Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 656
Magam részéről a megnevezett típust vettem a grxben italadagoló nélkül.
Nagyon szép, nagyon örülünk neki, takarékos fogyasztás, számomra ideális választás. Azonban semmi esetre nem tenném a nappaliba, mert a no frostos masina halkan is de sokat zajong. Márkában halkan a Liebherrek dolgoznak, és abból még a nem no frostos még csendesebb. Német gépek és korrekt márkaboltjuk van.
Előzmény: janeeka (651)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.18 0 0 655
Ne is mond. Égre-földre kerestem az MBL 2031-et, de sehol nem volt. Ez 2008-as modell. A 2009-es az SBL 2031, de abban már nem dagi a felső ajtó also polca, s az Ice Care sincs benne (a praktikus jégkészítő).

Kihozták egy szerdai nap a helyette választottat... Másnap pedig a budakalászi Cora-ban - ahová egyébként évente egyszer megyek el - megláttam a fenti típust (MBL 2031) 125 ezer forintért. Bár az drágább lett volna 20 ezerrel, mégis inkább az kellett volna. Három napig vertem a fejem a falba, alig tudtam aludni. Besz*ptam, de valahogy élek még. :)
Előzmény: Soká (654)
Soká Creative Commons License 2009.10.18 0 0 654
Van ennek egy 15cm-rel magasabb nagytestvére is, azt hiszem az egyetlen A++ energiatakarékos készülék. Itt-ott feltűnik 120ezerért.
A hangos készülékek "beremegésből" adódó többletzaját egy kis utómunkával meg lehet szüntetni. Tényleg attól függ, hogy miből ered a zaj?
Előzmény: janeeka (650)
krisztianxx Creative Commons License 2009.10.18 0 0 653
Örülök akkor.Azóta én is használom a tartozékot....
Előzmény: pimmi (648)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.17 0 0 652
Itt volt egy pár hete, talán megvan még,
Előzmény: janeeka (650)
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 651
Amúgy az electroluxokat mondják csendesnek. Ezekről vkinek tapasztalat?
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 650

Köszi az infót!

Szinpatikusak a paraméterei, ha találok olyan üzletet, ahol be lehet kapcsolni, akkor meglesem, ha nem akkor nem ez lesz, mivel anyáméknak van egy 2 éves aristonja és már új korától hangos nagyon a kompresszor (elég nagy konyha szemközti sarkában van, de még becsukott konyha ajtónál is hallani, amikor megy a kompresszor). Vízszintesen áll meg minden, ilyen gond nincs. Muteréknak egy ismerősük ajánlotta mert neki is olyan van és az övé is hangos szerintem.

Amúgy a jégkocka-készítője valóban nagyon fain, és tényleg nem is volt még vele semmi gondjuk 2év alatt, meg náluk nem is gond, ha hangos, de nekem egy légtérbe lesz a nappalival és nem akarom a zúgást hallgatni(illetve csak minimálisat)

Előzmény: Perillustris (647)
janeeka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 649

Nem lyukas a kosár, amiről beszélsz...

De azért szívesebben veszem a magyar termékeket, mint a kínai, koreai, taiwani szarokat. Különösképpen, hogy a többi típus nagyrészét ott gyártják, sőt az egyik üzletben  azt mondta az eladó, hogy már a zanussiból is van kínai...

Sajnos ma már az felejtős, hogy emberi áron hozzá lehet jutni pl: németországban gyártott berendezésekhez és még azoknál sem kizárt, hogy kínai alkatrészekből szerelik össze török vendégmunkások.

 

Előzmény: pimmi (646)
pimmi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 648
Köszi, bejött a tipp.
Előzmény: krisztianxx (643)
Perillustris Creative Commons License 2009.10.15 0 0 647
A fórumokba nagyobb eséllyel írnak rossz tapasztalatokról, ezért óvatosan kell bánni az ítélettel. Szerintem régen sem voltak rosszak az Ariston hűtők, ám mióta Hotpoint-Ariston (H-A) név alatt fut a márka, azóta még jobb lett, s a formatervezésre is jó hatással volt az egyesülés, különösen a belső elosztásra. Három hétig bújtam a hazai és külföldi fórumokat nemrég, nem volt olyan márka, amit ne húzott volna le valaki. Persze a nagy számok törvénye miatt ez természetes, bár az arányok valamit biztosan mutatnak, igaz, a tényleges eladási számokat nem ismerjük ehhez.

