Keresés

Részletes keresés

yushchenko Creative Commons License 2015.01.14 0 0 871

Sziasztok!

Milyen papírokat kell kérnem(kapnom) kéménybélelőktől, hogy legális legyen a kémény és későbbiekben se legyen belőle baj? Esetleg a végleges kéményseprői szakvélemény elég erre?

minden ami kémény Creative Commons License 2015.01.04 0 0 870

kémények épitése szerelése javítása bélelése zárt és nyilt égésterűekhez is06704254406

einohyl Creative Commons License 2014.12.20 0 0 869

10 -12 kW-ig nagyjából jó.

Előzmény: Kecskés 01 (868)
Kecskés 01 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 868

Sziasztok !

 

14 -es belső átmérőjű cső milyen kályhához megfelelő ? 

Ez egy kémény rendszer csöve . Tapasztalatokra lennék kíváncsi ?

Kisméretű téglával körbe falaznám, úgy lenne beépítve.

Válaszokat tanácsokat előre is köszönöm .

Varek1 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 867

 Célszerű tehát ezt kéménybélelőre bízni?

 Az attól függ mennyire szereted/érted a lemezlakatos és bádogos munkát. Nagyjából e két szakma ötvözete.

 Természetesen az anyagot meg kell vásárolni. Ha van a látókörben kémény elem gyártó, ott mindent meg lehet vásárolni, aztán némi szerszám, némi kézügyesség, némi segítség és lesz egy majdnem új kéményed.

 Én pl. úgy csinálnám : a vásárolt 180 mm-es csövet leszigetelném ásványgyapot csőhéjjal rácsavarnák egy golyónyomott alu fóliát, leereszteném a kéménybe, a tisztító és csatlakozó csövet illeszteném az előre kialakított helyhez, központosítanám a kéményt, majd a kéményfejen kilógó részt még egy szigeteléssel látnám el és egy lemez burkolatot szerelnék rá. Természetesen a vízbefolyást megfelelő elemekkel ki kell védeni.

 Mikor kész kiállítanék egy műbizonylatot meg egy kivitelezői nyilatkozatot, Megfelel, ....az ilyen és ilyen szabványok és előírások figyelembevételével készült.

 Illetéktelenek orrára azért ne kösd a ténykedést.

Előzmény: wartburg1963 (865)
wartburg1963 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 866

Sajnos a névadó (1,3-as) Wartburg már régen a múlté, de a nevet megszerettem, megtartottam. :-)

Előzmény: citcat 18-16v (863)
wartburg1963 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 865

Köszönöm a választ!

Nem másztam fel, nem mértem le pontosan; az írt 50 x 50-es méret becsült érték.

Tehát ha jól értem, az új belső cső (bélelés) 180-as korr.acél cső lenne, mely a kazántól indulna, és a jobb huzat érdekében valóban megtoldaná hosszban a jelenlegi falazott kéményt. A korr.acél cső kilógó részét hőszigetelő töltettel (kőzetgyapot? üveggyapot?) és külső borítással (alu cső?) szigetelni kell.

Célszerű tehát ezt kéménybélelőre bízni?

Előzmény: Varek1 (864)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 864

 "Kézenfekvő megoldás lenne a falazott kémény kibélelése 150..200 mm-es csővel, mely a falazott kémény tetejéből szintén 1,5..2 méterre kilóg. Megfelelő megoldást jelentene-e mindez?"

 

 

 IGEN EZ EGY KÉZENFEKVŐ MEGOLDÁS LENNE A KÉMÉNY BÉLELŐNEK !!

Árbevétel.

Nos a leírtakból. Tény hogy nagy a keresztmetszet, de a huzat hiány nem ebből adódik.

 A magasság nem megfelelő.

 Ha már magasítás, akkor azt szigetelni kellene. Ha igaz az a 50 x 50 cm akkor a belső szelvény úgy 25 x 25 cm -es, ebben elfér egy  szigetelt kémény méghozzá kb. 200 -as szelvényű ( elviekben a belső szelvényt a kazán teljesítményéhez méretezni kell )

 de hogy biztosan beleférjen legyen 180 mm a munka szelvény, rá a szigetelés és a kilógó rész  lehet akár dupla szigetelés   is. A belső cső természetesen korr. acél, a külső tetszőleges.

