Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13224

,,Én 40ért láttam de valami baja volt.Elkezdtem f400at nézegetni hát bele beszéled az emberbe.,,

ez a célja az ilyen fórumoknak ! az eszmecsere !

 

,,Hány kiló alapból a gép?,,

gépkönyv szerint ,olajok,és benzin nélkül 46 kg

 

,,Igazából egy kiskategoruájú gépekröl kezdtünk el vitatkozni most meg már kistraktorok jönnek fel.,,

igen ez már valóban kistraktor sztem is ,javasolnám ha van a környezetedben próbálj + egyel dolgozni

így tudnál különbséget tenni . én csak néztem mint a moziban mikor elkezdtem vele a talajmunkát .

összel szántott mint a kisangyal ( igaz csak a szomszéd kerítés mellett kellett felszántanom ahová az MTZ-vel

  nem fértem oda  ),tavasszal simán elcsuszóztam a kertet,vetés előtt felrotáltam 15-20 cm mélyen könnyedén.

krumplivetéskor  a töltögetőekével vidáman dolgoztam minden erőlködés nélkül . valóban egy ilyen ,,kistraktor,,

egy más világ!!

Előzmény: actionman26 (13217)
biji Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13223

Szegényke elég lepukkant.Ami feltűnt, a gumija majdnem le van futva + törött a levegőszűrő ház.

Előzmény: John Derre 8220 (13222)
John Derre 8220 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13222
Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13221

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon.nemrégen vettem egy quantum xm55-öt.Olaj-levegőszűrő csere után vagyok nem is sokat dolgozott a gép szint újszerű és ha hirtelen gázt adok picit füstöl de kékeset.

Valamint ha dolgozik a gép néha elkezd a fordulat leesni és ami van az a kis fehér levegőt terelő lapát ami a karburátorba mozgat valamit az a foedulattal párhuzamozan mozog mi lehet a baj?vagy csak beállítás kérdése?

üdv .

Luximen Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13220

Hogy lehet videót beszurni a hsz-be?

Luximen Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13219

Üdv...

 

Nekem is ilyen gépem van.Már írtam mailt még a kölyökzsiráfos cimedre.

Nekem 2011.09-hóban vettem,de a járatáson kívül idén tavaszig nem használtam.

Mostmár túl vagyok egy pár üzemórán.5 órás olajcsere megvolt.

Eddig nagyon szépen dolgozik.a hétvégén csináltam az alábbi kertet.

használom még kocsizni is.Pl.

Előzmény: traktorbi (13209)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13218

Végre valaki megértett:)))))

Előzmény: simpali (13216)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13217

Én 40ért láttam de valami baja volt.Elkezdtem f400at nézegetni hát bele beszéled az emberbe.Hány kiló alapból a gép?Igazából egy kiskategoruájú gépekröl kezdtünk el vitatkozni most meg már kistraktorok jönnek fel.

Előzmény: Törölt nick (13215)
simpali Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13216

Nem igazán jó az összehasonlítási alap. Itt egyedül a hajtóművet hasonlítod össze és nem a motort. Még a motort se igazán lehet összehasonlítani, mert az egyik függőleges, a másik vízszintes főtengelyű.  A két hajtóműnek teljesen mások az előnye, és hátrányai...más az átvihető maximális nyomaték, és mások a veszteségei, más a helykihasználás, a súlypont...stb

 

Egy 100lóerős Opel is elhúzhatna 3ekét mégse bírja, pedig egy Mtz csak ~80lóerő ;)

 

De a Honda F400-as tényleg egy nagyon komoly és jó gép, aminek Briggs-ben nincs is ellenfele...mondjuk a Briggs cég nem is gyártanak rotációskapa hajtóművet...ha jól tudom.

 

Szerintem mind a két cég leadott a minőségből már...de mind a két fajtából lehet nagyon jó és strapabíró motort venni. Kinek ez jön be, kinek az. De nem véletlen (szerintem), hogy a világ két vezető motorgyártója ebben a kategóriába.

Előzmény: Törölt nick (13204)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13215

én is ezt kérdeztem magamtól is ,mitől erősebb egy f400 a 3.5 le -vel egy 4-le briggs-nél  akár direkt hajtásnál is .

sztem inkább a fordulatokon múlik a dolog a briggs-m mint egy anyatetű nem forog az automata regulátor

alacsonyan tartja a fordulatot így sztem közel sem adja le a gyárilag magadott teljesítményt . a honda gázkaros

igaz azon is van regulátor ,de ennek ellenére nagyobb fordulatra lehet kényszeríteni, és sztem  a magasabb

fordulaton lényegesen nagyobb teljesítményleadásra képes . a váltóval a konkrét erő teljesen más dolog  evvel

már valóban ,,behozhatatlan előnyre,, tesz szert  . igaz ez két sebesség előre egy hátra ,de mivel át lehet forgatni

a szarvat, gyakorlatilag 3 sebességgel gazdálkodhatok .no most nekem ez a gép azért is tetszik mivel 65 000-ft

vettem az összes eszközével még a gyári kulcsokat és a gépkönyvet is megkaptam hozzá .

