Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mikey l e d Creative Commons License 2012.03.07 0 0 255

Nos az tény hogy a gyári ledes lámpák esetében fröcsöntött műanyag tükör szórja a led fényét a megfelelő irányba mivel nem látnánk kellőképen. A Passat esetében smd ledek vannak és alaposan megtervezték a tükrös részt, de mindnél 1 bizonyos irányba világítanak a ledek erőssen,lehet hogy nálad ennek hiánya miatt kevésbé.

mikey l e d Creative Commons License 2012.03.07 0 0 254

Nos értelek van 1 kis bökkenő azért ha jól tudom kis hazánkban tilos a villogós kivitelű féklámpák használata közlekedésbiztonsági okokból, mundjuk öszintén megmondom hogy bár én eléggé ledtechnikás beálítású vagyok de villogós féklámpát nemtudnék mire vélni, azt tudom hogy a BMW-nél létezik 2 fokozatú féklámpa ami hirtelen és erőteljes fékezésnél villogtat 1 fénykoszorút de annak vezérlése van,gondolom esetedben simán villogás van csak. Végül is saját döntésed a féklámpád működési kivitele de simán büntetnek érte ha igaz,ha rosszul tudom sory...Amúgy jól néz ki az egység

Előzmény: O.Zsé. (251)
Dreamer Creative Commons License 2012.03.04 0 0 253

Kedves ÓÓÓZSSSÉÉÉ ahogyan felénk mondják: amilyen a mosdó, olyan a törölköző...

 

Csak hogy segítsek neked egy kicsit, mert én ugye véggenyó vagyok, azok a ledek világítanak. Annyit kell megtenned, hogy megfigyelsz jobban egy komolyabb autós ledes lámpatested, Te is rá jösz, hogy miért nem látod világítani a fényforrásokat.

 

Dreamer

Előzmény: O.Zsé. (252)
O.Zsé. Creative Commons License 2012.03.04 0 0 252

Látom Dreamer nem sokat változtál...

O.Zsé. Creative Commons License 2012.03.04 0 0 251

Igen a villogás direkt van. Motoron életmentő ha látják ha fékezem, vagy állok...

 

Az alsó helyzetjelző és villogó féklámpa (gyárilag is 5W/21W)

A felső alapból csak irányjelző (21W)

Ide került olyan panel, amin a VW ledek vannak. 

Pirosként helyzetjelző, és ugye irányjelző is.

 

Hát fogalmam sincs mitől lehet hogy ha csak a kezem árnyéka is rávetül máris világít... :-/

 

Ha meglesz a hiba majd jelzem...

 

De azért jó lenne ha aki esetleg már találkozott ilyen problémával az meséljen róla.

Dreamer Creative Commons License 2012.03.04 0 0 250
Amit latsz az effekt, ahogyan elol is a strobi. Szep a feltunosegi viszketegseg, csak ezzel a megvalositassal nem megy semmire mert ezek a ledek nappal halottak....
Előzmény: mikey l e d (249)
mikey l e d Creative Commons License 2012.03.04 0 0 249

Hali, nos így videó alapján valóban érdekes a működése. A villogós lámpa a féklámpa? a valóságban is villog vagy csak a kamera látja így? Sajnos megsaccolni sem tudom a "működés" okát. mondjuk ennyira gyári ledekkel még nem találkoztam de úgytünik nincs semmi hiba nélkül. remélhetőleg meglesz a hiba azért,tutin néz ki a fénykavalkád azért...

Előzmény: O.Zsé. (248)
O.Zsé. Creative Commons License 2012.03.03 0 0 248

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni arra, amivel jómagam még soha nem találkoztam...

 

Nemrég lettek LED világítással ellátva a motorom hátsó lámpái.

 

VIDEO RÓLA ITT

 

Most, hogy nem csak a garázs mélyén lett próbálgatva derült ki, hogy ha rásüt a nap a hátsó lámpákra akkor a felső része a lámpának (ami az irányjelző is) egyszerűen nem világít pirosan!

És nem azért, mert nem látszik, hanem egyszerűen kialszik...

Ha beárnyékolom a kezemmek egyből teljes fényével látszik... nagyon szkájenszfiksön :)

Amint árnyékba gurulok, vagy beesteledik szintén tökéletes...

 

A VW 5. generációs Jetta és Passat lámpákból ismert sárga-piros kettős színű LED dolgozik ott.

 

Vajon mitől lehet?

