Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4840

Miért ne hinnénk neked? Nem vagy egy kicsit paranoiás? :-)) Engem is ébresztettek már nehezen, meg is akartak újra intubálni, pont arra ébredtem, nem volt vicces.

Az én pulzusom 55 volt fénykoromban, aztán amikor elfogyott a fele vérem, folyton százzal tekertem és azóta sem felejtette ezt el a szívem, beállt 80-ra és azzal elvan.

Én bírom a trancsírt, de nem vállalnék térdműtétet spinálban, már csak a hangok miatt sem. A házidokim augusztusban kioktatott, hogy itt ilyen műtétet nem szokás altatásban végezni, ehhez képest a végén csak elaltattak ;-)

Előzmény: Arzeen03 (4836)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4839

Nincsen nekem semmi alagut problemam, csak szorakoznak itt, nem kell mindent keszpenznek venni :-) 

Reszemrol nem panik amit irtam, hanem felelem. Illetve utolag okozna almatlan ejszakakat es biztos kisebb foku szorongast is, ha vegig hallgatnam meg atelnem ahogy vacakolnak a terdemmel..

 

De pl akivel eloszor egy szobaban voltam a korhazban, az a plafonon levo tukorben, vagy krom lampaburaban vagy miben nezte vegig a terdmutetjet meselte motorbalesetes volt

 

Van akinek ilyesmi nem okoz gondot, nekem igen, mivel megtapasztaltam, igy reszemrol igy allok hozza es lehetoleg probalom megkimelni magam ilyesmitol :-) 

 

Nekem 72 a pulzusom azt hiszem, vagy 68

 

Nem lesz gondod, TA ugy helyrerak mint a szel, pompom hozzaszolasait sokkal nehezebb elviselni, mint a mutetet

Előzmény: Jarvis21011 (4838)
Jarvis21011 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4838

Kb én is ilyen okok miatt kérek altatást. A lenti 50-es pulzus nyilván csak vicc volt. Alapvetően 100 alatt nem szokott sűrűn lenni a pulzusom.

Ennek okát tudom (sokkal rosszabb mint egy ACL műtét az tuti), és keményen dolgozok az ügyön . Úgy hívják ezt a betegséget, hogy pánik. Nem nagyon vállalja fel senki, de rengeteg embernél jelen van. Nem az érzéstelenítéstől/fájdalomtól félek, hanem a pániktól sajna. Ezt megelőzendő aludnék inkább, fő a békesség. Így is lesz bizonyára néhányszor 190 körüli pulzus.
Az alagutat azt hiszem maximálisan át tudom érezni....

Tök jó ez a sportkórház, kár hogy ennyire ótvar ahogy kinéz....

 

Előzmény: Arzeen03 (4836)
L0riana Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4837

Szerintem ezt a döntést neki kell meghoznia. Mindkettő mellett vannak érvek pro és kontra. Nekem sosem tagadták meg, ha altatást választottam (2 spinális vs. 6 altatás). Utólag én csakis altatást kérnék, még hamstringínas keresztszalag-pótlásnál is. Ízlések és pofonok.

Előzmény: pom-pom57 (4833)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4836

nem vagyok jó gyerek, nem kell udvariaskodnod pompom

mit futkászol ilyen nyirkos időben, nem fázol meg?

 

na és hogyan történt a meggyőzésed, hogy megtagadták az altatásod? ez azért elég tényleg eléggé meggyőző... :)

 

én azért kértem egyébként főleg altatást, mert egyszer régen ébren műtötték a kezem és nagyon féltem, az egekben volt a pulzusom, egy nővérke ült mellettem és fogta a másik kezem

szoval elsősorban nálam ez az oka, félek az ilyen beavatkozásoktól, jobbnak látom ha az egész altatásban történik, főleg nekem ez annyi, mintha egy alvásból felébredek reggel

attól függetlenül, hogy mikor 6 évesen vakbéllel műtöttek, nem tudtak felébreszteni az altatásból, mielőtt nem hinnétek el pompom és Chillout, ez tényleg igy volt.

