Keresés

Részletes keresés

de-guky Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6605
  Szép. szép épp ideje átültetni egy 10x ekkora cserépbe.
Előzmény: bombaba (6603)
anyika55 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6604

Nagyon szépen köszönöm a választ! :-)

 

Gyönyörű a banánfád, remélem a mienk is meggyógyul, és ilyen szép lesz.

Természetesen beszámolok majd róla, bár képet nem tudok készíteni, masina hiányában.

 

Tetvek v. atkák, nem tudom, talán a mg-i boltban tudnak segíteni.

Előzmény: bombaba (6603)
bombaba Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6603
Szia,
permetezni kellene valamivel, persze a lakáson kívül.
Azt azért nem ártana tudni, tetvek vagy atkák. Az atkákra jellemző a 'pókhálószerű valami', amiben apró állatkák futkosnak. Mg-i boltban kérj rájuk valamit.
Egy fotó az egy éves szobabanánomról (Musa bananarama):
Előzmény: anyika55 (6601)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6602
Tudomásom szerint a sima tápok nem jók a banánnak.Citrusokhoz való tápot kellene használnod.Én dr Garden trópusi doktor, trópusi növények tápoldatát használom.NPK arány 5-3-7.A starkl-tápban ez az arány nincs meg.
Előzmény: piszvas (6600)
anyika55 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6601

Sziasztok, szép napot kívánok minden növénykedvelőnek!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A gyerekek vettek augusztus elején egy nagyon szép kis banánfát.

Musa Dwarf Cavendish a pontos neve.

A fácska az eső időkben szemmel láthatóan "jól érezte magát", nőtt rendesen, mi magunk is meglepődtünk, hogy milyen gyorsan bontotta ki az első levelét.

Aztán sajnos itt meg is állt.

A levél csavarodófélben, /olyan, mint a sodort szivar/, és azt vettük észre, hogy a tetején, mintha pókhálósodna, és ebben a "hálóban" apró fehér rovarok, de inkább tetvek élik az életüket.

És nemcsak ott, hanem a levelek felületén is. :-(

Az előszobában tartjuk, az ablak előtt, világos helyen, a terv a jövő tavaszi kertbe ültetés.

 

Mi lehet ez, és mivel tudnánk védekezni ellene?

 

Minden tanácsért előre is köszönet.

 

Ps. ha pongyolán fogalmaztam, előre is elnézést, nem értek hozzá.

piszvas Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6600
Én két hetente használok tápot és azt amit a startkelnél rendelte. Vegyes virág táp és muskátli. Ugyan már elfogyot most meg van olyanom hogy guános de azt még nem probáltam.Most akarom megkérdezni hátha valaki tudja hogy jó e neki.
Előzmény: marimama51 (6599)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6599
Az enyém ilyen.Milyen tápoldatot használsz?
Előzmény: piszvas (6598)
piszvas Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6598
marimama51 küldöm a képeket  a télálló banánról.
piszvas Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6597

Szia Jozso48

Felteszem az üzletben vásárolt csrepesemet hátha igy jobban megtudod mondani milyen fajta.

piszvas Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6596
Nekem is akörül szállitoták v.április már nem tudom.Én kettöt rendeltem és az egyik már elég korán kipusztult.Hozot levelet de aztán a hangyák meg támadták és ki be jártak a levélen keresztül. Adtam neki egy kis permetet mind a kettönek és az egyik tul élte a másik tönkre ment. Most nagyon szép és sarjai is vannak.Tetem fel képet róla .
Előzmény: marimama51 (6595)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6595
Te mikor vetted a banánod?Én is a starkl-tól vettem az enyémet még májusban.
Előzmény: piszvas (6581)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 6594
Szerettem volna leválasztani egy sarjat a banánomról,de azt hiszem,hogy nagyon elrontottam.Kibontottam a földet,de gyökere nincs a sarjnak.Az egyiket leszedtem,de gyökér nélkül van.Elültettem cserépbe,mit gondolsz megmarad?Attól tartok,hogy ezt nagyon elszúrtam.
Előzmény: jozso48 (6590)
piszvas Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6593

Nagyon szivesen adok belöle még többet is de én tavaszal szoktam szét ültetni.Meg akkor adok mindenkinek  ugyan is csak akkor látom hol jön ki és mejik ered meg.Ijenkor elszárad már és jövöre lehet nem az fog megindulni hanem mellete ör centivel vsgy még odéb.Az is elöfordult hogy az öreg tő is meg indul.Ugyis biztos tartjuk a kapcsolatot és akkor nagyon szivesen meg van az imélem megtalálod.Örülök hogy ilyen jól össze jötünk látod más t nem is érdekelte hogy mit irok.Elhiszem hisz még ezen a topikon új vagyok de biztos sokat fogok ide is járni.Látam van még egy két kertészeti forum azok közül is választok mert már találtam is.Hortenzia,hibiszkusz,csere-bere,tuják na szoval ilyeneket.Nagy a kertem és imádom a növényeket csak nem mindegyiket tudom mi és hogy kell kezelni.

