Keresés

Részletes keresés

xtl Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1661

Most láttam reggel egy kerítést, ahol terméskő lapokkal borították a betonpanelt. A közepébe ablakokat is vágtak, hogy még érdekesebb legyen.

 

Apropó, az én művem lassan elkészül :)

 

 

Előzmény: bt74 (1660)
bt74 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 1660

Üdv mindenkinek!

 

Tud valaki jó ötletet arra, hogy mivel lehetne szebbé varázsolni a beton panel kerítést?

Azon gondolkozom, hogy a misungot kikaparom oldalról, kikenem dráyvit ragasztóval, a paneleket meg behúznám dráyvithálóval, ragasztóba. A végén meg dörzsölt vakolatból valami mintát, vagy ilyesmi.

 

Minden ötlet érdekel, esetleg képek, ha valaki látott, csinált ilyet.

xtl Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1658

A deszkakerítés olyan, mint egy vitorla. Ha nincs lebetonozva, a szél, télen a fagy, nyáron meg a talajvíz előbb-utóbb (inkább előbb) kimozgatja az oszlopokat. Oszloponként külön-külön lebetonozni szintén ugyanez a téma, előbb-utóbb kidől, mert nincs ami tartsa. A legjobb a vasalt beton koszorú, abba beleállítgatva az oszlopok, és utána már mindegy, mit raksz rá, drótfonatot, nádszövettel, deszkát, vagy kerítéspanelt. A deszka amúgy az egyik legdrágább, annál talán csak a betonpanel drágább, bár én azt csak vasúti telepek, és temetők mellett tartom elfogadhatónak :)

 

Most vettem akácot, nettó 2000 Ft/nm, fűrészárú minőségben. Szerintem Pest megye egyik legolcsóbb fatelepét találtam meg.

Előzmény: Borsoka. (1656)
xtl Creative Commons License 2012.05.29 0 0 1657

A beton koszorú földből kiálló részét szeretném lekenni. Nem facölöpök földbe kerülő végét :)

Előzmény: runner 125 (1655)
Borsoka. Creative Commons License 2012.05.27 0 0 1656

 

Sziasztok!

 

Visszaolvasgattam parszaz hozzaszolast, de amit en akarok kerdezni, olyat meg nem talaltam.:) Miutan par hete a polgaror srac szolt, hogy az a hir jarja, hogy a telkunkrol (nyaralo) el akarjak csorni a vas kaput ("meheszek"), hirtelen surgosse valt a mar evek ota halogatott kerites-epites.

 

Most 8 kor keresztmetszetu oszlop van beton papucsban (dulongelnek mar), es egy sima nyilo kapu, drotfonat, szoval a tipikus legocsobb megoldas amit az elozo tulaj belefektetett a telekbe.

 

Elso korben azt terveztem, hogy a meglevo oszlopokat felszedem, alabetonozok (zsalukovel), es a meglevo oszlopokat visszapakolom a betonba, keresztbe zartszelvenyt (laposvasat???) hegesztetek ra, es akac, vorosfenyo vagy valami mas tartos fabol keszult deszkaval bedeszkazom. Korulneztem itt is, hogy arban mire szamithatok az egyes megoldasokra, par arajanlatokat is kaptam a teljes illetve reszleges munkara, es meg ez a primitiv (legalabbis az itt olvasott megoldasokhoz kepest mindenkepp az) dolog is 300e ft-ra rug, ami eleg varatlanul ert, es nem is tudom, hogy honnan tudnam hirtelen eloteremteni.

 

Ugyhogy mivel a fas deszkakhoz mindenkepp ragaszkodnek, es korulneztem kicsit milyen mas megoldas lehet, racsodalkoztam a valamilyen modszerrel foldbe rogzitett fa oszlopok lehetosegere.:) 

 

( ilyesmire gondoltam: http://picasaweb.google.com/110165057209463555217/KeritesesAlbum?gsessionid=j85uyULs_6LTLn-CKG8Etg#5372852385203381298 )

 

A kerdesem arra vonatkozik, hogy mikepp kell ezeket az oszlopokat a foldbe rogziteni? A fold egyebkent egy feltoltott, salakos, soderes, koves, stb oda hordott sitt-temeto, raadasul a toltes alatt vizes is, bar a kerites a tetejen van a dombnak, es onnan lefele folyik a viz. Nem szivesen asnek pont ezert be a foldbe fat, meg ha meg is egetem, katrannyal bekenem es olajban fozom sem... Esetleg a vasasboltban kaphato fem betekeros vagy beutos oszloptarto papucsok szoba johetnek? Ha igen, akkor mi veluk a teendo, hogy tartosan a helyukon maradjanak (lattam van kozel 80cm melyre befuto valtozat is)? 20,5 m-es az utcafront, ha ez meg egy lenyeges szempont, es kb 1,8m-es kerites volna az a magassag, ami mar a belatast megakadalyozza (az utca fentebb van mint a telek).

