Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9126

Köszi az ötletet IS! :)

 

Nem zártam be, de azért nem voltam 100% elégedett.

KGE toldáshoz perzselővel megégette a csövet.

A szűrőzésre dróttal rögzítette a szunyihálót. Elejét hátulját meg szürke ragszalaggal ragasztotta le a csőhőz.

Végig kaviccsal töltötte fel a cső mellett a talajszintig. stb.

 

Egy ilyen szivatyúban gondolkozom. Szívószálnak 5 méter 40-es pvc szivatyú oldalon 1"-os menetes pvc könyökkel és lent lábszeleppel. Ha lehet még annyi kérdésem: ezek a réz rugós lábszelepek nem csökkentik a szivatyú teljesítményét érezhetően? Nekem nehezen átjárhatónak tűnnek! Köszi előre is!

 

A Fredinek is köszönöm az elérhetőségüket! Még emlékeznek a kútra és a nevedre.

Előzmény: Törölt nick (9116)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9124

Pontyosan :)

A szívóoldal is jelentős hatással van a munkaponti görbére és 6-7 méter alatt már áramzaálóvá válhat a cucc.

Előzmény: Törölt nick (9119)
Kútdoki Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9122

:))
Előzmény: Törölt nick (9100)
nagygabi69 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9121
Danke!
Előzmény: Törölt nick (9118)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9116

Üdv !

Gratula ! Akkor a kaput nem zártad be mégsem:) Igen ez már egy használható mennyiség, sokan örülnének a negyedének is. Persze talajfüggő a dolog legfőképp. Valóban szükségtelen a csőbúvár.

Hát ha nincs sok kidobni való pénzed és minőségibb cuccot akarsz akkor Pedrollót mondanék. Teljesítményben meg azt ami az igényeidet kiszolgálja. Itt csemegézhetsz : http://www.szivattyubolt.hu/251-pedrollo-hazi-vizellatok.html

És ott vedd ahol olcsóbban vagy jobb feltételekkel kapod.

Előzmény: Törölt nick (9114)
Infomaker Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9115
haveromnál pedig csak 9 méter a szívócső, mégis gázosnak tűnik ha megszívatjuk.
Szóval úgy értem, hogy ez akavitációs leírás akkor igaz, ha a szívócső hosszabb mint 10 méter, mondjuk 15 méter. akkor a szívómélység lecsökken de ott még mindig megvan a szívócső...remélem érthető :)

De nála például az van, hogy 9 méter hosszú a szívócső. ha tökre a szívócső aljáig csökken a víz, akkor is még a szivola tud szívni. Ha az alá menne akkor meg hirtelen levegős lenne nem?

Bár való igaz, ha nem húzzuk nagyon, akkor nem bubizik a kút. Ha üres slaggal nyomatjuk, akkor egyből ciripelnek a bubik, és lassan leáll a szivattyú.
Előzmény: Törölt nick (9108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9114

Kész lett a kutam!

 

125-ös kge 20 méter, 3 méter fúrva szűrőzve. Nyugalmi vízszint 3 méteren. 10 perc szivatyúzás után letisztult teljesen. 5000/óráig mondták hogy rakhatok rá. Szeretnék egy aknát csinálni tartálynak ezért nem biztos hogy kellene a csőszivatyú. Pedroló vagy grundfos?

 

 

vasalbi Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9113
Bocsesz megszaladt a szár egy kicsit(-:
nagygabi69 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9112

Üdv az Uraknak!

 

Visszaolvasgatva konkrét árakat nem találtam...:-(

 

Ezért a konkrét kérdésem,amire konkrét választ várok:

 

Pilisvörösváron tudtok-e ajánlani kútfúrót,és ez mennyibe kerűl/méter, (tól-ig.)

 

(tehát ,hogy mitől függ, bla-bla-bla helyet konkrét ár/méter érdekel-ne)

 

Köszi!

perec02 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9111
Még egy kérdés, ha nem rakok rá lápszelepez akkor is ez lesz a tünet?
perec02 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9110

Kösz XXI.krület
Ezt elsőre fel sem fogtam. Szóval kicsi a hozama és megint megszívtam. Röviden ennyi.
perec02 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9109
KB 2m méteren van a nyugvó víz. Az elektromos szivattyúm 3600l/h a robbanómotorost azt nem tudom. A cső amit használtam az a sztenderd 40 PVC. Ja és másfél óráig adta tőgázon. Ma megpróbáltam mosatni, visszafele nyomatni fel de nem jött fel a víz mellette.
Előzmény: Törölt nick (9107)
perec02 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9105
Sziasztok

Én egy Szolnok melletti településen lakom és lefúrtam a kis kutam 34m- re és nem adja a vizet. Levegőt fúj gázos lenne a víz ebben a talajrétegben? Tegnap még adta jól ma meg csak levegő. A sok gáz végett levegős lenne a rendszer? Víz az van a csőben nem is kevés, és gyorsan újra töltődik. Most mit rontottam el?
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9104
Hi Che!

