Keresés

Részletes keresés

porcika88 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14916

Nem :-DD .többen dolgoznak ott . bár ez nem kifejezetten gyógytorna, de rossz nem lehet. Kis létszámú szokott lenni , majd meglesem . Kipróbálom . Biztos jobb ott mint otthon egyedűl . Itt a netes reklám 

 

Előzmény: Törölt nick (14915)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14915

Esetleg ugyanaz a szakinő tartotta mindhármat?

Előzmény: porcika88 (14913)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14914

Köszi, de most már elindultam ezen az úton, nem kavarok. Arról nem beszélve, hogy voltam tb alapú gyógytornán, voltam egyéni magán gyógytornán, szóval tudom nekem ez utóbbi a jó. Azért kerestem másik gyógytornászt, mert akinél jártam többet foglalkozott a combizmommal, mint a derekammal. Oké, hogy térd műtött vagyok és ráférne arra is az erősítés, de nem az okoz nekem most fájdalmat.

Előzmény: porcika88 (14913)
porcika88 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14913

Nézz esetleg körűl torna központokban is. Egyik nap totál véletlen egy hirdetést találtam netezés közben, hogy egy itteni jóga és tornaközpontban hetente egyszer gerinctorna van . Nem is tudtam róla, pedig oda jártam sokáig jógázni . Másfél órás alkalom hetente egyszer délután . Csak lestem. Ott figyelt óratendben jóga és kismamatorna közöt :-DDD . Szóval ilyen helyeken is keresgess

Előzmény: gombóc63 (14908)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14912

Hmm...akkor szerencsés vagy. Remélem az össze-vissza gyógytornásztól függetlenül segíteni fog. Megnyugtattál, akkor nem halok bele majd másnap az izomlázba:-) hát igen, én a Thököly útra mentem, pesti vagyok. További gyógyulást neked, később megbeszéljük a tapasztalatokat.

Előzmény: armisz72 (14910)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14911

Ja lefelejtettem. Az Apor V. térre jarok.

Előzmény: gombóc63 (14908)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14910

Szia én mindig ugyanahhoz a gyogytornaszhoz jarok fix idopontban minden heten. Akkor volt mas amikor 1x szabin volt. Birni fogod, mert az aktualis eronletedhez alakitjak a gepet es a gyakorlatokat is. Mar sokkal tobbet birok mint 6 hete. Beallitjak a gepeket szamitogepesen a sulyodhoz magassagodhoz. Kimerik a mozgastartomanyt is es a gep emlekszik ra. Lesz egy sajat kartyad amit mindig hoz a gyogytornasz es a gep erzekeli a beallitasokat.

Előzmény: gombóc63 (14908)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14909

Ilyen! Levegő van benne.

Hogy mennyire lehet leengedni nem tudom, vastag anyag.

De az is ilyen, amit a múltkor te raktál fel, csak hátul ívelt.Az talán jobb.

Előzmény: Törölt nick (14906)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14908

Szia! Megjöttem az állapotfelmérésről, nagyon szimpi volt a csaj, röviden nincs nagy katasztrófa velem, de izmot kell építeni. Nekem is az van előírva mint neked, de heti 2 alkalom. Ami nem tetszik, hogy a felmérésen azt mondta a nő, hogy próbáljak mindig ugyan ahhoz a gyógytornászhoz menni, de könyörgöm hogyan, amikor időpontot is alig tudtak adni. Amit összeszedtek nagy nehezen 3 időpont 3 gyógytornászhoz. Hát....jelenpillanatban nagyon gyatra a has és hátizmom, tartok az első alkalomtól. Hogy fogom bírni? Egy satnya szakrendelői gyógytornától is az első alkalommal olyan izomlázat kaptam, hogy mozdulni se bírtam. Melyik helyre jársz?

