Keresés

Részletes keresés

papamaci326 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 474
Üdv mindenkinek!
Fapeter a segítségedet szeretném kérni. A (221 hsz)-ban lévő kapcsolási rajzodon nem látom az IC adatát. CD4050 vagy pedig CD4060?

Változtak a tervek, nem kis hűtő lesz hanem nagy,jobban elférek benne a szerelésekkel. Bfg10k ötlete alapján lesz a három tálca.

12V-os fűtőtestre ötleteket várok bárkitől!
fapeter Creative Commons License 2008.12.15 0 0 473

Üdv Mindenkinek!

 

Elnézéseteket kérem, kissebb internetellátási problémám adódott, és nem tudtam a topicot látogatni!

 

Örülök, hogy új "arcokkal" bővült a "CSAPAT" és annak is örülök,

hogy Fegyver Zoli visszatért!

 

Szerintem elég sok keltetős kérdésre megtalálhatóak a válaszok,

amikre nem, azokat megbeszéljük!

 

Sok sikert az építéshez!

fapeter

Előzmény: papamaci326 (472)
papamaci326 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 472
Anyag beszerzés folyamatban. :-)
Előzmény: Fegyver zoli (471)
Fegyver zoli Creative Commons License 2008.12.15 0 0 471
321-323-olvasd el
Előzmény: papamaci326 (470)
papamaci326 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 470
Szia!
Most már értem a "T" szerepét.
A ventilátor az miből van ki szerelve? Vagyis milyen típus, mert a képen nem látom az adatokat.Nekem a kis hűtőbe milyet ajánlanál? Az étermembrán beszerzésére valami lehetőséget adnál?
Előzmény: Fegyver zoli (469)
Fegyver zoli Creative Commons License 2008.12.14 0 0 469
ÜDV:1:AZ 5-ös csavarral állítom úgy hogy a vége kívül van vezetve. Vékony laposvas a keret ez belülről fel van fogatva így a 5-ös menet kívülre esik már mint a vége( T )így néz ki.
2:kb igen. tehát helyettesíthető
3:Ventilátor az folyamatos= az egyik leg fontosabb !!!! mit már írtam ara vigyáz milyen fajta mert ha leáll az gond !!!!!
Előzmény: papamaci326 (468)
papamaci326 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 468
Fegyver zoli
Nálad a hőfok az végig egy bizonyos hőfok,vagy hogyan állítod? /azt látom hogy az 5-ös csavarral,csak menetközben hogy /
Az a membrán beszerzésében esetleg tudnál-e segíteni?
A 60l hűtőbe elég lenne egy fűtőpatron, esetleg helyettesíthető lenne egy 180w forrasztópáka betéttel ?
Égő fűtésbe már nem gondolkodom, mert a takarékosnak nincs hő leadása, a régiket meg kivonják.
A ventilátor az folyamatosan megy, vagy csak szakaszosan mikor a fűtés megy?
Írtam hogy sok kérdésem lesz!:-)
Tavaszra szeretném meg csinálni.
Bfg10k_ Creative Commons License 2008.12.13 0 0 467
Üdvözletem!
Köszönöm a gratulációkat!
a második, 40 darabos keltetés kalandosan végződött. Az utolsó 4 napban tönkrement a hőfokszabályozó és egy rövid időre felment 41 °C-ra a hőmérséklet. Gyakorlatilag folyamatosan figyeltem, óránként állítottam, szóval aludni nem kellett túl sokat :-). A 40 tojásból kikelt 20, amiből 6 tojást teljesen én bontottam ki. Az egyiknek ki volt sajnos csavarodva a lába ezért nem élt pár napnál többet :-(. további három fürj pusztult el kéthetes korában. A többiek jól vannak, karácsony körül elkezdenek tojni a tervek szerint. Az előző keltetésből a 13 fürj megmaradt 0 elhullással, 9 tyúk, 4 kakas az arány, amit nem is bántottam. Az alap 3 tyúkkal és egy kakassal megvan a napi 8-10 tojás. Most az ünnepekre tojásdrágulással számolok, ezért nem tervezek januárnál előbb keltetést. Ráadásul érdekesség a családban a fürjtojás, ezért nagyobb izgalommal telik még egy egyszerű tükörtojás vagy tojásrántotta elkészítés is :-)
Ha kérdésetek van, ha tudok én is segítek. Hőfokszabályozót én gyárit vettem, de tervben van most kicsi kézi keltető építés is. Annak analóg, nagyon egyszerű hőfokszabályozót építek, a rajzot mellékelem. Neten találtam. A nyáklap és az alkatrészek már be lettek korábban szerezve, a doboz is épül hungarocellből. Az építésről itt beszámolok részletesen. A terv az, hogy minnél egyszerűbben, hibaforrásmentesen egy halk, szobai, kisméretű, alacsony fogyasztású, egyszerű kezelhetőségű, olcsó, kis bonyolultságú szerkezetet építsek. A terv még csak fejben él sajnos, de hamarosan elkészül.
Üdvözlettel:
Bfg10k
Előzmény: Fecyke007 (460)
papamaci326 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 466
Szia örülők hogy itt vagy te is! Hozzád is lesz egy pár kérdésem holnap, mert most mennem kell melózni! Elég érdekes dolgokat írtál, legalábbis számomra az.
Fórumot végig olvastam kétszer, nehogy elkerülje a figyelmem valami!
De a többit majd holnap
Előzmény: Fegyver zoli (465)
Fegyver zoli Creative Commons License 2008.12.12 0 0 465
OLVASD EL A Fórumot lejeb is ott sok érdekességet találsz !!!
Előzmény: papamaci326 (464)
papamaci326 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 464
Először is üdvözlök mindenkit!
Nagyon meg örültem mikor rá találtam erre a fórumra,mivel nagyon segítőkész emberek vannak itt.Bízom benne hogy én is kapok itt segítséget a keltetőgép építésre. Régóta keresek ilyen leírásokat a keltető készítésről,de csak olyanokat találtam ami utalt arra hogy lehet csinálni házilag is olcsón.