Igazán nincs mit, fehér ember nem felejt:-))))))))))

J.a G.
Előzmény: Törölt nick (9102)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9103
Szia!

Köszönöm, de nem kell megkövetned...legalábbis engem nem.
Nincs csak fekete és fehér. Színes és árnyalt minden körülöttünk.
Emberek vagyunk, népek vagyunk. Vannak jó és gonoszabb emberek, népek. Persze ez is relatív, mi a nézőpontod.
És vannak azok, akiket említesz. Mindenre képesen, ezért olyan álarcot vesznek fel és olyan bőrbe bújnak, ami hosszú és rövidtávú érdekeik érdekében szükséges.
Csak az a jó, hogy a magyar ember még lát és látja a pacipatát. De próbálkoznak és próbálkoznak:-(

J.a G.
Előzmény: pasass (9098)
pasass Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9098
Nagyon megkövetlek !
De miért is?
Nem a kétkezi okos munkásokról szólt a kis esszém.
Minden Tisztelet
Ő Nekik!
Akik dolgoztak ,és kitaláltak a mai napig is használt technológiát!

Hanem inkább a mai Magyar Víz Lopó "Honfiakról."?
2010,

Kik is Ők??????????
Előzmény: James a Gandolfini (9087)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9097

Üdv !

És ha dízel ? :) Szerintem a béléscsövek színeltérése egy nagyon jó alku alap lehet :)

Előzmény: Törölt nick (9084)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9096

Üdv !

No így azért mindjárt okosabbak lettünk és hihetőbb a sztori. Azt hiszem  ha dobnál fel képeket beindulna az ötletbörze is. Szerintem többségünk a világos beszédet szereti nem pedig a marketing ízű izgalmasnak tűnő mondatokat. Másoknak is segítettünk nektek miért ne tennénk ? Magunközt szólva nem hinném hogy normális fúrómester ráugrana erre a lehetőségre, mert ha rizikózni akar maga is rizikózhat és nem kell risztelnie sem jóban sem rosszban senkivel. Sok sikert a próbálkozáshoz !

Jószerencsét !

Előzmény: vasalbi (9085)
kneissl Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9095
Jól sikerült a fúrás !!
:-)

http://index.hu/belfold/budapest/2010/07/29/kiderult_mi_okozta_a_terezvarosi_kratert/
Előzmény: vasalbi (9078)
kneissl Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9094
Félreértések elkerülés végett:
A két vidéki informatikusból nem én vagyok az egyik...
és a másik sem...
Előzmény: Törölt nick (9070)
Innodrill Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9090
Előzmény: Törölt nick (9084)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9088
Jó szerencsét!

Ment neked emil, ha megkaptad jelezz vissza pls itt, hogy ok!

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (9079)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9087
Példának okáért 1 zsidó kútfúró :-))

Weiner Jenőt, aki kútfúrással és tejkereskedelemmel foglalkozott, rövid ideig a Csányi gazdák malmának bérlője is volt, idős újszásziak szerint a jászberényi tanyagazdák bújtatták a deportálások idején. (Szekeres Istvánné szerint Weinert a család egykori szolgálója, Csathó Mária bújtatta, akit a háború után feleségül vett. (Jenő és Éva nevű gyermekük született.) Weiner Jenő a hivatalos jelentés szerint 1945-ben visszatért Újszászra, és a Breuer-féle fatelepet vezette az államosításig. Később a szolnoki járműjavítóban vállalt munkát. Weiner Jenő eladósodva lett öngyilkos 1966. januárban, ereit felvágva ugrott egy kútba. Az újszászi temető családi síremlékén az alábbi adatokat olvashatjuk: „Weiner Jenő 1896-1966 – Csathó Mária 1916-1994 – ifj. Weiner Jenő 1944-1997"


pasass Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9086


AZ ÉV POÉNJAAAA:))))))))))

Láttál te már Héber kútfúrót? :))))
vasalbi Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9085
Üdv mindenkinek!