Előzmény: armisz72 (14907)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14907

Szia, eddig elegedett vagyok, nagyon jo szakemberek vannak itt. De nyilvan en is azt hittem majd pikkpakk segít a gyógytorna de hát ez egy fel eves progi lesz. 6 hete jarok heti 1 alkalom van elő írva egyelőre. Volt mar 2.5 hét  a terapia kozben amikor teljesen jol voltam es gyogyszer sem kellett. 2x estem vissza 1x nem tudom mi tortent ejjel rosszul mozdultam es eros hirtelen fajdalom lett. 10 nap alatt jott rendbe. A 2. Visszaeses a hülye most pénteki takarítás de ez enyhebb volt es most mar egesz jol vagyok. Tornara is el tudtam menni hetfon. Először 1/4 ora biciklizes bemelegitesnek, aztán gépeken dolgozunk, utana melyizom gyogytorna. Itthon nem kell semmit csinalnom. De hangsulyozom mindenkinek mas a baja! Sajnos ez egy olyan betegseg h nincs 2 egyforma beteg es 2 teljesen egyforma gyogymod. Raadasul a beteg allapota is valtozhat akár hirtelen is.

Ami engem aggaszt a derektaji fajdalmak mellett ami szepen javul, van egy agyeki es combtői zsibbadas agyeki fajdalom ami hol elojon h elmulik. Emiatt megyek majd konzultaciora az idegsebeszhez ha nem mulik el. Es csinalnak egy kiterjesztett kismedencei mr-t.  

 

Ìrj majd h mi volt az allapotfelmeresen! Jobbulast mindenkinek! 

Előzmény: gombóc63 (14885)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14906

Na akkor végképp nem értem milyen.

 

Van a szivacsból kifaragott, tiszta sor.

Van a lufis, ami lényegében olyan mintha egy ék alakú léggömb lenne. Ezt kiengedve teljesen össze lehet lapítani, nem?

 

Aztán azt képzeltem, hogy a levegős az valami műanyagháromszög, fixen, csak van rajta egy 3cm vastag levegővel felfújható réteg.

Előzmény: Törölt nick (14904)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14905

Juj! Ne ilyedj meg=Ne ijedj meg

Előzmény: Törölt nick (14901)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14904

Nem szivacsos!

Előzmény: Törölt nick (14902)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14903

Az van, az jó. Maga a felpumpálása is jó gyakorlat. :)

Vettem tescóban egy bagóösszegre kiárusított kettler műanyag karikát is, piláteshez vagy mihez való. Na ez is nagyon jó, rugalmas, húzható-tolható, vállvonalban fejre húzható (a bottal ezt nem lehet megcsinálni) pont vállszélességű, és a labda alá is be lehet tenni, hogy ne guruljon le a szekrény tetejéről :) És pont akkora, hogy egy reklámszatyorban hurcolászható. Nagyon szeretem, ezzel nem verek le senkit és semmit.

Előzmény: Törölt nick (14900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14902

Igen, ez volt az. Pont úgy van ahogy írtad, tipikusan eladásra készült dolog, ellenben ha valaki a földön ücsörögne pecázás közben, na oda istenkirály. (de pecázni meg ne ücsörögjön senki, tessék kézben tartott bottal kishalazni, de a legeslegjobb az amcsi filmeken mindig látható műlegyes "csápoló" horgászat. Mindenkinek ajánlom ezt a módit, hihetetlenül egészséges. EZ az igazi horgászat, műléggyel, vízben sétálgatva, csónakban ácsorogva.

 

Új infót adtál a lufis ékpárnáról. Tehát a lufis is ugyanolyan szivacsos, csak an még rajta egy lépárna is???? Hát ez tényleg próbás lesz, vagy ha nem találok akkor webboltos 2 hét próbával.

 

Előzmény: Törölt nick (14899)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14901

Éppen az előbb írtam le, hogy nem szedek egy ideje fájdalomcsillapítót.

A mozgáshiány az, ami ártalmas.

Ne mindig arra gondolj, hogy mi lesz ha......

 

Kérdezd meg azt a három embert, hogy mit tesznek ellene, valószínűleg semmit.

 

Ne ilyedj meg a mozgástól, ezek itt teljesen ártalmatlan gyakorlatok, mutasd meg a gyógytornásznak.Különben is érzi az ember, hogy melyik nem jó neki. A test válaszol!

 

Előzmény: majamaja (14898)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14900

És a fitball is jó, mert ott is lejebb van a térded.

Én ezt szeretem a legjobban, főleg mert egyensúlyózó gyakorlatokra is remek.

De belátom, hogy ezt nem lehet hordozni.

