Keresés

Részletes keresés

true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8955

 

ha nagyon szeretsz nézelődni akkor ajánlom a bolessza szivattyú határ úti üzletét

-

van bőven szivattyú és minden kérdésedre tartalmasan válaszolnak

-

engen is meggyőztek egy zds szivattyúról de lalibatyo kitisztította a kutamat és  az üzemi vízszint lehetővé teszi, hogy felszíni szivattyút használjak így a zds-t nem kellett megvennem

Előzmény: zigu (8952)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8954

 

üdv lalibatyo

 

 

- nem vagyok boros pedig van a családba komoly borász aki hivatásszerűen ebben dolgozik

- inkább sörözgetni szoktam azt is mértékkel bár ebbe a nagy melegbe mézes vilmost keverek Márka bodzával....tehhh valami isteni nedű

-nálunk is diliház van, mindenki menne szabira dolgozni meg senki nem akar :)

 

Előzmény: Törölt nick (8951)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8953

De ez amiket most leírtál, már segít!

 Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (8948)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8952

Heló Che!

 Köszi, de ott már voltam, te küldtél oda kútszövetért.

Az volt is, nem rossz hely, de nem szivattyú szakkereskedés, és ezekről volt szó.

 Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (8946)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8951

Üdv !

Hát volt hogy dübörgött, főleg ha követ darált :) Az a baj hogy nincs idő semmire. A kollégámtól kaptam lassan 2 hete egy frankó lemezt hogy csináljak belőle CD-t és megtarthatom a lemezt, de még el sem kezdem. Mire hazaérek ebből a bolondok házából semmire nincs idő. Ugyan állítólag már nem sokáig tart.

Hát az építkezés az komoly dolog és sokkal több türelmet kíván mint néhány fórumtárs :) viszont ha végig csinálod egy nagyon frankó helyen lesz házad. Szerencsés vagy!  

A vörösborral hogy állsz? Kóstoltad legynagyobb bankunk vezérének pincéjéből származó nedüt? Igazi testes vörös. Mármint a bor :)

Előzmény: true75 (8945)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8945

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- remélem dübörög a fúrógép rendesen

- ha minden igaz pénteken kapom meg az építési engedélyt a telekre

- jó kis macera, még a kúttisztítás előtt kezdődött az egész

-

-

- így van, és még a nagy barkácsokat is el kell kerülni ahogy anno javasoltad

- a nagy barkácsokban pont kétszer kerül többe a kpe cső, idom, lábszelep, stb-stb

Előzmény: Törölt nick (8942)
pasass Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8944
A Kútfúró az olyan Ember Aki ha nem Fúr akkor veszexik?

Tessék má +mondani:)))
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8943

Te kezdtél el kiabálni ( ha valaki nagybetűkkel ír az kiabálást jelent) ezért nem értem a problémád:)

Előzmény: zigu (8939)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8942

Üdv true75!

 

Így van ahogy írod. Érdemes a neten keresgélni és bizony sokszor meglepetések érik az embert hogy mennyivel olcsóbban meg lehet venni azt amit ilyen olyan barkácsáruházban a legolcsóbbnak hirdetnek.

Előzmény: true75 (8941)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8941

féltem, hogy elszáll- copyzni meg nem volt kedven:)

 

ha kellőképp utánajársz a dolgoknak akkor a net kész aranybánya lehet

-

parfümöt pl úgy vásárolok, hogy bemegyek a douglas-ba vagy a marionnaud-ba, ott körülugrálnak a lányok az újabbnál újabb termékekkel, majd ami ízlik azt megrendelem fele annyiért a parfumplaza.hu-n

-

ősszel vettem GPS-t

itthon leakciózva 109.000ft volt, ugyan ez a neten megjött 59.000ft-ért

természetesen számlával, garanciával, leírással, hivatalos frissítések elérésével

-

rengeteg céggel találkozok akik itthon dolgoznak de szlovákiából számláznak

-

ha egy cég eljátsza a renomét az pillanatok alatt kimegy a fórumokon és utána várhatja a megrendelőket

Előzmény: true75 (8940)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8940

bár nem nekem szól.......

