Keresés

Részletes keresés

muphrid Creative Commons License 2005.01.20 0 0 504

Mi ez a dogvesz, fiatalok?!

 

Ma delben lattam egy termeszetfilmet a spektrumon. A madarpokok eleterol szolt. Nagyon sok madarpokot lattam. Szaporodni is. Meg a petezsakbol kibujo pici undorito kis nyuzsgo izekat is lattam, amiket a sok hulye ember kispoknak hiv, ahelyett, hogy undorito nyuzsgo szornyetegeknek hivnak oket, azokat...

muphrid Creative Commons License 2005.01.19 0 0 503
Ennek 30-2 laba van. Azaz 28.
Előzmény: muphrid (502)
muphrid Creative Commons License 2005.01.19 0 0 502

soklabu

Offtopic vagy nem offtopic... Ez a soklabu szornyeteg a furdokadbol...

Előzmény: fokhagymabors (500)
muphrid Creative Commons License 2005.01.19 0 0 501

Sztem nem.

 

Igeeen? Igeeen? Szoval nem jo? Nem tetszik??? Mi??? Mi??? Mi??? Na idefigyejj, kisanyam, meg jo hogy egy ekkora verengzo fenevad lefotozasanal nem arra figyelek, hogy megvan-e a kisujja vege!...

 

:DDDDDDDDDDDD

 

Komolyra forditva... Nem tudom... Lehet. De sztem az csak olyan erzeki csalodas... Ha majd megyek arrafele es meg megvan a dog, akkor lecsekkolom. De hulyen fogok kinezni negykezlab a spajz elott a sarokban... :D Meg jo, hogy belatni odaig kintrol is... :))))))

Előzmény: Mad árka (498)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.19 0 0 500

üsse kavics, szombat délelőtt megyek felétek, ráérek.

 

vasárnap egy cincérfélét láttam csak, kinn volt a teraszon, de a fotómasina meg én nem bírtuk a hideget - meg aztán ez kicsit offtopik lett volna - hát hogy a francba nem purcannak ki ezek?

Előzmény: muphrid (499)
muphrid Creative Commons License 2005.01.19 0 0 499
Meg szep, hogy NEKEM!!! Merthogy ez egy nagyon picike pok volt es a foto megis turheto... :D
Előzmény: fokhagymabors (497)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.19 0 0 498

:-DDDDDDD

 

(Ennek amúgy nem hiányzik az egyik lábának a vége?)

Előzmény: fokhagymabors (497)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.19 0 0 497
eztet most ő mondja, vagy Te? Mert előbb tisztáznám a kérdést, ha nem veszed pöszmötölő akadékoskodásnak.
Előzmény: muphrid (496)
muphrid Creative Commons License 2005.01.19 0 0 496

kaszas

Es most labat csokolhattok nekem... :))))))

muphrid Creative Commons License 2005.01.18 0 0 495

Basszus! Es a sok foto! Csak ugy futkos rajtam a hideg... :(((( Mi lesz nyaron? Megfazom?! :))))

 

Kepzeljetek, kiraktak a szakmai gyakorlatombol, mert megkerdeztem, lesz-e fizetes, meg, hogy kapok-e majd valami izgalmasabb feladatot?... Erre kib*sztak. De vegulis mindegy, legalabb nem kell megcsinalni, meg van mas is, aki alairja. Egyebkent ez egy kocsogseg, mert megcsinaltam volna. Mindegy.

 

A kis nyuzuge a WC pumpa mogul eltunt... Ezt nem ertem. Felfedezek egyet, aztan mire dokumentalasra kerulne a sor, jol felszivodik... :((( Ti hogy alltok?

edvin007 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 494
Keresztes. :D
Mad árka Creative Commons License 2005.01.17 0 0 493

Amíg vizsgaidőszak van, műveljétek csak magatokat a szakirodalomban.

 

A pókok szaporodásáról egy ajánló: http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/jf/0/22997/sex10.htm

muphrid Creative Commons License 2005.01.17 0 0 492

Azert az a neurobiologia resz kicsit durva... Mi a frasznak dugdosnak elolenyek fejebe kabelokat?! Ezt sose tudtam megerteni... Akarmilyen hasznos vagy haszontalan... Meg regen nezegettem a zoldmagazin.com-on az allatkiserletes fotokat... Na ott akadtam ki.

