Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 614
Köszi a választ.


Akkor közelítsük meg a másik oldalról a norma oldaláról.


Azt mondod, hog 130 óra a norma szerinti munkaidőszükséglet.

5 nap alatt kb 40 órát lehet dolgozni, de amint írtam szerintem még annyit sem dolgozott.


Kérdés: jó az a norma?
Előzmény: jarokelo (612)
jarokelo Creative Commons License 2005.11.14 0 0 613
"Ez a munka"- bocs, így helyes.
Előzmény: jarokelo (612)
jarokelo Creative Commons License 2005.11.14 0 0 612

Ez az ár norma szerint kb. 130 óra. Ez azt jelenti, hogy 1500 Ft-os óradíjat számolt a festő, ami egy számlás ár nettóban. Számla nélkül szerintem a fele jogos a szokások szerint (bár szerintem az sem).

Az más kérdés, hogy diplomásként mennyit keresel. Pont itt olvastam, hogy vannak akik egy statikai tervért sokalnak annyit fizetni, mint egy segédmunkás bére. Mint annó 25 éve egy funkcionárius kifejtette, hogy a diplomások a társadalom vérszívói, ez tudat alatt még nem változott.

Előzmény: sylvanus67 (611)
sylvanus67 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 611

Egy kis tanácsot kérek!

 

A múlt héten megcsináltattuk a vadiúj házunkon a festést.

 

Eddig az összes munkafázisra kértünk ajánlatot, most mivel egy nagyon jó ismerős volt a szaki, sajnos nem kértünk.

 

Műszaki okból kifolyólag /ennek részletezésébe ne menjünk bele/ glettelést nem kértünk, csak háromszori diszperzites festést, valamint foltokban vakolatjavítást /a radiátorok vezetékeinél/.

 

376 m2 kifestéséről van szó. A fiatal "szaki" 169.200 Ft-ot kért a munkadíjra, az anyagot én vettem. Elsőre nem is sokaltam, de miután hazamentem el kezdtem gondolkozni.

 

A festést öt nap alatt végezte el, feltételezem, hogy naponta jóval kevesebb mint nyolc órát dolgozott, mert reggel nyolc órakor még nem volt kinn az építkezésen, amikor meg hazamentem munkából 3-4 órakor már nem volt kinn, a festéseket viszont feltehetően elvégezte, mert a sárga szín árnyalatait váltogattuk és mindig egy másik árnyalat jelent meg a falon.

 

Én diplomásként keresek havonta nettó 130-140 eFt-ot, de a 170.000 Ft-ot átszámolva havi bérre 680.000 Ft-os bér jön ki, és akkor még nem vettem figyelembe, hogy szerintem nyolc óránál kevesebbet dolgozott naponta. Nem sajnálnék tőle mondjuk havi 340.000 Ft-ot, legyen duplája mint az enyém, ha a piac ezt diktálja, de a 680.000 Ft azért már durva.

 

 

Mit tegyek? Tudom fizessem ki, ha már nem kértem ajánlatot, de mennyi a reális ára egy ilyen munkának?

 

Elnézést, hogy hosszú voltam, de megőrülök, ha rágondolok, hogy hagytam ennyi pénzt kidobni az ablakon. Megjegyzem még nem fizettem neki, de gondolkozom, hogy alkudok vele, csak az meg nem az én stílusom.

 

 

 

 

 

 

 

Axióma Creative Commons License 2005.11.08 0 0 610

A mi statikusunk alapozasi tervet (vasalas) csinalt, de abban az arban eleve benne volt hogy betonontes elott 1 oraval latni akarja... na jo, spec. o lett a FeMu is, de akkor errol meg nem volt szo. Egyben nem volt 90e, bar teny hogy nem monolit fodem lett (az o javaslatara) csak erosen vasalt alap. Nalunk a 18m-es hazon megvan az egy szint (na jo, pinceszintnyi, szoval 2,6m) szintkulonbseg, es raadasul agyagon all ami folott egy csomo viz maszkal esomentes idoben is, ugyhogy nem egy egyszeru eset ez sem.

(Irtam mailt is.)

Előzmény: MrsCroft (609)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.08 0 0 609

Szia,

 

Hát igen, mi sem akarjuk elbagatelizálni a dolgot, de nem is akarunk fölöslegesen drága 100 e-reket kidobálni.

Az adatokat figyelve a ti telketek még meredekebb is mint a miénk. Ráadásul +90-ért jönne ki megnézni, amikor szükséges az építkezést.