 

 

 Tehát magasítás, hőszigetelés és szelvény csökkentés.

Előzmény: wartburg1963 (862)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.24 0 0 863

Hívj fel megoldjuk. Ha van 66-os warbihoz féltengely belső csuklód(első szériás kiskerekű de még a nagykerekű váltóval szerelték) akkor nagyon olcsó lesz a kéményed.06309754152

Előzmény: wartburg1963 (862)
wartburg1963 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 862

Kedves Topictársak,

 

apósomék a hatvanas években, típusterv alapján épült falusi "kockaházban" élnek. A ház eredetileg szilárd tüzelésű kazánnal működhetett az előző tulajdonosnak, hagyományos, falazott kéménnyel. A kb. 50 x 50 cm-es külső méretű kémény kb. 2,5 méterrel nyúlik a tetősík fölé.

Az eredeti kazán és kémény sajnos soha nem működött rendesen, a kéménynek nem volt megfelelő huzata, így begyújtás után nagyon sokáig (lényegében folyamatosan) füstölt (anélkül, hogy el lett volna dugulva).

Ezután a kémény tetejére nagyjából 2 méter magas, 200-as cső került, de ez lényegében semmit nem javított a problémán. Mivel a cső csak a kémény tetejére lett rátéve, s nem a kazán becsatlakozásától indul folyamatosan, így a viszonylag nagy belső tér megmaradt, s a toldat lényegében csak egy szűkítést jelent.

 

Ezt követően (Hévíz) gázkazán került a régi kazán mellé, saját, külső kiépítéső fém kéménnyel. Ez tökéletesen működik.

Ugyanakkor a régi kazán szintén megmaradt párhuzamos bekötéssel és bypas-szal a rendszerben, hogy a ház körül keletkező papírt és fát el lehessen égetni, s ezzel is kevesebb földgáz fogyjon.

Kérdés: hogyan lehet viszonylag egyszerűen és hatásosan javítani a régi falazott kémény huzatát? Kézenfekvő megoldás lenne a falazott kémény kibélelése 150..200 mm-es csővel, mely a falazott kémény tetejéből szintén 1,5..2 méterre kilóg. Megfelelő megoldást jelentene-e mindez?

 

Mellékelek néhány képet a jelenlegi helyzetről.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

                

Mjuz Creative Commons License 2014.11.23 0 0 861

Én most is pellettel fűtök és elégedett vagyok vele. És látványnak sem utolsó.

 

Ezért gondoltam, hogy ha megoldható a kéménybélelés része, akkor ebbe a lakásba is betennék egy vízteres változatot a cirkó mellé. Aztán ha hangulatra vágyom vagy elzárják a gázcsapokat akkor beröffentem.

 

Téli nap Creative Commons License 2014.11.22 0 0 860

 Érdekes  !

 Emeletes házba   / "....Ez a fölöttem lakó miatt akadályba ütközik. " / pelletes vízteres kandallót építeni. Ráadásul egy   " nyílt égésterű átfolyós vízmelegítő.. és egy fali gázos melegítő    "  helyére.

 

 Ez az összeállítás nagyon elterjedt volt a magyar városi kakásokban. 

 Valamikor cs. kályhávak, vaskályhával, olajkályhával fűtőgettek, kínlódtak.

 Majd jött az ólcsó földgáz. Mit tett a magyar lakosság , hát egy  konvektor úgy 45 m2 -ig, kettő konvektor úgy 65 m2 ig ( parapet vagy kéményes és a másik kéménybe (majd mindig s fürdőszobában ) a vízmelegítő- fali melegítő kollekció. Előbb csak úgy natúran a kéménybe majd később a kémény is bélelve, de csak aluminiummal. Volt szerencsém vagy  50 ilyen esetet látni.

 A takarékosabbját  ( a balekot )rávették arra is hogy egy 50 -55 m2 körüli lakásba csak egy szem konvektort tegyenek. Itt a fűtés olyan is  - nem komfortos.