Előzmény: actionman26 (13210)
Flanell Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13214

Az előfordul, hogy ha a tengely a szimering alatt berágódik, akkor hiába cserél szimeringet az ember, nem illeszkedik.

Megpróbálok olyat venni, amiben van egy plusz felfekvő felület, azaz valamelyik helyen majdcsak megfogja az olajat. (Nem tudom ugyan, ilyen keskeny, 10-es szélességű szimeringben van-e ilyen fajta. Különben még jó, hogy nem vettem meg előre a szimeringet, mert a gépkönyv 15-öst ír, a valóságban 10-es. Így viszont csak jövő hét közepe felé tudok boltba menni.) Szélesebb szimering esetén azt is meg lehet csinálni, hogy mondjuk 20-as helyett két 10-eset tesz be az ember, de itt 5-ös nemigen létezik.

 

Előszedtem a fotókat:

 

 

 

A tönkrement szimeringes oldal, porvédővel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jó szimeringes, lyukas porvédős oldal szimering kibányászása után.

Látni a porvédő helyén a fehér oxidmaradványokat.

 

A szimeringet valami szilikonpasztával vagy ilyesmivel rakták be anno, azt is ki kellett vakarni.

 

 

 

 

 

 

A lyukasra kopott porvédő.

Itt mégis bírta a szimering.

Előzmény: actionman26 (13192)
Flanell Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13213

Igazad van, elnézést a tévedésért.

Egy olyan fórumos illető vezette le anno, akit amúgy megbízhatónak tartok.

Előzmény: simpali (13199)
Flanell Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13212

Az előbb leszedtem.

Nem tudtam aláfeszíteni semmivel, mert teljesen ütközésig fel volt ütve, így egy kicsi vágóval oldalról leütögettem. Alatta tele volt valami fehér dologgal (kb. alumínium-oxiddal), azért nem jött. (Ezt azután éles csavarhúzóval és reszelővel eltávolítottam.)

Kiderült, hogy a másik porvédő (ami alatt a szimering nem eresztett) már teljesen kilyukadt, föld ment alá, ezért úgy döntöttem, mindkét szimering és porvédő helyett újat veszek. Talán csapágy sem ártott volna, ha már csinálom, de hátha kibírják még egy olajcseréig, akkor meg legrosszabb esetben szétkapom az egész hajtóművet.

Köszi a rajzot.

Előzmény: Luximen (13187)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13211

Jó kis gép lehet amugy ez is a multkor láttam valahol olcson de nekem nem tetszik maga a gép.Pedig most jol jönne nekem egy ilyen.

Előzmény: actionman26 (13210)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13210

Na de miért van nagyobb ereje?Mert váltos gép stb.Minden a hajtás kérdése.És milyen motor van egy 250T-n?Briggs :)))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (13206)
traktorbi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13209

Frankón meg kell oldani a rögzítést , hogy netudjon lottyani a rúd a hajtómű furataiban .
Jól bírja azóta semmi panasz nincs a géppel , kocsit húz ha kell v éppen töltögetek és kapálok :D 

Előzmény: Furak (13190)
DaKaJu Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13208

Üdv! Tudna valaki segíteni abban, hogy a Robi 56-os fűnyíró adaptere jó-e a Robi 116-oshoz?

Ecsellő Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13207

Strong névre keresztelt gépekről tudtok bármit is?

Becsapás?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13206

van is igazad és nincs is ! valóban egy váltós gép nem egy kategória a direkt hajtásúval . azért írtam azt ,hogy akár 2 -ben is nagyobb ereje van holott papíron nem ! a példád ott sántít ,hogy a robi 250-t papíron is lényegesen erősebb egy f-400-nál . az utolsó mondatban leírtam mindent amit erről gondolok úgy ,hogy mindkét géppel rendelkezem, és évek óta használom . mostanság inkább csak ezt ha mélyebb kapáláshoz kell :

Előzmény: actionman26 (13205)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13205

Na várjunk csak oké hogy honda meg stb de nem egy kategóriáról beszélünk.Persze ,hogy egy váltos gépet nem lehet összehasonlítani egy simával.Ha már itt tartunk kössünk össze egy robi 250 T-t az f400assal.Ifa pótkocsit elhúzza csak megállni nehéz.