Előzmény: zsomica (608)
zsomica Creative Commons License 2005.11.07 0 0 608

Szia,

 

nekünk 6-7 m eltérés van 35m-en, félszinteltolásos házzal. A statika 30e volt az engtervhez és újabb 30 a kivitelihez. Ezen kívül az építkezés elején folyamatosan egyeztettünk a sráccal, nagyon rendes volt, ki is jött megnézni. A ti áraitokat soknak érzem, de a terep miatt valószínűleg érdemes rendes szakemberrel méreteztetnetek.

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: MrsCroft (606)
atiTDI Creative Commons License 2005.11.07 0 0 607
Persze, nem domboldalon épitkeztem..:)
Előzmény: MrsCroft (606)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.07 0 0 606
Ha jól értem akkor ti csak a födémre kértetek statikát?
Előzmény: atiTDI (603)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.07 0 0 605

Tulajdonképpen mindkettő kérdés lenne.

Nálunk m2-enként jött ki egy ezres a komplett statikai tervre.

Előzmény: Axióma (604)
Axióma Creative Commons License 2005.11.07 0 0 604
Most az a kerdes, hogy legyen-e statikai terv, vagy hgoy lehet-e olcsobban csinaltatni?
Előzmény: MrsCroft (602)
atiTDI Creative Commons License 2005.11.07 0 0 603
Nekem sima gerendás födém lett a tervben beadva, de már akkor is tudtuk hogy monolit lesz. A kiviteli statikát 2 födémre, 200+150 nm-re 90e.Ftért vállalták...
Előzmény: MrsCroft (602)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.07 0 0 602

Hi Mindenki,

 

Mi jövőre kezdünk építkezni, nem éppen egy kis méretű családi házat sikerült terveztetnünk.

Most úgy állunk, hogy a terv már majdnem készen, a statikus is most dolgozik rajta.

A vízet bevezettetük, a villany folyamatban, tehát mindent készen akarunk tudni tavaszra, hogy egyből kezdhessünk.

Amit kérdezni akarok a statikával kapcsolatos. A házunk egy domboldalon fog épülni a telek 50 méteren 7 métert esik, szerencsére az elején lankásabb. Az épület amit terveztünk rá 1/3-ban alápincézett és 1/2-ben tetőtér beépítéses. Az engedélyezéshez a statika 50 rongy lenne, de ha komplett kivitelezési statikát is akarunk akkor még +ban a házterv díjja mégegyszer (sőt egy kicsit több). Szerintetek ez megéri ez a ház esetén? És mennyire lehet számolni a kiviteli statisztikát /m2-re? Ha lehet egyáltalán így számolni...

kentaura Creative Commons License 2005.10.21 0 0 600

A kémény béléscsövezése higiéniai szempontból fontos!

Akkor nem élet- és épületszerkezetvédelmi okai vannak? Gondolom bélelés nélkül megtelepednek a baktériumok és megbetegszünk tőle. Akkor inkább használjunk toalett kacsát nem?

Előzmény: M.Roli (598)
kentaura Creative Commons License 2005.10.21 0 0 599
Már megbocsáss, de ez hogy jön a topik témájához? Nem az a topik címe hogy "önreklámozók ide írjatok"
Előzmény: M.Roli (598)
M.Roli Creative Commons License 2005.10.21 0 0 598
Szörnyű, hogy néha milyen fejetlenség van a normákat illetően. Egyik cég így engedélyez másik úgy. És hol és mi a kötelező szabály amire hivatkoznak??? Soká tartott mire néhány dolgot kibogoztam ezért javaslom mindenkinek a következőket: gáztüzelő berendezés bekötésénél kötelező légbemenet az oxigén utánpótlására. A kémény nem játék! A kéményseprőket igenis ki kell hívni hogy felmérjék a helyzetet. A kémény béléscsövezése higiéniai szempontból fontos! Akár huzatfokozót szerelni a tetejére, hogy másnap is felébredjünk. Hosszas kutatás után nekem az Astato termékek tetszettek meg és árban is nagyon jó. Ha valakit érdekel nézze meg: www.astato.hu
autoez? Creative Commons License 2005.10.07 0 0 597

Sziasztok!

 

utat szeretnék készíttetni a telkemen.. jelenleg zúzott kő van ajánlották az aszfaltozást.. tud erről valaki valmit?

mennyibe kerül csak az aszfalt?

milyen rétetgrend javasolt saját használatra?

 

köszi.

lenti_j Creative Commons License 2005.09.14 0 0 596

Sziasztok!