-

én nem nézek át a neten, mert én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy együtt nőhettem fel a világhálóval és eddig csak jó tapasztalatom van vele

-

természetesen a spam-eket nem engedem át, így nem is kapok számlaszámot, pin kódot kérő, viagrát, guminőt egyéb más hülyeséget kínáló leveleket

-

előre soha semmit nem utalok el-fizetek ki.....ez alól csak a vatera a kívétel de ott is nagyon körültekintő vagyok

-

épp az elmúlt hét szerdán kerestem egy adott hűtőtáskát.......magyarországi forgalmazónál 67.600ft, a neten az argep.hu-n 47.600ft-tól meg lehet rendelni és venni

-

hívom az olcsób webáruház telefonos ügyfélszolgálatát, hogy jó-e az ár, van-e garancia illetve magyar nyelvű leírás a termékhez

itt meggyőztek, hogy minden rendben lesz, két napra érkezik a termék, fizetni személyes átvételnél vagy utánvéttel az aru megtekintése után kell

-

magyarán, ülhet a boltos otthon a lakásában

a webáruház nyitásához feltétel egy üzlethelyeség amire bármit megadhatsz, akár a haverod vállalkozását is

nincs rezsid illetve árukészletbe fektetett tőkéd, viszont van jó kapcsolatrendszered bizonyos nagykereknél ahol magas kedvezményeket alkudtál ki magadnak

-

most jön a poén......felhívom a forgalmazót, hogy őt is megkérdezzem biztos jó-e az a 67600ft-os ár amikor a neten hússzal olcsóbban megrendelhetem, ráadásul +2200ft-ért házhoz is hozza a futár

forgalmazó engem akart hülyére venni, hogy az csak kamu, hamisítványt fognak rámsózni, nála nincs olcsóbb, mert ő a gyárral áll kapcsolatban

-

tanulság: hűtőtáskát szombaton személyesen átvettem, minden a legnagyobb rendben, 2év garancia, gyári szakszerű leírás magyarul(220V, 12V,  PG gáz üzem, ezért kell a leírás) mindez számlával

Előzmény: zigu (8939)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8939

Üdv!

 A szokásos lekezelő stílusú írásod ellenére, válaszolok.

Tehát engem már hidegenhagynak a Net-en található árak és egyéb hitegetések. Mert tapasztalatom szerint jó ha a 10-ede igaz annak ami ott van!

 Én már kinőttem a mesékből.

Ezért is mindig mindenről személyesen győződök meg! A Net-en csupán keresgélek és tájékozódom.

 És mint már írtam, csak is akkor veszem a bátorságot arra hogy másoknak is mondjak valamit, hogy ha már meggyőződtem rólla hogy van valóságtartalma!

 Tehát mivel jóindulatúan közöltem a saját tapasztalataimat másokkal, hogy segítsem őket, nem hiszem hogy rászolgálnék az ilyen lekezelésre.

Az pedig  hogy vélt vagy valós sérelmeiden nem tudod túl tenni magad, és ezért oknélkül is kötekszel, csupán téged minősít.

 Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (8938)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8938

Mielőtt átnedvesedne a bugyid ettől a cégtől jópár dolgukat a nimbusznál is megveheted esetenként féláron és más névvel. (Talán onnan veszik ők is csak.)

Pl 3" os Orlando csőbúvár ami szinte Wilo vagy Grundfos áron van.

http://vlbt.hu/hu/termekek/category/211/

 

http://www.nimbusz-kft.hu/index.php?page=termekek&fokat=Kertészeti termékek&kat=Szivattyúk&alkat=Búvárszivattyúk

de a Elpumps is ugyanezt a 3" os  csőbúvárt árulja a saját nevével a két ár között

nagy csodát egyiktől se várj

Persze mindenki ott és arra költi a pénzét amire akarja :)

Előzmény: zigu (8937)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8937

Üdv Zapod!

 Hát erről beszéltem! Ennek a cégnek az Üllőn található kisker boltjáról!

Megjegyezném hogyZapod kollága igen régi motoros a szakmában és ha ő is erre a cégre talált, gondolom tapasztalatai alapján, AKKOR ABBAN LEHET VALAMI?! NEM?!