 Aztán gyütt a kémény lobbi ( a kéményseprő - bélelő maffiózó ). Ahol lehetett kibéleltette a kéményt. Ez még elmene, de  mamár  olyan drága a bélelés hogy sok család vagy egyedül álló nem tud kiperkálni 300 -400 eft ot.

 mivan ilyenkor , sok minden. pl. az egyik ház ahol lakom  az 5 szinten 8az egymás felett lévő  kb. 50 m2 -es lakásokban a helyzet a követketző. 

 

 földszint  -parapet konvektorok, víz villannyal - füdőszoba fűtetlen, 1. em ugyan ez , de még villanybojler sincs vízet a konyhában melegítik.

 2. és 3 em. az egyikben villannyal fűtik a fürdőt a másikban sehogy. . 4. -en korszerű kombi gázkazán duruzsol  6 db. radiátort melegítve.

 Itt a legrövidebb a kémény, de így is volt  a bélelés vagy 300 eft.

Előzmény: Mjuz (858)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.21 0 0 859

Nem kell bontani méterenként ha egyenes akkor olcsóbb anyagot lehet használni ha elhúzás van benne akkor drágábbat kell. ( nem is hallottam olyan bélés csőről aminek méterenként bontani kéne.)

Előzmény: Mjuz (858)
Mjuz Creative Commons License 2014.11.21 0 0 858

Még egy kérdés felmerült bennem:

 

Mivel a lakásban 2 kémény van, gondoltam egy vízteres pelletkályhát is beépíthetnék. Ehhez ha jól informáltak saválló bélés kellene.

Ha már bélelve van a kémény nyílt égésterű átfolyós vízmelegítőhöz és egy fali gázos melegítőhöz (sajnos több infóm jelenleg nincs, átmérő, stb.), akkor mit lehet tenni?

Valóban csak olyan bélelés elfogadható, amihez  méterenként ki kell bontani a kéményt az összeillesztéshez? Ez a fölöttem lakó miatt akadályba ütközik.

 

 

minden ami kémény Creative Commons License 2014.11.20 0 0 857

kémények épitése bélelése javitása szakvéleményeztetése tel 06704254406

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.18 0 0 856

12métert osztott rendszerben kell megcsinálni a világító udvar felől lehet a levegőt bekötni a vízszintes szakasz + kémény hossza +könyökök+a levegő oldal hossza nem lehet több mint amit a készülék tud, A vízszintes rész lehet 20 méter is ha a cirkó tud annyit de akkor már csak olyan típusú csővet használhatsz aminek van ehez érvényes papírja de arra is vigyázni kell,hogy a megvásárolt cirkó legyen minősítve ehez a kéményhez is..nem olyan egyszerű  ezért inkább hívj olyan szakit aki egyben megcsinálja a készülék cserét kéménnyel,gázmeoval együtt.

Előzmény: Mjuz (855)
Mjuz Creative Commons License 2014.11.18 0 0 855

Köszönöm az infókat Urak!

 

A kémény elég hosszú 12 méter környékén van, lehet még kicsit hosszabb is. De megoldható, hogy a kazánt a világítóudvar felé teszem, ahonnan a beszívás is megoldható. Gondolom önmagában a héra bélelése nem jó a kondenzációshoz, hogyha csak a gázelvezetésre használnám?

 

Még annyi kérdésem lenne, hogy a kéménybe való bekötés előtt fektetett, azaz vízszintesen (leejtéssel) menő bekötő cső hossza mennyi lehet maximálisan? Lehet ez 5 - 6 méter?

Előzmény: Téli nap (854)
Téli nap Creative Commons License 2014.11.18 0 0 854

 "esetleg a béléscsőbe húznak bele egy flexibilis vékonyabb csövet a gázelvezetésnek és a levegő pedig a meglévő béléscsövön jönne. Van ilyen megoldás, vagy ilyenkor mindenképpen újrabélelnek fúrással faragással?"

 

 

 Megoldható, de még sok mindent kéne tudni a pontos javaslathoz.

