Keresés

Részletes keresés

csabszin Creative Commons License 2021.01.25 0 0 17329

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni az idén beüzemelt kandallókályhámmal mi a hiba, mert néha átlagos üzemnél széngáz szagot érez az ember?

 

A műszaki adatok a következők: Haas+Sohn 8 kW-os fatüzelésű, külső levegőre kötött kályha automata primer levegő szabályozással, szekunder levegő kézi beállítás.

Szerelt kéményhez csatlakozik: átmérő 150 mm; a lakásban 1 m függőleges kifutás található, könyökcsővel hagyja el a falat és innen 4-4,5 m a szerelt kémény hossza.

 

Használt tüzifa már két évesnél szárazabb tölgy; begyújtással nincs gond, amikor eléri a megfelelő tűztér hőfokot korommentes, tiszta a falazat.

Külső levegővétel útja szabad, 100 mm-es átmérővel csatlakozik a szabadba.

 

Részemről arra is gondolok, hogy a rövid kémény miatt nem elég stabil a huzat és az égés levegőarány változása okozza a gondot.

 

Köszönöm

durkonorbi Creative Commons License 2021.01.18 0 0 17328

Illetve felmerult meg egy kerdes: a hejazaton kozel a gerincnel megy ki a kemeny - es mellette ebben a vonalban van meg egy gaztuzelesu hoszigetelt kemeny is, ami ki lesz belelve a kondenzaciosnak. Ha jol tudom, utobbi felso pontjat mindenkepp meg kell tudni kozeliteni, ezert ide tennek egy tetokibuvot. Ezt milyen kozel kell tenni a kemenyhez, ha tetojardat nem szeretnek tenni? Innen 2-3 meterre van a most epult szerelt kemeny, igy az is elerheto ha szukseges (erre amugy  a padlasterbe kerult tisztitonyilas).

 

durkonorbi Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17327

Bizonyos korulmenyek kozott nekem is jo lett volna ez a koncepcio is - elsokent ez is volt tervben... ;) de sajnos beleles nelkul nem mertem volna hasznalni, ez ugye egy belso kozfalban van, 4 helyisegen megy at (2 beepitett szinten), ebbol 2 haloszoba... (Meg) tul rutinos kandallos sem vagyok, igy ha a felujitott haloszobak falan megjelent volna a katranyfolt/szag, nagyon rosszul esett volna... Igy nyugodtabb vagyok, es ez a belelt atmero mar a beepitendo kandallo eloirt fustgazelvezetesenek is megfelel. 

Draga valoban, de bizom benne igy ezzel a resszel jo esellyel nem lesz gond a kovetkezo jopar evben...;)

Előzmény: Fagyosnapok (17326)
Fagyosnapok Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17326

Október   20 -án  felvetetted a problémádat. Egy lapostetős épület, rövid a kémény , béleltetni akartad    1 méteres csövekkel stb.

 Készen vagy  jó magas áron.   Nekem   1932 ben épült kéményeim vannak. Az egyikbe  kiegészítő fűtésként kandallóval  használom. Semmi bélés    és jól működik-

 

 Javítva a kémény fej,  közelebbről a fedő lap volt  6 éve javítva.

 

 Ez egy   beton szerkezet   50 x 50   x 6 cm  a tömege  kb.  40 kg. Ezt ette meg az idő vasfoga .   Úgy nevezik kémény errózió.  

 A fagy és a hőingadozás következménye .  

 De  6 éve  ...... már kb. 10 éve konstatáltam ,hogy  gyorsan romlik. A javítás volt 6 éve  sk.

 

 A jött volna  egy magabiztos nagy tekintélyű ( ???  szki.   Állás építés, bontás , anyag levítel  -  zsalúzás   beton keverés, anyag felhordás, bedolgozás  majd   4 -5 nap után zsalú bontás áléllás bontás   )  ez minimum százezer ft, de inkább 150 és 200 között valahol.

 No pajtikám ha  még ott van és egyben . ,ennyit  csak nem fizetek ki.  Jön az sk. megoldás.

 Állást nekem is kellett építeni. A kémény környékére   dupla    hullámos   karton védeni a palát a törés ellen.

 Majd a reparáció..     5 kg fagyálló flexibilis  csemperagasztó. ha jó a járólap ragasztáshoz, amin járnak miért ne lenne jó a kémény fedlapnak amin nem járnak  ???? 