Mindent összevetve jómagam egy H-A MBM 1821 VWB mellett döntöttem. Nagyon praktikus és higiénikus a jégkockakészítője, s ami az egyik döntő érv volt, hogy az ajtóban lévő legalső polc az átlagosnál csaknem kétszer akkora. Mindig utáltam bepréselni a nagyobb palackokat a régi hűtőinkbe. Ennek jótékony hatása, hogy a hűtőrész aljába egy hatalmas zöldségtartó rekesz jutott. Pure Wind-os, jól hűt (2-es fokozaton használjuk), halk.
Előzmény: janeeka (644)
pimmi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 646

Szerintem ne vegyél zanussit, sosem tudtunk műszaki terméket gyártani.

Sajnos a magyar ipar megállt a csengős mozdonynál.Én személy szerint még nem találkoztam jóminőségű magyar műazaki termékkel, ne érts félre,szeretem a magyar dolgokat hiszen Én is az vagyok,de ami nem megy azt ne erőltessük.

Előzmény: janeeka (644)
janeeka Creative Commons License 2009.10.15 0 0 645
Esetleg: LG GCF399BUQA Alulfagyasztós hűtőszekrény?
janeeka Creative Commons License 2009.10.15 0 0 644

Sziasztok!

 

Szintén hűtővásárlás előtt állok, ebben kérnék segítséget.

Ariston és indesit nem lesz az tuti(visszaolvasva a fórumot)

Zanussikkal szemezgetek, arról van-e vkinek rossz tapasztalata( zaj, szervíz)?

Ami a lényeg: alul fagyasztós kombit szeretnék és a fő szempont, hogy halk legyen(kicsi a lakás, egy légtérben lesz a nappalival), nem akarok sípolást, cicergést, gáz-áramlást, kompresszorzúgást, stb... hallgatni.

A másik kérdésem: statikus/ventillátoros légáramoltatású, 1/2kompresszoros legyen, pro/kontra.

Inkább kiadok 15-20E-el többet egy jól működő, halk, megbízható, szervizelhető márkára, mint olcsón vásárolni egy áramzabáló, zenedobozt, ami mellett havonta kávéztathatom  a szerelőt.

Köszi a segítséget!

krisztianxx Creative Commons License 2009.10.13 0 0 643
Javaslom hívd fel a szervízt,mert általában minden kellék csak szervízen keresztűl rendelhető meg.Én a liebherr hűtö,höz a tojástartot a szervízen keresztűl rendeltem,és másfél hét alatt meg is jött...
Előzmény: pimmi (642)
pimmi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 642

Tudja valaki,hogy LG hűtőhöz hol lehet venni, kiegészítőket ?

Pl: +polc,üvegtartó,stb...?????

pimmi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 641

Sziasztok

 

Lg alulfagyasztó nofrost, a hőfokszabályozó eddig 3-as on volt a max 7, de most hogy hűvös van kint eléggé hidegnek mértem és érezzük, kb 5-6 fok, most levettem 2-esre de igy is rohadt hideg minden, normális ez, a hütő néha megy csak tehát azzal nincs gond.

Ha ilyen hideg 2-esen, mi lenne 7 -es fokozaton ?

pimmi Creative Commons License 2009.10.01 0 0 640

Szia, nem emléxem már de vagy 41 vagy 42 decibel volt írva.

De tényleg halkult a mienk is, most 1 hónapos és ma alig hallottam, nem tudom miért de halkult, mégjobban a multkori irásom óta.

hajrá kína :))))

 