 

Jövőre kezdünk el építkezni. Olvasva a topikot láttam, hogy sokan vezetitek, hogy mi mennyibe került. Glam_slam közzé is tett egy ilyen xls-t, de már nem elérhető a megadott url-en.

 

Szóval nagy segítség lenne, ha meg tudnátok osztani velem egy-két ilyen xls-t, akár magánban is (lenti@juvenis.hu). Már az is jó lenne, ha árak nélkül, csak az anyagszükségletet átküldenétek. Így legalább már azt fogom tudni, hogy pl egy tető nemcsak cserépből áll, hanem kell szarufa, lécezet, párazárófólia, szigetelés, és még mi???

 

 

Köszi előre is! Tényleg sokat segítenétek!!!

 

Üdv, juncsi-bá

zsomica Creative Commons License 2005.09.13 0 0 595

Sziasztok,

 

vakolással kapcsolatban kérdeznék:

 

mennyiért tudnátok ajánlani olyan mesterembert, aki géppel vakol (belső- külső is), szépen?

Magánban is jöhetnek válaszok (zsomica@freestart.hu), elérhetőséggel együtt.

 

Köszi,

Zs.

zsomica Creative Commons License 2005.09.02 0 0 594

Szia,

 

köszi a választ, már nem aktuális, marad a fémtető...

 

hali,

Zs.

Előzmény: NeomatiK (593)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.02 0 0 593

Szia!

 

Csak a zsindelyfedés vagy a telibedeszkázás, fóliázás munkadíja is érdekel?

Egyébként nincs adatom erre vonatkozóan,  hacsak nem keresel vissza itt a topikban, talán volt már.

A cserépfedés - de csak a cserepezés - 400-800 Ft/m2 szokott lenni. Hátha ez kiindulásnak jó.

Előzmény: zsomica (592)
zsomica Creative Commons License 2005.08.31 0 0 592

Sziasztok,

 

itt is megkérdezem, hátha valaki zsindellyel fedetett: mennyi a kb. munkadíja a bitumenes zsindelyfedésnek?

 

KÖszi,

Zs.

novzol Creative Commons License 2005.08.22 0 0 591

tetoter beepitessel. (4 sor PTH-NF 38-as felul. Azaz 1 m-errol indul...)

Majd rakok fel kepeket, hatha valaki rakukkant...

 

"Az a plusz 6-8 millió azért elég komoly summa."

Azert az a 18-20 nem volt eppen realis osszeg. Csak en ugy gondoltam, hogy annyibol kihozom. Mert az kb: 100-110 e Ft/m2. Ez mar nem realis mai arakon.

Aztan felment a vas ara. Az legalabb dobott 600-800 e Ft pluszt.

Aztan, hogy elkefeltek a tetot, meg 450. Meg aztan ki szamol az elejen pl riasztoval... 300e Ft

vagy keritessel: a sima drothalos keritesem eddig: 800-ban van...

felvonulasi terulet: akkor mar legyen olyan, hogy kesobb is be tudjunk rakni szerszamokat (200-ert akcios fahaz, tetoszigeteles, szallitas, beton alap, osszeszereles, festekek) 330-350. Pikk-Pakk a 200-as fahazbol lett 350...

stb... es a sok kis biz-basz amirol nem is tudtam, hogy kell az elejen...

 

sok-sok-60-80-100 e Ft. Ugyhogy feljebb ment a vegosszeg. De mondom nem banom.

 

Mostani fazisaim pl:

jarolap csemepezes 1800/m2

lepcso 2000Ft/db

szego: 350Ft/fm (vagas nelkul)

 

Ami jon: Festes

Az elso ajanlatom:

Festes: 700 Ft/m2 (2 gletteles 2 festes). (Ajtokat, ablakokat telibe szamolva)

Mazolas: 1300 Ft/m2.

Előzmény: NeomatiK (589)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.18 0 0 589

A házad 1szintes?

 

Az a plusz 6-8 millió azért elég komoly summa.

 

Közben nekem is magasabb árak jöttek ki a kezdeti értékekhez képest, amivel eleinte nem kalkuláltam, csak gondolatban, hogy ez még 200ezer  amaz meg 100ezer stb, aztán már leírva és hozzáadva már kicsit megrémültem. Viszont egy-két tényezőnél vastagabban számoltam, meg lesz majd amin lehet spórolni.