 Döntés,    megfelelő lesz.

 

 Guberálásból az un. űvegszál erősítésű háló amit  a hőszigetelésnél a vékony vakolat tartáshoz használnak,   jó , főleg ha ingyér van.

 

   Bekeverve a ragasztó fele , könnyű műanyag vederrel fel, a másik vederbe  kőmíves kanál simitó és a kivágot  háló. Bekenve a kémény teteje , rá a háló, majd egy újabb  ragasztó réteg.  Erre egy  nagyobb háló az első 50  x50 cm , ez   65 x 65. A szélei  lehjtva és  körül kenve a fagyálló és flexi ragasztóval. Másnap egy újabb  kenés, le a szerszámokat és az állást.    2 nap,  de csak    2 x 2 óra ott fenn a magasban. A z el errodállott,  málló beton kapott egy fagyálló kérget. Amig a világ világ  az ott lesz.

 mennyi is az az 5kg kiszerelésű csempe ragasztó  ? Már elfelejtettem.

 Ja szédülős azért ilyent ne csináljon.  !!

 A kéményem egyébként bélés nélküli.

Tudni kell tüzelni. Száraz tüzelő,  nem korán elfojtani, ez a titka.

Előzmény: durkonorbi (17325)
durkonorbi Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17325

Valoban nem volt olcso; ebbol kb a fele volt az anyag, es hat ugye a maras meg azert komoly gepigennye, a melo meg munka igennyel birt... Valoszinuleg olcsobb lett volna egy uj kemeny, de ez a haz kozbulso tarto falaban fut vegig, es igy meg lehetett oldani, hogy semmilyen utolagos dobozolas, vagy kulso latszo resz ne keruljon be - szepen rejtve maradt minden... ;) .Az ilyen szubjektiv ertkes szempontokat meg ugye nehez forintositani! :)

Előzmény: Varek1 (17324)
Varek1 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 17324

 

 

     Azaz  360 x 1,27   =  458 eft ??

Nem semmi !!

Előzmény: durkonorbi (17323)
durkonorbi Creative Commons License 2021.01.16 0 0 17323

Termeszetesen, netto 360 volt a vege.

Előzmény: Dunit2 (17322)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 17322

 

 

És mennyibe került ha szabadna tudni ??

Előzmény: durkonorbi (17321)
durkonorbi Creative Commons License 2021.01.16 0 0 17321

Mivel beszelgettunk rola, gondoltam beszamolok: elkeszult a kemenybeleles a tegnapi napon. Egy nagyon ugyes csapat csinalta meg, a kemenyt felmartak 160as atmerore, majd beletettek a 150es termeszetesen rozsdamentes belescsovet (kb 7 meter hosszan) majd a felso fodemtol felfele ki lett epitve es a hejazaton atvezetve a hoszigetelt (szerelt) kemenyszakasz - ez utobbi kb. 4 meter. Egy szuk nap alatt vegeztek vele beleertve  marast, belelest, tetoatvezetest, visszajavitasokat... gyorsak es hozzaertoek voltak! ;)

Előzmény: durkonorbi (17258)
eekeili Creative Commons License 2021.01.13 0 0 17320

  Mindegyiknek vannak különféle feltételei.

 

 Így első körben a tervezőt, majd  később a kéményseprőt kellene megkérdezni.

 

 Az első majd mindig, igaz a legdrágább.

 A második is elmegy , de azért konzultálni kell.

 A harmadik a legolcsóbb, igaz  szigorú feltételei vannak, amik nem teljesíthetők többnyire. Távolságok innen -- onnan ( szomszéd, és a saját ablakok ).

 

 

 

 Mondjuk az első kettő nem világos.

 Ha van kémény akkor abba a koncentrikus   megoldás.

 Belső cső  füstgáz fel, külső cső  ég. levegő le. Természetesen  megfelelő anyagokból. Ha nem megy bé a  cső ... általában min. 130 mm Kell, akkor az égési levegő jöhet oldalról is.

 

 A másodiknál gondolom a kazánnal együtt szállított szettre gondoltál ?

 

 

 Mondjuk a  kérdésfeltevés  se jó.

 Ha régi a gázbekötés ha új nagyjából ilyen lehetőségek vannak a kond. kazán telepítésre.

