Keresés

Részletes keresés

Wet RinR Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12909

Igen, pont arra gondoltam.

Előzmény: Augies (12908)
Augies Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12908

Milyen immunerősítőre gondolsz?:) Vetri, ilyesmi?

 

 

Előzmény: Wet RinR (12907)
Wet RinR Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12907

A Baypamun általános immunerősítő hatása  számomra sem kétséges. Kollégákkal beszélgetve az volt az általános konszenzus, hogy a FeLV-vel kapcsolatos negatív tapasztalatok azért voltak túlsúlyban, mert a (késői stádiumú) betegség gyógyítására próbáltuk használni. prevenciós célzattal valószínűleg eredményesebben használható.

Az egyéb immunerősítők nem jöhetnek szóba? A Virbagén Omega szerintem biztos elég durva költséggel járna... Külföldről behozatalhoz gyógyszerfutárra van költséghatékony javaslatom, ha esetleg ez lesz a megoldás.

Zsolt

Előzmény: Augies (12905)
Augies Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12906

Ezt nevezik szaporításnak...

Előzmény: Rozamaria (12899)
Augies Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12905

Bocsánat, ha lehet, szeretnék visszatérni a Zylexis témára.:)

Érdekes, hogy ennyire rossz véleménnyel vagytok róla, a Lehel úton használják pl. leukozisos macskáknál, állítólag sikerrel. Külföldön rengeteg tenyésztő esküszik az immunerősítő hatására, igaz nem Felv, hanem kissebb betegségek esetén használják, ami egy tenyészetben előfordulhat.

 

Nekem jelen pillanatban egy herpesz fertőzött (természetesen oltott, és egyébként remek kondiban lévő), és gyakorlatilag tünetmentes macska "egészségesen" tartásához lenne szükségem rá.

 

Gondolkodom a Feliserinen (antiszérum, irgalmatlan drága, és nem vagyok még tisztában azzal, hogy valójában hogyan kell adagolni), a Zylexinen és a Virbagen Omegán. Ez utóbb árát - illetve egy kezelés árát - még csak most számolják ki nekem, már előre reszketek. De a Virbagen legalább hozzáférhető itt is.

 

A lényeg, hogy ne legyen esély arra, hogy a tünetek előjöjjenek, illetve ha mégis megtörténne, akkor azonnal legyen valami erős és hatékony cucc, amihez nyúlhatok. (Ez lenne nyilván a Feliserin).

 

Mi a véleményetek?

 

Köszönöm szépen.

 

 

Antisystem Creative Commons License 2011.01.11 0 0 12904

Ha már bűncselekmény:( :

http://index.hu/bulvar/2011/01/10/fagyalloval_oltek_hazorzo_kutyakat_budafokon/?rnd=765

 

Megkezdődött a fagyálló-szezon, ami szándékosan vagy baleset formájában évente többszáz állat (kutya, macska), és rendszerint nehány ember életébe szokott kerülni... nem tudom, hogyan lehetne elérni évtized után végre, hogy törvényileg rakassanak némi denatoniumot a qrva fagyállóba kötelezően a gyártókkal. Az alkoholnál ugye simán ment, mert ott adószedési érdek.

Okozna vagy literenként 10 Ft - vagyis sacckb 50 Ft/autó/év - költségnövekedést a fagyálló folyadék biztonságosabbá tétele, és így az évi rendes horror kikerülése...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (12903)
Wet RinR Creative Commons License 2011.01.10 0 0 12903

"gazdája már az elaltatásán gondolkodik" vagyis bűncselekményt készül elkövetni, hiszen ilyen indokkal tilos elaltatni bármilyen állatot...

zs

Előzmény: Rozamaria (12872)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12902

Nekem erről meg van a saját véleményem de ezt nem itt fogom kitárgyalni. Aki tud segítsena cicus elhelyezésében ennyi részemről.

Előzmény: Nyafkamacska (12901)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12901

Szerintem az állatorvosi topikban ez zavaró offolás lehet a modik szemében.

 

Nekem is minden macskám FAJ macska. A fajtatisztaságot meg a törzskönyv bizonyítja.

Előzmény: Rozamaria (12899)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12900

Van rá igény.Imádom a pici cicákat.Sajnos ide nem fér több macsek mert kicsi a lakás.