 Mi újság a Duna kanyarban? Van munka bőven?

Üdv, és

Jószerencsét!

Előzmény: Zapod (8936)
Zapod Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8936

http://vlbt.hu/hu/ én ha tehetem itt vásárlok. Szinte minden van elég jó áron, jó minőségben. Viszont elég mogorvák. Gondolom ez az öreg "vas"-tól ered.

 

 Sok sok puszi Zapod.

Ásott kút trutytalanító.

 

Előzmény: zigu (8935)
zigu Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8935

A szivattyú bolt.hu, pedig utánna néztem, az az 1személyes Pilisvörösvári "szaküzlet" amiről már írtam.

 Tipikus árukészlet nélküli, NET-ről rendelgető magyar csoda.

zigu Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8934

Helló!

 Viszont minden van raktáron, nem három hét mulva stb..

PL az itt szintén felemlegetett Pilisvörösvári "szaküzlet"-ben nem hogy nem volt 2"-os menetes cső csonk, de még azt sem tudta megmondani hol lehet ilyet esetleg beszerezni!

 Pedig ez nem egy különleges valami! És sorolhatnám még a sok szakkereskedést ahol 5/4-nél megáll az élet!

 Dehát szívesen okulok, mondj jobbat! Megnézem.

Üdv!

Előzmény: true75 (8933)
true75 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8933

 

- én is jártam itt de ha egy mód van rá akkor inkább kihagyom őket

- itt vettem két lábszelepet, mind a kettő visszaeresztette a vizet(szórakoztattam is ezzel lalibatyot)

- bármikor bementem mindig egy idős hölgy szerencsétlenkedett ott, kiszolgálás baromi lassú, ha rám került a sor akkor két mondatot nem tudtam elmondeni, mert folyamatosan csörög a telefon ezért inkább be se megyek oda

 

Előzmény: zigu (8925)
zigu Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8930

Üdv mindenkinek!

 Nos amiket én álltalában ajánlok, azt minimum meg is néztem élőben, de leggyakrabban ki is próbáltam.

 Tehát azért ezt a szivattyút ajánlottam, mert ezt használom is, és eddig remekül bevált, és erre van garancia is. További előnye hogy teljesen komplett, 20méter kábellel, és túlterhelés védett kapcsoló dobozzal együtt van.

 Tehát szerintem,NEM NAGYÜZEMI, hanem házkörüli felhasználásra ajánlható.

A szavakon történő lovaglásnak peg nincs sok értelme, ha valaki képben van akkor úgy is érti miröl is van szó.

 A szivattyúbolt ajánlásokról pedig annyit hogy erős a gyanúm hogy amit én Gamate és Lalibátyó ajánl, az egy ugyanaz a cég.

 Ezért írtam címet és tel számot, mert én személyesen voltam ott, és tényleg minden kapható! Tehát bátran ajánlható!

 Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8929

Üdv Kútdoki !

Innen http://www.szivattyubolt.hu/ már rendeltünk speckóbb cuccokat néhányszor és gyorsan és korrektül meg is jött. (persze ez nem garancia semmire) Az hogy a kérdéses darabokat meg lehet e és jó áron vásárolni nem tudom de ha gondolod kérdezz rá. Ha a külföldre szállítással gondjuk lenne akkor mint "köztes állomás" tudok segíteni.

Viszont amit keresel tényleg nem hétköznapi cucc :)

Előzmény: Kútdoki (8921)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8926

bojlika és zigu

Gmate fórumtárs aggályaival egyet értve szerintem iparihulladékot vagy annak tűnő darabokat mégsem kellene ajánlgatni. Ha valami olcsó kínai az persze lehet jó is de csak megbízható forrásból, nehogy aztán a kuka legyen a garanciális de akár a fizetős szervize is.

Arról nem beszélve hogy egy csomó kritérium ismeretlen a kérdéssel kapcsolatban ahogy ezt Barret02 fórumtárs is jelezte.

Az a spirálszivattyú amúgy milyen mert én csak csavarszivattyút ismerek de lehet hiányosak az ismereteim.

zigu Creative Commons License 2010.07.27 0 0 8925

Helló Kútdoki!

