Keresés

Részletes keresés

Szöszke92 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 205

Júliusban a vizsgáimmal befejeztem a tanulmányaimat. Aztán szeptemberben elmentem munkaügyre, azóta bejelentett álláskereső vagyok. De segélyt nem kapok, mert még nem dolgoztam 1 hétnél hosszabb ideig. Tehát akkor most így, hogy pályakezdő vagyok és nem kapok támogatást így nincs fizetve a TB-m sem? Magamnak kéne? De nem jött semmiféle levél, hogy fizessem vagy felszólítás, semmi értesítés, hogy akkor ezzel most mégis mit kezdjek?! De pont azért keresek munkát, mert pénzre van szükségem. Hogyan fizessem nekik még esetleg a TB-t is, ha munkám nincs?

onlyinkenya Creative Commons License 2011.11.25 0 0 204

Nyomon lehet követni, hogy mikor történt befizetés?

iamtwo Creative Commons License 2011.11.21 0 0 203

Sziasztok! Az alábbi kérdésben szeretném segítségetek kérni:

Adott egy munkavállaló, aki a munkaviszonya alatt lett beteg (kórházi ápolás). Táppénzre került, a táppénz ideje alatt közös megegyezéssel felbontották a munkaviszonyt. Ezt követően meddig jogosult még táppénzre?

 

s.george Creative Commons License 2011.11.20 0 0 202

Pontosan 5100.- Ft - ot adok fel havonta, az egészségügyi ellátásomra. Ez nekik bőség.

Amúgy NEM adózom

Előzmény: Nagyideg (200)
elpontel Creative Commons License 2011.11.04 0 0 201

Sziasztok! Az első kérdésem az lenne, hogy munkahelyem megszünése után az önkormányzat szociális alapon fizeti a tb-m. Ezt nekem kell jelentenem az APEH felé? (Bejelentő- vált. bejelentő lapon)

A másik, hogy, ha a munkáltatóm visszameőleg kijelentett az OEP-től, és kiesett 2 hónap, azt hogy tudnám igazolni? Tényleg csak a perkálás marad? :S

Előre is köszi!

Nagyideg Creative Commons License 2011.09.05 0 0 200

Tudja valaki, hogy pontosan mennyit kell fizetni 2007. április 1-től, akik kaptak már csekket, mennyit kellett befizetni? Az ügyvédbojtár nekem már milliókról beszélt. Köszönöm a választ.

Aeslan Creative Commons License 2011.08.18 0 0 199

Semmi értelme. :) Bér egyesek azt rebesgetik, hogy a TAJ-érvényesség nem egyenlő azzal, hogy te jogosult vagy a betegellátásra.

Előzmény: buckeye (196)
Aeslan Creative Commons License 2011.08.18 0 0 198

Agrármérnök, Budapest. Gondoloztam külföldön, de ahhoz is tőke kell, én meg tengek a diákhitelben, meg egyéb adókban. Vannak olykor olyan szervezetek, akik minden állnak, és kivisznek, mondjuk 4 hóra. Lehet, iylet legközelebb bevállalok.

 

Most egy óvodába jelentkeztem kertésznek. :) Bár általánost (!!) kér, nekem egyetemem van, de behívtak (!!). Bár rész-munkaidő, de ennek is nagyon örülnék.  Heti 20 h.

 

 

Előzmény: barrix (195)
buckeye Creative Commons License 2011.08.18 0 0 197

Ez a külföld azért nem olyan egyszerű, inkább itthon nyorogjon, mint idegenben.

Egyszer olvastam egy hozzászólást, hogy az illető inkább elmegy 200ezer forintért mosogatni.

A 200ezer forint lehet hogy szépen hangzik, de ha hozzávesszük azt, hogy 150ezerért tud bérelni egy koszos lyukat, büdös, koszos emberekkel együtt lakva, akkor már nem olyan szép.

Előzmény: barrix (195)
buckeye Creative Commons License 2011.08.18 0 0 196

Én is azt tapasztaltam, hogy az ügyfélkapus TAJ ellenőrzés szart sem ér.

