Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

baal Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34794

veszi a fene:-)

angliában jérok jobbkormányossal-ott se szeretem, itthon meg csak az autópályán nincs vele gond.

és itt nemcsak az előzésre gondolok,hanem pl egy mélygarázsba a sorompónál kártyát kivenni-na az is egy tornamutatvány

vagy a mekiben a mc drive-nál, is roppant kellene kiabálni.

a lelki megrázkódtatásról meg nem is beszélve, ha mondjuk az anyós kicsit elbambulva(ami nála spec alapállapot) az ölembe ül, amikor a temetőbe akarom kiszállitani, ahová virágot visz(gondolja ő, mert én abbéli reményben fuvarozom, hátha nem kell már visszahozni:-D )

Előzmény: Törölt nick (34792)
b_nagy Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34793

Nem szeretném védeni a megbuherélt Freelandert, de a kétkerék hajtás nem feltétlenül lehet gány. Kint is árulnak hozzá komplett profin átalakított osztóművet 2wd-re, vagy átakaító készletet. Nem hiába. A Freelander osztóműve 4wd-re hulladék, de 2wd-ben gond nélkül hosszú távon használható.

baal Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34791

köszi, felhivlak nemsokára

Előzmény: Kecskéslaci (34789)
Tie Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34790
Abban a gumiban gond nélkül van még 60ezer km.
Előzmény: Gearboxfault King (34788)
Kecskéslaci Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34789

Heló baal!

Én pakson lakom, szívesen segítek, ha tudok, de mivek a fórumot csak párnaponta olvasgatom, jó lenne ha inkább felhívnál:

Kecskés Laci 20/975-1767. Ha nem veszem fel, akkor visszahívlak (nem mindig vagyok telefon közelben).

Klaci

Előzmény: baal (34746)
Gearboxfault King Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34788

Hát szerintem ez ablakon kidobott pénz ez a gumi, mennyit tud vele menni? 

Előzmény: fejes.i (34786)
kocsisjan Creative Commons License 2013.06.13 0 0 34787
Üdv!

Nekem van komplett D2 gyári lökhárítóm, ha érdekes lehet írj emailt és küldök képeket!

Előzmény: Daevster (34782)
fejes.i Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34786

Inkább az lehet a baj, hogy esetleg már sok éves a gumi.

A 10 mm még elmegy és az ár sztem reális. Újonnan ugye 40e felett.

Előzmény: Ivwi (34781)
fejes.i Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34785

Külföldről drága lesz, mert nagy és nehéz. Sokba van a szállítás (is).

Előzmény: Daevster (34782)
fejes.i Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34784

A szerelem, az télleg.

Csak arra gondolok, hogyha valami vén csoroszlyába leszöl szerelmes, akkor azért ne lepődj meg, ha a haverok csúfolnak majd ;-)

 

Előzmény: tue-14 (34777)
joegabi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34783

Nem is kell lemenni Paksra.

Fel kell hívni a kereskedőt és meg kell tőle kérdezni, hogy szerinte megvegyed-e.

 

Előzmény: baal (34746)
Daevster Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34782

Sziasztok!

Disco 2-höz (2000) keresnék első lökhárítót. Sok helyen érdeklődtem sehol nincs, végülis arra jutottam hogy mindezt vasból tudnám leginkább elképzelni a dögön. Van itt a csapatban valaki aki tudna ajánlani valami jó forrást? Vagy ezt a tételt inkább az ebay-ről intézzem?

köszönettel!

Ivwi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34781
tue-14 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34780
Olvassal mar vissza egy par napot koma!!!
Valami hibbant arrol abrandozott itt, hogy a csilli-villi luxusterepjarobol atul egy zetorba.
Talan probald meg lebeszelni. ;-)))))))
Előzmény: élijen (34772)
Ivwi Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34779

Videjózzatok, fotózzatok sokat (mindenkinél kell legyen LED lámpa, nincs kifogás:)), ez (is) most sajnos kimarad.

Jó bulizást a csapatnak!!

Előzmény: tue-14 (34776)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34778

nem, pont hogy a relé volt direktbe kapcsolva ...

