Keresés

Részletes keresés

gabor0036 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16549

Szia! Még az akciós ára volt fent a napokban... A hónap közepén kapok OMB-t, majd csak aból tudom megvenni a fát. Most be kellett pengetni feleségemnek a fősulit, az elvitte a tartalékot... :( :)

Helyben veszem meg a fát, itt már kezd lemenni az ára. Kollégámnak már 16e-es árat is mondtak, bár nem láttuk mire. :) Mindegy van több forrás, vagy akitől múlt évben is vettem, vagy a helyi fatelep ahol szálköbölve mérik...

Előzmény: Wolf1160 (16545)
hethyzoltan Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16548

Üdv Srácok,

 

na nehogy már hajbakapjatok HéthyZoli 30 E HUF-os kivitelezési díján...:-)el tudjátok képzelni, hogy mennyi krumplilángos fogyott ott...? :-)

 

 

Ezzel momentán tök szerencsés voltam (az összes többivel azért már nem annyira). Hogy kerek legyen a történet azért onnan indultunk el, hogy a márkakereskedő kb. 600 E HUF munkadíj (lakás+kazánház). Így lett belőle kisiparos aki megcsinálta a lakást (120) de a kazánházat nem tudta időre vállalni (amit 50 ért vállalt volna). (hogy miért nem? mert gabor0036-nál volt állandóan....-) (na jó csak vicceltem..:-)

 

Miután nyomott az idő ezért hívtam egy másik szakit. (kisiparos ő is) Ő úriember módjára bevallotta, hogy még életében nem látott ilyet, de ha van rajz (+ megnézheti élőben Gábor0036-nál) akkor OK (ha be merem így vállalni). Igen szerette a krumplilángost..:-)

 

A történet vége az lett, hogy kazánkör 30-é gyönyörű lett, a lakáskörnél voltak némi hibák (nem csak maradandó esztétikai, hanem a macskák 2 hétig majdnem megdöglöttek a kazánházban, mi meg visszahoztuk a sparheltot (előremenő-visszatérő összekötve a lakás 1 részénél). :-))))

 

Mindez BAZ megyei viszonylatban történt. Azóta a kisiparos a sógorék lakását is készrevágta. Egy korrekt szavahihető, megbízható ember ami a munkájának az értéket nálam 2X-3X ára emeli. (levette a vállamról a problémát, nem rárakta).

 

Hogy hogy látom a történetet utólag?

- először a 600E HUF-ba is belementem volna (fogalmam sem volt a viszonylatokról)

- ugyanazt a minőséget kisiparos is tudja, nem csak a gépészeti kivitelező cégek (alacsonyabb ár, de személyiségfüggő hogy sül el a történet)

- mai fejemmel meg ha lenne időm, szerszámom nekiállnék saját magam, mert így utólag nem egy nagy durranás az egész (most olvass vissza, hogy mit írtam 2-vel feljebb)..:-)

 

HZ

Előzmény: gmkiev (16525)
bnorci71 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16547

erdélyi embernek én is írtam, de nem válaszolt :((

 

denisz.... emilcímes

Előzmény: Wolf1160 (16518)
gabor0036 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16546

A képeim között megtalálható kb fél éve...

Előzmény: gmkiev (16528)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16545

Hello Gabor 0036,

 

Attack DPX 35 Profi, Szlovakiabol, attol a cegtol akinek elerhetoseget kozzetettem a jo multkor...

Sajnos amint akkor irtak a kedvezmeny talan lejart mar....igaz nem neztem meg tenyleg igy van...

Beszerezted a fat jovore? Hasznalhato az Erdelyi forras amit ugyancsak itt kozzetettem..?

Aki Pest vonalaig lakik (a roman hatartol Pest-ig) annak eleg jo aron szallitanak...allitolag. Nekem 19 E  ert szallitana Sopronban.. itt viszont van annal olcsobb is...

Udv.

Előzmény: gabor0036 (16524)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16544

Hello bippa

 

Az e-mail em publikus. Cserelhetunk tel.szamot, e-mailt.

