Keresés

Részletes keresés

true75 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8987

 

üdv lalibatyo

 

 

- úgy látom megint emberedre találtál

- ez hasonló kaliber mint a kékkember volt:)

Előzmény: Törölt nick (8983)
true75 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8986
:)
Előzmény: Törölt nick (8972)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8985
Köszi Mágus 67!

Meg fogom próbálni a szívószálat.Már én is gondoltam erre,hogy vékonyabb szívócsővel és csőlábszeleppel kisérletezem.Mondjuk 1"-sal.Az belefér a csőbe a kútfej levétele után.
Ha van még tipped ,meg ha más valakinek azt örömmel veszem.Már így is sokat segítettetek,a számtalan lehetőségekkel.Így van remény,hogy 1 x rendesen működik a kutam.
Ha egy megtörténne akkor igérem leírom ide a megoldást,hogy esetleg mások is tanuljanak belőlle.
Előzmény: mágus67 (8981)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8984
Hello XXI.kerület!

Egy sóder rétegben van a szivócső vége 22 m-re.Lehet sőt biztos,hogy a víz szintje magasabban van ennél.Próbáltam egy másik , tartály nélküli szivattyúval is a kutat,de annál sem volt nagyobb a vízhozam.Amikor készen lettek a fúrással akkor a kútfúrók is rátettek egy ALKO szivattyút,de nem nyűgözött le a víz nyomása sem mennyisége.
Azt mondta szívassuk mindennap és majd gyarapodik a vízhozam.
Nos a problémákról már értekeztem vele telón.Azt tanácsolta,hogy vegyem ki a vasgolyót a kútfejből és engedjem ki a vizet,hagy menjen le.Én nyomattam bele vizet a kerti csapból is ,hogy mossa a szűrőt lenn a végén.Aztán ujra felhúztam a vizet a kútfejbe.A probi ugyanugy fennáll.
Előzmény: Törölt nick (8965)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8983

Látom hatalmába kerített a mélységmámor az egy évnyi nyűglődéssel elkészült 16 métered után. Mások szőlőfúróval is csinálnak ennyit egy hét alatt :)

Hiába ha elfogynak az érvek jöhet az erőszak.

 Lehet rettegnem kellene most ?

Előzmény: zigu (8982)
zigu Creative Commons License 2010.07.29 0 0 8982

Igazi nagy seggfej vagy

 Kisbetűvel írom nehogy bántsa a füledet

Lehet az irodában ahol a segged mereszted, és a főnökeid seggét nyalod, ez a stílus a menő

 De kiváncsi lennék hogy szemtől szembe is ilyen bátor lennél-e?

Előzmény: Törölt nick (8972)
mágus67 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8981
üdv mindenki látom próbáltatak választ adni a hibára. az ,hogy sokáig megy a szivattyú és nehezen kapcsol ki lehet attól hogy a kútfej esetleg megvan repedve esetleg a ragasztás nem tökéletes és ezért farsot szív . elér egy bizonyos nyomást és egyszerüen viszzadolgozik . a másik lehetőség aszürőzés nemjól sikerült, nem a vízadóhoz került a szűrő ekkor is sok levegőt.gázokat szív. aproblémát kilehet küszöbölni ,ha a kútfejet leveszitek és hejette szívószálat használtok. 25mm es kpl csövet 9--10 legyen végére 1 -hengeres kosárnélküli lápszelepet kell rakni. visítva de lelehet tenni. a szivattyúhoz bekell építeni 1 visszacsapó szelepet.hogy leállításkor ne rángatózzon a nyomáskülmbség hatására.
A sokszori ki-be kapcsolódás abból adódhat ,hogyha van beszerelve szürő az a hokkal megtelik ezért nehezen tudja a vizet átszívni. a szürőt nemelég kimosni cserélni kell időnként. a sokszori ki--be kapcsolás okán rángatózik az egész kút egyre inkább zavaros lessz . remélem tudtam segíteni.
Előzmény: Törölt nick (8960)
K.Árpi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8980
Üdvözlet mindenkinek!
Tisztelettel kérdezem hogy Parádsasvárról (Mátra) van-e bárkinek információja, talajszerkezet, vízadóréteg... Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8978

hegizoli !

Ami most elsőre gáz az a levegőnyomás. A tartályba 1,5 bar levegőt nyomj de úgy hogy a membránból ki kell engedni a vizet. (kinyitod a csapot és nem hagyod bekapcsolni a szivatyút) Ezt időnként ellenőrizni kell. Elvileg (ha valóban van is ott vízadó ahová rakták a szűrős részt akkor működnie kellene. A baj akkor van ha nincs ott vízadó mégsem. Ezt innen megmondani de még onnan sem lehet. Az tudja (ha tudja ) aki fúrta. Ha szabadkifolyással engeded akkor most is működik, adja a vizet?