Szeretnék építeni egy keltetőt saját célra.
Ami meg van az egy 60L. hűtő, és 1. IFA fűtőventilátor a szellőztetéshez, és a nagy vehemencia.
Amit szeretnék:
-elsősorban minél olcsobb
-fapeter féle légkeverés /gondoltam 2 hajszárító mivel kisebb a dobozom /ezért azt hiszem elég sokat foglak zargatni fapeter :-] ha nem bánod
-automata forgatás
Amibe a segítségeteket szeretném kérni egy kapcsolási rajz a hőfokszabályzóról/aztán még sok minden másba is/.Mennyiből lehet kihozni egy hőfokkapcsolót?/elektromos/ Én nem vagyok jártas az elektronikában, de ahhoz lenne segítségem.

Bocs ha hosszúra sikerült!

Köszi ezt a fórumot fapeternek!
Bfg10k-nak pedig gratulálok az első sikerek-hez!
hatvanhárom Creative Commons License 2008.12.06 0 0 463
Kedves fapeter! Köszönöm, hogy létrehoztad ezt a fórumot, már régóta gondolkodom, hogy készíttetek itthon a fiammal és a férjemmel egy keltetőt, hogy ne legyek a tyúkok szeszélyeinek kitéve. Most végre bele is vághatnak, mert itt minden információhoz hozzájuthatnak amire szükségük van. Még egyszer nagyon köszönöm!!
fapeter Creative Commons License 2008.12.04 0 0 462

Kedves Fecyke007!

Örülök, hogy újabb forumlátogatót (hozzászólót) tisztelhetümk Benned!

Ha mégis keltetőt szeretnél építeni, a tudást és tapasztalatot itt meg tudjuk adni hozzá, csak akarnod kell, és közben "építeni"!
Van (a neten is) sok keltetőkereskedő hírdetése, ahonnan válogathatsz,

én mégis inkább az építést javasolnám

(SOKKAL NAGYOBB SIKERÉLMÉNYBEN LESZ (lenne) RÉSZED!)

 

Hogy döntöttél?