A lányomnak érvényes TAJ számot mutatott, az orvosnál meg érvénytelen volt.

Kb. 15 napja volt kijelentve a munkahelyéről.

Ezek szerint kétféle rendszer működik. Csak nem tudom, hogy így mi értelme van, ha úgysem tudjuk ellenőrizni a TAJ számot.

Előzmény: Aeslan (192)
barrix Creative Commons License 2011.08.18 0 0 195

Milyen végzettséged van? Hol laksz? Elköltözésen /akár külföld/ nem gondolkoztál?

Előzmény: Aeslan (194)
Aeslan Creative Commons License 2011.08.17 0 0 194

Csak hát ugye a kérdés, ha havi 4000x4 Ft max a jövedelmem egy hónapban, miből fizessek??? Szerencsémre a szülők még támogatnak, de amúgy kész abszurdum, 2 éve gyakorlatilag takaritónak, Auchanba, Tescoba, semmibe nem voltam jó, pl. árufeltöltőnek, kész sz@rság az egész..

Előzmény: Aeslan (193)
Aeslan Creative Commons License 2011.08.17 0 0 193

Ja, a link csak az én esetemben érvényes, elnézést, nem kompetens.

Előzmény: Aeslan (192)
Aeslan Creative Commons License 2011.08.17 0 0 192

Üdv!

 

Én 2009 júniusában végeztem, és a tv. szerint okk31-ig, a diákigazolvány lejártáig + 45 napig van (hivatalosan) TB. Én ez év májusa környékén észleltem a háziorvosnál, hogy nincs. Addig 2010 óta interneten nézegettem egy szolgáltatás alapján, hogy érvényes-e a TAJ, az volt, ÉRVÉNYES VOLT. Nos az is lehet, hogy az iskola nem jelentette időben. Most lényegében munkanélküli vagyok, csak egy ún. egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozon alkalmi munkát május 8 óta. Havi 1-4 alkalom. Ezzel jár némi szolgáltatás, úgy mint baleseti ellátás, meg némi álláskeresési járadék. Nos, 2010 júliusában volt egy hónapig állásom, aztán dugába dőlt, mert nem is kaptam meg normálisan a fizetésem. Előtte munkaügy  központos voltam, a diplomásokéba beregisztrálva. Nem kaphattam semmi segélyt, mert a 2010-es szabály óta, aki nem dolgozott min. 300 valamennyi napot, annak nem jár. Szerintem most az egyszerűsített foglakkoztatás mellé sem járna, de orientálódom. A havi 5100 Ft-ot szerintem így is , úgy is be kell fizetnem. Én pont ezt a felszólítást akarom elkerülni, így a jövő héten mindenképpen elmegyek az ex-APEH-hoz.

 

Remélem, tudtam segíteni, s még egy kis adalék:

 

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1000075.TV

 

Ügyesen.

Előzmény: csetlik81 (191)
csetlik81 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 191

Sziasztok!!   Munkanélküli vagyok 2007 nyara óta,nem fizettem a TBt. Ma jött egy felhívás a NEMZETI ADÓ ÉS VÁMHIVATAL-tól,hogy 2007 decembertől nem rendelkezem egészségügyi szolgáltatással,stb!Most vissza kellesz fizetni visszamenőleg 3 és fél évet??Lentebb olvastam,lehet kérni az eltörlést vagy részlet fizetési "kedvezményt" ,milyen "bónuszokra" számíthatok ez ügyben?? Kérem aki járt már ilyen cipőben, írjon már pár szót!! Köszönöm!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 190

Ez szűnt meg 2008-ban.

Előzmény: Lev25 (189)
Lev25 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 189

Sziasztok!

 

Én azt szeretném megtudni, hogy igaz-e az, amit egy ismerősömtől hallottam, hogy a házastárs után jár annak is a Tb ellátás akinek nincs munkája, tehát Tb-je sem. Tényleg így van ez?

