Keresés

Részletes keresés

képbíró Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113311

Az 1. -re szavazok.

Előzmény: Attika30 (113310)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 113310

Nekünk nézőknek az lenne a legjobb forgatókönyv a mai nap után ha, 

 

1. Pogacar átvenné a sárgát, mert akkor Vingegaard-nak támadni kellene, nem lenne elég rakni a kereket, hiszen a sprintekben nem ő az esélyesebb elvileg.

 

2. Vingegaard-on marad a sárga de akkor minimum 12 másodperc előnnyel, ugyanis a két hegyiszakasz végén illetve Loze tetején összesen 11 másodpercet tud hozni Pogi (ha első két helyen érkeznek mindenhova), így akkor Pogacar lenne támadókényszerben, mert nem elég neki ha csak lesprinteli a dánt, kell a különidő. 

Lupertazzi Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113309

Igen, előtte ment.

Előzmény: Attika30 (113308)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113308

Ha jók az emlékeim akkor elötte ment, szóval nem biztos. 

Előzmény: Lupertazzi (113306)
Befetető Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113307

Nem tudom, de furcsa volt, hogy egyből elkezdett tekerni utána, mint állat

Lehet hogy nem látta

Előzmény: Lupertazzi (113306)
Lupertazzi Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113306

Amúgy Pogacar vajon észlelte akkor tavaly, hogy Vingegaard majdnem bukott?

Előzmény: Befetető (113305)
Befetető Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113305

Kíváncsi vagyok, ez az időfutam terep kinek fog kedvezni, nem lennék meglepve, ha ezt is Pogiék húznák be... :)

Már csak egy sprinterszakaszt kellene megnyerniük...

 

Egyébként volt szó adásban, de nem tudom mire jutottak, ha pár másodperc lesz a különbség Párizsban, akkor vajon Pogi megpróbálna az utolsó szakaszon valamit, felrúgva az íratlan szabályt? Vinge-ből ezt nem nézném ki, ő igazi úriember...

 

Belémégett a tavalyi szakasz, amikor Vinge majdnem bukott a lejtmenetben, Pogi meg egyből elkezdett tekerni, mint állat, aztán pár perc múlva amikor Pogi bukott Vinge meg megvárta...

 

Nem ugyanabból a kultúrkörből származnak, na... :)

nscatto1 Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113304

50.

Mr Reacher Creative Commons License 2023.07.18 0 0 113303

A PCS-re is felkerült végre. Jonas 17:00.

Előzmény: Attika30 (113284)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.18 -1 0 113302

Remélem látva az idei szoros versenyt délután bedobnak valami új technikát amivel folyamatosan valós idejű különbséget láthatunk Vinge és Pogacar között, hogy ne csak az időmérő pontokon kapjunk infót. 

Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113301

Ekézte Demare-t, majd amikor kiderült, hogy Pinot megy a Giro után a Tour-ra is akkor annyit mondott, hogy megvan a véleményem de inkább nem mondok semmit.

 

Igazi 🤡🤡🤡

Előzmény: képbíró (113300)
képbíró Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113300

Hát ez qvára igaz. Bár megjegyzem, a sok hegy ellenére brutális a sprintermezőny. Jacobsent nem nagyon vágom, minek cibálják a Tour-ra. Qva jó sprinter, bárhol esélye van, de hát tavaly is rezgett a léc.....A másik félcédulás csapatvezető, drága kenyér....

Amúgy miről maradtam le? Mit szólt be Gaudu.

1x volt budán kutyavásár (2x-szegény ben O'Connor)

Madiot mester jól elqrta. Eredmény nuku, Demare lép.

(Gondolom, hogy röhög otthon)

Előzmény: Attika30 (113296)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113299

Persze, majd amikor Armstrong megy Heras-nak :) 

Előzmény: képbíró (113298)
képbíró Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113298

Menjenek az ufó-k a p.ba :-) Jó vueltát akarok, dominancia nélkül.

Nem úgy volt Jonas megy roglanak segiteni? 