 

 Az már világos, hogy ha az 1 db kéménybe van kötve az a  kettő kályha akkor az a bélés nagy valószínűséggel  130 mm körüli. Abba meg bőven belemegy a füstelvezető mert  (az mindenféle méretezésdi ellenére ) csak 80 mm. Kémény hossza viszont ismeretlen, így  bizonyos hossz felett már nem biztos hogy  a levegő bevezetésre jó. Tehát szétválasztott rendszer és egy jó bélelő megoldja.

Előzmény: Mjuz (851)
murray Creative Commons License 2014.11.18 0 0 853

üdv igaz az hogy ha kondenzációs gázkazánt vennék a sima zárt égésterű helyett akko nagyobb esélyem van arra hogy elég neki a parapates kivezetés (ha megfelel) nem kell kéményt építeni? köszi

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.17 0 0 852

Ha 130-as csővel van bélelve akkor ha egyenes a kémény akkor lehet a kéményből venni a levegőt de csak ha nem túl hosszú de ha osztottan csinálod akkor ha nem egyenes a kémény flex csövet is lehet bele tenni a levegőt meg oldalfalon kívülről kell megoldani.

Előzmény: Mjuz (851)
Mjuz Creative Commons License 2014.11.17 0 0 851

Üdvözletem!

 

Adott egy lakás, 2 db héra cserépkályhával 1 kéménybe kötve. A kémény bélelt, de pontos adatokat nem tudok. A kérdésem, hogy a már bélelt kéménybe újrabélelés nélkül valahogy be lehet-e kötni egy kondenzációs cirkót (Ariston genus 24kw) a cserépkályhák helyett? Gondolok itt arra, hogy esetleg a béléscsőbe húznak bele egy flexibilis vékonyabb csövet a gázelvezetésnek és a levegő pedig a meglévő béléscsövön jönne. Van ilyen megoldás, vagy ilyenkor mindenképpen újrabélelnek fúrással faragással?

 

Köszönöm!

 

 

lili0010 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 850

dobtam egy mailt béleléssel kapcsolatba, még tegnap előtt, láttad?

Előzmény: citcat 18-16v (839)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.08 0 0 849

Van telefon szám ( nevemre katt.) azon hívj fel,vagy csak csörgess meg és visszahívlak.

Előzmény: Törölt nick (848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 848

Nem kockáztatok, szeretném, ha ez a kémény száz év múlva is kémény maradna, nem akarom savval meg kéménytűzzel amortizálni a szerkezetét. (Mert szinte biztos, hogy előbb-utóbb begyulladna a kátrány. A korhadt akácgally nagyon kormol.)

citcat 18-16v: Tehát annyi a dolog, hogy a megvásárolt inox elemeket össze kell szegecselni, majd befalazni a helyére?

Különben mennyiért lehetne ezt így (150 mm átmérő, 1 mm vastag, ~11 m hossz) szakemberrel megcsináltatni? Mondjuk onnantól, ha már sikerült kiszedni az alu bélést, és szerelésre kész a kémény.

Előzmény: Fagyosnapok (846)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.11.07 0 0 847

Ha ki tudod venni az alucsövet  akkor elég egy fúrógép, hosszabbító (vagy akkus fúró) popszegecshúzó, kis saokcsiszoló, kalapács, véső, sziló nyomó, kőműves kanál,fándli, vödör.(((az egyik nagy kéménybélelő cég tulaja pont ennyi szerszámmal kezdte és az apja zsigulijával)))

Előzmény: Törölt nick (843)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.11.07 0 0 846

Ja hogy neked már bélelve van alumíniummal egy korábbi gázkazánhoz.

 

 Akkor a teendő  : rácsatlakoztatod a sparheltet és fűtesz.

 Tény hogy az alumínium bélés nem szilárd tüzeléshez való, de mi történhet ? Elolvad az aluminium vagy elég. Szerencsésebb esetben  a becsatlakozás után 1 - 1,5 m- en elolvad, ráég a kémény falára és a kémény működik tovább. A felsőbb szakaszon, ahol a kondenzáció előfordulhat ott megmarad az aluminium , védi a kémény falat.

 Másnak, pénzért természetesen csak inox csövet szabad betenni.