Előzmény: bippa (16523)
bnorci71 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16543

na én most beszéltem a tavalyi szállítómmal

19e méteres bükk, csak még kint van az erdőn, ősszi vágás és fogalma nincs mikor tudnak bemenni érte azt mondja térdig ér a hó :((

annyival jobb, hogy ez kezelhető méret, mert kézzel pakolják fel, a 4m-től kicsit tartottam azt lerakják és ember nem mozdítja meg lehet a rakat tetején kaszkadörözni a fűrésszel

 

próbáltam 4-6 aprodos hírdetést a fele nem veszi fel ki van kacsolva ......

Előzmény: gabor0036 (16512)
Atus65 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16542

Ez egy nagyon ismerős és tanulságos történet ebben a kicsiny agymosott orzságban.

Előzmény: gmkiev (16535)
t.zsolti Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16541

ha ingyen van a fa?? az olcsóbb a gáznál

Előzmény: joevagyok68 (16540)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16540

"Most szeretnénk áttérni vegyes tüzelésre"

 

MOST ???

Amikor olcsóbb lett a gáz ??  :-)

 

Az előzőhöz

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=124668226&t=9154219

Előzmény: tűzpiros (16538)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16539

Akkor most alkalmazom/kipróbálom a "fordított pszicológiát"  !  :-)

 

TILOS  visszaolvasni 1 (egy ) napot ! Többet meg főbenjárő vétek !!

TILOS a bal oldali keresőt használni !

 

Előzmény: tűzpiros (16538)
tűzpiros Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16538

Sziasztok.

Most szeretnénk áttérni vegyes tüzelésre(faelgázosító kazán)

nehéz a döntés ATMOS, ATTACK vagy B-steel

Szeretnék véleményeket kérni ezekről a kazánokról

ha valakinek van véleménye a B-steel-ről vagy már üzemel is nála szívesen venném tapasztalatait

Válaszokat előre is köszönöm.

 

 

                                                           tűzpiros                                                                                                     

coccy Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16537

AMEN

 

Helyesen szólt.

az a baj, aki kikerül a magyar egyetemről, főiskoláról.

az agymosott, azt verik a fejébe, felsőbbrendű, melós nem ért semmihez, bezzeg "Ő"

(pedig az ő képzése nem naprakész, a szakié meg az)

átlag 2 év eltelik, és helyére kerülnek a dolgok, már felveszi a melósruhát is

nem válik kínossá, kérdezni a munkában meggörbült szakitól, még ha rangban alatta is van (???)

szakmailag nem!!

 

 

Előzmény: gmkiev (16535)
temerini Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16536

gmkievet nem az árai miatt kell szeretni vagy utálni,hanem a szakértelme és az itteni hozzászólásai miatt.Ha  neki megvan a vevőköre akkor jó.Punktum.De én a kétszázhúsz eurós fizummal nem hívnám,nem bírnám pupuval.

gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16535

Ha már vesézzük a pénzeket.

Nekem és a fiamnag, milliós nagyaságrend volt, mire az összes "jogsit" beszeretük azért, hogy legálisan dolgozhassunk. A minősítő biztonságit 7 éve szereztük, 3x vették igénybe!

Erre jön a 30 ef.-os ember, és megcsinálja a munkát, olyan paírral, meg végzettséggel, (néha hozzáértéssel) amit soha nem ellenőríz senki.

Na ezekkel mi nem tudunk, illetve a magam részéről nem is akarok versenyezni.

A diploma? Bizonyára el tudtuk volna páran mi is végezni az egyetemet. Én igen jó tanuló voltam, és magam választottam a szakmunkásképzőt, minden ellenvélemény ellenére.

Elég nagy vargabetűvel találtam meg azt a szakmát amit aránylag jól is csinálok (unk).

Nem bántam meg!

Ha akkor elmentem volna egyetemre, itt sírhatnék, hogy hiába tanultam, nem díjazza senki! És erre egy kis novellát bemásolok, hogy értsétek!

 

"Suba, subával. Guba, gubával!

 

A történet nem friss, de időt álló.