Előzmény: Törölt nick (13204)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13204

nekem mindkettő van . a briggs egyszerű mint egy ék és valóban nem kényes .4 éve van meg soha semmi baja, olajcsere szigorúan

és benzin aztán mehet .ez egy 4le charlie kapálógép . tavaly vettem egy honda f400  van vagy 25 éves .a motor felujított volt  a külsőt

és pofoztam helyre kapott új ékszíjat az f400 elméletileg 3.5 le tehát gyengébb mint a briggs viszont az tény ,hogy ez a honda 2 briggs-t

elvontatna még 2-ben is ha az áttételt nem vesszük figyelembe . dolgozni vele  egy álom a briggs munka és erő szempontjából  a közelébe

nem érhet ! míg egy töltögető ekét a briggs-l tolni kell addig a hondával kényelmesen menni utána ( ha ráülnék is menne ) igaz ezt 1-ben lesúlyozva . tehát összességében ha valaki komolyan akar kerttel foglalkozni, és könnyen akar dolgozni, vegyen egy honda váltós gépet

avval ezt meg tudja tenni .

Előzmény: actionman26 (13174)
Ecsellő Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13203

Most már értem, hogyan épül fel.

Mindenkinek köszönöm a készséges magyarázást és a véleményformálást.

Remélem nem bántottam meg senkit a tudatlan kérdéseimmel.

 

(Most megyek és a fényképezős topicban felteszem a kérdést, hogy a Nikon vagy a Canon a jobb :-) )

actionman26 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13202

Egy szónak száz a vége mindenki vegyen olyan motort amilyet akar!:)))))))))))

albertjani Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13201

Gyártók témában maradjunk annyiban, hogy a nevesebb gyártók közül nem lehet eldönteni, melyik gyárt "jobbat".

 

Hobbi motoroktól a profi szintig gyártanak mindenfélét. Aki meg azt mondja, hogy a X gyártó összes motorja jobb, mint az Y gyártóé, vagy fordítva, az hülye.

 

(Én pl. Briggs párti vagyok, de sosem szídtam még a Hondát.)  :)

 

Nincs olyan, hogy olcsó vagy drága motor - van viszont más műszaki tartalmú. Ha jobb műszaki tartalmú motor kell, azt meg kell fizetni.

 

 

simpali Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13200

"Védjétek már meg a márkát :)))))))))"

 

21éves az Rk-02 rotációskapám (4Hp Briggs). Harmadik rántásra mindig indul, télen, nyáron, ha idényben elsőnek indítom, ha utoljára. Csak olajat cserélek évente... légszűrőt, membránt és gyertyát, csak akkor ha tönkrement. És van használva.

Előzmény: actionman26 (13194)
simpali Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13199

"Erő: a B&S ugye ámerikai, és az angolszász mértékegységek alapján számolja a lóerőt. 1 ámerikai lóerő = 0,8 európai lóerő"

 

1 "európai" lóerő = 735,49 Watt
1 "ámerikai" lóerő = 745,69 Watt

 

 

"Azaz egy kis matematikával: egy 5 LE-s B&S pont olyan erős, mint egy 4 LE-s Honda."

 

Nem.

Előzmény: Flanell (13183)
biji Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13198

A benya szűrő kimaradt, pedig volt vagy 500Ft.:)))

Előzmény: biji (13197)
biji Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13197

Sziasztok!

 

Van egy Robi 250 T-m, ott tényleg bele kell kapaszkodni a berántó fogantyúba.20 éves 320ccm 8LE.Ezzel a géppel csak pótkocsit vontatok./Semmit nem kellett rákölteni./ Ma megérkezett az új gép : Robi 156DM, ezt 2 újjal be lehet húzni.

Az új gép egy Robi55-öt vált majd le, amit 91-ben vettem.Kuplung rúgó, tanksapka, gyertyán kívül, nem kellett bele vennem semmit.Szóval nekem bevált a 2 ill. 4 ütemű Robi is.

Előzmény: actionman26 (13194)
iskra Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13196

Üdv! őszinte leszek:

Tervezésben,műszaki szinvonalban sehol.

Az olasz FIAT-TECHNAMOTOR az 1992-ben acélhüvelyes,OHV szelepelt és olajpumpás motort gyártott.

Persze vannak acélhüvelyes motorjai már a B&S-nek ,de évekkel lemaradt.

 

 

 

Előzmény: actionman26 (13194)
actionman26 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13195

Borítékban nem biztos bele fér.Ezt a technikát is probáltam,de mivel le van kopva a pereme igy se hogy sem lett volna jó.Meg nem is hiszek az ilyen megoldásban.Bele engedném a földbe a rezgéstöl meg mindentöl ugy le esik mint a szar.

Előzmény: Flanell (13185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!