 

Koszi elore is,

Borsoka.

runner 125 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 1655

Kátrányra tippeltem, de google-ztam, ilyet találtam:

 

"A fa kerítésoszlopok földbe kerülő részét a rothadás megakadályozása érdekében érdemes kezelni. Legegyszerűbb megoldás, amikor megégetik az oszlop végét, vagy só impregnálással kezelik. Kevésbé környezetbarát, de hatásos megoldás, amikor kátrány alapú szerekkel kenik be a fát."

 

Előzmény: xtl (1654)
xtl Creative Commons License 2012.05.26 0 0 1654

Hogy hívják azt a műgyanta jellegű, fényes felületet adó bevonó anyagot, amit a kerítések betonkoszorújára lehet alkalmazni impregnálási, vízszigetelési céllal?

kilitipapa Creative Commons License 2012.05.18 0 0 1653

Érdeklődőm! Tudja-e valaki? Legeltetési céllal,vadászterületen Szabad-e 5km hosszan bekeríteni szakhatósági engedélyek nélkül? Vadászati hatóság,Természetvédelmi felügyelőség!  Genetikailag világszínvonalú szarvasállomány vonolásánal akadályozására! Somogy  Zala megye határán!

kispál_ Creative Commons License 2012.05.17 0 0 1652

Kedves robert 1002!

 

Ha nagyon száraz a fa, egy félolajos alapozás ajánlott egy rétegben.(lenolaj és lakkbenzin 1:1 arányú keveréke)

Ezt követően pedig mindenképpen egy oldószeres lazúrt ajánlok rá, amely gomba és rovarkártevők elleni védelmet is biztosít: http://www.festekerd.hu/product.php?id_product=83. Én magam is ezt szoktam használni és meg vagyok vele elégedve. Nem igényel külön faanyagvédő alapozót, két rétegben kell felhordani.

Előzmény: robert1002 (1649)
inotech Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1651

Pokoli drága???? Az nem kifejezés! Először én nekem is szimpi volt. Aztán belenéztem az árakba, már akkor elhűltem. Aztán később rájöttem, hogy az az ár csak a fémhálóra vonatkozik, és a kövek még sehol sincsenek! :(

 

Más: Ha van egy már régen elkészített zsalukőből és téglából rakott fal (eléggé vegyes tákolmány :( )akkor abba utólag hogy lehet oszlopot rögzíteni?

pl. ha beton, kifúrom és beleragasztom? vagy csináljak az oszlopnak talpakat és csavarozzam bele?

 

Előzmény: Pitylogós (1650)
Pitylogós Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1650

pokoli drága

 

 

 

 

Előzmény: Pepszi (1648)
robert1002 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1649

Üdv mindenki!

 

Lehet volt már kérdés,de nem találtam sehol választ rá:

 

Fenyőt (szélezett és gyalult),mivel kell kezelni(kültéri kerítés)?

Lazúr azt gondolom,de milyen,oldószeres,vagy vízbázisúval.

Milyen előkészítést igényel,alapozás,zsírtalanítás?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Robi

Pepszi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1648

Létezik még egy megoldás, amikor valami acélhálós vázat töltenek fel kaviccsal, zúzottkővel, akármivel.

Árat nem tudok, de gyanítom ez sem lehet túl olcsó, de legalább nem kell utólag festeni, burkolni.

Ha gabion -ra rákeresel láthatsz képeket.

Előzmény: Törölt nick (1641)
zordonC3 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1647

A betörő ha felmászik, kiszakadnak a csavarok...

 

Nem felmászni fog hanem háromajtónyi betörő puszta kézzel szétszedi mászás nélkül :)

Előzmény: xtl (1646)
xtl Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1646

Nincs valami nagy aktivitás :(

 

A deszkák zártszelvényre csavarozásához elég a Zn kapupántcsavar, vagy rozsdamentes kellene? Az árkülönbség majdnem tízszeres, szóval sokszáz darab mellett nem mindegy. Hallottam egy olyan megoldást is, hogy önmetsző facsavarral kell a zártszelvény irányából megcsavarozni, aminek több előnye is van: nem rozsdásodik, nem látszik, ha a betörő felmászik simán kiszakadnak a csavarok, és összetöri magát a betörő :) Vélemény?

Előzmény: xtl (1645)
xtl Creative Commons License 2012.05.07 0 0 1645

Valaki hozzáértő össze tudna dobni nekem egy hozzávetőleges árajánlatot erre a munkára? Csak arra kellene, hogy eldöntsem, belefér-e a költségvetésbe, és érdemes-e megkeresnem kivitelezőt, vagy inkább felejtsem el.