Van pár barátom, akik annak idején, un. SZET.-en végezték el, egyetemi, vagy főiskolai tanulmányaikat.

Nem bántás képpen, de némelyik, úgy is maradt!

Egy összejövetelen, ahol arról beszélgettünk, miszerint hová lehetne eldugni azt a ,,diplomás sarjat” ahol mégiscsak diplomát szerez, akkor a középiskola kezdés előtt álló, naív, kislányom megkérdezte.

Apu miért kell ennek a fiúnak feltétlenül főiskolán, vagy egyetemen tovább tanulnia? Az én rövid válaszom: mert diplomás ember gyermekének, diplomát kell szerezni! (bármi áron)

Ez az apropója az úrhatnám történetnek, ami a szokásomhoz híven, igaz, és velem esett.

 

Az eset!

Van Eger városában egy cég. Régi, már a ,,szociálizmusban” is ott volt.

Ide hívtak egy alkalommal, gázkészülék javítást oktatni. A szerelők akkor kezdték a gázkonvektorok felszerelésének fortélyait megismerni. Mivel nem akarta az ottani főnökség, hogy saját tapasztalati úton jussanak az áhított tudásbirtokába, meghívták a cégemet egy ismertető tartására. A gyártó képviseletében ketten jelentünk meg a cég udvarán, autóval.

Az akkori, szerviz, és vevőszolgálat vezetője.

Egy tündéri megjelenésű, művelt, középkorú hölgy, aki az autó jobb oldali üléséről szállott ki, és jómagam. Én ekkor már évtizedek óta szállítottam magamat, illetve ,,főnök asszonyomat” különböző helyekre, ahol meg kellett jelennünk.

A helyi vezető ember, siet elénk, fogadja Ágnes asszonyt, természetesen rám, "gépkocsivezetőre" ügyet sem vetve, tessékeli egy kis ,,szocreál” traktára, saját irodájába.

A cselédséggel mit sem törődve, mintegy magára hagyva.

A történet, itt elmondom, jóval a rendszerváltás utáni.

Én egy darabig tétovázok, de ezzel a fazonnal én már nem igazán akarok semmilyen téren kapcsolatot keresni, így landolok a titkárnőjénél. Persze tudta ő, hogy én ki vagyok.

A gépkocsivezetője, az Én általam is képviselt cég, egyik „hatalmasságának.” Aki, ugyebár bent kávézik a szentélyben. Kávét én is kapok, helyet is, időm van. Az asztalon kusza összevisszaságban, szakírások. Az egyik azonnal felkeltette érdeklődésemet. Az akkor még gyerekcipőben járó egyik lakossági gázvezeték építésről, annak, illetve az ahhoz tartozó gázkészülékekről volt szó. A téma érdekelt, jól volt fogalmazva, és míg, ,,gazdám" kávézott addig én kétszer-háromszor átolvastam a számomra fontosnak ítélt részeket.

Eljött az idő.

A főnökség színre lép.

Kezdődik az oktatás.

Az én főnököm, valami kétségbe esett arccal.

Te "kis" Kovács, itt valami emelt kisnyomású hálózat, szerelési módjairól, főleg azokhoz illeszthető készülékekről kell előadást tartani.

Hallottál te már erről?

Megnyugtattam.

Nem.

Most mi lesz, kérdi.

Mi lenne, ha lejöttünk, akkor dolgunk végezetlenül nem megyünk haza. És jött, a csapás, ennek a kicsit úrhatnám helyi főnöknek.

Majd nem tudott hova lenni, mikor meglátta.

Egy gépkocsivezető tartja az oktatást!

Megjegyzem, az rendben lezajlott.

Hogyan?

Hát az ott, a ,,cseléd"-váróban fellelt irat, illetve az én készülék ismeretem, spontán összeházasításával. A ,,műsornak” olyan sikere lett szakmai körökben, hogy az akkori gázszolgáltató sok kirendeltségét végigjártuk vele.

Vége az oktatásnak. Jő az ember.

Már nem tart ,,sofőrnek”. Emberszámba vesz.