Előzmény: Fecyke007 (460)
fapeter Creative Commons License 2008.12.04 0 0 461

Kedves kamó70!

 

Ha komolyan érdekel a téma, légyszíves olvasd végig a topicot!

Nagyon sok kérdésedre választ kaphatsz (ha nem kapsz, kérdezz rá bátran)!

 

Szóval, fűtőteljesítmény:
dúrva méretezéssel az 1W/tyúktojás "képlettel" lehet számolni.

 

ami még kell:
páratartalom szabályzás, forgatás, légkeverés

mindez lehet akár hagyományos (tálcában víz, és kézzel forgatsz, állólevegős)

akár automatizált (párologtatóval, és fordítóművel, és kényszerlégkeveréssel)

 

Ha további kérdés van, szívesen válaszolok, csak ne kelljen előlről írni a topicot...

 

Sok sikert, Üdv:

fapeter

Előzmény: kamó70 (459)
Fecyke007 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 460

Üdvözlök mindenkit!

 

Számomra is érdekes ez a téma, de semmilyen erőforrásom( idő, alapanyag, és a legfontosabb hozzáértés) nincs hozzá. Úgyis ha előre tudnám, --amit tudok is mert elolvastam a topikot végig, és csomó elektronikai résznél csak pislogtam-- hogy ennyi időt és gondot okoz biztos megvenném inkább a kész keltetőt.

 

NA ez mindegy, szeretnék gratulálni Bfg10k-nak, hogy sikeresen megépítette és lépésről-lépésre baszámolt a keltetőgépéről.

Gratula!!

 

Ezúton szeretném megkérdezni Bfg10k, hogy a második, 40 tojásból álló fészekaljból mennyi kis fürj kelt ki?

Sok sikert a további fjlesztésekhaz és a kisállatokhoz.

 

Üdvözlettel Fecy :)

kamó70 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 459
Üdv.

Én baromfit szeretnék keltetni .
Milyen teljesítményű fűtő egység kell bele a kellő hőmérsékletthez,és még miket kellene beleszerelni?
Előzmény: fapeter (457)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2008.11.24 0 0 458
Sziasztok vásárolnék keltetőgépet ha használt se baj valakinek van eladó?
fapeter Creative Commons License 2008.11.22 0 0 457

Szia!

 

Elméletben akár meg is felelhet, mit szeretnél keltetni?

Előzmény: kamó70 (456)
kamó70 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 456
Sziasztok!

Van egy 40x50-es 18 cm magas 2cm vastag hungarocel dobozom.
Az a kérdésem hogy megfelelő-e ez egy keltetőnek?
Bfg10k_ Creative Commons License 2008.11.12 0 0 455
Üdv!
Hallottam olyanról, hogy radiátort állítottak be pontosan 38 fokra és egy tányérban próbáltak keltetni törpetyúk tojásokat. Természetesen nem keltek ki, viszont fejlődésnek indultak, mint utólag kiderült. A páratartalom a legnagyobb gond. Ezt egy kicsi gyerek csinálta egyébként, akit nagyon érdekelt a keltetés. Nem én voltam, csak mesélte nekem :-)
Most sikeresen keltet egy gyári háztáji kéziforgatású keltetőgéppel.
Sőt, állítólag felütött tyúktojás is fejlődésnek indul petricsészében megfelelő körülmények között, de sikeres kelésről nem hallottam.
Csak érdekességképpen írtam le.
Üdvözlettel:
Bfg10k
Texas Chris Creative Commons License 2008.11.10 0 0 454
Nem tudod biztosítani az állandó hőmérsékletet és a magas páratartalmat egyáltalán nem. Szerintem lehetetlen megoldani és nagyon minimális lenne a kelési arány, ha egyáltalán kelne ki fióka.
Előzmény: Törölt nick (452)
fapeter Creative Commons License 2008.11.09 0 0 453

Szia!

 

Utalnék strassszerosa által feltett kérdésekre, és az arra adott válaszokra!

 

a lámpás megoldás RENGETEG probléma miatt nem állná meg a helyét!

Ha ez ennyire egyszerű lenne,

szerinted miért kellene a KELTETÉSSEL "szakmaként" foglalkozni.