 

Egy kb. 30 méteres szakaszra kellene kerítés, egyelőre kapu stb. nélkül:

- régi drótkerítés bontása, sövény irtása,

- betonkoszorú zsalukőből kb. 50 centi mélységig,

- 2 m magas oszlopok zártszelvényből 2-2.5 méterenként,

- vízszintes tartó vas szintén zártszelvényből,

- 20 centi széles kérgezett, gyalult akác deszka "rusztikusan" felrakva, 5-10 centis közökkel.

 

Köszönöm előre is.

Pompiere Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1644

Barkácsáruházakban lehet kapni 4-5k-ért minőséginek tűnő lamellás, kb. 180x180-as fa kerítéselemeket. Költséghatékonyabb megoldás.

 

Na erre mondtam én, hogy azt senki meg ne vegye. Az max. tűzrevalónak jó.

 

Egyébként, ha valaki megsaccolná nekem a lentebbi kérdésre, h kb mennyi tégla kell, vagy a malterral együtt 2 méter magasságban hány sor jön ki, kiszámolnám. :-)

 

Megnézed, hogy egy kistéglának milyenek a befoglaló méretei és abból könnyen ki lehet számolni.

(25 x 12 x 6,5 cm) Fugavastagságnak meg veszel pl. egy centimétert.

Előzmény: runner 125 (1642)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1643

Ugat ez mondom mindenre falevéltől az összes utcán elvonuló emberig autóig :) Szóval költséghatékony lenne az biztos csak nem hozna megoldást.

Előzmény: runner 125 (1642)
runner 125 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1642

Lehet hüle kérdés; de ez a kutya csak akkor ugat felétek, ha mozgás van? Nem lenne elég csak egy olyan 'térelválasztó', amitől nem lát át?

 

Barkácsáruházakban lehet kapni 4-5k-ért minőséginek tűnő lamellás, kb. 180x180-as fa kerítéselemeket. Költséghatékonyabb megoldás.

 

_

 

Egyébként, ha valaki megsaccolná nekem a lentebbi kérdésre, h kb mennyi tégla kell, vagy a malterral együtt 2 méter magasságban hány sor jön ki, kiszámolnám. :-)

 

Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (1636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1641

Sajnos más megoldás nem nagyon van, csak a vastag pénztárca.

 

Értem, köszi. Mivel most is bő egy órája ugat azt hiszem elkezdem szokni az árat és meg fogom csináltatni..

Előzmény: Pompiere (1638)
inotech Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1640
persze az is igaz, hogy igy nem atlatas mentes a dolog :-(
Előzmény: inotech (1639)
inotech Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1639
meg olyan megoldas van. hogy beton halobol vagy kontener halobol hegesztesz. de akkor meg festegetni kell. a horganyzott elem gondolom idotallobb
Előzmény: Törölt nick (1636)
Pompiere Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1638

Mi az ami ennél olcsóbb megoldás lehet, mondjuk ha csak a tömör takarás a cél ? Vagy átmenet nincs, vagy betonfal vagy drótkerítés+belátásgátló?

 

Sajnos olyan megoldás nincs, hogy tömör is legyen meg olcsó is.

 

A legolcsóbb megoldás: betonoszlopokon drótháló. Oszlopok darabja kb. 1500-2500 Ft, drótháló métere 400-600 Ft. Erre lehet betekintés ellen hálót tenni vagy felfuttatni borostyánnal. Ez utóbbi esetben 5-6 év mikorra szépen befutja. Van még a csodasövény amit a kerítés elé lehet ültetni.

Sokan veszik még a barkácsáruházakban kapható, zajvédő falra hasonlító kerítés elemeket. Majdnem 10000 Ft táblája. Mindenkit óva intek tőle. Pár év alatt szétesik, szétrohad teljesen. Csak külsőleg néz úgy ki mintha favédelemmel látták volna el.

 

Sajnos más megoldás nem nagyon van, csak a vastag pénztárca.

Előzmény: Törölt nick (1636)
inotech Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1637
amit en szeretnek csinalni. : horganyzott tablas kerites. (2.5m*1,7m. 4.5mm anyagbol) netto 6500+ oszlop netto 4000. alá 2.5m hosszu 30 cm magas beton labazat foldbe sullyesztve 3000/db. 2.5 meterrebrutto 17e. 35meterre 14tabla kb 240e. ehhez kell meg nemi beton az oszlopokhoz.
en ilyet tervezek. ha ezen at jon a kutya. akkor mas modszerek utan nyulok
Előzmény: Törölt nick (1636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1636

Uhh...azt gondoltam hogy meghaladja a félmilliót, de hogy az még csak anyagár és csak egy oldal azt nem...köszönöm a szemfelnyitó számítást !
Nem hiszem hogy én fogom csinálni, eléggé szétvan a csuklóm az egész napos egerezéstől, ha megküldöm egy kerítéssel is oda a megélhetés.
Mi az ami ennél olcsóbb megoldás lehet, mondjuk ha csak a tömör takarás a cél ? Vagy átmenet nincs, vagy betonfal vagy drótkerítés+belátásgátló ?

köszi,

Előzmény: Pompiere (1635)
Pompiere Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1635

Hát ez igen zsebbenyúlós lesz, bármilyen megoldást is választasz.