Előzmény: novzol (586)
Axióma Creative Commons License 2005.08.17 0 0 588
Azert ez igy onmagaban eros... mivel gazdag nem vagyok, minimum lemaflaztal. Pedig csak nem ertek az epitkezeshez (meg lehet nezni milyen hulyesegeket kerdezek idonkent), es raadasul dolgoznom is kell hogy legyen mibol fizetni a hitelt. Es a hitel miatt ugyis szamlak kellenek, tehat nem tudnek azon tobbet sporolni. Igy meg lesz egy hazunk fel ev alatt, es meg esely is marad a garancia ervenyesitesere.
Előzmény: Törölt nick (587)
novzol Creative Commons License 2005.08.16 0 0 586

hat aki akar tervezgetni...

 

mi tavaly majusban kezdtunk epitkezni.

most tartunk a burkolasnal.

meg a festes(1m) es kazan+futotesttel(1m) es a zizi(0,5m) + dryvit(1.5 m)

Tehat meg hatravan4 m Ft.

Kb most lehetek 19-20 m Ftban. A vegere mondjuk 23-24mFt ban leszek. (Keritessel kb: 1m Ft)

Munkat semmit nem vegeztem szinte. max 3-5%-nyit.

Anyagokon probaltam fogni.

Ezert lett egy 160m2 + 36m2(garazs) + 12m2(tarolom)

 

Anyagok nagyon igenyesen valogatva. Mivel magamnak epitettem, ezert hazba vaci cement, tetohoz hovisszavero es parazaro folia is, 20 cm szigeteles, nem elsporolva  a lepesallot sem, kupcserep-rogzito, cserep ala fesu, stb... tehat anyagban mondjuk ugy valamivel atlag feletti minoseget vettem. Mert ezeket sok helyen elsporoljak...

Megerzesem szerint itt legalabb 15-20%-os kulonbseg van!

 

Egy fazisnal rosszul valasztottam: Acsnal, Ott buktam 400-450eFt-ot.

 

100 szonak is 1 a vege:

Felulrol szamolva:

Kb: 25 / (160 + 48*0.5) = 135 e Ft / m2-bol kihoztam.

 

Persze meg nem szamoltam konyhaval(1m), fedett terasszal(0.5m), erkelykorlatok + egyeb(0.5m), parkrendezessel(0.5m), kandallo, gipszkartonfal, legkondi stb...

Meg ramegy mondjuk: 2.5 - 3 mFt => 15-20e Ft/m2. De akkor mar nagyon full lesz.

 

Mindez Dunavarsanyban Pest vonzaskorzeteben.

 

Es meg egy fontos tenyezo asszem. Amikor belevagtam, akkor 18 maximum 20 m Ft-tal szamoltam. Most mire teljesen befejezem lesz belole 26-28 m Ft. De en meg mindig azt mondom, hogy megerte! Es orulok, hogy nem fogadtam general kivitelezot. Ami tapasztalatom volt, az annyi hogy Apuval meg a 80-as evek vegen egy hetvegi hazat felhuztunk...

 

Mindenkinek sok turelmet az epitkezeshez!!!

 

Z.

 

UI: A barataim legtobbje, olyan hogy is mondjam sporolosnak tart!!! :) Magyarul zsido vok! Megnezem, hogy mire mennyit adok ki...

UI2: Es ugye a koltsegekhez megy meg a plusz telek...

NeomatiK Creative Commons License 2005.08.03 0 0 584
Akár kihallható belőle ez is. De az ellenkezője is: jómunkásemberek munkába menet GDP-növelés céljából, ami gazdaságunk pillére, így ők is pillérei gazdaságunknak...
Előzmény: Törölt nick (579)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.03 0 0 583
Talán kicsit át kéne gondolni a vásárlói igényeket szerintem gyakran figyelmenkívül hagyó beruházásokat.
Előzmény: jajajca (582)
jajajca Creative Commons License 2005.08.02 0 0 582

Elég erős túlzás, hogy most pörögne az építőipar.

Sőt a könyvelőt megkérdeztem azt mondta, hogy most minden szakma szarba van, kivéve az esztergályosokat, azok pörögnek, tisztán látszik a bevételek alakulásából, de az építőipar speciel stagnál.

Előzmény: Törölt nick (575)
sacperkb Creative Commons License 2005.08.02 0 0 581
Ez csak egy kézenfekvő példa volt, nem a részletek a fontosak. Végül is kijött (majdnem) a ma elfogadott 1500 FT-os átlagos rezsióradíj és csupán ez a lényeg.
Előzmény: NeomatiK (580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!