 

 

stoko Creative Commons License 2012.02.17 0 0 247

Sziasztok!Érdekel valakit!Csodálatos fénye van!hütőborda nélkülösszeszerelt állapotban

embera1978 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 246
Köszönöm !
Előzmény: mikey l e d (245)
mikey l e d Creative Commons License 2012.01.18 0 0 245

Hali, nos ha az álltalad felsorolt izzó típusok ledes megfelelőjét szeretnéd használni úgy mint a halogén kivitelt inkább ne. 1ik fő ok h. amíg az izzószál esetében 1 központi fókuszpont van a ledes izzók esetében ez meghatározhatatlan mivel túl sok a fényforrás.ennek a hátránya h. mivel nincs konkrét fókuszpont nemlehet "rendesen" használni. a ledes izzókat max gyári izzós menetfény helyébe lehetne rakni ahol a szórás a fő szempont. még ködlámpa izzónak se rakj ledest mert nemlesz jó a szórás. a másik nagy gond az mellet h. a ledeseknek nincs fókuszpontjuk h.igencsak eltérő méretben és kivitelben vannak,ilyen azért nincs az izzók esetében. és persze igazából nincsennek teljesen pontos adatok a teljesítményről,azt h.mit írnak 1 dolog és más mikor bevan rakva és működik. a másik igen nagy gond velük a túl 1xrű felépítés. a többséget 1-2 előtét ellenállással kötik be így túl nagy  feszt kapnak,annak sem szabad hinni ha ilyen olyan stabilizátort raktak rá,nem garancia az sem. a jobbaknál már csoportokra vannak osztva mint a ledcsíkok esetében. első lámpánál az alapvető probléma amivel sokan találkoznak h.1 idő után ez lehet kevés de évek is simán kiég az izzó,ennek oka az h.lámpa kapcsolásakor a kapcsolóban a réz érintkezők közt 1 mini szikra ugrik át ami feszültség impulzusként végigmegy a + vezetéken és idő elötti elhasználódáshoz-kiégéshez vezet. elég sokan küzdenek ezzel a problémával. azért az első lámpák vannak veszélyben mivel azok közelebb vannak a generátor-akksihoz, a hátsók a hosszabb vezetékek miatt védve vannak mivel az impulzus elveszik a hosszú vezetékben. a ledes izzónak elég komoly problémát okohat az ilyen feszültség impulzus,az izzó még ideig-óráig elbír vele de nem sokáig.

Előzmény: embera1978 (244)
embera1978 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 244

Üdv!

Ebben a topicban még nem jártam.

Érdeklődnék, hogy led izzókról milyen vélemény alakult ki, érdemes belevágni? H3, H4, H1 éa H7 esetében is kiváncsi lennék tapasztalatokra.

Köszi

Dreamer Creative Commons License 2011.12.19 0 0 243

Ez valami e tizenvalamennyi volt.

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (242)
mikey l e d Creative Commons License 2011.12.19 0 0 242

méghozzá azszem poén E3 jelölése van ami Olasz hon. az én időmben 1E-vel olcsóbb volt még :))) szerintem a 28 ledes pont jó a 36 már túl nagy lehet. nálam így néz ki a 28 ledes és úgy h. rásüt a nap.

Előzmény: Dreamer (241)
Dreamer Creative Commons License 2011.12.18 0 0 241

Ma voltam a tucskóban, 28 ledes 3700 Ft, 36 ledes 4600 Ft körül, és tényleg E-jeles :)... Na majd legközelebb...

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (240)
mikey l e d Creative Commons License 2011.12.16 0 0 240

teljesen rendbenvan h.nemjársz teckóba,énsem bár vannak ilyen jó dolgok azért,ha nem is sok. autósboltban sokkal drágább lenne ilyen pótféklámpa.nekem mondjuk volt a gépben utólagos de az 1részt 7db 5w izzóval ment,had ne mondam mennyire kérte a feszültséget szóval igen hamar kidobtam pláne h.a ledes már megvolt.

Előzmény: Dreamer (239)
Dreamer Creative Commons License 2011.12.15 0 0 239

Azért nem: 1 utálok teszkóba járni, kora-ban voltam, de ott nem volt e-jelű.

2. kényelmes volt otthonról :)

3. csipkebokor vessző...

 

Talán egyszer eljutok és szétnézek...

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (238)
mikey l e d Creative Commons License 2011.12.14 0 0 238

azon nem is csodálkozom,de miért nem mentél be 1 teckóba inkább lehet 3x annyi let volna de E jeles,az tuti.mondjuk azért lehet h.nem foglalkoznak majd vele

Előzmény: Dreamer (237)
Dreamer Creative Commons License 2011.12.13 0 0 237

Megrendeltem a hozzászólásodhoz hasonló ledlámpát (távolkeletről... :D ).

 

Hát egy kumma E-jel nincs rajta :).