 

Üdv.:

fapeter

 

Előzmény: Törölt nick (452)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.09 0 0 452
Sziasztok én arra gondoltam hogy egy egyszerű író lámpát fel lógatnék alá tennék egy tojástartót és minden nap forgatnám a tojásokat és mérném hőmérővel a hőmérsékletet hogy mindig állandó legyen vagy ez hülyeség?
Bfg10k_ Creative Commons License 2008.11.04 0 0 451
Köszönöm! :-)
Előzmény: fapeter (450)
fapeter Creative Commons License 2008.11.03 0 0 450
Szépek! :-)
Előzmény: Bfg10k_ (449)
Bfg10k_ Creative Commons License 2008.11.03 0 0 449
Üdvözletem!
Én is gondolkodtam görgetős forgatáson, de olyan sok fogaskerék kellett volna, illetve precizitás, hogy nekem annyit nem ért az, amennyi helyet spórolhattam volna vele. Tapasztalat egy ismerőstől van, akinek ilyen van. Először nem rakta tele és azt vette észre, hogy a forgatásokkor a tojások egy irányba "vándorolnak". Ezt azzal küszöbölte ki, hogy összeforgatta őket hegyükkel szembe párosával, így a vándorlások kioltották egymást.
Nekem a tálcás, egyben forgatós megoldás bevált. Annyi a probléma, hogy madárfajtának megfelelő tálcák kellenek hozzá, a tojásmérettől függő átmérőjű csövek vannak beleszabva amibe a tojások bele vannak állítva.
A fürjcsibék szépen fejlődnek, nem pusztult el egy sem, holnap lesznek 3 hetesek, szép egyforma méretűek, nincs szétnövés. Imádják a békalencsét, amihez itt könnyen hozzájutok. Télire kellene kitalálnom valami tárolási, konzerválási módot. Gondoltam fagyasztásra, illetve szárításra.
1.-én elindítottam újabb 40 tojással a keltetőgépet, kissé módosítva tanulva az előző keltetés hibáiból. Hőérzékelő fix helyen lefogatva, párologtatóban akváriumi fűtő lett belehelyezve, hogy erősebb legyen a párologtatás.
Üdvözlettel:
Bfg10k
Előzmény: fapeter (447)
fapeter Creative Commons License 2008.11.01 0 0 448

Üdv!

 

Hogy fejlődnek a fürjcsibék?

Előzmény: Bfg10k_ (435)
fapeter Creative Commons License 2008.11.01 0 0 447

Üdv!

 

Mivel a beszerzett hűtöszekrény nem igazán felel meg az elvárásaimnak,

a már meglévő keltetőt fogom hagyobb kapacitású fürjkeltetővé alakítani.

 

Előzetes tervek alapján, szinte minden marad a régi megoldás szerint,

de most görgetős forgatással szeretném megoldani a dolgot.

 

A görgetős megoldás lényege, hogy a tojások a keltetőrácson

egymás mellett fekszenek egy keretben,

amit forgatáskor a tojások átlagos kerületének felével mozdítok,

egyszer jobbra, aztán következő forgatáskor balra.

Ebből adódik a 180 fokos forgatás, cseréba kapom azt, hogy a tálcát nem kell billentenem, így jobb lehet a helykihasználás a keltetőtérben.

 

Még nem próbáltam, hogy a forgatókeretet milyen "osztásokkal" kell ellátnom, hogy a tojások ne a rácson csússzanak, hanem gördüljenek rajta.

 

Van esetleg ilyen forgatással valakinek tapasztalata?

 

Üdv.:

fapeter

Előzmény: fapeter (428)
fapeter Creative Commons License 2008.10.31 0 0 446

Szia!

 

Mielőtt mindent le kellene írnunk újra, javaslom a topic végigolvasását, az elejétől napjainkig...

 

Sok kérdésre választ kap(hat)sz!

 

Ha utána is kérdés van, persze szívesen segítek!

strassszerosa Creative Commons License 2008.10.22 0 0 445
Sziasztok és hőfokszabályzó muszály rá ? és a párologtató miből áll?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!