Keresés

Részletes keresés

commandeer Creative Commons License 2007.05.16 0 0 179

Wolfline!

Miből gondolod hogy a következő a Szandzsák lesz? És ott ki fog kivel harcolni? Az Albán kissebbség és a Szerbek és így etnikai alapú lesz és az Albánok lakta terület elszakadásáért vagy ortodox katolikus és Albán (koszovói) vahabiták között és ebben az esetben az iszlám térnyeréséért az egész térségben? Hogy reagálnak erre a szerbiai szerbek és hogy a nyugat? Nem érdekük egy radikális iszlám Európában, még akkor sem ha az iszlámnak ezt az ágát az angoloknak köszönhetjük. Erről persze mindenki halgat mint hal a vízben.

Előzmény: wolfline (169)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 178
Jól van!
Elvileg ma megérkeztek a könyvek nekilátok aztán majd ha végeztem próbálok okosakat mondani!
Üdv!
Előzmény: Zicherman Istvan (175)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 177
Ebből csak az látszik hogy milyen tályékozatlan vagyok és tudatlan!
Mea Culpa Julien!
Szórom a fejemre a hamut! :-)
Bocs!
Előzmény: Zicherman Istvan (174)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 176
Ami párhuzam a történetben az oroszok Pristinai akciójával ebben a törtéetben, az - hogy a szerb ezredes is anno padobranec volt :))) (padobranec - ejtőernyős szerbül).
Előzmény: Zicherman Istvan (174)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 175
Amúgy UCK-témában Juliennel nem mernék vitatkozni:))))
Bocs, de kikívánkozott.:)))
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 174
Julien semmit sem téveszt össze! Ugyanis Bosznia szerbek lakta területéről is volt egy intenzív szabad-csapat művelet, amikor elfoglaltak egy amerikaiak által kiépített UCK repülőteret.
Csak ott a szerb parancsnok ezredes volt. A keresztnevére emlékszem, a vezetékneve nem jut most eszembe:((( (Milovan valami...)
Előzmény: HUNTERKILLER (170)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 173
Mail megy!
Előzmény: Zicherman Istvan (171)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 172
Ez elég szomorú dolog mert azzal megint 2 ország lakossága fog szenvedni (szerbia + montenegro).
Előzmény: wolfline (169)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 171
Attól félek én is....
Most már családos ember vagyok, ezért nem sokat tehetek:(
Bár azt tudom, hogy bulgár, szlovák, belorusz és orosz önkéntesek már most készek a vahok ellen harcolni (sok érdekes infó kering a szakmai fórumokon).

Én nagyon nem örülnék neki. Őszinén szólva nem hiányzik egy vahabita iszlám állam Európába. Egy elég komoly destabilizáló tényező lenne.:(
Előzmény: wolfline (169)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 170
"ez nem az 1991-95 Balkán-háború, hanem az 1998-99-es, Kosmeten folytatott hadműveletek alatt történt. Kevésbé ismert, de Albánia, Kraina és Crnagora területét is érintették a harcok."-Levágtam!
De erről az albán repülőteres dologról még nem hallottam.Josic összetéveszti a szerbeket az oroszokkal (meg a térképismeret sem valami fényes mert pristina nem albániában van :-) ) mert oroszok foglalták el a pristinai repülőteret.
De ezekről az akciókról szívesen olvasnék mivel nagyon el vannak halgatva.
Üdv!
Előzmény: Zicherman Istvan (168)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 169
A legközelebbi meg a Szandzsákban lesz...................
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 168
ez nem az 1991-95 Balkán-háború, hanem az 1998-99-es, Kosmeten folytatott hadműveletek alatt történt. Kevésbé ismert, de Albánia, Kraina és Crnagora területét is érintették a harcok. Persze a nagy átlag csak a légibombázásokról tud, meg az UCK vs SNA harcairól.
Előzmény: HUNTERKILLER (163)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 166

Tiszteletem István...

Ő volt az a szerb parancsnok aki hamarabb odért katonáival a koszovói repűllő térre Boszniából, mint az amerikai csapatok, mert az a villám átcsoportositás se semmi volt...

Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (158)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 167
Pár térkép a Kelet -Szlavónia-i szerb megszállásról, kronológiáról történésekről majd későbbiekben ,nagyjából aki bene van ezen témakörben le tudja vonni a következtetéséeket az akkori offenziváról.

- etnikai arány -kék:horvát piros :szerb



- horvát haderők




Jugo Néphadsereg stábja





horvát haműveleti stáb



JNA északi és déli közetébe bevonulnak a haderői.





Vukovar ostroma - a Vinkovci Vukovar horvát folyosó



Vukovar elesik a folyósó bezárul.


Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 165
Persze Vinkó Vrbancról beszéltem
Előzmény: Josic Julien (164)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 164

Na nézzük  sorjában:

1.) Jasztreb helyettese Vinkovciban...

2.) 1991. november. 20.-án áveszi Jasztreb helyét, mert azt leváltják és bezárják...

3.) 1992.- ben Gyakovóra teszi át székhelyét, mint a Zsupanja, Vukovár zóna parancsnoka...

Pár hónappal később kinevezik Eszékre Kelet szlavóniai zóna parancsnokának...

1993.-tól zágrábba helyezik a vezérkarba, egyik tervezője a Villám és a Vihar hadműveleteknek...

1995. őszén dicstelenül nyugdíjazzák az Una folyon való átkelés kudarca miatt Petrinye és Banja Luka irányában.

