lenni, nem tervezem a pályamódosítást, de senki nem vállalta úgy, hogy én nmegveszem az anyagot és ő csak munkadíjat kér............. A kapott 5-25000 Ft/m árat meg nem tudom és nem is akarom kifizetni, lett volna szabolcsban egy jó fej öreg, aki megcsinálta volna (1000Ft/m munkadíj 50-es csővel), de a trabijával nem indult nagy útra:) Táborfalván próbálkoznék, nagyon megköszönném ha valaki segítene. Próbaképpen már van egy kb. 9 m-es, de csak minimális a víz, a környéken össze-vissza számokat hallok a kutak mélységéről18-45 m-ig.
Mi utal arra, hogy elértem a vízadót (szín, íz, állag, szemcseméret, eltűnik az öblítővíz, stb...), tipikus jelek, (az egyik szaki kóstolgatta, a kész kút meg ontotta a vizet....)

Előre is köszönöm a nagylelküségeteket
FutureNick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8877
Gondolom most sokan dolgoznak, de ha esetleg valaki épp ráér tényleg megköszönném ha leírná, hogy mit nézzek ma délután a kút átvételekor.

Kösz szépen előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8876
Ha Fehérvárt kérdeznéd tudnék ajánlani,de ott sajnos nem .
Előzmény: WadAlma (8874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8875

Tudsz élni !

Jó pihit !

Előzmény: Törölt nick (8870)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8874
lalibatyo:

nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Abban esetleg tudnál segíteni, hogy hol találok Budakeszihez közel szivattyú szakkereskedést?

köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (8862)
WadAlma Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8873
6600GT!

Nagyon szépen köszönöm a választ! Nekem a homok helyett iszap van a vízben igen sok. Az mennyire bántja a szivattyút?
Előzmény: 6600GT (8860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!