valószinűleg ezért /is/ van ez az alagutas problémám, de legalább nem lett öngyilkos egyetlen háziállatom sem miattam

 

Előzmény: pom-pom57 (4835)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4835

Biztosra veszem,hogy az aneszteziológusod az érzéstelenítést fogja ajánlani a Te érdekedben.Természetesen ettől független kérheted az altatást,amit viszont Ő meg is tagadhat.Ezt csak azért tudom,mert ez velem történt meg.Én is az altatást preferáltam.Meggyőzött.Amennyiben neked 50 a nyugalmi pulzusod akkor te sportolsz valamit. Nekem is már 50  3 hónapja ,amióta komolyabban futok.Addig 62 volt.

 

Arzén szkizoaffektív pszichózisban szenved .Vannak  néha megvilágosodott  gondolatai. Például  amikor valamilyen fényt lát  a sötét alagút végén,szóval vigyázni kell vele. Amúgy jó gyerek. Szóval Ő az embered?

Előzmény: Jarvis21011 (4830)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4834

akkor van esélye, ha nem feléd megy a zöld lámpánál, mert az marhára kockázatos, ha éppen te is arra vezetgetsz éppen

egyébként altatás után felébredsz, nem kell ficánkolni és kész

igy meg ha lehet egy kicsit sikosabb a műtő padlója és már át is szúrták a szived és annyi! vagy egyszerűen keresztülszúrnak és a hasadon jön ki a tű...stb.

sőt, ha még pompom is elüt a zebrán és a hasadon jön ki a tű, na az még rosszabb

úgyhogy gondold át

Előzmény: pom-pom57 (4833)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4833

chillout_már elmondta neked a frankót rólam. Mind igaz amit ír rólam.Legyen az a karácsonyi  ajándékom,hogy  tőled nem kérek pénzt. Drain csövet  a hamtsring  pótlásnál, Ő nem alkalmaz!! És  nem véletlen írom,hogy Ő, mert általában szinte minden doki használ.Engem ő műtött ezzel a módszerrel,Mind a 2 térdem 1,5 évvel ezelőtt.Felejtsd el az altatást.Keresztszalag pótlásnál   közvetlen a műtétet követően,erős fájdalmak vannak órákig .Altatásból azonnal visszahoznak,és akkor ez elég gáz lenne neked. A spinális érzéstelenítés (kb 5-6 óráig van hatása) pont ezért jó,mert már nem lesznek fájások. Mire kiáll az érzéstelenítő  a térded már egyáltalán nem fog fájni,és megszokja addigra,hogy ott valaki matatott. Attól meg nem kell félni,hogy lebénulsz,mert messze nem oda szúrja a tűt ahol vannak idegek.Gondolom csak hallottál olyan rémhíreket,hogy  így meg úgy lebénult.Annak az esélye,hogy bármi komplikáció lenne,sokkal kisebb mint annak,ha útban a kórház felé (zebrán átmész a zöld lámpánál) elüt az  autó.

Előzmény: Arzeen03 (4831)
L0riana Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4832

Melegen ajánlom, hogy olvasd vissza a fórumot, mert sok érdekes infó van.

Az utolsó (3.) pótlásom ő csinálta hamstringból. Nem volt draincső, nem fájt, 2 napra rá otthon voltam. Az első két pótlásnál altatást kértem, ennél spinálist, utólag az altatás a jobb választás, de ez tőled függ - van, aki rosszul lesz altatás után, hány, ilyesmi.

Ajánlom elolvasni a keresztszalag.hu-t is. (Én is írta oda, bár frissíteni kéne...)

Mondjuk azt nem értem, miért is nem ihatnál szilveszterkor? 5 nappal a műtét előtt? Nane... mondjuk 2-vel oké. De dec. 31-én biztos ihatsz még alkoholt. Hacsak nem vagy absztinens, ez ne tartson vissza. A mérték és a tartózkodás a lényeg, tudod ;).