 Nálam pl. 30 éve van gáz, de a kondiskazán telepítésnél... majd ezek  lesznek... ill. az oldalfal kilőve... habár talán befalazom az egyik ablakom.

 Lenne még a kéményen a dupla cső. Ott meg  van egy szűkület.-Lehet  megkatéterezem a kéményem... majd ha odaérek eldöntöm.

Előzmény: allampapi (17319)
allampapi Creative Commons License 2021.01.13 0 0 17319

Családi házas új gáz bekötés, új kondenzációs kazán.

Kémény kérdéskörben milyen lehetőségek vannak 2021ben?

 

1) kémény, béleléssel

2) függőleges kétrétegű kondi gázcső a padlástér felé, tető kivezetéssel

3) vízszintesen homlokzati kivezetés

 

Melyikhez kell kéményseprőt bevonni (helyi szemle, szakvélemény,..)?

Melyik választható egyáltaltalán 2021ben még?

Gyula20 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 17318

Sajnos tényleg így van , kevesen használják ki ezt a lehetőséget.

Pedig gondolom ez az igazi környezetkímélő megoldás, hiszen a víz az egyik kútból megy a másikba

gyakorlatilag egy zárt rendszerben , csak 3-4 fokkal hidegebb lesz.

Vízfogyasztás sincs.

A településen ahol lakom még vagy három ilyen rendszerről tudok , pedig több száz is üzemelhetne.

Nagyon nagy a lakásom , három szintes , az alapterület 12x14m .

Mégis nagyon jól befűtöm egy 15kW-os hőszivattyúval .

De tovább nem mondom -, rám szólnak.

 

Előzmény: Zöldár (17316)
Gyula20 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 17317

Ezen a rendszeren nincs hidrofor tartály . Van egy fúrt kút a garázsom szerelő aknájában / az akna sohasem volt használva autó szereléshez /

Ennek a kútnak az átmérője 200mm .

Korábban egy csőbúvár volt benne , vagy tíz évig ment / emlékeim szerint vagy 80 eFt.-volt / aztán elromlott .

Nem volt itthon hirtelen más szivattyú ezért  a szerelő aknában telepítettem egy orosz 850W-os centrifugál szivattyút ideiglenesen , pár éve.

De már ezt a típust hagyom meg mert van belőle tartalék.

A nyelő kút viszont egy gyűrűs kút vagy húsz méterre ettől a kúttól.

Minden vizes cső 40mm-es KPE , hogy minél kisebb legyen az ellenállás.

 

Van egy harmadik kutam is -ezektől távol az vesz részt a lakás víz ellátásában.

Ez a kút adja a kertek locsolásához szükséges vizet , több szivattyú rendszerrel.

Nálam most olyan 4-5m3/h a víz átáramoltatás.

Előzmény: kormos* (17315)
Zöldár Creative Commons License 2020.12.26 0 0 17316

 

 

 

"Nálam jó a vízellátás  kb. 8-9m mélyen kimeríthetetlen talaj vagy rétegvíz készlet van .

A hőszivattyúban bemenő víz hőmérséklete ősszel kb. 13 fok- ez tavaszra lemegy kb. 12.5 fokra , butaság lenne ezt nem kihasználni.

Van három fázisú H tarifám"

 

 

   Hát Gy.- -m addig  míg minden 50. ,  de inkább 100 .-adik ember használja.

Előzmény: Gyula20 (17314)
kormos* Creative Commons License 2020.12.26 0 0 17315

A vizet, hogy vesze ki a kútból, hidrofor tartály-szivattyú párossal?

Nálam is van két darab kút, de nem tudom bírná-e?

Előzmény: Gyula20 (17314)
Gyula20 Creative Commons License 2020.12.25 0 0 17314

Egy 15kW-os vizes , két kutas hőszivattyúm van . Még a leghidegebb télen sem kellet a gázos  fűtést bekapcsolni.

Nyáron  közvetlen hőcserélőn keresztül , kútvízzel használom hűtésre is.

Nálam jó a vízellátás  kb. 8-9m mélyen kimeríthetetlen talaj vagy rétegvíz készlet van .

A hőszivattyúban bemenő víz hőmérséklete ősszel kb. 13 fok- ez tavaszra lemegy kb. 12.5 fokra , butaság lenne ezt nem kihasználni.

Van három fázisú H tarifám.

