Keresés

Részletes keresés

'ofélia Creative Commons License 2005.12.12 0 0 301

Hazudnék, ha azt mondanám, értem, miről is van itt szó.

A Tao Te King is a szimbólumok nyelvén beszél.

-

A szemé a távoli (elérhetetlen és mefoghatatlan), a gyomoré a közeli (elérhető és emészthető).

Amit az ember lenyel, de nem marad meg benne, az nem válik hasznára.

Az emberé igazán csak az, amit képes megemészteni (megérteni és elfogadni), a saját világában elhelyezni és működtetni.

Lehet az égre nézni, hiábavalóan és haszontalanul kutatni a nagy "titkokat" egy életen át.

Talán (sőt biztos) hasznosabb mindenkinek magával foglalkozni és nem a világot megváltani. 

Befelé élni és nem kifelé.

Sok kis lépéssel valóban megtenni a távolságot és nem, hiábavalóan csak készülni a végrehajthatatlan nagy ugrásra.

-?

 

Előzmény: Törölt nick (299)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 300
A Taoista történet tényleg nagyon jó, nekem is nagyon tetszik.
Előzmény: Törölt nick (297)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.11 0 0 298

Ha tehetem, el fogom olvasni.

A Tao Te King-ben a következőt szamárfüleztem be magamnak:

"Tudni a nem-tudást, ez a legbölcsebb."

 

 

Előzmény: Törölt nick (297)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.11 0 0 296

Igen, ez a másik oldala az éremnek.

A leírtakban nem ismertem önmagamra, elég erős az önkritikám, úgy gondolom.

 

Előzmény: Törölt nick (295)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.11 0 0 294

A Taoista történetet sajnos nem olvastam. A Taoizmus viszont nem áll távol tőlem.

Bruce Lee monda, mikor megkérdezték tőle, melyik irányzatot képviseli; mindegyik iskolát követem, anélkül, hogy bármelyik által is megkötve lennék.

Érdemes elgondolkodni rajta; vajon nem ez a legnormálisabb hozzáállás?

 

Előzmény: Törölt nick (293)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.11 0 0 292

A mű eredetét, kialakulásának folyamatát, történelmi, filozófiai hátterét tekintve részletesebben, alaposabban ismerteti a Ji Csing-et, mint Müller Péter Jóskönyve. Viszont, személytelenebbnek érzem és talán nehezebben képzelhető el a könyvet olvasva, hogy ez a módszer itt és most ugyanúgy használható.

 

 

Előzmény: Törölt nick (291)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 289
úgy döntöttem, hogy emilben írnám meg Neked a gondolataimat, ha megengeded, mert azt hiszem, a többieket csak untatnám ezzel, mivel a saját személyes példám miatt nem tudok objektív maradni.
Előzmény: Törölt nick (287)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 288

Jajj, köszi, nem kellett volna ennyit dolgoznod vele, elég lett volna a neve is, de azért köszönöm, így még jobb. :-)

 

Szóval leírok mindent, ami erről eszembe jut, hátha segít Neked. Ha nem segít, vagy ha konkrétabbat szeretnél, esetleg megírhatod nekem e-mailben, hátha tudok segíteni az értelmezésben. Nem mintha profi lennék, de azért már több, mint egy éve használom ezt a könyvet, jó pár kérdést feltettem már neki és úgy látom (néha utólag is visszaolvasgatom a dolgokat), hogy ezek a dolgok tényleg megvalósulnak az életemben, illetve tényleg ilyen irányúak a folyamatok, mert sokszor a dolgok még folyamatban vannak... Volt olyan jel, több esetben is, aminek a neve is már teljesen egyértelmű volt az adott helyzetben. Egyébként Müllertől még nem olvastam mást (majd egyszer szeretnék...), de az biztos, hogy több más szerző könyvével is sok gondolata összecseng. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy ő is olvasta és onnan jöttek ezek a gondolatok, hanem olyan általános érvényű igazságok vannak benne, amikre esetleg mások is rájöttek tapasztalataik útján. Egyébként Müller kicsit "nehéz". Olvastam több olyan könyvet, amik jobban magyaráztak bizonyos dolgokat, egyértelműbben, ezáltal jobban megértettem pl. a kapott jelet.

