Keresés

Részletes keresés

Lennon1213 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1717

Elnézést átírom oda a kérdésem.

Előzmény: joevagyok68 (1715)
Émile Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1716

 Hát tényleg elég topik idegen ez a kérdés.

 És főleg, hogy úgy a semmiből kerül elő !!

 Se villany se gáz !!

Előzmény: joevagyok68 (1715)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1715

"Vízteres kandallóval fűtött 6 radiátoros megoldást"

"Így én gondoltam befejezem én a szerelvényezést."

 

Van víz-gáz-fűtés topik az jobban pörög. És víztareskanndaalós is..

De amúgy a kazán legalább a szaki kötötte be?

Biztonsági berendezések megfelelő módon belettek építve ?

Biztonsági szelepEK (2db), termikus elfolyó....stb

 

"tágulásiban kell valami nyomást beállítani,"

Igen van rajta "autós" szelep, azon keresztül

Mondjuk a nyomás meghatározásához kéne tudni: víztérfogat, indulónyomást, végnyomás(biztonsági -0,5bár), felfűtési hőm....stb

 

Előzmény: Lennon1213 (1714)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1714

Sziasztok.

A mi házunkba most építették be a fűtést. Vízteres kandallóval fűtött 6 radiátoros megoldást.

A ház építése során a fűtésszerelő felállt a csatlakozókkal, így most csak szerelvényezni kellett.

A szerelőm el kezdte a munkát, csak sajnos múlt héten már nem tudott dolgozni, mert kórházba került.

Így én gondoltam befejezem én a szerelvényezést.

Szerencse, hogy már minden csatlakozót megvett, így csak össze kellett raknom.

Felszerelvényeztem a házat, összekötöttem mindent.

Most, hogy készen vagyok szeretném feltölteni. Mivel a rendszer zárt rendszerű, így a feltöltésében kérném a segítségeteket.

Írták, hogy először a tágulásiban kell valami nyomást beállítani, utána lehet csak a rendszert feltölteni. 

Ha valaki tud, akkor légyszi segítsen hogyan kell? Valamint a csőtermosztát összekötését a szivattyúval.

Köszönöm.

beszes Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1713

Egy lakást kívánunk vásárolni, melyben 20-25 éves padlófűtés van valamennyi helyiségben (hálószobákban is). A fűtést C21-es kazán működteti, közvetlenül hőcserélő nélkül, a melegvizet pedig egy másik kazán szolgáltatja. Kérdésem, hogy kell-e aggódni a viszonylag idős fűtéscsövek állapota miatt? Érdemes-e a hálóban átalakítani a fűtést? A jelenleg működőképes kazánt, ha lecserélnénk kondenzációs kazánra, akkor az várhatóan mennyi idő alatt térülne meg? Úgy tudom, megoldható, hogy a fűtés megadott időpontokban automatikusan be-, illetve kikapcsoljon. Ez milyen átalakítást, illetve költséget jelenthet a jelnegi rendszer mellett?

Hozzászólásokat előre is köszönöm.

Csavarhúzós Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1712

Lásd például a "kognitív disszonancia" jelenségét.

Előzmény: Biovadász (1711)
Biovadász Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1711

"Ők is szeretnek  ' mesélni ' !"

 

Tisztelettel érdeklődnék, hogy azoknak akiknek nem érdekük az elektromos fűtés reklámozása, mert nem fűtőpaneleket gyártanak, vagy kereskednek vele, hanem csak tisztán felhasználók mi okuk lenne idehazudni? :)

Tán ezek arra gondolnak, hogy "baxunk ki jól az ide tévedőkkel", és a villanyszámláikat is hamisítják, vagy mi? :)

Előzmény: Zöldár (1709)
szedit10 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1710

Én azért felhívnám a figyelmed az ionos fűtésre, ami villannyal működik, a fűtési szezonban kb20-25e- ft-al nő a számla.

Szerintem egy panelban egész jó, ha nyáron nem kell készenléti díjat fizetni.