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (34775)
tue-14 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34777
Hagyjatok mar szegenyt! Beleszeretett a gepbe, ugysem lehet lebeszelni. A szerelem az csak ilyen, de hogy ezt pont itt kell magyarazni! :-)
Előzmény: élijen (34772)
tue-14 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34776
Csak mivel a sok legrugo meg hatso kerek hajtasu terepjaro(?) maga ala temeti a fontos infot:
"NE FELEDJÉTEK 28 29 30 land rover találkozo RECSKEN."
Allitolag olyan lesz az ejszakai pontkereso palya, hogy meg az unokaknak is azt fogjuk meselni.
A reszletekert keresd Kompit!
Előzmény: s2a (34728)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34775

mármint a kompresszor, nem a relé

Előzmény: pooh.aki.pooh.volt.a.reg (34774)
pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34774

nem arról volt szó hogy direktbe volt kötve a próbakor? a kompresszort a irányító egység meg a nyomáskiegyenlítő szelep (vagy hogy a francba hívják ) irányítja, a termikus kapcsoló meg leállíthatja. más nem játszik, ha kizárjuk, hogy valaki kitépdeste a kábelokat, ami nem valószínű.

Előzmény: turbo2 (34773)
turbo2 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34773

Lehet, hogy én vagyok hülye, de a kompresszor megy. Így a termikus biztosíték nem nagyon játszik.

Előzmény: LRROV2 (34768)
élijen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34772

baal! én ugyan nem kenem-vágom ezt a Freelander témát annyira, csak elcsípett információm vannak, de azt gondolom, hogy -amint a többiek is jelezték- nem ugranék bele egy teljesen bizonytalan eredetű járgányba, aminél a hajtás igen valószínű, hogy már nem az igazi. Amit megspórolsz a vételárral, a többszörösét fogot kifizetni az alkatrész utáni futkosással, szerelőre- és elkészülésre várással, meg egyéb mérgelődésekkel.  Mindenesetre sok sikert a szekérvásárláshoz, bízom benne, hogy nem nyúlsz bele valami igen sz@r járgányba :)

pooh.aki.pooh.volt.a.reg Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34771

ott a pont!

Előzmény: LRROV2 (34768)
spapda Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34770

"Azért észrevehetted, hogy ebben a csapatban a racionalitás szitokszónak számít."

 

Tudom, tudom, de az itteni ápoltak abban különböznek a földi halandóktól, hogy míg utóbbiak minden rozsdaboglyától várják a csodát, addig a kedves betegtársak pontosan tudják jól, hogy életük legrosszabb üzletét csinálják...és élvezik! :)

 

"Tudnád, hogy min töröm a fejemet, kiakadnál."

 

Toyota? ;)))

De jó felvezető, sikerült kíváncsivá tenni! Mesélj!

Előzmény: pinguru (34765)
spapda Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34769

Nem a túrót nem döntötted el, max. még nem tudsz róla! :)

Amikor valaki már abban gondolkodik, hogy vesz a fosputtony mellé egy donort, amiből majd milyen jó lesz átrakni a működő (haha) alkatrészeket, akkor lelke mélyén már rég eldöntötte. De ha donorra is van zseton, akkor miért nem veszel rögtön egy jót, és akkor nem egy ótvaros örök problémaforrást kell szögelni, hanem lesz egy gondmentes autód. Kérdezz meg bárkit itt a fórumon, mindenki kórusban fogja üvölteni, hogy mindig a jobb alapállapot a lényeg, mert az "occsóér' vettem, majd szépen összefoltozzuk" projekt végül mindig abba az elkeseredet zsákutcába fut, hogy rá lett borítva egy valag pénz, de igazán jó sosem volt, amikor meg el kéne adni, senki sem fogja megfizetni az általános állag utólagos feljavítását. Szóval hangulatát tekintve és anyagilag is garantált bukta.