Hajo Banzhaf-nak is van egy Tarot kézikönyve és ebben is megvannak a kártyák ji csing megfelelői. Ez másképp magyaráz természetesen, kicsit egyértelműbb talán, vannak összecsengések. Ennek ellenére a Jóskönyv nekem jobban tetszik.

Előzmény: Törölt nick (286)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 284
Egyébként igen, nekem "beválnak" ezek a jelek...
Előzmény: Törölt nick (282)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 283
Mi a neve ennek a 24-esnek? Nincs itthon nálam ez a könyv, csak azért kérdezem...név alapján jobban fogok a konkrét szitura emlékezni, amire kijött nekem ez a jel...
Előzmény: Törölt nick (282)
alendla Creative Commons License 2005.12.11 0 0 281

Ez jó kérdés, engem is érdekelne, én is kaptam már egyszer ezt a jelet.

Lehet, hogy egyszerűen csak szimbólikus értelme van. Pl. ha már megértél a dolgokra, a fejlődésre, ha már megtetted, amit tőled telik, akkor jön el az eredmény...

 

Ezen kívül pedig arra lennék kíváncsi, hogy a "fokozatos fejlődés" nevű jelnél van szó egy bizonyos lélekmadárról. Ez mit jelent? Ezt olyan érdekesnek találtam...Ez is valami szimbólum lehet? Mit jelképez?

Előzmény: Törölt nick (279)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.09 0 0 280

A R. Wilhelm féle Ji King magyar változatát (Édesvíz kiadó) olvastad?

Én ezzel találkoztam korábban és csak utána a Jóskönyvvel.

 

Előzmény: Törölt nick (278)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.09 0 0 277

Van, amiben egyetértünk és van, amiben nem.

Ez nem probléma.

Különbözünk.

Előzmény: Törölt nick (276)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.08 0 0 274

Most én nem értek egyet.

Többször is elovastam és újraolvasom Müller P. könyveit (is). Mindíg találok olyat, aminek a (jobb) megértéséhez hozzásegített a közben eltelt idő és ennek az eltelt időnek minden vonzata.

Ez saját tapasztalat, mások eltérő tapasztalata másoké.

Amit a Jóskönyv vonatkozásában írtam, fenntartom.

Elolvasni a könyvet (akár többször is), megalkotni a jelet és elolvasni a hozzáfűzött értelmezést, ez egy dolog.

Megérteni azt, hogy az én saját életem vonatkozásában milyen jelentéssel és tartalommar bír az adott jel, ez már jóval nehezebb...

-

Tudom a közlekedési szabályokat, az autó működési elvét ismerem és vezettem is már néhány tízezerezer kilómétert, átéltem meredek helyzeteket; mégsem mondanám, hogy tudok vezetni és minden közlekedési helyzetben megállnám a helyem...

-

Néha elfogadni és hasznodra fordítani az értelmezést, az is nehézséget jelenthet (mégha magától Müller Pétertől kapnád is).

-

A tévedés lehetőségét természetesen fenntartom magamnak és bizonyos mértékig még meggyőzhető is vagyok.

Előzmény: Törölt nick (273)
'ofélia Creative Commons License 2005.12.08 0 0 272

Sziasztok!

Ha valaki olvasta Müller P. előző könyveit és megértett belőlük egy keveset, az szinte automatikusan megvásárolja ezt a művét is.

Aki viszont nem alapozta meg a "tudását" ilyen módon, annak ajánlott a legelejéről kezdeni, a Kígyó és kereszt-el indítani, különben gyakorlatilag nem fogja tudni használni a Jóskönyvet.

A kapott jel értelmezését nagy valószínüséggel nem fogja tudni helyesen elvégezni és ez talán károsabb, mintha meg sem alkotta volna azt...

 

 

 

alendla Creative Commons License 2005.11.29 0 0 271
Szerintem is vedd meg, megéri. Nagyon-nagyon jó és működik.
Előzmény: Törölt nick (269)
topikolló Creative Commons License 2005.11.29 0 0 270
A Jóskönyv tudtommal nincs fent a neten, de ha tudsz angolul és megelégszel egy kevésbé spirituális fejtegetéssel, mint amilyen Mülleré, akkor ajánlom a http://www.akirarabelais.com/i/i.html oldalt. Amúgy a nyomtatott 'irodalom' jobb a témában, mint ami online elérhető, ez tény - az angol oldalakra vonatkozóan is. Szerintem is érdemes a könyvet megvenni.
Előzmény: Törölt nick (267)
Niino Creative Commons License 2005.11.29 0 0 268
ha igazán akarsz vele foglalkozni akkor szerintem vedd meg a könyvet
Előzmény: Törölt nick (267)
Niino Creative Commons License 2005.11.27 0 0 265
természetesen van elképzelésem, nagy vonalakban tisztába vagyok a helyzetemmel, csak bizonyosságot szeretnék szerezni arról hogy jól gondolom a dolgokat, tudom nehéz lehet így egy kívülállónak értékelést tanácsot adni aki nem lát bele az életemben de mégis azért lehet valamilyen általános dolgokat mondani