Előzmény: Rozamaria (12899)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12899

Nincs törzskönyv de 4. generációtól az anyai vérvonal a családunk tulajdonában van, a nagyi 14 éves.  az apa külső fedezésből van, metz tőle születnek nagyon szép kicsinyeink (saját kandúrom saját lánycicám sajnos nem ilyen jó páros). Ha esetleg érdekel töltök fel képet (most lesz éppen pici fürösztés mert nagyon beleszabadultak a főtt husiba és eléggé szaftos lett a bundi). Szóval kép holnap ha van rá igény (van kép csak az már 1 hetes, az meg sok idő ilyenkor).

Előzmény: Nyafkamacska (12897)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12898

Csak a magam nevében beszélhetek, de én biztos,hogy nem neked akartam támadni hiszen te csak segiteni akartál.Nem is neked szólt a szöveg.Én egy állatvédő alapitvány kuratóriumának elnöke vagyok és elég sürün akadok bele felelőtlen szövegekbe és nagyon ki vagyok rá már élezve.Ezért akadtam ki.

Előzmény: Rozamaria (12896)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12897

Törzskönyvezettek a cicáid és a kölykeik?

Előzmény: Rozamaria (12895)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12896

Amúgy én segítséget kértem egy soha nem látott elkeseredett cicás hölgynek, minden ön ös érdek nélkül. Távol áll tőlem hogy emiatt szócsatába keveredjünk, esetleg megosszam a topőikot. Aki tud kérem segítsen, aki nem akar az legalább nem beszélje le a másikat kérem.

Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12895

Figyelj nekem faj cicáim vannak, és van rá igény nem gondolod hogy megtartom őket?? Azért születnek hogy mások is boldogan cicát tarthassanak. Tudatosan kontrolálva vigyázva a szülőkre és kicsikre, így születnek. Naná hogy nem azért születik a kicsi hogy megtartsam mindet. ez csk nem is tudom hol szokás. A kóbor cicámat akit befogadtam pl kiivartalaníttattam. Érzem én a felelősséget, de ha neked kell cica honnan veszed ha mindenki kiivartalaníttaja a cicáját??

Előzmény: Nyafkamacska (12893)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12894

Igen ebben igazat adok neked. Bocsi magamból indultam ki. Családi házban laktam mindig, mégis velem bent vannak  és élnek a cicáim. Mindig volt cicám, mikor terhes voltam, mikor gyerekek születttek, azóta is vannak. A gyerekek felnőttek imádják az állatokat és nem visítanak ha meglátnak egy kutyát (láttam már olyat is).

Előzmény: cicómicó (12891)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12893

Nem kerülte el a figyelmemet.

Az ilyen jellegű családi okra írtam megelőzésként az ivartalanítást:

"Figyelj a családi okok miatt egy bevett szöveg, többnyire nem akarják megtartani a szülei mellé a kicsiket m8mert ugye ne pározzon a szüleivel és ne legyenek kandút verekedések, dominanciaharc)."

Előzmény: Rozamaria (12888)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12892

Ezzel én is egyetértek.

Előzmény: Nyafkamacska (12890)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12891

Családi ok az is, kifejtve,hogy házból panelbe költözünk.Halvány lila gőzöm nincs,hogy miért nem viszi magával a macskát.Az én egyik cicám másfél évet udvaron élt és köszöni remekül van a hatodik emeleten is.Családi ok az az idióta nézet,hogy félünk a toxoplazmózistól.Ez meg egy emeletes baromság.Sajnos néhány orvos kollegám is támogatja ezt a téves nézetet.Valamint családi ok a kicsi gyerek.Ez sem igaz, mert lehet kicsi gyerek mellett is állatot tartani csak bizonyos rendszabályokat kell bevezetni.Minden helyzetet meg lehet oldani csak akarni kell.Ezek a szövegek felelősség átháritások vagy tehetetlen emberek szüleményei.

Előzmény: Rozamaria (12883)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12890

De vannak olyan állatorvosok is akik elvállalnák az altatást.

És tudod van aminél az altatás is jobb. :-(

 

Igazából szerintem mindegy miért akar valaki szabadulni, akár ilyen áron is a cicájától. Ha nem kap segítséget, akkor is megszabadul tőle. Ha kap segítséget, azzal a macsek jár jobban.

Előzmény: cicómicó (12885)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12889

Köszi:)

 

ÜdV

Előzmény: cicómicó (12879)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12888

Ivartalanított cicájának keres gazdát ha esetleg elkerülte volna a figyelmed.