Előzmény: w.ullrichfun (113294)
képbíró Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113297

Barloworld-os volt. (asszem) Emléxem, Giro-n, Blockhaus befuton Petacchi is beelőzte.

Előzmény: nscatto1 (113293)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113296

Ahol Philipsen odaért ott Demare is odaért volna, más kérdés, hogy nyer vagy sem de az biztos, hogy több esélye lett volna nyerni, mint Gaudu-nak dobogóra állni akár szakaszon akár a végén. 

Előzmény: w.ullrichfun (113294)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113295

Én számszerűsíteni nem tudom de látva a két ufo tavaszát számítottam rá, hogy másnak maccsa sem lesz, már az első szakasznál Hindley szökésekor is írtam neked, hogy hiába Giro győztes, ha 5 perc előnnyel ér haza akkor sem lesz sansza sem megőrizni a sárgát végig. 

Előzmény: w.ullrichfun (113294)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113294

A nagy arc nyilván a tavalyi 4. helynek szólt, és valljuk be, a dobogó konkrét elérésére talán 2-3% esélye volt, (ha 6-8 olyan rider kiesik előle, mint most Carapaz és Mas kb) - ezt én nem is tudnám komolyan venni, az FDJ sem vette annyira nagyon, Demare talán 1-2 szakaszon ért volna oda az idei útvonal sok hegye miatt, és nem kizárt, hogy akkor sem nyernek szakaszt, ha ott van de felvezető nélkül. - főleg, mert a csapat azért tényleg nincs rendben valahogy, (sehogy) nem bánom, hogy Ati már nincs ott abban a hangulatban.

 A beszólásért meg már rájárt a karma, megkapta, de hát ilyen az élet :) 

(Mondjuk azt a dominanciát, amit Pogiék művelnek, senki sem várta ilyen mértékűre, Bilbaotól S. Yates-en át Pidcock, Landáig jóval a "tervezett-kalkulált" hátrány sokszorosát kapták két héten át ...) 

 

Vinge biztosan nem Vueltázik szerintem, bárhogy végeznek. Pogi viszont lehet hogy bevállalja, ha nem nyer - ha viszont nyer, akkor megérdemel pár hónap pihit, és szerintem élni is fog vele - húzós szezont futott nagy versenyzések és sérülés kombóban, ami több regenerálódást érdemel, mint még egy GT ...

 

 

Előzmény: Attika30 (113290)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113293

Van különbség, mert Froome konkrétan nem tudott hegyre menni, ímg nem igazolta le a Sky, míg Jonas esetében úgy ismertük meg, mint kiváló hegymászót. 

Előzmény: képbíró (113291)
képbíró Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113292

8-10 éve, rendszeresen jártam nyáron, úgy, hogy 10-11 körül indultam, pl.Miskolc-Megyerhegy (Sárospatak +5 kili)Vag Rudabánya-az oda -vissza 120 (ez volt a legnagyobb táv, amit tekertem)  Pár napja próbálkozom-2 évvel a 2. térdműtétem után. Brutális. Az út egy okádék. Csanyikvölgy felé-ami hegy-7.4 %-ot mutatott a kompi, amikor visszafordultam. Egy gyenge sávszélesség, tenyérnyi lukak, és forgalom. Gondoltam, dobom. Holnap felpróbálok egy Lillafüredet. Mert anno azt tanultuk, a hosszú-és napverte-egyenesen, 16km átlagot kell hozni, az már jó. Na, az biztos nem lesz meg. De legalább már leszálltam a görgőröl. Konkrétan-fosok, a rengeteg autó között. És arrafelé hiába hibátlan az aszfalt, a keréknyomban tudsz menni, mert az út szélére-a melegben- évek alatt feltoluló aszfalt göröngyös.

Előzmény: nscatto1 (113288)
képbíró Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113291

Pár éve a "bilharziásról" írogattunk itt, hogy mikor bukik ki a céklalé. Más sosem. Lehet, fel tudnák deriteni, mostani high techel, de ki a f...sz vizsgálja a 127. helyezettet. Karjaerős sem bukott volna le, ha nem mohó, függő, és egy texasi tapló. 