Két lehetőség van: az egyik a zsalutéglás kerítés 2,5 méteres oszlopkiosztással, a másik meg az elemes betonkerítés. Az sem mindegy, hogy csináltatni akarod vagy magad csinálod.

Nem akarok itt részletes számításokba bocsájtkozni csak úgy elnagyoltan adtam össze a dolgokat:
13 kerítés mező (ami az oszlopokkal lefedi a 35 métert) ZST15-ös zsalutégla kb. 585 db -- 220 ezer Ft
14 oszlop OSZT30-as oszlopzsaluból 126 db -- 67 ezer Ft
10-es betonvas az oszlopokba, a zsalutéglába tüskézéshez és minden sorba vízszintesen kb. 110 szál -- 110 ezer Ft.
Ez 397 ezer forint. Ehhez jön még az alapozás és a zsalutéglákba a kitöltő beton. (Itt rendes alapot kell csinálni fagyhatárig. A pontalap nem biztos hogy jó.) Ez számításaim szerint összesen kb. 15 köbméter, ami 15 ezrével számolva 225 ezer Ft
Eddig összeadva: 397+225= 622 ezer Ft., plusz a munkadíj ha nem magad csinálod. Igen munkaigényes megépíteni.

Elemes kerítésből jóval egyszerűbb megcsinálni: Megveszed az oszlopokat, egy zsinór mentén leállítod őket egyvonalba és magasságba, tartva az előírt oszlopközt, körbe betonozod őket, és felülről csak bele kell csúsztatni a betonlapokat, azt kész is.

Ennek a költsége sem kicsi.
Mivel 1,5 méteres az oszlopkiosztás ezért kell:
25 db 3 méteres oszlop: kb. 140 ezer Ft
120 db 147x40 centis kerítés elem: kb. 305 ezer Ft.
Ezen felül kell még beton amivel az oszlopokat körbe betonozod. Ez a megoldás jóval olcsóbb mint a zsalutéglás és két erős férfiember is képes elkészíteni. Szerintem félmillióból kihozható.

Hátulra síma beton kerítésoszlopot kell leállitani, rá drótháló és esetleg valami belátásgátló háló.

 

A fent leírt összegek +- 30 %-kal is eltérhetnek.

Előzmény: Törölt nick (1632)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1634

Akkor átfogalmaznám: Mindenféle kerítéssel kapcsolatos ötletet szívesen várok :)

Előzmény: Zoltanuss (1633)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1633

  "Mindenféle ötletet előre is köszönök."

 

 Kitűnő patkány mérgek léteznek.  Csak nem kell az akciót nagydobra verni !!

Előzmény: Törölt nick (1632)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1632

Sziasztok !

 

Végigolvastam egy elég terjedelmes részét már az egész topicnak, mivel sok hozzáértő választ láttam gondoltam felteszem a saját kérdésemet is, remélem tud valaki tanácsot adni.
Egyik szomszédunk kutyája miatt gondolkodom kerítésépítésen már egy ideje. Szegénnyel annyi az összes foglalkozás, hogy etetik, baromira unja magát azaz mindent ugat, falevél, szöcske,

vagy ha kiteszem a lábamat a kertbe, néha órákon át marha idegesítő mutáló vonyító hangon. Perpillanat egy sima drótkerítés van omladozó beton alappal (igen rossz állapotban, rengeteg

helyen már odarakott téglákkal kitömve.  Elvileg az ő kerítésük lenne de mivel funkcióját ellátja, pénzük nagyon nincs, az ugatás meg csak engem zavar, nincs más megoldás mint saját magam építeni.
Átlátszatlan, legalább 2m magas és ha lehet fogjon le a hangból. Én eddig sima zsalukövön gondolkoztam, ronda ronda de legfeljebb vakolom a saját oldalamat...szerintetek mi lenne a legjobb ?
35m kellene, meg további 20 méter a hátsó kerítésnél de az nem kell hangszigeteljen csak takarjon. Mindenféle ötletet előre is köszönök.

runner 125 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1631

Köszi!

 

Az is egy alternatíva, eszembe nem jutott volna. Viszont, úgy már szerintem nagyon nehéz lesz a kapu. Köszi még egyszer, átgondolom.

 

Előzmény: Pompiere (1630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!