köszi
Niino Creative Commons License 2005.11.27 0 0 264
ezek voltak az első dobásaim

nem tudom még rendesen értelmezni a válaszokat
a problémám az hogy feltettem egy kérdést : válaszút elött állok menjek vagy maradjak

kidobtam a menésre a 45 öt amelyből 3 változóval 7es lehet

az az érdekes hogy a menés csoportosan lenne, szóval ez telitalálat a könyv részéről

a maradásra meg a 12öt amelyből 3 változóval 50es lehet

ezt te hogy értelmeznéd ? bárki

választ ksözi
Niino Creative Commons License 2005.11.25 0 0 262
sziasztok

van itt még valaki aki nézi ezt az oldalt? most kezdtem használni a Jóskönyvet szeretnék feltenni egy két kérdést valamelyik "régi motorostól" ! :)

remélem jelentkeztek

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 261
A honlapomon leírtam a legtöbb felvetésemet, gondolatomat a Ji-Kingel kapcsolatban. Meg van ott más is. Nézzetek be: www.gportal.hu/tlaloc
Elanor78 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 260

Aha. Ja. Tök igazad van.

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 259

Látod, ez már mindent megmagyaráz.

 

Nem látom. Nem magyaráz meg mindent. Szerintem ezt nem is lehet megmagyarázni!

Előzmény: Elanor78 (258)
Elanor78 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 258

Látod, ez már mindent megmagyaráz. Három éves korom óta szemüveges vagyok. Hol jobb, hol rosszabb a látásom. Ezt a doki sem tudja biztosan, hogy mitől változik. Ezek szerint (meg a Jóskönyv szerint) a látásom nagyban az életkörülményeimtől függ. Az tény, hogy hajlamos vagyok nagyon sokáig nem észrevenni, hogy valami nagy baj készülődik körülöttem. Pedig, tudom és érzem, mégsem látom meg.

 

Köszi az okfejtést. Nekem ez nem jutott eszembe. Ezért sem értettem a kérdést.

Előzmény: Törölt nick (257)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 257
A tisztánlátás összefügg a látással! Ha ez a baj, akkor lehet baj van a szemeddel is! Hosszabb távon biztos romlani fog a szemed, ha most nem is rossz. Nem kívánom vitatni hogy ez összefügg-e!
Előzmény: Elanor78 (256)
Elanor78 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 256
?
Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 255
Hordassz szemüveget?
Előzmény: Elanor78 (254)
Elanor78 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 254

Sziasztok!

 

Csak nemrég vettem meg a könyvet, és jó alaposan végiforgattam mielőtt tényleg hozzáláttam volna. Sokat hallottam ról, mielőtt megvettem, meg olvastam is Müller Pétert a Temészetgyógyászban, de mindig valahogy toltam magam előtt, hogy meg kell venni a könyvet. Aztán szombaton rámmosolygott a könyvesboltban a Jóskönyv. Nem tudtam otthagyni, egyszerűen muszáj volt megvenni. Már így is jó sokáig tologattam a megvételét.

 

Végül is tegnap összeszedtem magam és kipróbáltam. Olyan volt mintha arculcsaptak volna. Igen, tudom, hogy mit kéne csinálnom az életemben, igen, tudom, hogy hol hibázom. És erre nem rámutat. Ültem a hamvaim fölött és azon gondolkodtam, hogy most megint jól megkaptam. Ugyanezt veri a fejembe már jó pár hete a tarot-, a cigány-, a szerelmes kártya is. TISZTÁNLÁTÁS.

 

Hát, ez van. Igyekszem. :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 253
Egyébként igencsak ajánlom a Karátson féle könyvet annak aki kellő szellemi megalapozottságot érez magában, egy ilyen komoly műhöz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!