Előzmény: jozso48 (6591)
piszvas Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6592
Köszönöm szépen a részletes leirást. Remélem ha két hét mulva csinálom ezt végig nem lesz késő. Ugyan is most hétfön utazunk Görögországba és csak kéthét mulva leszek.Most meg már nincs időm megcsinálni.Két hét mukva jövök és akkor megirom hogy sikerült .Majd akkor még lesz kérdésem a takarásról.
Előzmény: jozso48 (6590)
jozso48 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6591
Majd elfelejtettem,nem tudom milyen fajta a páfrányod,de ha lehet az ősszel egy tőre szivesen vevő lennék.
Előzmény: jozso48 (6590)
jozso48 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6590

Jó ez a kép is a fagyálló citromról,azzal nincs semmi teendőd,esetleg a töve köré

teregess egy kis falevelet,mivel még fiatal,de annak ki kell bírnia a telet.

A fagyálló banánodról most vegyél le dugványt,hogy még legyen ideje az anyatőnek is meg a sarjnak is regenerálódni a tél előtt.Sarjat úgy tudsz leválasztani,hogy

egy ültető kanállal,v.erősebb késsel óvatosan kibontod a fiatal növény vastag töve(ez a rizóma)

 körül a földet le a gyökerekig.Látni fogod hol van összenőve az anyatővel,

ott szépen elvágod,leválasztod az anyjáról.Ezután a rizóma alá nyúlsz az ujjaiddal

és az előre meglazított földből óvatosan kihúzod a  fiatal növényt gyökerestül.     Úgy ültesdd el,hogy a gyökerei ne hajoljanak vissza és ne is tördd meg őket.

Mielőtt a cserepét teljesen feltöltenéd,a sebet kendd be faszénporral,ugyanezt tedd meg az anyanövényen keletkezett sebbel is és csak utánna töltsdd vissza a földet.

Ezután be kell öntözni a becserepezett sarjat,de lehetőleg ne mosasdd le a sebről a  faszénport,ez megóvja a berothadástól.Tedd árnyékos helyre amíg megindul,

begyökeresedik a cserépbe.Azután lassan úgyis be kell vinni.

A cserepes banán amit vettél az biztos,hogy törpebanán,azt árultak.

Előzmény: piszvas (6589)
piszvas Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6589
Sajnos a citrom ról csak ilyen képet tudtam csinálni mert még nagyon kicsi idén vettem a kiállitáson.IGY IS TÉRDELTEM HOGY LETUDJAM VENNI DE HA KEL CSAK A LEVELE V.MÁS ÁLLÁSBAN.Akor megprobálóm makróban leveni.Különben tüskés nagyon mint a rozsa én még ilyet nem láttam.A páfrányról azért tetem fel ilyen sokat mert nemtudommelyikből ntdod megállapitani és nem csak a medencénél van hanem a fa és virágos kertben is.Nöl mint a dudva.Van még egy cserepes banánom is én  a Tesscoban vettem aról is teszek fel képet mert azt nem tudom milyen fajta.A rizmot is ird meg légyszi mi az nem értek hozzá és hogy honnan lehetne beszerezni szalmát és kukoricát.Ja és hogy teljesen földig vágjam vissza a télálló banánomat.Aról is tudok közelebi képet felteni egy éves idén vettem.Mégvalami a sarjat hogy kell leválasztani hogy azt betudjam hozni ha még is elfagyna.Jó sok kérdésem van mi.
Előzmény: jozso48 (6586)
piszvas Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6588
Előzmény: jozso48 (6586)
piszvas Creative Commons License 2008.09.05 0 0 6587
Előzmény: jozso48 (6586)
jozso48 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6586

Jó lenne egy közeli fotó a páfrányokról is meg a citromfáról is,én ugyanis nem találom a fotókon.Ha valóban fagyálló citromod van,azzal semmit sem kell csinálni,

az abszolut jól telel,ugyanezt nem mondhatjuk el a fagyállónak árusított narancs

és mandarin esetében,azok még takarással is sérülnek v.akár kifagyhatnak.