A szívócső vastagsága jelen esetben nem lehet probléma.

Holnap folytatjuk. Üdv !

Előzmény: Törölt nick (8977)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8977
Üdv Lalibatyo! Köszi a gyors választ.Kérdésedre,a tartály gumimembrános és 24l-es.
A süritett levegőt a feltőltő szelepen tőltöttem fel,ezzel is szabályozva a viz nyomását.
3,5 bart nyomtam bele. A vízmű 1,4 b-nál kapcsol be és 2,4-nél kapcsol ki.

A cső vége 22 m -en van lenn egy sóder rétegben.Lefurtak 27m-re,de visszahuzták a szívócsövet 22-re.A végén kb 1,5m perforált rész van szűrővel.
Talán ha vékonyabb szívócsővel állnék le,akkor könnyebb lenne a vízoszlop súlya a szivattyúnak.Már erre is gondolok.Akkor könnyebben kiemelné a vizet.

Várom válaszodat.Köszi
Előzmény: Törölt nick (8973)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8976
Köszönöm szépen László
Előzmény: vizeslaci (8964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8975
Na most + megjelent. Ki érti ?
Előzmény: Törölt nick (8974)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8974
Írtam neked csak elszállt, majd nekifutok mégegyszer..
Előzmény: Törölt nick (8960)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8973

Üdv !

Csatlakozva az előttem szólóhoz nekem sem a kedvencem a vékonycsöves technika. Rengeteg probléma van velük amit most nem részleteznék, korábban elég sokszor említettem őket. A leírt probléma a szűrőzés hibájára utal. Gyakran megesik hogy folyamatos elvétel mellett tiszta vizet ad a kút (egy idő után) viszont ki be kapcsolgatva a szivattyút koszosat. Talán fel is telt a cső homokkal így lénygesen kisebb felületen áramlik már be a víz a csőbe. A leírtak alapján ez egy lyukba dugott cső nem pedig egy kút így talán a készítőt kellene számon kérni. Ezt erősíti hogy az ásott kútról minden működik rendesen.

Ezt a tartály feltöltést sem értem egészen. Membrános vagy az nélküli a tartály ? Mekkora a térfogata ? Milyen ki és bekapcsolási nyomás van beállítva ? Hová nyomtad a levegőt ha membrános ?

Az átfolyós cuccal meg vigyázni mert szerencsétlen esetben akár fel is robbanhat ha a hőcserélő levegősen túlhevül majd erre ráfolyik a víz.

Várom a válaszokat !

Előzmény: Törölt nick (8960)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8972

Hello True75!

Épp csak le nem kúrtak a tippedért :) Nézelődni ? -mit gondolsz az költséges. Bezzeg felkutetni mennyivel izgalmasabb.

Tedd már be neki a linket hátha rájön hogy így ingyen is nézelődhet :)

Hiába az Alfa centauri a sztár mese nincs. Elvégre ki is próbálta hiszen pár napja fejezte be élete első működő kútját így gazdag tapasztalatokkal rendelkezik a szivattyúkkal kapcsolatban.

Előzmény: true75 (8955)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8970

Hali !

Mindig csodáltam az ízlésed ! Azt hiszem ezt is kipróbálom mert a tippjeidben még nem csalódtam :)

Akkor nem erőltetem ezt a boros dolgot....

Előzmény: true75 (8954)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8969

Üdv !

Cak nehogy ez legyen mert nézhetsz másik nevet :) 

1
Előzmény: Törölt nick (8959)
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8967
Helló XXI.krület!

Reagálnék én csak a "net ördöge" nem engedi!
Kb 5x írtam és eddig nem engedte elküldeni,vagy volt hogy kétszer ment ugyanaz.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (8966)
vizeslaci Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8964
Helló hegizoli!

Az ásott vagy fúrt fórumra írtam.
Előzmény: Törölt nick (8960)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8963

HI hi...

 Ez jó duma volt.

De most meleg sincs egy ideje, nálam meg még rendben vannak a hormonok, bár lehet hogy Lalibátyó már climaxol....

Előzmény: Törölt nick (8947)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8962

Üdv!

 Köszi az újabb infókat.

Hogy milyen az idális szivattyú? Hát azt mindig a helyzet és a körülmények határozzák meg.

 De hát ezt te nálam sokkal jobban tudod, régi "szakiként" a szakmában.

Ezért igaz a mondás hogy " Jó pap is holtig tanul".

Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (8956)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8961

Helló!

 Elösször is köszönöm a tippet ifjú fórum társ!

Másodszor én nem nézelődni szeretek, hanem amikor valamire szükség van, azt felkutatom.