De a pokos resz se kutya. Megneztem a fotokat, es megrazkodtam... :(((( Mar egy foto latvanya is durvan hat...

Előzmény: Mad árka (491)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.17 0 0 491

Ez a kezdeményezés:

http://www.bdtf.hu/ttfk/allattan/kutatasok_idx.htm

 

De csak ilyen rövidet találtam még, az urbanizált dolog a faliújságon volt. Igaz, csak Szombathelyre és környékére vonatkozott... Budapesten még lehetünk mi az ászok!

fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.17 0 0 490

ja. De milyen jó lesz nyáron, teletömjük a topikot randábbnál randább dögökkel:-)

 

Előzmény: muphrid (489)
muphrid Creative Commons License 2005.01.17 0 0 489

Plagizalnak minket!!! Egy sajat, titkos, regisztralos /meghozza csak az regisztralhat, akinek megengedem/ forum kene nekunk... Ez nem igazsag!!! Ez a mi otletunk!!! Es mar dokumentaltam is!!! Fotoztam egy kicsi kaszaspokot, meg egy 100soklabut. Azt csak azert, mert benne volt a furdokadban, es mielott leengedtem volna, le akartam fotozni... :) Aztan meg talaltam egy kis nyuzuget multkor a WC-n ucsorogve a WC pumpa mogott. Barmilyen "akcio" elott /WC-n/ le szoktam ellenorizni a kozvetlen kornyezetet, hogy biztonsagban vagyok-e?!...

Hogy kepzelik??? Akkor is a mienk lesz kesz elobb! Csak az evszakkal van gond... :(((

 

muphrid.merges!!!

Előzmény: Mad árka (487)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.16 0 0 488
milyen fősuli ez? És hogy lehet, hogy a mi ötletünk lett a kutatási téma? Csak nem az van, hogy főiskolai kutatóintézeteket ihletett meg a mi nagyívű topikunk?
Előzmény: Mad árka (487)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.16 0 0 487
Láttam, hogy a fősulin a pókkutató csoportba tevékeny embereket keresnek. Az egyik feladat az urbanizált környezetben lévő pókfauna feltárása. Szerintem ez tök izgi. Gondolkozom, hogy megpróbálok csatlakozni :).

Mad árka Creative Commons License 2005.01.16 0 0 486
Kérlek, ne sajátítsd ki a haldoklás jogát ;))...
Előzmény: fokhagymabors (485)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.16 0 0 485

mondom: HALÁLOMON VAGYOK!

vagy annyira megviselt benneteket a hír, kicsi lányok, hogy szóhoz se juttok?

Előzmény: fokhagymabors (483)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.13 0 0 484
Épp a minap meséltem Rendes fiúnak, hogy kisebb koromban hogy ki voltam borulva, amiért senki se figyelt a Nagy Elméleteimre. Korábban nagyon érdekelt a földrajz, bár akkor még nem tudtam, hogy ezt annak hívják. Nézegettem mindenféle térképeket, s egyik nap széles mosollyal elmeséltem a felnőtteknek, hogy szerintem a kontinensek régen együtt voltak (Afrika–Dél-Amerika), csak azóta szétmentek. Halál jót röhögtek rajta (állítólag csak az előadásmódon), s bájos paskolgatásokkal visszatereltek a szobába. Utána kaptam mindenféle geológiás könyvet és tényleg benne volt a kis Madárka nagy elmélete. Na, akkor nagyon berágtam az ősökre.