 

Köszi a segítséget!

kriszti020 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 188

Sziasztok

A kérdesem az lenne hogy a 11T1011 nyomtatvány mellé a a 11T1011-1-es nyomtatványt is ki kell tölteni?Nem találom sehol hogy melyiket kell beküldeni pontosan.

Kérlek írjatok.

köszi

vftsforever Creative Commons License 2011.03.21 0 0 187

...s amemynniben visszaemnőleg fizetnem kellene, úgy milyen lehetőségek vannak arra, hogy ezt kikerüljem, hisz ennyi pénzt nemtudok előteremteni. Ha lemegyke a pályakezdők munkanlküli közpotnjába, és ott regisztrálo, akkor ott 'fizetik

" a TB-t nekem, azaz biztosított leszek?

vftsforever Creative Commons License 2011.03.21 0 0 186

Szaisztok!

 

20éves pályakezdő vagyok, tavaly végeztem az iskolával, nincs munkahelyem. Szeretném magamnak fizetni a tb-t, de azt halottam, hogy visszamenőleg is fizetni kell mostmár. Ebben van igazság alap, vagy bemegyek az apehba és elkezdem fizetni a mai naptól?

rosal Creative Commons License 2011.02.20 0 0 185

sziasztok

még egy kérdés, mert ez az eü. fizetés egy cifra ügy.
Eddig magam után fizettem az eü. hozzájárulást, de 2011-től egy EGT-taagállamban vállaltam munkát,
így most már ott kell fizetem az eü. biztosítást. Államközi egyezmények alapján viszont
nem lehetek egyszerre 2 tagállamban biztosított, így a Mo.-it le kell mondanom.

Na már most a ÁNYK program 11T1011-B lapján van egy érdekes kérdés:
"a járulékfizetési kötelezettség megszűnésének oka: opciók
 - biztosítással járó jogviszony létesítése (1)
 - Tbj.16§ alapján jogosulttá válás (3)
 - téves bejelntés (5)
 - egyéb ok (6)

A külföldön dolgozó, külföldön eü. biztosítást fizető magyar állampolgár milyen jogcímen mondhatja le a magyar eü. biztosítást?

A válaszokat előre is köszi.

gyugyoka Creative Commons License 2011.01.27 0 0 184

Sziasztok!!

Köszönöm a segítséget,sikerült mindent megoldanom.

Azért késlekedtem az írással,mert indulás előtti nap intézkedtem lóhalálában és másnap mentem hajózni,ergo nem volt időm.

Naszóval:

elmentem a cégemhez szerződésért,aztán munkaügyi központ,ott töröltek a nyílvántartásból,aztán oep,ott azt mondták,hogy ha nem lesz odakint biztosításom,akkor menjek el az apehhoz és ott intézkedjek.Elmentem oda,mondták,hogy töltsem ki az adatlapot és majd szólítanak.

Így is lett,szólítottak,semmi gond nem volt,5100 forint per hónap lesz a járulék és azt kell majd csekken fizetgetnem.

 

Meglepően könnyen ment,nem volt fennakadás sehol,sőt,a munkaügyi központ fizette a járulékokat egész februárig,így csak február végétől kell majd fizetnem a csekkeket.

venoruti Creative Commons License 2011.01.19 0 0 183

Fizetni sosem tilos.

Előzmény: LacCH (182)
LacCH Creative Commons License 2011.01.19 0 0 182

De sajnos még nem tudom, hogy mennyire ideig leszek távol. Ha tudnám, hogy pl. 5 évig nem jövök vissza, akkor nem foglalkoznék a dologgal.

Ha viszont valami nem jól alakul és haza kell jönnöm 1 év múlva, akkor nincs semmi tartozásom mert fizettem rendesen.

 

Ezért szeretném tudni, hogy attól mert kint biztosított vagyok, fizethetem-e itthon a Tb-t magam után.

Előzmény: venoruti (181)
venoruti Creative Commons License 2011.01.19 0 0 181

Ha Svájcba mész dolgozni, szerintem nem kell itthon külön biztosítást kötni, csak igazolni kell, hogy ott már biztosított vagy.