Előzmény: Törölt nick (14895)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14899

Ez a fajta kerek azért nem jó, mert 90 fokban lesz a comb és a lábszár.

A térdnek lejebb kell lennie a csipőnél, ez kb.100 fok.Az ékpárna igazából nem "lufis", csak változtatható a keménysége az által, hogy kicsit több levegőt pumpálsz bele.De keményen nem olyan jó, ha lazább, nagyobb a mozgékonysága.

Próbáld ki mielőtt megveszed.

Előzmény: Törölt nick (14895)
majamaja Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14898

Köszi. Nem merek mar magamtol semmilyen tornagyakorlaatot csinalni. Azon gondolkoztam el, hogy mi van ha a tornakkal nem fogok tünetmentes lenni. Te is tornazol megis szedted a fajdalomcsillapitot. Ettöl felek leginkabb. Valahogy semmi sem segit teljesen tünetmentesnek lenni. a zsibbadasos erzes visszatert, nem akar mullni.

Környekemben 3 embert is ismerek gerincproblemakkal, sajnos fajdalmaik vannak. Igaz nem minden naposak. Valahogy megint beleestem a depis idöszakomban.

Javulas van, seta fajdalom mentesen megy, üles meg nem.

Előzmény: Törölt nick (14897)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 14897

A nyakra kevesebb az igazán jó gyógytornász.

A nyak és a háti szakasz (lapocka, váll) összefüggenek, ezért ide érdemes dolgozni.

A botos gyakorlat nagyon jó izometriás gyakorlat.Csak egy seprűnyél kell hozzá.Nagyon jó a rotátor köpenyre, a felkart kirótáló izomra.

Az első három izometriás, javítja a tartást.

A negyedik pózt kb. egy percig kell megtartani, de csak egyszer

Az ötödikből minimum tíz ismétlés, néhány másodperces kitartással.

A két utolsót rendszeresen csinálom.

 

Előzmény: majamaja (14896)
majamaja Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14896

Szia!

Jartam,  tegnap is voltam. Leirt, megmutatott tornakat otthon is csinalom, ugy ahogy a tornasz mondta. Most napi 3szor nyaki, 1szer komplett derektaji tornat csinalok.

Lehet, hogy a tüszarkalas es a zsibbadas megmarad. :(

Tovabbra is szedem a lyricat. Nem csinalok nagyon semmit, de igy is erzem neha a fajdalmat a vallaimban.

Ma kertem idöpontot egy magan klinikan idegsebeszhez. Majd meglatom mit mond. Allamilag bekerülni  fel even belül maga lenne a csoda.

Mondta a gyogytornaszom, hogy ezek a gyakorlatok vannak a nyaki reszre, mas nincs. most adta azokat, amiket a korhazban es a fürdöben es otthon is csinaltam. Kiveve a bottal valo gyakorlatokat.

Most igy tanacstalan vagyok. Ezeket a gyakorlatokat mar kb 2,5 honapig csinaltam. Tünetmentes csak a lyricaval lettem, aztan visszaestem es azota az ujjbegyek zsibbadasa nem akar mulni.  :(

Örülök, hogy jobban vagy. Lefogytam en is kb. 8 kg. Elötte sem voltam valami köver 63 voltam 178cmre.

Pszichesen van a fogyas. Nekem sincs kedvem enni.

Előzmény: Törölt nick (14894)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14895

Kipróbáltam a kolléganő kerek pótlufipárnáját. Ahogy sejtettem, úgy beültem egy egyensúlyi helyzetbe, hogy a gerincem ugyanolyan görbe maradt, továbbá nem billegtem semerre, és akármilyen tudatosan is ültem, mindig visszakerültem ebbe, szóval ez nem jó. nekem rosszabb mint nélküle, akinek egyenes a gerince és ezen egyenes gerincű egyensúlyi helyzetbe ül tudat alatt, annak jó lehet, de én szkeptikus vagyok ezzel. Nekem valahogy nem érződik szimpatikusnak.

 

Szétkaptam egy széket, és az ülőlapját bedöntöttem. Na ez máris változást hozott, a gerinc nem a kerekpárnás egyensúlyi helyzetet vette fel, hanem azt amit kell. A közérzetem is totálisan más lett. A lufis ékpárnához még nem volt szerencsém, de veszek majd és arról is beszámolok.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14894

Nálam vannak változások.