Jó, ha nincsen radiátor beépítve, a beszerelési költség a gázénál van.

Előzmény: mese85 (1708)
Zöldár Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1709

  

Hát a gáz !

 De az is legalább  1 milla ! Beruházásilag.

 Azért azt jó tudni , hogy a 380  Volt az csak feszültség, viszont az ember teljesítményt használ.

 Normál háztartásba engedélyeznek - ill minimális költségért adnak 32 Ampert, de ez még nem teljesítmény ebből kihozható 7,3 kW, ami  egy gépesített háztartásnak bőven elég, de nem fűtésre.

 Tehát ha fűtésre is akarsz elektromos energiát használni az külön bővítés  aminek borsos ára van.

 Az üzemeltetés pedig még több, kb. 3 x annyi mint gáznál.

 63 m2 -re elmegy olyan 800 -900 m3 gáz, annak az ára kb. 150 -170 eft , villanynál min 450 eft / szezon..

 De van egy kandalló és egy cserépkályha.

 

 

Azt kell használni !!!

 természetesen egy 20 -25 m2 -es mini lakásnál szóba jhöhet az elektromos fűtés is, de nem ekkora lakásnál.

 Ja és a szirénhangokra ne hallgass !!

 

 

 Ők is szeretnek  ' mesélni ' !

Előzmény: mese85 (1708)
mese85 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1708

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Vettünk egy 63nm-es lakást, ahol jelenleg cserépkályha és egy kandalló van. Az idei idényt ezzel szeretnénk kihúzni. Viszont jövőre szeretnénk gázra vagy villanyra cserélni. A gázcsonk kinn van a lépcsőház előtt ill. a lépcsőházban benn van a 380V.

Melyik bevezetése lenne olcsóbb ill. melyik használata kerül kevesebbe? 

Válaszotokat előre is köszönöm.

Mese

 

Dunit Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1707

 A cirkó neve : fali kazán (sokféle van ).

 Van amúgy az állókazán, de az inkább nagyobb lakásokhoz való,  általában jóval a 150 m2 felettiekhez. Nagy a helyigénye !!

Előzmény: hatton (1703)
Dunit Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1706

 Hát sok mindent nem értesz még !

 Tehát kéne egy 40 m2 -es lakás, aminél a fűtés az esődleges szempont ?

 Ilyen lakásnál még elmennek a konvektoros fűtések is.

 Sőt általában egy konvektor kifűti.

 Hogy mennyi lesz a fogyasztás ?

 Az függ elsősorban a lakás nagyságtól, a hőszigeteléstől ill. a  ház milyenségétől.Pl. egy többlakásos társasházi lakásnál általában kevesebb mint egy egyedül állónál. A fogyasztás egyébként 600 -700 m3 gáz közé tehető

 Tanács :  nagyon sok elavult gázfűtéses lakás van, ahol a felújítás (csak fűtésre) több százezer akár milliós tétel is lehet.

 

 Mi is belementünk ebbe a csapdába. Egy 54 m2 -es lakást vettünk ahola gázfűtés konvektoros volt. Gondoltzuk rendbehozzuk. igenám, de a gázvezetéket nem lehet, így a teljes felújítás lett a vége, ami több mint egy millióra rúg majd.

De  nálunk nem ez volt a szempont.

 Kitünő fekvés, és a kulturált lakóközösség ezt ellensúlyozta.És még 6 -7 szempont !!

Előzmény: hatton (1703)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1705

Ingyen termeli az áramot a generátor?

Előzmény: szedit10 (1702)
otapi Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1704

Hát, mielőtt lakást veszel, mindenképp érdemes lenne utánanézned az alapfogalmaknak, vagy legalább egy jobban hozzáértő ismerőssel megnézni a lakásokat...