Az átfolyós gázos vízmelegítőt is csak tartalékként szeretném használni , illetve ha a nagyobb  családi látogatás van akkor kapcsolnám be , mert akkor

kevés a 150l-es bojler vízkészlete.

Korábban a hőszivattyúval készítettem meleg vizet , jól működött , de pár év után kilyukadt a két hőcserélős 200 l-es tartály .

A jelenlegi 150l-es csak egy hőcserélős , ezen van a napkollektor rendszer , fagyállóval feltöltve.

Ha vissza akarnám állítani a hőszivattyúra mindent át kellene alakítani , ami elég macerás.

A rendszer technikáimon már így sem tud senki eligazodni , néha még én sem .

Előzmény: kormos* (17313)
kormos* Creative Commons License 2020.12.25 0 0 17313

Beszélj egy gázossal, ők tudják.

Levegő-levegő hőszivattyúval, fűtesz?

Nekem is van klíma, de nekem jön be a radiátor fűtés komfortosabb. Nálam most a klíma és vegyes kazán-pufferel fűt.

Felmerült egy monobolokkos levegő-víz hűszivattyú, de kb. 1,5 milla... kellene hozzá még H tarifa stb... 

Akkor inkább gázkazán lesz.

Előzmény: Gyula20 (17312)
Gyula20 Creative Commons License 2020.12.25 0 0 17312

Van egy béléscsöves kéményem , ebbe került bekötésre egy VAILLANT gázkazán , vagy minek nevezzem.

Évente kétszer- háromszor kerül bekapcsolásra , csak azért, hogy a szivattyú ne álljon be.

Csak egy tartalék fűtési rendszer.

Már közel húsz éve hőszivattyúval fűtök.

De most felvetődött egy új probléma, van egy 150l-es áramos bojlerünk.

Ha összejön a család , már lassan "fürdési tervet" kell készíteni, ez nem jó, -ezért szeretnék

egy gázos átfolyós rendszerű  vízmelegítőt felszereltetni.

A vízmelegítő a jelenlegi VAILLANT mellett lenne  és annak a kéményrendszerébe tudnám

bekötni.

Nézegettem mindenféle előírásokat , de nem találtam egészen egyértelműnek a leírtakat.

A sok előzetes után , tulajdonképpen azt szeretném megkérdezni , hogy azonos szinten két gázos rendszer beköthető e -egy kéménybe.

 

 

Előzmény: kormos* (17311)
kormos* Creative Commons License 2020.12.23 0 0 17311

Olyan kérdésem lenne, hogy kondenzációs gázkazánt szeretnék felszereltetni. A gázcsonk  a telken belül van. 

Vízszintes kémény kivezetés lenne, egy kádár kocka ház esetén. 

24 kw-os kazán esetén az ablakoktól elég az 1,2 m-es távolság? Szomszéd ház nincs 10 m-en belül. 

Gyakorlott gázosok véleménye érdekelne, akiknek van tapasztalata, láttak, szereltek már ilyet?

 

http://huray.hu/downloads/konyvtar/egestermek_rendszerek_raypak1.pdf

A 7. oldalon 1,2 métert ír, de máshol már olvastam 2 métert, mi a gyakorlat??

AteszX16SZR Creative Commons License 2020.12.14 0 0 17310

No! Csak összejött a békés megegyezés. Lehet "rájött", vagy hozzáértő felvilágosította, hogy ahova akarta a kéményt rakni, ott abban a formában nem fogják engedélyezni. Akkor pedig részben pénzkidobás volt az addigi kivitelezés. Sosem késő belátni a hibát! A rossz szomszédságnál pedig nemigen van rosszabb dolog!

Előzmény: VBné (17309)
VBné Creative Commons License 2020.12.14 0 0 17309

Ér még meglepetés ez ügyben engem.Megegyeztünk,úri ember volt,felteszi a gerincre állítólag,ez az ígéret.

 

Majd meglátjuk,de mérget vettem volna rá,hogy vita lesz.

 

Egyelőre ennyi,azért ez már megnyugtató.

Előzmény: VBné (17308)
VBné Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17308

Megírom a végét,de,hogy békés nem lesz az biztos.

Előzmény: AteszX16SZR (17307)
AteszX16SZR Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17307

Átérzem a problémát, családon belül nekünk is volt gond háztartási hulladékkal (is) tüzelő szomszéddal. A két ház közötti távolság ott is kb. 4 méter volt, rossz széljárás esetén nem volt "szerencsés" az udvaron tartózkodni. 