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113290

szóval nem Gaudu annyira gyenge,

 

De Gaudu szar, mert az egy dolog, hogy Vinge és Pogacar két polccal feljebb van, de harcolhatna a dobogórt a segítő Yates-el vagy Rodriguez-el, ehelyett ő a TOP 10-ért vív kemény küzdelmet, de ezzel sem lenne baj ha a nagy pofája miatt nem hagynak otthon 2-3 potenciális szakaszgyőzelem esélyt (Demare), miközben neki az is komoly feladat, hogy szakaszon belül top 10-ben végezzen, pedig összetett dobogóért jött nagy arccal.

 

Gaudu felvette a bohócsapkát, komoly melo lesz, hogy levehesse.

 

Más, szerintetek a tour győztes rápróbál idén a Tour-Vuelta kombóra vagy elkezdi a felkészülést a jövőévi Tour-ra? Na és a második akar háromhetest nyerni idén vagy inkább ő is elkezdi a felkészülést a jövőévi Tour-ra?

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113289

Hátszél volt, illetve alacsonyabb lett a hegy. Dopping semmi esetre sem játszhat szerepet, csak a merevebb vázak, a finomabbra őrölt rizskása, és az aero sisak lehet a magyarázat.

 

Armstrong megdöntötte Pantani rekordját, csak azért nem hivatalos, mert a texasi ideje távolabbról lett mérve pár száz méterrel valamiért. Bár amúgy sem lenne hivatalos, mert Armstrong hivatalosan nem is létezik:)))

Előzmény: w.ullrichfun (113287)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113288

Mindegyik doppingol, ez természetes, de vélhetően ők ketten azok, akik a megfelelő anyag mellé még beleteszik azt az őrületes mennyiségű edzést is, illetve megvan a genetikájuk ahhoz, hogy a betolt anyagot jól fel is használja a szervezet. 

Nem csak a teljesítményük hatalmas, iszonyat meleg is van mellé. Tegnap mentem egy dombocskára, kb. 43 fok volt, érzésre olyan volt, mintha hajszárítóval fújnám magam pofán. 250 szint után egyszerűen kiszáradt a szám, és hiába ittam nem oltotta szomjat a hideg víz sem. (Merthogy nem a kulacsot kell betenni a fagyasztóba, hanem a nanogéles termokulacsot a hűtőbe, és az működik 1 órán keresztül.) Még lefelé sem hűtött a menetszél, ami azért elgondolkodtató, vagy inkább rémisztő... Érdekes, hogy viszont a 14% árnyékos úton nem volt olyan döglesztő, mint a 4-5% tűző napon...

Azért elfelejtődik, hogy itthon 30 fokot hazudnak, és így is hőségriadó van, ők viszont 38-ban tekernek, ráadásul dél környékén indulnak, amikor a fotelhuszárok a klímásban ülnek az UV elől bujkálva. Nekik az aszfalt visszaveri a meleget, és van, hogy 1 órán keresztül folyamatosan hajtanak, ezt nem lehet sokáig csinálni, mert felborulnak, hiába hűtik magukat kívülről, azért a betolt anyag is "fűti" őket. 

 

Gaudu szar, 9 percre van a dobogótól - nem az UFÓktól! - pedig ő dobogni jött. 

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113287

Ez harmadszori olvasásra esett csak le :O és :)

Mert itt is egy bő vagy több, mint 1 km.-en ment a "kivárás" a nézegetés miközben Adam ellépett előttük ...

Ha ott is nyélen mennek, 2-3 perccel dől a rekord? :)

 Col de Jeux durva hegy, sokaknak volt komoly problémája, megzuhanása, tempó csökkentés kényszere azon az emelkedőn, anno 20 éve is óvatosságra intettek a tapasztaltabb hegymenők (Heras, Virenque) merthogy az nagyon "alattomosan öl meg" ....