Még ugyanaz évben rehabilitálják és visszakapja horvá Hőse kitüntetését még

másik 8 kitüntetés kiséretében...

Ez volt dióhéjban az én parancsnokom életútja a horvát háborúban...

Josic...

Előzmény: wolfline (162)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 163
Üdv!
"Később, a szerbeknél is volt egy tábornok, aki egy nagyszerű rejtaütést hajtott végre az amerikaiak albániai repülőgép-támaszpontja ellen (bocsánat, de neveket még nem írok)."-Na erre viszont nagyon kíváncsi vagyok mert eddig erről semmit sem hallottam!
(És ezt kínosnak érzem :-) )
Előzmény: Zicherman Istvan (158)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 162
Ő volt Osjiek Zp parancsnoka
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 161
na ja:((
Előzmény: Josic Julien (160)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 160

Tiszteletem István...

Te már tudod, tapasztaltad, hogy a háborút mindíg a győztes vezérek írják, abba pedig az igazi harcosok nem férnek bele, mert akkor ők kimaradnának...

Igazad van lehet az akármilyen szabadságharc a végén a politikusok győznek...

Üdv... Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (158)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 159

Na azért mondom:)

 Most az x-re kattintva láthato Tábornok Vinko Vrbanac és nyilatkozata. Éljen még sokáig egyenes ember és jó parancsnok volt...

Josic...

Előzmény: wolfline (157)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 158
Tiszteletem, Julien!

Ezek szerit a horvátoknál sem volt másképpen, mint máshol. Kinek szabadság/fügetlenségi harc volt, kinek meg politikai machinációkra adott okot:(((

Felénk sem volt ez ritkaság.
1995-től kezdve a Kaukázuson is csesztetni kezdték a ,,harci tábornokokat" (azokat a főtiszteket, akik végig a katonáikkal voltak a frontvonalon (Rohlin, Pulikovszkij, Trosin, Samanov, stb.) Válaszul meg a hadsereg sorra szabotalta a Moszkvából érkező parancsokat (ez vonult be a történelembe úgy, mint ,,süketségi járvány").

Később, a szerbeknél is volt egy tábornok, aki egy nagyszerű rejtaütést hajtott végre az amerikaiak albániai repülőgép-támaszpontja ellen (bocsánat, de neveket még nem írok). Valami Belgrádi sz****szú fejesek megirigyelték az eredményeit, és perbe fogták. Már csak 2001-ben rehabilitálták és adták vissza neki a kitüntetéseit (pedig eredményesebb volt, mint az egész szerb vezérkar, együttvéve.) A dicsőség Arkannak jutott és ,,híres tigriseinek".
Úgy látszik, a történelem mindenol ismétli önmagát.:(((
Előzmény: Josic Julien (151)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 157
Dvor na Uni -nál volt a HV átkelése nem Kostajnica-nal.
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 156
http://www.youtube.com/watch?v=j0hQh5XbJZw

ez lenne
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 155
Hallottam valamit az Una műveletről , amiről pár képet szereztem is , de azt hogy mi lett a végkifejlet nem tudtam.
Ha jól tudom Hr. Kostajnicánál volt az átkelés. A youtubon a dán bun-esek készítette video anyagot a támadásról.
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 154
Kösz az infot, de az is érdekes ,hogy a Dubrovnik-i részeken a Popovo polje-nál is megállt a front. 1992-1993-tól tulajdonképpen Mostar-Blgaj-Buna Stolac-Ravno vonalon és Hv dubrovniki Zaval-Kutina-Nevada-Zacula-Snijeznica pln. sem történik előrrenyomulás. 1995. július végén még rakétázzák is a Trebimjei szerbek Dubrovnik környékét .

Keleten a határon az sólymok voltak de gondolom a kunák 3.gbr. is Osijek opz. őrizték a baranyai vonalakat. Tulajdonképpen 1995-ben tartották a korábbi frontszakaszt.

Gondolom az is közrejátszott, hogy posavinai részeket ,amely horvát volt már amúgy is ellenőrizte a HVO 103,104.... Orasje ,Odzak stb. egységei, viszont délen hercegovinai horvát részt így telejes egészében felszabadították, majd segítettek a ABIH-nek a további műveletkben.
Előzmény: Josic Julien (149)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 153
Nem megy fel a kép:)
Előzmény: Josic Julien (152)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 152
Az ixre kattintva látható a cikk..
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 151

Az Una folyón át akart egy speciális egység kellni, hogy hidfőt állítsanak az átkeléshez, a tőbbi egységnek, hogy erről az oldlrol is támadást indítsanak Banja Luka felé. A speciális egység a hírszerzés hibájából csapdába esett, és még a folyóba legéppuskázták őket, több mint 120-an vesztek oda köztük egy Mate nevezetű jó barátom... Ezután Vinkó Vrbanacot nevezték ki bűnösnek, mert Tugyman elnöknek szúrta a szemét, hogy ő volt egyik legsikeresebb tábornok és a JNA-ból állt át hozzánk. Nekem személyes barátom volt és 1992-feléig a közvetlen parancsnokom. Késöbb rehabilitálták, nyugdíjazták és vissza adták kitüntetéseit...

Egy kép róla...

Előzmény: wolfline (148)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 150
Akkor maradjunk inkább a topic témánál! :-)
Üdv!
Előzmény: Josic Julien (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!