 Ha komoly szakkeresekedést keresel, akkor ez jöhet szóba:

VL szivattyú bolt és szervíz

Cím: Üllő Bimbó u. 4

Tel: 06 29 320 150

Nem rég volt alkalmam alaposan körberágni ezt a témát, eddig messze ez volt a legjobb, itt végre minden volt!

Üdv, és

Jószerencsét!

Előzmény: Kútdoki (8921)
gamate Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8924
Üdv Kútdoki!

Talán itt:

http://vlbt.hu/hu/termekek/reszletek/1744/red_jacket_csobuvar_szivattyu_water_bear_15ae_400v/
Előzmény: Kútdoki (8921)
gamate Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8923
Bocsánat... BOJLIKA!
Előzmény: gamate (8922)
gamate Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8922
Üdv Bojloka!

Az ár valóban medgyőző, Ára: 26.500 Ft DE!!!

Eladó a képen látható JÓ MINŐSÉGŰ, strapabíró ÚJ mélykútszivattyú!

-Én nem látom a típusát, A JÓ MINŐSÉGŰ nem beazonosítható, még akkor sem, ha csupa nagybetűvel írja..

- 1100W-os teljesítmény
- 5000 liter/óra vízhozam

ez oké, de nincs infó, fogy liyen átmérőjű a szivattyútest

- Akár 100 méter mélyről

100 méter mélyről tud vizet nyomni, de mennyit? És csak 10 m kábel van rajta VILLÁSDUGÓVAL???
100 méteres (10 bar-os) sivattyúkat nem szokás villásdugóval árulni...

- 10 méter hosszú elektromos vezetékkel

- 1"-os csőcsatlakozás ok.

Mekkora a homoktűrőképessége?
Hányszor indítható óránként? Ez fontos lehet, ha hidrofortartályra akarod kötni.


Ja, és se számla, se garancia!!!

Az olcsó nagyon drága lehet.... idővel

Én erősen meggondolnám a vételt!


gamate
Előzmény: Törölt nick (8920)
Kútdoki Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8921
Helló mindenkinek !
Örömmel látom,hogy szivattyúvásárlás a t-ma.
Lenne nekem is egy kérésem, tudna valaki ajánlani nekem egy megbízható szivattyúkereskedést?
Főleg 4"-os búvárszivattyú érdekelne , abból is 24 m3/ óra körüli kapacitással.
Inkább több mint kevesebb ! (4-7,5 kw -ig)
Az sem gond,ha esetleg valamelyik "nevesebb" gyártó termékei. (Lowara,Calpeda,Grundfos, esetleg Wilo...)
Na meg az ár sem mellékes,de tudom nem kispályások.
Thnx!
További szép estét !
zigu Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8919

Helló!

 Ha nem akarsz túl sokat költeni, és viszonylag strapabíró szivattyút szeretnél és persze 40méternél nem lessz mélyebb az a kút, akkor az Alfa Centauri legkisebb búvárját ajánlom. Nagyon csendes és keveset fogyaszt (280W-ot) és mivel nem járókerekes hanem spirálszivattyú elég strapabíró is szerintem.

 A vízhozama is elég jó, bő 1m3/órát tud.

Az Elektriko üzlethálózatnál kapható 27E HUft-ért. Vannak nagyobb testvére is, persze drágábban, de nem horror áron.

 Jószererencsét!

Előzmény: Törölt nick (8912)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8918

Üdv !

Először érj el a folyóhoz azután akarj átkelni rajta :)

Nyugvószint ? Üzemiszint ? Vízhozam ? Mennyi vízre van szükséged ? Mire használod, mekkora a nyomásigény?

Röviden ezeket a kérdéseket kellene tudni +válaszolnod. Ezekből is az első 3 at a kútfúrónak kellene megmondani.

Tehát nincs értelme egyenlőre bármit is javasolnunk.

Előzmény: Törölt nick (8912)
Wattocsak Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8917
Köszönöm a kimerítő választ!
Ha erre jársz vendégem vagy egy sörre!!
Előzmény: Törölt nick (8916)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8916
locsoló kút....