Előzmény: tundicske (638)
tundicske Creative Commons License 2009.09.30 0 0 639
Sziasztok!
Tegnap este kicsit megijedtem amikor beüzemeltem a hűtőt,de már megnyugodtam!
Mintha nem lenne már olyan hangos,lehet csak először volt ilyen hangja.Ez nem kapcsolgat állandóan ki-be,a hűtő 6 fokon a fagyasztó -18 fokon megy.Végre ez a hűtő többet pihen mint amit megy.Formás a kicsike kívül-belül,remélem ezzel nem lesz gond!Bár a mai minőség nem olyan mint régen.Jó ez a fórum az ember tanul belőle,és még vannak rendes emberek akik segítőkészek!!!!!Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sziasztok:Tündi
tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 638
Szia!Írtad,hogy az Lg Hűtőd halk.Hány decibel van ráírva?
Előzmény: pimmi (594)
tundicske Creative Commons License 2009.09.29 0 0 637
Köszi a választ!
Tegnap megvettük a samsungot,ma üzemeltem be.Hát......Szerintem még hangosabb mint az indesit.Nem értem az indesit 44 decibel a samsung 41 decibel.Egy kicsit csendesebbnek kellene lennie és hangosabb???????Kész vagyok!Tudom,hogy nem ezt kellene néznem de amerikai konyhás a lakásunk és nem mindegy,hogy milyen hangos a hűtő.Legközelebb beépített hűtőt választok az biztos nem hangos mivel lefogja a zajt a bútor.Legalábbis ezt gondolom.
Előzmény: Törölt nick (636)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 636
No frostos Samu jó választás lehet
Előzmény: tundicske (631)
kod1111 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 635
Küld el egeret fogni.
Előzmény: turelmetelen (620)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 634
Kevered a munkát a teljesítménnyel ami elég zavaros, azt sem értem, mit akrsz mondani?
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.26 0 0 633
Nos hogy milyen cég, mi kisvárosban vagyunk, franchiseként Működő euronicssal, és párját ritkítja a rugalmasságuk - Bp.-en nem így állnak a vásárláshoz.Az hogy nincs egy 15 tonnás teherautojuk, valószínűleg csak miattam( más még nem rendelt itt Liebherrt,és ekkorát) nem vesznek új autót.
Amugy meg nem igaz,hogy nem lehet fektetni,beszéltem a Liebherr gyárral ausztriában, elmondtam a problémámat,és azt mondták hogy a minimum amit várni kell 3-6 óra, de a legjobb 24 óra, ez is csak amiatt,mert a kompresszor olaj, átfolyik a hűtési rendszerbe,és azt kell megvárni,hogy ez az olaj állított helyzetben visszafolyjon teljesen a kompresszorba,mert ha nem,nem hűt rendesen a hűtő.
Nos én 22,5 órát tudtam várni,mivel már szétolvadtak teljesen a fagyasztanivalóim,így már kénytelen voltam beizzitani.
Amugy a hűtő szuper, kb 2,5 óra alatt a hűtő rész elérte a 3 fokot, míg a fagyasztórész, nos az folyamatosan megy tegnap este óta, superfrosttal,azaz max teljesítménnyel -32 fokra beállítva.
Este 17:30kor izzitottam be,azóda meg 1,5 KW-ot zabált a gép... folyamatos működés mellett.
Amugy ahogy néztem, 115 watt/óra a fogyasztása mikor megy a kompresszor,jelenlegi beállítások mellett.
Előzmény: pimmi (632)
pimmi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 632

Milyen cég az akinek nincs 2m belmagasságú, vagy nagyobb szállítójárműve ?

Nekünk az Lg- t állítva hozták, pedig 2,1m magas, és nem a hátukon cipelték.

Ezeket a hűtőket TILOS fektetni, még a csomagoláson is feltüntetik, ugyhogy azzal a német minőséggel még várj, lehet most tették tönkre a "hazai mesterek".

Előzmény: krisztianxx (630)
tundicske Creative Commons License 2009.09.25 0 0 631
Sziasztok!
Nyert ügyünk van!!!!!!!:-)))))))
Az Indesit kicseréli a hűtőt!Nagy kérdés milyen hűtőt vegyünk?Egyszer már rosszul döntöttünk most nem szeretnénk befürödni!!!!!Samsung,Siemens vagy Electrolux?
Mi a Samit nézegettük amibe beleszerettem!!!(RL41WCIH1)Igaz ez is non frost-os és hangos lesz(Indesit baromi hangos volt) de nagyon szép.Sima vagy non frost???Segítsetek!!!Előre is köszönöm!
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.25 0 0 630
Jó reggelt Mindenkinek!

Nos megérkezett a várva várt hűtő.Még nincs üzemben,mivel 2m magas,fektetve hozták,és még 12 órát állnia kell.
De eddig maximális minőség dominál.És szerencsére Made in Germany darab...
Holnap reggelre többet tudok majd...
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.23 0 0 629
szegényke,nincs tisztában a dolgokkal.... :-D
sebaj...
Előzmény: Nadzsi (628)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 628
A Samsung mióta japán?
Előzmény: Törölt nick (624)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 627
ÉRdekes amit írsz.SZüleimnek Bosch van,és nem nyávog.Nekünk pár napig még gorenje - 3 éve,de ez sem nyávog.Tesoméknak Liebherr, detto nem nyávog.
Isminek is 15 éves Liebherr, az sem nyávog.
Lehet hogy csak típushiba?Ajánlom a szervízt,mert szüleim gépe vagy 5-6-7 éves, és azóta jól müködik... már amennyire én tudom..
Előzmény: turelmetelen (620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!