 

 

 Azért a tüzelésre vigyázz !! Ne fojtsd le korán a tüzet stb. Főleg a visszaáramlásra figyelj !!

Előzmény: Törölt nick (845)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 845

Köszönöm. A szerszámokat kölcsönözni még lehet, az a legkevesebb, ügyetlen sem vagyok, de tényleg nem állok neki úgy, hogy még soha nem is láttam. Egy korábbi kombi gázkazán kéményét akarom kibélel(tet)ni fatüzelésű kis kályhához vagy kis sparhelthez. Mindezt nem régen, a 813-as hozzászólástól kezdődően leírtam. Az épület Porotherm téglából épült, igaz, szigetelése még nincs, de a fagyot csupán az okozza, hogy a nappaliban lévő antik sparhelt melege már nem elég ahhoz, hogy a folyosóból nyíló fürdőszobát is rendesen felfűtse, a probléma pedig, hogy a fürdőben jön be a vezetékes víz a házba. Való igaz, hogy a házat nem erre tervezték annak idején.

Idő közben arra jutottam, hogy a későbbi könnyebb tisztíthatóság miatt mindenképp jó volna azért legalább a 150-es inox csöveg betenni, amihez mindenképp ki kell szedni a régi 150-es alu béléscsövet. Adott nekünk most max. 150 ezer gyűjtögetett pénz, amit a kéményre tudnánk költeni (aztán még nem tudom, a kiskályha miből lesz, de azt még talán tudok szerezni), ám az minden bizonnyal nem elég, hiszen csak az alapanyag is majdnem annyi volna. Irtó drága maga a cső... De az új kémény még drágább volna.

Előzmény: Fagyosnapok (844)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.11.07 0 0 844

 Mi kell, mi kell ?

 

Hát un. bádogosipari szerszámok.

 Azaz lemezollók, gyorsvágó,  fúrók, szegecshúzó vagy lemezcsavar,  álláshoz állvány esetleg tömítő anyag stb. stb.

 Magához a béléshez mindenféle idomot gyártanak. Azt azért el kell dönteni, hogy merev falú lesz a bélés vagy saválló acél. Ezt a tüzelés határozza meg.

 

A furános bélelés házilagosan kizárt, hogy menne.

 

 

 Más  : ha egy fürdőszobában olyan hideg van, hogy fennáll a fagyveszély, ott maga az épület rossz hőtechnikailag.

 

 

Rossz ? nem  - nagyon rossz !!

 de még egyszer  : bélelni csak gravitácós kéményt szabad házilagosan. Azt is csak saját magának,  másnak bűncselekmény ! A túlnyomásos rendszerekhez már komoly tömített bélelések kellenek.

Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 843

És tényleg, csak kíváncsiságból, milyen szerszámok kellenek egy ilyen béleléshez? (Már ha elegendő a kémény belső átmérője és nem kell fúrni.)

Ugye pár hete még én is gondolkodtam azon, hogy magam beteszem a csövet, de ez aligha járható út a számomra, legalább egyszer látnom is kellett volna, hogyan megy ez. Nem akarnék kontár munkát produkálni. Idén talán még egyszer hideg lesz a fürdőben, a vizet majd elzárjuk a nagyon hideg éjjelek előtt, hogy ne fagyjon be. 150 ezernél többet most semmiképp nem tudunk rászánni a 10+ méteres kéményünkre, olyan szakit meg nem találtam, aki kézműves csipkeékszereket is beszámít a munkadíjba. :DDD

Előzmény: Fagyosnapok (841)
koii69 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 842

Kedves "Fagyosnapok" !

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!

A magam megnyugtatására szerettem volna megcsináltatni a kéményt, és mert ajánlották is "melegen".

A tetőt nyáron újra rakták és a tetőszint felett a kéményt is.

Ablakcseréim voltak tavaly. Jól záródnak, és rakattam szellőzőket is rájuk. Sőt a kazán az előtérben van egy légtérben a konyhával. Ide nyilt égésterű gázkazánhoz való nem lezárható szellőzésem is van.

Előzmény: Fagyosnapok (841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!