 

Sok sikert a probléma békés megoldásához!

Előzmény: VBné (17306)
VBné Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17306

Na ezt kiveséztük,igen,ha csak nekem kell kifizetnek a szakvéleményt,akkor is kérni fogom,és ahhoz tartom magam.

 

Legalább utólag ha bosszúság ér,nem mondhatom,hogy jaj miért is nem kértem meg.

 

Megint megköszönöm a segítségedet.

 

Szép napot kívánok.

Előzmény: AteszX16SZR (17305)
AteszX16SZR Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17305

Bocsánat, amit írtam idézet volt a kép mellett, csak elfelejtettem kirakni az idézőjelet. Laikusként a konkrét kérdésekre nem tudok szakszerű választ adni, azokat a szakemberek fogják tudni megadni. Nekem a 4 méteres távolság kevésnek tűnik ebben az esetben, persze lehet, hogy a szakszerű számítások szerint nem gond. 

Előzmény: VBné (17304)
VBné Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17304

Köszi,hogy ennyit foglalkozol velem.

 

Akkor ezek szerint nem számít az,hogy,takarja a saját házteteje,és az sem ,hogy a házunk 4 méterre van.

 

Ez esetben amit írtál,mit jelent a parapet?Hol van?tetőn?hol?

 

köszi

Előzmény: AteszX16SZR (17303)
AteszX16SZR Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17303

Előzmény: AteszX16SZR (17302)
AteszX16SZR Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17302

A kémény magassága a tető gerincéhez képest

Ha a cső a tetőtől kevesebb, mint fél méterre fekszik a gerinctől, akkor a kémény minimális magasságának a szintje felett 50 cm-nek kell lennie.  Ilyen helyen kevesebb hó gyűlik össze télen, ami csökkenti a szivárgás kockázatát, ha tavasszal megolvad és felolvad. A kéménynek a gerinchez viszonyított magasságának kiszámítása az SNiP41-01-2003 és az SP (építési szabályok) 7.13130.2013 követelményein, valamint a fűtőberendezés gyártójának ajánlásán alapul.

Ha a tető lapos szerkezetű, akkor a kémény magassága a tető felett legalább 50 cm. Ha a kémény a gerinctől 1,5 m távolságra helyezkedik el, akkor annak magasságának legalább 50 cm-nek kell lennie az utolsó vagy körülvevő parapettől. Ha a kémény 1,5-3 méterre van a gerinctől, akkor magassága nem lehet alacsonyabb, mint a parapettől. Ha a kémény 3 méternél távolabb van a gerinc vonalától, annak minimális magasságát úgy határozzuk meg, hogy egy vonalat húzzunk a horizonthoz viszonyítva 10 fokos szögben.

A tetőn lévő kémény potenciálisan meggyulladhat a tetőszerkezet gyúlékony elemeiben, ezért amikor a kéményt a tetőn átjuttatják, külön figyelmet kell fordítani a tűzbiztonságra. Ezenkívül fontos biztosítani a csomópontok szorosságát.

 

Előzmény: VBné (17301)
VBné Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17301

BOCS!!

 

ötödik kép,az alacsony kémény.

Előzmény: AteszX16SZR (17299)
VBné Creative Commons License 2020.12.13 0 0 17300

Köszi a segítséget,várom a szomszéd reagálását,de eddig még semmi.Közösen jobb lenne intézkedni ha megérti,hogy mindkét félnek legalább kiderülne a jogai.a rajzokhoz elég értetlenül állok,de talán a negyedik képet nem értem.A szög érthető,de a magasság ott pl kb úgy mutat,mint ez lenne.Annyi különbséggel,hogy amit raknának árnyékolná az ő háztetejük,meg a miénk,de ugye van 4 méter köztünk.Na majd kiderül.Egyébként tegnap náluk a hátsó házrész füstölt mint állat,kíváncsi vagyok,hogy a szomszédok nem teszi-e szóvá?de ott minden irányból szabad a füst távozása, és a ház legmagasabb részén van a kémény, ott más a tulaj is.Régen nem éreztem ilyen füstszagot a hátsó udvarrészünkben,úgy látszik kezdenek más eszközzel is fűteni a népek?

Előzmény: AteszX16SZR (17299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!