 

A medve-téma ellenben nagyon jó! Nem tudom, mekkora a gyerkőc, de ha még nincs a házikönyvtárban, ezek érdekesek lehetnek:

Robert Franklin Leslie: A medvék – és én (medvenevelésről szól, s nagyon érdekes, sztoris, de mégis tudományos, nem nehéz olvasmány)

David L. Mech: A sarki farkas (kinn élt a közelükben, s irogatott róluk mindenfélét, csodaszép képekkel)

Farley Mowat: Ne féljünk a farkastól! (ez egy kamu történet, de úgy adja elő, mintha igazi lenne, ellenben olyan humorral, hogy megéri elolvasni)

Amikor én medve- és farkaskorszakomat éltem (ill. élem), akkor ezekkel kezdtem. Persze nem lehet nem megemlíteni a Durell-könyveket (nekem a Véznaujjú maki meg én az egyik kedvencem, az a hihetetlenül jó humor és szakmaiság, ami benne van, hát, talán a legnagyobb példaképem), Joy Adamson oroszlánjai sötöbö, sötöbö.

 

Cc, tudnál esetleg képet küldeni a cselőpókokról? Honnan szedte őket a gyereked?

 

Ui. Madárka most elmegy Szombathelyre. Most már tényleg elmegy. A film, amit ajánlottam, arról szól, hogy mindenféle pók akciózik a nagyvilágban (magyarul próbál megélni). Csak azért emeltem ki, hogy látszódjon, nem géppisztolyos akciófilmre próbálom csábítani a népet.

Előzmény: cc (479)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.13 0 0 483
megyek, de most a halálomon vagyok, elnézést, ha hanyagollak Benneteket!
Előzmény: Mad árka (482)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.13 0 0 482

OFF

 

Holnap eltűnök Szombathelyre, így könnyes búcsút veszek Tőletek. Lehet, viszem a gépemet aktázási célból, hátha... Azóta több eksön is volt, de időm semmi, a para viszont a csúcson, félévem legnehezebb vizsgájára készülök, s erre sok második féléves tárgy épül, így gázos volna elcsúszni rajta (az UV-időpontokra kénytelen voltam normál vizsgát tenni, így ha megbukom, UV-zni már nem fogok tudni. S tavaly 1 db. ember volt, aki elsőre nem bukott meg, szóval yeah, yeah, yeah).

 

Muphrid: köszönöm a leveledet! Természetesen benne vagyok bármilyen találkozóban.

Január végén kezdenek vetíteni egy pókos akció-dokumentumfilmet (tényleg!), magyarok csinálták, állítólag jó. Nincs kedvetek megnézni együtt? (FHB: nem üti az REM koncertet, Te is jöhetnél.)

fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.11 0 0 481
azt, hogy elkezdjek nagyon szerencsés lenni.
Előzmény: Mad árka (476)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.11 0 0 480

hát igen, jellemző... így öljük ki gyermekeinkből a lelkesedést, ahelyett, hogy hagynánk őket kinyílni, folyton nyesegetünk kicsi lelkükből...

 

Igenis, tessék neki megengedni a medvét!!! Sőt, a szülő legyen a gyerek előtt példa! Terelgessük jó irányba őket! Jegesmedve kell a házba!

Előzmény: cc (479)
cc Creative Commons License 2005.01.11 0 0 479
az en kisfiam cselopokkal kezdte az allattartast. mivel kitart amellett, hogy medvesz kivan lenni, kivancsian varom, hogy mikor jon haza az elsovel. pedig javasoltam mar a medve allatkat, mint alternativat. :)
Előzmény: fokhagymabors (19)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.10 0 0 478
Ma is volt spider-detect. Viszont nincs erőm, totál hulla vagyok, hajnalban keltem (nem szokásom), vizsgám volt, és még tanulni kell... kéne egy tündér, aki varázsol nekem agyat... (és aki 96 évessé teszi Fokhagymát...) ;)
muphrid Creative Commons License 2005.01.10 0 0 477
Itt senki sem vitatkozik. Tunder vagyok es kesz. Pont. :)))))))))))
Előzmény: Mad árka (476)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.10 0 0 476

Fokhagyma, Te mit szeretnél kívánni? Halljuk! :)

 

A sztori egyébként szerintem érdekes adalék a tündérkés vitátokhoz.

Előzmény: fokhagymabors (475)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.10 0 0 475

:-)

hehe, tanulságos feminista tündérmese: frusztrált női lelkek mankója:-)))

 

[tényleg gonosz sátáni vigyor]

Előzmény: Mad árka (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!