Előzmény: Jarvis21011 (4830)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4831

nekem már műtötték a térdem, nem jött rendbe

TA az, akihez elmentem, hogy próbálja meg rendbe tenni.. január 06.-án lesz előjegyzés kérés a műtétre, te hamarabb tűl leszel rajta

részemről altatás párti vagyok, előzőt is úgy csinálták, mivel úgy kértem és most is mindenképpen igy szeretném

altatással nekem sosem volt gondom

 

Előzmény: Jarvis21011 (4830)
Jarvis21011 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4830

:-) akkor Te vagy az én emberem! Vagy én a tied. :-)

Majd tudásmegosztunk! :-)

Holnap megyek vérvételre, meg minden előzetes vizsgálatra, szupi lesz!

Örvendetes hír, hogy van sansz a cső nélküli ébredésre.

Érzéstelenítés kapcsán gondolkodom még. Sajna ez a deréktol lefelé lebénulás kissé megrémít, egyelőre a 30.-an esedékes anesztes randin altatást fogok preferálni, bár az sem annyira kellemes.

Te mit kérsz? Van itt aki altatásban kérte?

 

Előzmény: Arzeen03 (4828)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4829

Minekmvetted meg, atkuldtem volna, de nem vagyok othon, neha tablagepril lepek fel.

Kar volt... 

Emailra majd valaszolok, karacsonyi jokivansagok kesobb :-) 

Majd ird meg milyen volt a konyvike :-) 

Előzmény: Chopper63 (4827)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4828

Szia

Ta altalaban nem hasznal drain csovet ugy tudjuk

A legjobb kezekben vagy ezt is tudd :-) 

Engem is o fog muteni januarban...

Ha lesz is drain,mkicsit fajni fog ha kiveszik, egy ket masodperc, tuleled, meg van akinek alig faj, attol fugg hogy van bent a cso

Van akinek meg az is faj amikor benne van, en pl azt nem is ereztem, csak mikor kivettek, egy kialtas es ennyi :-) 

Sok sikert, ne izgulj, TA neve garancia a teljes gyogyulasodra :-) 

Előzmény: Jarvis21011 (4825)
Chopper63 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4827

Szia Arzeen03!!

 

Mai nappal antikváriumból megvettem a Hoppárézimi-t!!

500 ft volt,nagyon örülök neki!!

 

Köszi nagyon Arzeen!!

Nagyon szoritok majd mindenkinek(Neked külön is)- akiket műtenek nemsokára!!

 

Köszönöm én is a jókivánságokat.

 

Vigyázzatok mind magatokra!!

Dec 22-én kontrollra megyek,majd Januiárban irom mi volt!!!

Sziasztok!!!!

Előzmény: Arzeen03 (4808)
_chillout_ Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4826

Szia, jönni fog majd pom-pom57, aki először letol, hogy úgy mentél TA-hoz, hogy őneki nem cseppent a jutalékból :-)), aztán el fogja mesélni, hogy TA nagyon-nagyon ritkán tesz be dréncsövet. Szerintem TA kezei közt nincs aggódnivalód, ahogy itt a többiektől hallom :-) Kitartás!

Előzmény: Jarvis21011 (4825)
Jarvis21011 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4825