Igen, a radiátoros lakást jó eséllyel egy gázkazán fűti, ezt az egész rendszert hívják cirkónak (mert hogy cirkulár a víz a kazán, és a radiátorok között). A kis szerkezetet amit tekergetni kell termosztátnak hívják, és azon kell beállítani a kívánt hőfokot - vagyis hogy milyen meleg legyen. Ha melegebb van (nyáron), akkor nem fűt a rendszer egyáltalán.

A melegvízre alapvetően kétféle megoldás lehet: készülhet a cirkó kazánja által (ekkor kombi-cirkóról beszélünk), de lehet hogy teljesen külön megy, villanybojlerről (ilyenkor az áramot fogyasztja a melegvíz, a mostani árak mellett drágább). Ehhez látni kellene magát a kazánt. Valószínű a fürdőszoba találod, csak követni kell a radiátorokból kimenő csöveket.

 

Cirkós rendszer általában kevesebb gázt fogyaszt és csöndesebb is, mint a konvektoros, de 40 m2-en éppenséggel nem olyan nagy a különbség. A konvektorok kattognak (!), ezt sokan nem tudják megszokni. "Trükközni" mindkettővel lehet, tehát lehet hidegebben tartani egy-egy szobát.

 

Ha régi a lakás, akkor azt is meg kellene megnézni, hogy a cirkós kazán kéménye bélelve van-e fémmel nehogy meglepetés érjen. Mert ha nincs, akkor annak a gázművek nem örül és meg kell csináltatni 100-300 ezer forintért attól függően milyen magas a kémény.

Előzmény: hatton (1703)
hatton Creative Commons License 2011.08.29 0 0 1703

ide is beteszem,mert lehet az előbb rossz helyre ment:

 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni,mert én nem értek a témához sajna.

 

Lakást nézegetek,egyik fő szempont a fűtés.

2 típussal találkozom.

Az egyik a gáz konvektor,a másik neve cirkó(?).

 

Na itt a baj.Egy olyan lenne most,h gáz fűtéses,a falon az egyik szobában van egy kis szerkezet,és azt kell tekergetni hány fokot akarok.Ez a cirkó?

Rendes radiátorok vannak felszerelve,mint a távfűtéses lakásokban.

A kérdésem az lenne,hogy ezzel a típussal jól járnék?Nyáron ha nem megy,akkor csak annyi gázszámlát fizetek,amit a főzéshez használok?Vagy ez melegíti fel a vizet is?Télen hogy tudok trükközni?2 szoba van.Letekerem az egyik radiátort?Vagy kevés,kb 20 fokra állítom állandóra?A szigetelése a háznak nem egy nagy szám.

Félek a téltől,és nem tudom egy 40m2-es lakásnál mi lenne a fogyasztás.A tűzhely napi kb 1 órát menne,a fűtésnél meg mondjuk csak egy szoba,de az sem kakaón,mert nincs meleg igényem.Sajnos eddig csak távfűtéssel volt dolgom,a tulaj meg mondhat ugye bármit.

Tehát a télre lennék kíváncsi elsőorban,de ha valaki levezetné mégis ez hogyan működik,vagy hogyan számoljak,azt megköszönném.

Mert a nagymuter féle trükközést,hogy jól befűtök,az ablak meg zárva egész télen,azt sem szertém.Ennek fényében még mindíg jobb döntés mint a távfűtés?

 

Előre is köszi a válaszokat,ennek fényében folytatnám a keresgélést!

szedit10 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1702

Te most melyikről kérdezel? a generátorról, vagy az ionos fűtésről?

 

Ha a generátort kifizetted, és ott áll a kerted végében,  villanyra egy fillért nem kell költened.

 

Viszont ha generátor nélkül használod az ionos fűtést, a villanyszámlád valószínű annyi lesz, mintha gázzal fűtenél.

Előzmény: ötfelezős (1701)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.31 0 0 1701

Nyilván nem okoz gondot olyan szerződést kötni, hogy ha nem jön össze a prognosztizált energiamegtakarítás, akkor fizetitek a különbséget...