 Bár a nézelődés sem rossz elfoglaltság, csak vidékiként kissé költséges, meg idő sincs rá, tudod a munka meg a család.

 De minden jóindulatú tanácsot meghalgatok, és próbálok okosodni.

Jószerencsét!

Előzmény: true75 (8955)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8960
Üdv.Mindenkinek a fórumban.Kérem ha valaki tud segítsen,hozzászólásával,tanácsával. Kb egy hónapja fúrattam egy kutat a lakás vízellátása céljából.A kút egy 45 mm átmérő fúróval készült amiben egy 40 mm -es
müanyag cső van 22 m mélyen.Ezen van egy un.kútfej,amelynek igyik ágán a házivízmű van,a másik ága pedig a kézi pumpáló rész.
A házi vízmű egy T.I.P. 1200 W-os 4200l/h tipusú szerkezet.
Egyik probléma a víz tisztasága.Egy ideig csak a szabadba engedtem a vizet,nem kötöttem rá a lakásra csak mikor már tiszta vizet adott a kút.MI LEHET A PROBI?ha a
rákötés után ismét üledékes a víz?
A másik probléma,hogy a nyomás kicsi.A vízmű tartályát,3,5 BAR levegőnyomással
feltőltöttem.A víz nyomása mégis megáll 2,2 nél.Néha ezt alig tudja elérni,hogy leálljon a szivattyú.Nagyon levegős a rendszer,az átfolyós rendszerű JUNKERS bolyler majdnem leugrik a falról.A levegő a vízben minden csap nyitáskor jelen van.
Mi lehet a kúttal,vagy a szivattyúval?
A házivízmű már használt nem új.De ha ásott betongyűrűs kutból próbálom a működését akkor a nyomás kinyitott csapnál is 2 bar folyamatosan.
Lehet,hogy a fúrott kút nagyon mély? A vízműn van visszacsapó szelep,ill a kútfejben van valami vizmegtartó 20-as golyó.
Várom a hozzászólásotokat,előre is köszi.
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8955

 

ha nagyon szeretsz nézelődni akkor ajánlom a bolessza szivattyú határ úti üzletét

-

van bőven szivattyú és minden kérdésedre tartalmasan válaszolnak

-

engen is meggyőztek egy zds szivattyúról de lalibatyo kitisztította a kutamat és  az üzemi vízszint lehetővé teszi, hogy felszíni szivattyút használjak így a zds-t nem kellett megvennem

Előzmény: zigu (8952)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8954

 

üdv lalibatyo

 

 

- nem vagyok boros pedig van a családba komoly borász aki hivatásszerűen ebben dolgozik

- inkább sörözgetni szoktam azt is mértékkel bár ebbe a nagy melegbe mézes vilmost keverek Márka bodzával....tehhh valami isteni nedű

-nálunk is diliház van, mindenki menne szabira dolgozni meg senki nem akar :)

 

Előzmény: Törölt nick (8951)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8953

De ez amiket most leírtál, már segít!

 Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (8948)
zigu Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8952

Heló Che!

 Köszi, de ott már voltam, te küldtél oda kútszövetért.

Az volt is, nem rossz hely, de nem szivattyú szakkereskedés, és ezekről volt szó.

 Jószerencsét!

Előzmény: Törölt nick (8946)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8951

Üdv !

Hát volt hogy dübörgött, főleg ha követ darált :) Az a baj hogy nincs idő semmire. A kollégámtól kaptam lassan 2 hete egy frankó lemezt hogy csináljak belőle CD-t és megtarthatom a lemezt, de még el sem kezdem. Mire hazaérek ebből a bolondok házából semmire nincs idő. Ugyan állítólag már nem sokáig tart.

Hát az építkezés az komoly dolog és sokkal több türelmet kíván mint néhány fórumtárs :) viszont ha végig csinálod egy nagyon frankó helyen lesz házad. Szerencsés vagy!  

A vörösborral hogy állsz? Kóstoltad legynagyobb bankunk vezérének pincéjéből származó nedüt? Igazi testes vörös. Mármint a bor :)

Előzmény: true75 (8945)
true75 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8945

 

Szevasz lalibatyo

 

 

- remélem dübörög a fúrógép rendesen

- ha minden igaz pénteken kapom meg az építési engedélyt a telekre

- jó kis macera, még a kúttisztítás előtt kezdődött az egész

-

-

- így van, és még a nagy barkácsokat is el kell kerülni ahogy anno javasoltad

- a nagy barkácsokban pont kétszer kerül többe a kpe cső, idom, lábszelep, stb-stb

Előzmény: Törölt nick (8942)
pasass Creative Commons License 2010.07.28 0 0 8944
A Kútfúró az olyan Ember Aki ha nem Fúr akkor veszexik?

Tessék má +mondani:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!