Hív az irodájába, megköszönve elhárítom, a meghívást.

Nekem továbbra is jó a cselédsor. Ott nem nézték, melyik oldalban ültem az autóban.

Ott nem azt tartották:

 „Nem az, az úr, akinek autója, hanem akinek gépkocsivezetője van!”

Hogy kezdtem?

Suba, subával. Guba, gubával.

Aki ezt, a régi mondást nem ismerte, talán már érti is.

 

Előzmény: hbbst (16532)
coccy Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16534

 

Na az hogy annyi a munkadíly, amennyi, az azért köszönhető a betelepült nyugati nagycégeknek is!

 

Azért hallani olyan sztorikat is, azért nem fizették ki, mert az uniós szaki óradílya 36 eur.

12 eur az bizta kontár munka, nincs lóvé, oszt pont

 

Neked a 12 eur már a csilagos ég, neki meg kontár

tegyél igazságot

 

Sajna mifelénk a szakik kint nyomják sógoréknál, németeknél

ott persze nem kontár meló a 18 eur.-s meló

és ezért mit csinál?

 

A 36 eur-s német szakemberek után javít

 

He he he...

 

ezt is az unió hozta

Előzmény: Tízenhármaska (16533)
Tízenhármaska Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16533

Sziasztok!

 

Nem nagyon szeretnék belemenni munkadíj vitába.

De.

Nem mindenesetben a munkadíj tükrözi a szaki tudását,hozzáállását,megbízhatóságát.

Pl vegyük Süni A6 esetét. Jópáran olvastuk a történetét, a napi szenvedéseit. És mindezt kapta kurva nagypénzért.

Nem tom hogy áll most.

Szóval én azt mondom fizessük meg az iparosokat -mert ugye én is közéjük tartozom :-)).

Senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy márpedig ennyi és ennyiért kell megcsináltatnod,illetve megcsinálnod.

 

Legyen mindenkinek mosolygós a napja :-))

 

Üdv: Gyula

 

hbbst Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16532

"Akik még dolgozni is hajlandók vagyunk, azokat meg kell fizetni.". Ez így igaz! Csak tudod az bassza fel az agyam, hogy dolgozok két diplomával, napi 10.000 HUFért. Erre jön egy suttyó vízvezetékszerelő, és aszongya, hogy fogyasztónként 15é köti be. Feketén! Falon kívül a pincében. Há' mondom a f@szom. Mert már nem úgy van mint rég, hogy menetvágó, lángvágó, stb. kell a melóhoz, pillanatok alatt kész egy rákötés, szuper alapanyagok vannak már manapság. Tehát ez az aránytalanság nem tetszik, amit egy halandó alkalmazott  kap a munkájáért, és egy "vállalkozó" amit képzel a munkája értékéről.

Előzmény: gmkiev (16530)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16531

no ez egy érdekes téma ! én is szóltam két szerelőnek kb 1-.1.5 hónapja  és vártam . az egyiket akiről az a hír terjeng sokat csinált

és tényleg ért hozzá, felhívtam mégegyszer ,hogy elfelejtett eljönni ahogy ígérte . azt mondta bocsi tényleg elfelejtettem, sőt azóta is,

mivel nem jött !! a másik viszont megjelent két napja, megnézte azt mondta nem nagy meló mivel vassal kell egyedül dolgozik kb 2 nap.

most ott tartunk várom az árjánlatát .amit nem értek én sem,  azt mondják kevés a meló, mégis hónapokat kell arra várni ,hogy egyátalán

megnézzék (és van akit nem is érdekel a munka mivel el sem jön), a másik, egy-két napos munkáért  (számla nélkül is) röpködnek a  százezrek ,hmmmm . kíváncsi leszek, mennyi lesz az árajánlat .

Előzmény: gabor0036 (16526)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16530

Nem tuom mit értesz "fkete" munkán.

Ha valakinek fungáló cége van, nagyon meggondolja a szla nélküli munkát, mivel vita esetén csak őt veszik elő, a kedves Fogyasztó az "szent és sérthetetlen"! Sőt ilyenkor már Ő az áldozat.