Előzmény: piszvas (6584)
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6585
Elfelejtetem mi bp.Erzsébeten lakunk és szürkés feketehomokos a talaj.
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6584

Elöször is köszönöm a tanácsokat .Azt még nem tudom hogy honnan szerzek szalmát és kukoricát fenyö galyam még csak van.Mi az a rizmo amit az egerek megrágnak ha egyszer levágom földig?Sarjakkal mit csináljak?

Páfrányok valoban itt terjedt el olyan minz a gaz nem lelet ki irtani amerre megy a gyökere ott jön ki.Sajnos a nevét nem tudom mert a szomszédomtól kaptam .Az viszont meg sajbos meghalt nála volt a kertben és adot két tövet.Teszek fel képet ha kell közelebit hátha megtudod állapitani milyen faj.Mocsári hibiszkusz ez amit a képen látsz idei ültetés és gyönyörü virágai vannak.Van viszont egy másik az már két éves és nem takartam söt a felét sikerült kihuznom gyökerestül.Véletlen maradt ben egy kevés és most csoda az rozsaszincirmos.Nem tudtam hogy téjen elszárad és azt hitem tönkrement.Van még két fehér is .Citrom fáról nem tudsz valamit azt is tél állonak adták?

Előzmény: jozso48 (6582)
jozso48 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6583

Elfelejtettem megemlíteni,hogy azt a gyönyörű mocsári hibiszkuszt is érdemes

takarni,attól függően,hogy felétek milyen hidegek szoktak lenni.Bár a tavalyihoz

hasonló telet ígérnek a jósok,akkor nem lesz rá szükség.

Előzmény: jozso48 (6582)
jozso48 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6582

Üdv.had tudakoljam meg milyen páfrányok láthatóak a középső képen?Álltalában

a páfrányok nehezen viselik a tűző napot,itt viszont úgy látom kapnak rendesen,

ennek ellenére nagyon szépek,alig van néhány megperzseltnek tűnő levél és,ha

jól gondolom egy részük már nálad szaporodott.

A banánhoz annyit,hogy az első fagyok álltalában a föld feletti részeket elpusztítják,

ilyenkor ezeket le kell metszeni,eltávolítani,majd némi gombaölőszeres kezelés

után a megmaradt gyöktörzset takarni kell(fenyőgally,kukoricaszár,szalma,stb)majd

egy darab fóliával fedni,hogy ne ázzon be,majd ezt földdel takarni,lefogatni egyben.

Csak addig hagydd rajt a takarást amíg feltétlen muszály,nehogy előbb beinduljon a takarás alatt v. berothadjon.A fenyőgally jó távtartó és ha erre száraz szalmát terítesz nem fog berothadni a fólia alatt.Még arra kell ügyelni,hogy egér,patkány

nehogy megrágja a lédús rizómát.Azoknak célszerű "örök"kosztot kihelyezni a takarás alá és akkor remélhetőleg nem mennek vissza többé.

Előzmény: piszvas (6581)
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6581
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6580
Na végre sikerült.
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6579
Egy kis türelem most derült ki nagy a képem le kell kicsinyitenem.
petya71 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6578

az új képnél a tallózzal beteszed a kívánt képet,utána a jobb oldalt a kép mellett találod a beszúr szócskát,arra klikk és akkor megjelenik a topikban is.

Előzmény: piszvas (6577)
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6577
Képet nem tudom feltölteni hogy kell?
piszvas Creative Commons License 2008.09.03 0 0 6576

Sziasztok új vagyok a topikon és szeretnék kérdezni töletek egy két dolgot.Van egy banán fám amit a starkeltől vettema neve ha minden igaz musa basjoo .Nagyon szépen fejlödik és van sarja is 3-om de a teleltetését nem tudom ,mert mindenhol mást olvasok róla.Ezt szeretném megkérdezni ti mit tudtok róla.Menyire vágjam vissza és mivel takarjam le télire?Sarjat hogy lehet leválasztani? Mivel félek elfagy és akkor még legyen egy.Ezen kivül van citrom fám is amit a kertészeti kiállitáson vetem ezt is tél állónak. ez egyáltalán nem nőt de nagyon szép kint van a kertben.Evel mit csináljak?

Elöre is köszönöm segitségeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!