Úgye elég sokat fogytam, amióta tart ez az állapot.Étvágyam nulla volt, csak muszájból ettem valamennyit.Hiába szedtem a bérest napi háromszor, semmi.Pont ma van 10.hete, hogy a bérest felváltottam ezzel a sóval, amiről már írtam.Kb.hat hónapig kell szedni kúraszerűen, a kötőszövetre hat, de ott volt az is, hogy "soványság".A lényeg, hogy van étvágyam és azóta felszedtem 2 kilót, de  nem hájat, így most 48 kiló vagyok.

Csökkent a fájdalmam, így gyógyszert nem is szedek. Érdekes, hogy most a nyakamban nem is annyira fájdalmat érzek, hanem inkább valamiféle fura merevséget. Ezt külön mindig kimozgatom. A gyakorlataimat minden nap csinálom és bízom .....

 

Örülök, hogy jársz gyógytornára, de otthon is végezd, ha lehet naponta.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: majamaja (14893)
majamaja Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14893

Brigi irj nekem valami biztatot. Hogy vagy?

Előzmény: Törölt nick (14889)
majamaja Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14892

Szeretnem en is visszakapnia a regi eletemet. igy nem tudok munkaba allni sem, vagy csak par orara, termeszetesen gyogyszerekkel.

Sajnalom, hogy sokan igy szenvednek, napi fajdalmakkal.

Előzmény: noncsi2004 (14891)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14891

Ha lett volna választási lehetőségem biztos mindent megpróbáltam volna,hogy ne operáljanak meg de sajnos nem volt mert a mentő vitt kiszakadt gerincsérvvel....  Ha tudom ,hogy a nyakam csinája a tüneteimet már száz éve tettem volna ellene... Most ez az állapot a Pokol .

Előzmény: Lujzi2002 (14882)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14890

A vállam kezdetben nekem is fájt nem is kicsit,Tens kapk rá most tartrtok a 15 alkalomnál már csak kicsi izom csomok vannak Merci monta,hogy arotátor köppeny csinálja meg a lapockánál le vannak tapadva az izmok még az igazi mkenziel sem keztük a folyamatos izom feeszülést oldotta idåig ja minden nap járok sztkba júliuseleje óta h,sz,p gyógytorna k,cs fzikoterápia a legelsőt az alkar hajlitóizomra kaptam ,utánna vállamra az ujjaim meg a kėzfejem önálló életett él kezdem megszokni,hogy elégetem kiesik stb...A vasalást nem szereti meg felemelem akarom egybő nyillal az ujjamba unnom már nagyon vissza akarom kapni a régi éltem.

Előzmény: majamaja (14888)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14889

Szia! Úgy emlékszem ágyéki sérvvel, instabilitással műtenének.Mert az nem jár nyelési nehezítettséggel, mint a nyaki gerinc esetében.

 

Te is adhatnál magadnak egy esélyt műtét előtt, mert nem biztos, hogy az a gerinctorna, amit csinálsz az megfelelő.Pl. a dícsért Dávid klinikát megpróbálhatnád.

 

Előzmény: Lujzi2002 (14882)
majamaja Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14888

Sajnos nekem a vallamban vannak meg fajdalmak, nem csinalok semmit, nem merek. Ami kicsit megijeszt, hogy a bal vallamban is megjelentek fajdalmak.

Eleg rossz, hogy a jobb kezemen a mutato es a közepsö ujjaim begyei erzeketlenek, erzek vele de nem ugy ahogy kellene. Jobb kezes vagyok, igy valamit is megfogni, gepelni... eleg furcsa.

Előzmény: noncsi2004 (14887)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14887

Ugyaezek mardtak nálam is,tű szúrás szerű érzés érzéletlenség I II.ujjamba alkarom befeszül még sajnos azt mondta a neurologus,hogy ezek lehet megmaradnak :(Attól függtleül a gyógytornåsz szólt,hogy petthüdtek a kar izmaim aggasztja.A neurologus megvizsgált ma voltam Mren és megyek Emgre a fiziko,gyógytorna folyamatos már villágitok a sok mrtől.

Előzmény: majamaja (14886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!