Sziasztok,
új vagyok, és térdműtét szemponjából "mindenórás": január 5.-én lesz a műtét, csak hogy igazán szuperül induljon az év, és
alkoholmentesen teljen a szilveszter.:-)
Olvasgattam már a fórumot, nagyjából tájékozódtam a várható történésekről, de nyilván azért nem 50-es a pulzusom,
amikor az év elejére gondolok.
TA fogja elvégezni az LCA pótlás műtétet (osei), és elmondása szerint a hamstring ínt fogja felhasználni ehhez.
Lehet erről volt már szó korábban, de elkerülte a figyelmemet. Ebben az esetben
(hamstring inas megoldás miatt, vagy TA gyakorlata miatt), várható szerintetek szmötyi csorgást elősegítő barátságtalan
csövecskék jelenléte a térdemben, vagy ez manapság már nem annyira jellemző?
Most ettől félek a legjobban (illetve nyilván ezek eltávolításától), bár szerintem majd utólag visszanézve az egészet a 2 hetes seggen ülés lesz a
legszörnyűbb az egész történetben.
Szóval, ha már ezt korábban kiveséztétek, akkor elnézést.
Mindenkinek aki túl van már a műtéten mielőbbi gyógyulást kívánok! Aki még várakozik, annak meg sok sikert!

Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4824

nem vagyok letörve, kevés időm van, várok, mindennek eljön az ideje, pompom be van izgulva, hogy ha nem lesz jó a térdem, mindjárt nem lesz olyan kurva jól ő sem

:)

Előzmény: _chillout_ (4823)
_chillout_ Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4823

Jó, hát kellett szegénynek írnom valami biztatót, látod, hogy le van törve ;-) azt pedig csak remélhetem, hogy nem hallja a dudálást a fény irányából :-))

Előzmény: pom-pom57 (4822)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4822

Gondolod? Szerintem  ,ha már fényt lát az alagút végén,akkor már nagy a gáz.

Előzmény: _chillout_ (4821)
_chillout_ Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4821

Ja tényleg. Nem baj, a fény már látszik az alagót végén :-))

Előzmény: Arzeen03 (4818)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4820

Jó hát én sem vagyok mindenható. Meglátom mit tehetek az érdekedben. Tudod,hogy a lényeg,hogy én kurva jól vagyok.

Előzmény: Arzeen03 (4815)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4819

Köszönöm.

Neked is kellemes Karácsonyi ünnepeket,egészségben, jó térdben és gazdagabb  újesztendőt kívánok mint a tavalyi.

Előzmény: Chopper63 (4816)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4818

Az meg csak a kontrollom mutet januar vegen lesz talan valamikor. 

 

Előzmény: _chillout_ (4817)
_chillout_ Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4817

Már kevesebb, mint 3 hét :-) Kitartás és drukk!!

Előzmény: Arzeen03 (4815)
Chopper63 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4816

Szép reggelt mindenkinek!!

 

 

Mindenkinek kivánok:Kellemes Karácsonyi Ünnepeket,Békés,Boldog Új Évet,Egészségben,és jó térdben Gazdag Új Évet!!

 

Sok türelmet,kitartást,teljes gyógyulást a műtétre váróknak!!

 

Géppel hajlitás 50 fok.Még ma tűnik úgy a sebem,hogy talán végre száraz.

 

Nem lesz internetem most 19-től,január első hétvégéig kb!

 

Mailokat majd gyerekeknél tudom megnézni!!

 

Vigyázzatok magatokra,térdeitekre!!

 

Majd jelentkezek,ahogyan tudok!!

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4815

Januar 06.

Legyszi most mar ne halasztasd el a mutetet, mert nagyon bizakodo vagyok es tul akarok lenni rajta mielobb.

pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4814

Nem mintha érdekelne,csak ugye  a money miatt kérdem,hogy tudjam mikor utal a sebészünk.

Előzmény: Arzeen03 (4811)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4813

Mikor megy vissza a dokinkhoz pontosan?

Előzmény: Arzeen03 (4811)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4812

Fogjuk rá.Vagyogatok. Futogatok. 

Előzmény: Arzeen03 (4811)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4811

Nem hajlik jobban, csak at tudom tekerni kettovel lejjebb is eddig nem birtam mert fajt az izulet is

Sokkal terhelhetobb az izulet, ez biztos jo dolog. 

Mindjart itt a jaNuar... Mar nem kell sokat varni.

Maga jol van, mr. Fontana?

Előzmény: pom-pom57 (4810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!