Előzmény: Nyafkamacska (12884)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12887

Jaj azt elfelejtettem még leírni én is nagyon ragaszkodom mindenkihez aki velem él (csomó cica lakásban, valamint kutyusaim és a nyuszim) Én is foggal körömmel harcolnék értük, de tudjátok ahhoz is kell tudni nagyon szeretni hogy lemondjunk róla ha jobb neki így (ez nekünk gazdiknak fáj a legjobban).

Előzmény: cicómicó (12880)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12886

Ez nem hit kérdése, már pusztán attól válik a dolog zsarolássá, hogy ilyet leír, tehát nem segítséget kér, hanem a felelősségét igyekszik másokra átpakolni.

 

ÜdV

Előzmény: Rozamaria (12882)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12885

Én tudom,hogy elaltatni is képes, de hála istennek egyre kevesebb állatorvost lehet találni aki erre hajlandó.Való igaz, az élet tényleg nagyon szélsőséges helyzeteket képes produkálni és van valami abban,hogy soha nem mondd hogy soha.Amire alapozok a magam esetében ,hogy leéltem életem több mint felét, ennek nagobbik részét egyedül és eddig minden problémámat megoldottam egyedül rövid időn belül.Tudom szerencsés ember vagyok.Miért ne tudnám megoldani az ezután következőket is.Pozitivan kell nézni a világot.Persze nem vagyunk egyformák.

Előzmény: Nyafkamacska (12881)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12884

Az ilyen családi okokat ivartalanítással meg lehet előzni.

Előzmény: Rozamaria (12883)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12883

Figyelj a családi okok miatt egy bevett szöveg, többnyire nem akarják megtartani a szülei mellé a kicsiket m8mert ugye ne pározzon a szüleivel és ne legyenek kandút verekedések, dominanciaharc). Tudom lehetne másképp is fogalmazni hisz nekem is szoktak lenni kiscicáim és le szoktam írni hogy szülei mellől. De nem vagyunk egyformák és nem egyformán (egyíértelműen) fogalmazunk. Apropó ha valakit érdekelne perzsa van eladó cica baba,  most keresek nekik gazdit természetesen csak olyat aki lakásban tarja.. Taby ezüt és taby vörös gyerkőcök (oltás, féregtelenítés, szobatisztaság, kutyusokhoz szoktatva) dióhéjban ennyi.

Előzmény: cicómicó (12880)
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12882

Tudod mikor nem tudja hogy 1 hét múlva hol alszik akkor talán nem zsarolás. Próbáljunk néha hinni embertársainknak és nem mindig gyanakodni, mert egy idő után majd nekünk sem hisz senki. Akkor ne a környezetben keressük majd a hibát hanem magunkban. Próbáljunk meg kicsit jobb hiszeműek és empatikusabbak lennni. Tudom hogy van aki visszaél vele, de én ugy gondolom aki pénzt áldoz arra hogy kivartalaníttassa a cikcáját és a cica az ágyban alsziki és mégis arra kényszerül hogy gazdit keressen annak a segélykérését meg kell hallanunk.

Előzmény: Antisystem (12878)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12881

Soha ne mondd, hogy soha. Az élet képes olyan szélsőséges helyzeteket produkálni amiket el se tudnánk képzelni.

Az ilyen érzelni zsarolásokkal az a feneség, hogy nem zsarolások. Aki ezzel képes zsarolni, az elaltatni is képes.

Előzmény: cicómicó (12880)
cicómicó Creative Commons License 2011.01.08 0 0 12880

Életem egy szakaszában nekem is volt egy rövidke periódusom amikor nem volt fedél  a fejem felett, történetesen leégett a lakásom, akkoriban is volt egy macskám, kerestem egy olyan helyet ahol vele együtt fogadtak be és láss csodát, találtam.Ahogy Antisystem mondja, nem kell bedőlni az ilyen érzelmi zsarolásnak, ez egy bevett szokás azoktól akik szabadulni akarnak a feleslegessé vált állattól.Felfordul a gyomrom tőle.A másik ilyen bevett szöveg,hogy "családi okok miatt" , na ekkor is ökölbe szorul a kezem és rugni szeretnék.Nem tudok olyan helyzetet elképzelni amikoris megszabdulnék a cicáimtól. Semmilyet!!!!

Előzmény: Rozamaria (12872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!