Tehát maradjunk abba. Akik még dolgozni is hajlandók vagyunk, azokat meg kell fizetni.

Persze lehet ilyen irreális alacsony pénzekért is dolgozni, de ezeket elég sokszor javítjuk, a saját tarifánkon!

Előzmény: hbbst (16529)
hbbst Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16529

Egyre szarabb a szitu, csökken a nem pontagyú szakik száma. A szakmunkásképzőkbe kormosék járnak melegedni. Már ha bejár egyáltalán. Öreg, tapasztalt Szakemberek pedig túlterheltek, és már nem is szaggatják magukat. És mivel tudják, hogy kevesen vannak, el is kérik a szerintem is irreális összeget a munkáért. Mindegy milyen szakma, kőműves, ács, vízgázszerelő, hátast dobok az összegtől, amit feketén el akar kérni.

gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16528

Feltennél egy két fotót erről a munkáról?

Hogy ne maradjak már ilyen "hülye"
Előzmény: gabor0036 (16526)
Samsam1974 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16527

Nálam 600.000Ft.-ért akarták bekötni....

A hmv.-t tárolót 60.-ért

Gondoltam is rá hogy biztos agysebész ha ennyit kér

Előzmény: gabor0036 (16526)
gabor0036 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16526
De megint hülyeséget írsz!
Nekem nincs beszerelő haverom. Nem barát csinálta. Hívtam szerelőt, kezébe nyomtam a rajzot és kész. Neki teljesen mindegy milyen kazánt köt be, 50e és kész. Ha kell számla, akkor +ÁFA, de akkor is 65eFt alatt van nem, 200eFt!
Zolinak sem haverok csinálták, hívták ők is a szakit, kiment, megnézte, aztán mondta hogy 30e... Akkor miről beszélünk?... :) Az hogy nálad más számokból tevődik össze a munka piaci értéke, az legyen a dolgod. A kevesebb néha több, nem biztos hogy akkor keresel jól ha kevesebb munkád van horror áron, mintha több de emberibb áron...
Előzmény: gmkiev (16525)
gmkiev Creative Commons License 2013.04.05 0 0 16525

"De ha nekem azt mondja a szerelő hogy 200e-ért köti be a kazánt-pufit, úgy mutatom meg neki a kaput mint senki másnak. 1.5-2nap max ne vicceljünk már kérem szépen... Még ha ebből adózik is... Én 50e-et fizettem érte. Héthy Zoli kollégának 30e-ért (!!!!) csinálták meg hibátlan esztétikai és műszaki szempontból is gyári bekötés alapján..."

 

Természetesen, számlával, munkajótállással!

Ne viccelj már. Hogyan lehet egy baráti segítséget ilyen harsányan egy munka, piaci  értékhez hasonlítani?

Neked egyszerűen szerencséd volt a beszerelővel. De nincs mindenkinek beszerelő spanja, meg hála Istennek nekünk akik ebből élünk sincs olyan kiterjedt baráti körünk, hogy nap, mint nap kelljen szivességből dolgozni.

 

No! "Ennyit az esőről, mondta Józsi bácsi és hazaballagot a 42 sz.-u becsület süllyesztőből"! :)

 

Előzmény: gabor0036 (16514)
gabor0036 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 16524

Ne a tanácsomra rendelj 2x1000L-t, hanem számításokra. Akkor nem sok meglepetés érhet. :) Melyik kazánnál döntöttél? És honnan?

Előzmény: Wolf1160 (16517)
bippa Creative Commons License 2013.04.04 0 0 16523

Sopron

Előzmény: Wolf1160 (16520)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 16522

Udv w a t t a

Előzmény: w_a_t_t_a (16521)
w_a_t_t_a Creative Commons License 2013.04.04 0 0 16521

Agyagosszergény

Előzmény: Wolf1160 (16520)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.04.04 0 0 16520

Udv Forumtarsak!

 

Mindeg elfelejtem megkerdezni...van itt valaki vagy valakik Sopronbol vagy kornyekerol?

Udvozlettel,

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!