 

Előzmény: LacCH (180)
LacCH Creative Commons License 2011.01.19 0 0 180

Sziasztok,

 

Január végével meg fog szűnni a hallgatói jogviszonyom, én pedig külföldre (Svájc) megyek dolgozni.

Természetesen külföldön lesz biztosításom, de úgy gondoltam, hogy itthon is szeretném biztos ami biztos alapon fizetni a Tb-t magamnak (5100 Ft/hó).

Előreláthatólag nem tudom megmondani, hogy mennyi ideig leszek kint.

 

Megtaláltam a 10T1011-s nyomtatványt amit ki kell töltenem.
Van egy olyan sora a nyomtatványnak, ho­gy:

 

NYILATKOZAT MÁS ÁLLAMBAN FENNÁLLÓ BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONYRÓL
Alulírott nyilatkozom arról, hogy más EGT államban, külföldön fennálló biztosítási jogviszonnyal nem
rendelkezem. A Magyar Köztársaság által kötött nemzetközi egyezmény hatálya alatt nem állok,
illetve nemzetközi szervezet szociális biztonsági rendszerében létrejött biztosításom nincs.

 

Nyilván ha lesz külföldön biztosításom akkor ezt a mezőt üresen kell hagynom.
Ezek után nem is fizethetem a Tb-t magamnak?
Vagy igen, csak igazolnom kell a külföldi biztosításomat?
Vagy más szabályok(fize­tési..) lesznek rám igazak mert külföldön is biztosítva vagyok?

 

Köszi a válaszokat!



liliana01 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 179

Az OEP honlapon mindent magtalálsz.

 

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,35156268&_dad=portal&_schema=PORTAL

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/BEJELENTES_ELLATASRA_JOGOSULTAKROL.PDF

 

Először azt kell tisztáznod, hogy belföldi vagy külföldi illetőségőnek minősülsz-e.

Amennyiben van lakcímkártyád ( bejelenetett lakóhelyed)  belföldi vagy, ha nincsen akkor külföldi. Függetlenül az állapolgárságtól.

 

Aztán azt, hogy milyen ( melyik ) országban dolgozol, mert Eu-n belül van un. Európai Egészségbiztosítási Kártya  ( E 106 ).

Aztán vannak országok, amelyeknek van un. szociális egyezménye Magyarországgal.

 

Mindezek eldöntése után lehet értelmezni a továbbiakat.

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/KIZAROLAG_EU_SZOLG_JOGOSULTAK.PDF

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/KULFOLDIEK_MOI_ELLATASRA_JOG.PDF

 

2011.évi változások még nincsenek frissítve az OEP honlapján, ügyfélszolgálaton személyesen vagy telefonon érdemes érdeklődni.

 

 

 

Amennyiben EU-belül dolgozol akkor az un. E 106 igazolás (amit annak az országnak a "OEP"-je ad ki ahol dolgozol) jogosít az itthoni természetbeni( háziorvos, kórház, gyógyszer ) eü. ellátásra. Pénzügyi ellátásra nem ( táppénz,  GYED stb..)

Előzmény: gyugyoka (177)
adelusz Creative Commons License 2011.01.09 0 0 178

Sziasztok!

 

 Ez engem is érdekelne,hogy hogyan tudom itthon fizetni a nyugdíjat meg a tb-t,ha külföldön élek 1,5 évig majd.Utána hazajövök.

Szóval hova kell menni?Apehoz?

Írjatok,köszike.

gyugyoka Creative Commons License 2011.01.08 0 0 177

Sziasztok!!!

Gyugyóka vagyok egy másik topikból; (hajózás) és a segítségeteket szeretném kérni.

 

Arról lenne szó,hogy 10.- étől elvileg külföldi munkahelyre leszek bejelentve és az érdekelne,hogy hol és hogyan tudnám intézni saját magamnak az itthoni járulékokat.

Gondolok a TB-re,nyugdíjra,stb...

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel:

Gyugyóka

 

Tigi55555555 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 176

szgyongyos.... elmondanád, hova mentél pontosan??? Nekem is intéznem kellene. Köszönöm..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!