 De hát Kalóz 97'-es rekordjait is meg lehet dönteni, no lám! :) Pedig akkor nagyon nagyokat szárnyallt Marco felfelé, az Alpe d'Huezt pl. betehetnék jövőre, szerintem megdőlne ha Vinge és Pogi ott összecsapnának. (Armstrong kétszer ment nagyon komoly, GC szempontból fontos menetet ott felfelé, közelíteni tudta csak a rekordot, később még annyira sem futotta senkinek)

 

Előzmény: Attika30 (113278)
HPéter1978 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113286
Előzmény: Attika30 (113284)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113285

Ezt jól tudjuk, persze ilyenkor mindig "előkerül" a téma, de nyilván nem csak Ők ketten reggeliznek olyat, "amiről 10 év múlva kiderül" ... ;) 

 Persze lehet hogy megfordul a fejekben, a nagy "egyetértés" és kivárás-taktikázás egymás mellett "alibizünk" ahogy Atti is írta a két utolsó emelkedőn a hétvégén, talán-talán ennek is szólt egy cseppet, azaz hogy nem kéne mégjobban tönkreverni a többieket, vigyék a szakaszt, ne szakadjanak még jobban le összetettben (az egy szem Rodrígueznek van 10 percnél kevesebb hátránya a két segítőn kívül, Hindley ha nem szökik, Simon társasága körül áll valahol szintén egy tizes körül a zsákban) .... --> szóval nem Gaudu annyira gyenge, hanem Jonas és Tadej mentek most olyat első naptól, amihez hozzá sem tudtak szagolni a többiek.

  Emellett persze kivoltak, mert ez a teljesítmény azért őket is kiütötte, azért is írtam, a 3. héten lehet ebből olyan kipukkadás, ami drasztikusan alakíthat egy nagyot az eredményeken. Igen fura egy szitu ez így, mert vártuk, akartuk a "gigászok-titánok" szikrázó, kőkemény csatáját, hozták is szépen, most meg ugye az a fejvakarás oka, hogyan vannak ennyivel a többiek előtt. Pedig csak annyi történt, hogy a nagyjából egyforma képességek, egyforma erők, egyenlő teljesítményt hoztak, de mivel ehhez a tudásuk, erejük közel 100%-át bevetették, senki nem képes a közelükben maradni.

 // Régi Tourokhoz viszonyítva, mintha 2 Indu, vagy 2 Arm, 2 Contador, 2 Froome viaskodna a sárgáért, nekem az jön le :)) //

 De bármi lesz is a vége, ez nekem nagyon tetszik, ahogy tavaly, és 3 éve is, mert pont nem arról szól, hogy sima, egyértelmű, lefutott és/vagy unalmas ... :)

 Úgyhogy hagyjuk a céklalevet, azt mindenkinek lehet kb., és a verseny meg szoros (köztük) és jó.

 

Előzmény: nscatto1 (113282)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113284

Lehet már tudni, hogy holnap mikor indul Vinge és Pogi, esetleg Yates és Rodriguez? 

nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113283

Miért tennék? Tisztában vannak a képességeikkel, tudják, hogy mennyire terhelhetőek. Ha ugyanolyan erősek lennének, mint a két állat, akkor nem szöknének, hanem velük együtt mennének föl a hegyre, és bírnák a lószt, a tempót és az újabb lószt.

Előzmény: csicsau (113280)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113282

Olyan sebességgel mennek a hegyre, ami nem magyarázható. Értem én, hogy ebből élnek, meg tehetség, munka, orvos, táplálkozás - de akkor sem magyarázza meg, hogyan tudnak 12%-on 30 fölötti tempóval menni? (Majd 10 év múlva kiderül, mi a neve.) Ki lehet próbálni bárkinek, hogy görgőn, ismert emelkedőn megy csak 100 métert 10%-on 20-as tempóval - nem 30, 20! - és aztán lehet elméleteket gyártani. És akkor hol van még az, hogy 1600 km után, 45 fokos melegben, miegymás...

Előzmény: w.ullrichfun (113273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!