 

Azt meg már csak zárójelben említem, hogy a bontott alkatrész egy dolog, a "ki, hol, mikor, mennyi idő alatt, hogyan, milyen eszközparkkal, mennyiért és mennyi szívás árán fogja berakni/kicserélni" pedig egy másik dolog. Ha lovat akarsz húzni meg hajót, akkor gyanús, hogy a szabadidődet aktív pihenéssel szoktad tölteni, nem az autód alatt. Eme jó szokás megőrzéséhez nem árt az autóvásárlást racionális irányból közelíteni. Mivel nem terepjárót keresel (hiszen akkor nem egy hátsókerekes autót nézegetnél), így tetszőleges autó megfelelő számodra, ami el tudja húzni a fent említett dolgokat. Lehet az szgk, pickup, furgon, mindegyikből találsz egy rakás vonóhorgos dízelt.

 

"bármi romlik el vagyok látva egy életre"

 

Kivéve a típushibás alkatrészekből, lásd példának Fejes mester beszámolóját az osztóműről.

 

Persze nekem végülis mindegy, az áldott jó szivem (ugye, fúrómester cigányfúró?) vitt csak rá, hogy önzetlen felebaráti szeretettől vezérelve próbáljalak lebeszélni az "önsorsrontásról" (ez valami felkapott új divatszó, terjed, mint a nátha, bár értelmező nyelvtani szempontból baromság, hiszen a sors és annak aktív formálása paradoxon jellegű). Szóval fúrómesternek cigányfúrónak adok igazat, meg kell venni, aztán ha jó lesz, akkor jó, ha nem, akkor meg úgyis erre számítottunk. Carpe diem!

Előzmény: baal (34764)
LRROV2 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34768

Cinegegomboc és Turbó2 urak ! Azért nincsen a P-38 légrugóban hiba, mert megfeledkeztetek a termikus kapcsolóról, valszeg azért nem húz meg a relétek. Egyébként azzal, hogy a relét rövidre zárjátok semmit nem értetek el. Ahogyan a gazda mondta rendszeresen leül a batár (  nyilván fáradt már ) először a kompresszort elpusztító tömítetlenségeket javítani, majd a kompresszort. Oszt jó lesz, mint ahogyan sokan itt  mondjátok.  Csak adalék, hogy egyre több drive unit megy tönkre mostanában, ahogyan a melegek is megjönnek, célszerű az EAS egységről a fedelet télig számüzni. Torló hullámokkal szemben ez nem lesz jó megoldás, oda új drive unit kell.........

scottiepippen Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34767
Na jo, jo de mi a velemeny a gumikederrol? Mindegy, kozben elkezdtem gyors verziot.
LRROV2 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34766

 

Kedves Cegoo76

 

Ha jót akarsz magadnak is meg az autónak is, ne próbáld a gyári speckót megkerülni, egyébként nem fog sikerülni. Tapasztalataink szerint mire  olajcserére sor kerülne, addig a váltód is meg fog dögleni. Ha meg csak elővigyázatból akarod cserélni, mindenképpen gyárit+ az olajteknő szűrő kombóval együtt. Ha meg széjjel szeded, rá fogsz jönni, hogy jobban járnál ha olyan mühelybe viszed , ahol már láttak ilyet belülről ismert hogy az olajteknő nem fér ki  az alváztól. A Landrover autókat Landrover mühelyekben javítják és Landrover diagnosztikai eszközökkel vizsgálják  Ajánlott az elektromos csatlakozó hüvelyt is cserélned. A 6HP-24 váltók arról híresek, hogy egy gond nélkül üzemelő  120-160 e km.-es váltóban az olajcserét követően  csúsznak a kuplungok.  Én nem cserélnék, ha semmi baja nincsenKeress meg személyesen, a többit akkor

pinguru Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34765

Azért észrevehetted, hogy ebben a csapatban a racionalitás szitokszónak számít. Tudnád, hogy min töröm a fejemet, kiakadnál.

Előzmény: spapda (34763)
baal Creative Commons License 2013.06.12 0 0 34764

nem eldöntöttem, sőt

viszont néztem a  használtautó árakat

meg azt is, hogy tudok venni itthon jobbkormányos freelandert hibátlan állapotban 400-ért

igy van alkatrészem minden mennyiségben.-)

bármi romlik el vagyok látva egy életre

tisztában vagyok vele, hogy csodák nincsennek-meg a hajtáslánc áraival is, igy aztán akár még érthető is lehet a kocsi ára-ráadásul csak 2 személyes.

 

Előzmény: spapda (34761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!