Előzmény: szedit10 (1698)
SolnesN Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1700

 Páros napokon anion, páratlan napokon kation !!

Gyurco78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1699

Hát ugyanannyit termel, mint amennyit beleviszel, úgyhogy nem kell itt szédíteni, ez egy nagyon jó hatásfokú és kisméretű elektromos fűtés, de több hőt nem termel, mint amennyi áramot elhasznál...

Előzmény: szedit10 (1697)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1698

Sajnos nem tudom melyik ion a jobb, azt tudom hogy az orosz tengeralattjáróknál ezt használják 30 éve, azóta is működik rendesen, és 220 voltról működik, bármilyen háztartásban,  ahol radiátoros fűtés van.

Előzmény: SolnesMM (1696)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1697

Bocsánat, lehet nincs ilyen mértékegység, csak szemléltetni akartam, mennyi energiát termel havonta a generátor, ami egyébként alternatív energiával működik.

Előzmény: ötfelezős (1695)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.27 0 0 1696

 Most akkor melyik fűtés a jobb ?

Az anionos vagy a kationos ?

ötfelezős Creative Commons License 2011.07.26 0 0 1695

Már bocsánat, de meg sem nézed, vagy nézeted valakivel, akinek legalább hármasa volt fizikából általánosban? Azért ez kiszűrné.

Akkor hogyan tudsz nyilatkozni a készülékről bővebbet?

 

Nincs olyan, hogy kw/hó, meg kw/ó...

 

Meg akartam kérdezni, miből lesz a hatalmas energiamegtakarítás, de azt hiszem, kár megkérdeznem.

 

Előzmény: szedit10 (1693)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1694

Egy generátort, amivel ki lehet váltani a villany, és a fűtésszámlát

Előzmény: KalásziM (1692)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1693

Melyik mértékegységre gondoltál?

 

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1692

 Mit forgalmaz a csereszika    a szedit10?

Előzmény: ötfelezős (1690)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1691

 Hi !

 ezt a kifejezést   ő használta először :

 

 Cseszirkaválasz | megnéz | könyvjelző 2011.05.27 14:48:54 © (1677), itt.

 

 Valóban az ionos fűtés a legjobb, de csak akkor ha kationos, az anionossal semmire sem megyünk !!

 Tény cs... kérdezett  -ezt azt.

 Így jutottam ,hogy a központi fűtés lenne a legjobb, de nem az egyedi a lakásban, hanem a házban.

 De nem nálunk. Nálunk sok a nemfizető, a  potyázó , így itt csak az egyedi fűtés jöhet számításba.

Előzmény: szedit10 (1689)
ötfelezős Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1690

Szerintem téged félrevezettek...

60-80% energiamegtakarítás, mi? :)

 

Egy apró tanács: ha legközelebb forgalmaznál valamit, kezdjed az alaposság legeslegesleglasóbb szintjén, azzal, hogy a mértékegységeket helyesen használod...

Előzmény: szedit10 (1689)
szedit10 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1689

Mi az a házközpontifűtés?

Szerintem az ionos fűtés a legjobb. 30 éve használják, egy életen át tart, ha elromlik, csak kicserélik a kütyüt, és kész.

Előzmény: KalásziM (1679)
Axióma Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1688

A reklamot (pontosabban a nem segito onreklamozo nick-eket) nem szeretik a forumozok... most pl. en voltam.

Az adatlapodon a link teljesen OK, de onreklamozo linket forum hozzaszolasba ne tegyel. Akokr se, ha szerinted az csak tajekoztatas. Reklam celjabol szabad venni bannert az indextol!

Vagy tedd hasznossa magad, valaszolj (aktualis! - turelem...) kerdesekre okosan, es az alapjan hidd el, direkt reklam nelkul is megtalalnak. Persze nem a keresok, hanem a tenyleg erdeklodo (es altalaban atlagnal tajekozottabb, ha mar itt es a szoveged alapjan talal meg) ugyfeljeloltek.

 

Előzmény: Geotherm (1687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!