 

De legalább volt vagy 700 Ft :)

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (232)
zar 116 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 236

www.lancershop.hu

Előzmény: james01 (228)
Grantc Creative Commons License 2011.12.10 0 0 235

Nálad a ködlámpa=ködfényszóró? Mert nem ugyanaz a kettő :)

Előzmény: Törölt nick (168)
mikey l e d Creative Commons License 2011.11.30 0 0 234

semmiség,ha másban nem is ebben jók és kb jó az ár is,rendes autósboltban gondolom drágább lenne. mást nemnagyon érdemes venni tőlük :.....:)))))))))))) ezt nemtudják elrontani

Előzmény: Dreamer (233)
Dreamer Creative Commons License 2011.11.29 0 0 233

Ritkán járok tuskóban, majd ha arra járok megnézem. köszi!

 

Dreamer

Előzmény: mikey l e d (231)
mikey l e d Creative Commons License 2011.11.29 0 0 232

például ez, UK Ring gyártmány és teljesen univerzális jó hosszú gyári vezetéke van,nálam simán belefért h.a csomiajtó-átvezetőgumi-hátsó oszlopnál hoztam le. a műanyag lábakat körbe lehet forgatni, jó erős öntapadós matrinya van rajta,annyira erős h.mikor levettem autó eladás miatt darabosan leszakadtak a műanyagról,persze mondjuk melegítés nélkül vettem le.

Előzmény: mikey l e d (231)
mikey l e d Creative Commons License 2011.11.29 0 0 231

bemész  1teckóba és a ledes pótféklámpákban mindben E jelzés van. nekem is onnan van..:))) és már vagy 7-8 éve működik is tökéletesen 28 ledes ami pont jó

Előzmény: Dreamer (230)
Dreamer Creative Commons License 2011.11.26 0 0 230

Szevasztok!

 

Valaki talált már E-jelzéses pótféklámpát? Ha esetleg tudnátok szolgálni akár egy linkkel, az jó szolgálatot tenne!

 

Köszönöm!

 

Dreamer

mikey l e d Creative Commons License 2011.11.24 0 0 229

Hali,bár fogalmam sincs mikor raktad be és milyen típusú a ledes izzó nem javaslom nagyon,1 új kocsik szeretik "enni" az ilyet és a többség ledes izzó elég silányúl van összerakva,többség 1 előtét ellánálással van szerelve és még a sokledesek sem megbíz6tóak.nincsennek megfelelően stabilizálva ami miatt kiégnek. Googli a barátod,elég sokan foglalkoznak ledes izzókkal,már bolt a bolt álltal adott telejsítmény adatban meg sose bízz. kb 1w erősebb helyzetjelző nemlétezik mivel megfelelő hűtés nélkül kiégne a led,pláne nemszeretik a tartóssan 90c feletti meleget,a fényszóró izzó viszont nem hideg,és mivel a helyzetjelző 1üt működik a tompítottal ha olyan ledet raksz be ami már hűtést igényel mégha kicsit is a tompított izzó miatt ég ki. másik dolog lámpa kapcsolás közben villamos lökés van a vezetékekben ami előre jobban megy mivel rövidebbek a vezetékek a hátsó lámpa felé elveszik a vezeték ellenállásban. ez már tény.bármilyen ledet is rakj be a negatív lábhoz a vezetékre szerelj be diódát ami megakadályozza h.végigmenjen a villamos impulzus a leden az izzók kevésbé érzékenyek rá mivel jobban elviselik a 0-2v többletet a ledeknél ez 0.1-0.3v környéke és pláne power led esetében ÜDV

Előzmény: james01 (228)
james01 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 228

Sziasztok,

 

kérdésem, hogy BP-en hol találok olyan boltot, ahol autós LED izzókat vehetek (cim, boltnév)?

Nem csak a Homasita érdekel, hanem spéci, direkt ilyennel foglalkozó bolt.

 

Barátnöm autójában kiégett az utólagos szerelésű helyzetjelző LED izzó elöl, 2003-as Ford Fiesta-ban.

Kiveszem a LED égőt az autóból, és bemennék egy boltba, ahol újat veszek, ami vagy olyan, vagy kicsit más.

 

Elöre is köszi a válasz, üdv mindenkinek:  James01

mikey l e d Creative Commons License 2011.07.08 0 0 227

sajnos már nemtudok ilyet..amúgy nagyon jó kis menetfény igaz nem 5 ledes de teljes mértékben teszi a dolgát...

Előzmény: scratch (226)
scratch Creative Commons License 2011.06.29 0 0 226

Mennyiért?

Előzmény: mikey l e d (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!