TALAJVÍZRE, évi ~540 m3 kivett vízig és
(asszem) max. 25 méterig a jegyző ad engedélyt.
Egy skicc alapján...talán 5000 Ft illetékért...
....és aztán évente 2-3 eFt "vízdíjat" kell fizetni az államnak.
A "tervezési" díj 10-50 eFt...manapság.

----------------
Talajvízkutak használata, engedélyezése, létesítése

A 18/1996 (XII. 23.) KvVM Rendelet foglalja össze legutóbb a 25 méternél sekélyebb kutak engedélyezését.
E szerint a kismélységű talajvíz-kitermelő kutak engedélyezése az érintett Önkormányzatok hatáskörébe tartozik.
A sekély kutak engedélyezésre előírásszerű tervösszefoglaló sablon is létezik.
Bármely terv esetén joga van a helyi hatóságnak a Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Hatóságtól
szakhatósági véleményt kérni; ha ezt megteszik, az engedélyezés ideje jelentősen meghosszabbodik,
és adott esetben plusz előírásokra is lehet számítani.

Magáncélú kút csak magántulajdonú telken öntözési céllal létesíthető!

A kivehető maximális hozam legfeljebb 1,5 m3/nap lehet, és ivóvíz-célra a talajvíz használata nem engedélyezett.
Ez érthető is, ugyanis sajnos a talajvíz hazánkban is erősen szennyezett a legtöbb helyen, nitrát, nitrit és
egyéb kémiai szennyezők mellett sok helyen coli és fekal coli baktériumokat is tartalmazhat.
Az ilyen sekély kutak gyakorlatilag csak öntözésre, esetleg vízöblítésre, mosogatásra használhatók.
Az újabb (2007 dec.22-én elfogadott!) vízügyi rendeletek szerint viszont öntözni nem is lehet másból csak talajvízből, vagy felszíni vízből.


----------------

Minden más esetben (nem talajvíz, hőszivattyú) komplett vízjogi engedély kell.
Ami drága...és tervek+bemérések is kellenek hozzá.
durván 300-500 eFt/kút nagyságrend a realitás, ha
nem túl nagy kút kell....

----------------

* Elvi vízjogi engedély: 36.000 Ft.
* Vízjogi üzemeltetési engedély A létesítési eng. 80%-a.

Létesítési engedély kút-víztermelésől függően:
* Vízhasználat (víztermelő kút) 5 m3/nap mennyiségig 20.000 Ft.
* Vízhasználat (víztermelő kút) 5-15 m3/nap mennyiségig 60.000 Ft.
* Vízhasználat (víztermelő kút) 15-50 m3/nap mennyiségig 90.000 Ft.
* Vízhasználat (víztermelő kút) 50-100 m3/nap mennyiségig 120.000 Ft.
* Vízhasználat (víztermelő kút) 100 m3/nap felett 150.000 Ft.


* Víztermelő és visszasajtoló kútpár engedélyezése egy eljárás során: a vízkitermelés díjának 150%-a
* Víz-visszasajtolás 5 m3/nap mennyiségig 10.000 Ft.
* Víz-visszasajtolás 5-15 m3/nap mennyiségig 30.000 Ft.
* Víz-visszasajtolás 15 m3/nap felett 75.000 Ft.

* Vízbázis védőterület-kijelölés önálló eljárásban: 200.000 Ft.

A fenti hatósági elbírálási díjak visszafizetésre nem kerülnek a kérelem elutasítása esetén sem!
Mivel a terveket megfelelő rajzokkal, kidolgozottsággal kell 8 pl-ben beadni, míg a hatóság ilyen kérdésekkel,
műszaki rajzokkal ez esetben nem kell foglalkozzon, csak bírálnia kell, a fenti díjazás bevezetését a tervezők is
nehezményezték (nem is kérdezték meg őket) Viszonyítási alapnak a fenti összegek is jók: a tervezők a vonatkozó hatósági
elbírálási díjaknak legalább a háromszorosát-négyszeresét szokták elkérni.

--------------------
Előzmény: Wattocsak (8913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!