Akkor fussunk neki mégegyszer(-:Győr mellet élő cimborámék szert tettek egy ruszki kardánhajtású kútfúrógépre ami egy MAN-ra van szerelve.MAN-ról át lesz téve egy UNIMOGRA ami ugye célszerűbb most nem sorolom miért aki ismeri az tudja.A fúrógéphez kell még egy zagyszivattyú egy két fúrófej meg egy szakember mert nem akarnak gány munkát végezni ha már nekiállnak.Erről épp eleget olvastam pont itt.Nyilván nem állnának neki ha nem lenne igény a környéken kútfúrásra és nyilván nem ingyen akarnak valakit(főleg egy kútfúró szakembert)dolgoztatni.Pusztán ennyi a történet bocs hogy nem írtam le bővebben de nem gondoltam hogy itt el akarják harapni a torkomat.Ja a dob utcát poénból írtam(-:ha már héber kútfúró ugye(-:Magamról annyit nem vagyok kútfúró csak amatőr műkedvelő aki vizet próbál fakasztani a hegyoldalon mert nincs vezetékes víz és baromi drágán hozzák tartálykocsival.Én örülnék a legjobban ha meg tudnék fizetni egy jó kútfúrót de sajnos nem tudok úgyhogy marad a brejzolás meg a kézi fúrás(-:

azért ha nem baj így köszönnék:

Jó szerencsét
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9084

Holnap 7:00

 

Utánna az ismert adatok alapján kérem a legeslegjobb szivatyú ajánlását.

 

Mitgondoltok zárjam rá a kaput, jukasszam ki a kerekeit és eresszem le a benzint a kocsijából addig amíg legalább 3 évet nem bizonyít az a kút?

 

Sőőőt utólag megmondom neki hogy én kissebet szerettem volna olcsobban:)

nopánick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9083
Mi a gond azzal, ha valaki tisztán csak befektetni akar a kútfúrásba?
Akkor már utálni kell...?
Előzmény: Törölt nick (9077)
nopánick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9082
Csak...hát ilyen infók mentén nem lehet
elkérni, olyan könnyen az extra pénzt....mint a
"kurva nagy szakember vagyok, eltalálom a félméteres célt
is Dunaharasztiban, ahol gyakran még az sincs ám..." alapon.

Nem tudom kinek van inkább igaza konkrétan,
e kérdésben...de a jelek valaki... csúsztatott...?

Most akkor szegény megrendelő kinek higgyen ?
...és főleg kitől rendeljen, mennyit fizessen?

A "titkok tudójának" sokat?
Vagy a "nem akkora ügynek" kevesebbet?

Éppen ezért írtam a minap, is hogy
a valós, nmyilvános infó sokkal többet érne, mint
az a kibaszott nagy porhintés, amit jó sokan
a kútfúrók közül előadnak lehetőség és ár ügyben.

Gyakorlatilag, szava hihetetlennek tűnnek...
Csak itt a fórumon, is már több esetben
merült föl alapos gyanú, derült ki érdekes infó.

Ma, kútfúrót felfogadni lutri....mert megy a ködösítés, ezerrel.

Előzmény: nikolas70 (9080)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9081

Üdv !

 

Hát ha jobb így hogy duzzogsz ? Én csak az aggályaimat írtam, de "szigetlakó" fórumtárs gondolatainak jórészével is egyet értek. Azért ha időd engedi dobj már pár képet abból a Dob utcából aztán egyből kiderül mennyire komoly a dolog.

Küldheted privátban is ha nem akarsz nagy nyilvánosságot.

Előzmény: vasalbi (9078)
nikolas70 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 9080
Hali! Azért Te sem tudsz mindent ! :D Az igaz, hogy Harasztiban 1-2 helyen csak 50 cm vízadó kavics van, de Dunaharaszti nagy részén 2-4 méteres "jó" vízadó sóder van. Csak egy példa : a Bezerédi lakóparkban 4 méteres sóderágy van és öntözőrendszerek működnek a kutakról, max 6 méteresek a kutak! Ezt az infó csak a tisztán látás kedvéért írtam le. Számtalan kutat fúrtam Dunaharasztiban. Az 51-es út közelében, 24 méteres kutat fúrtam néhány évvel ezelőtt, nagyon jó vízadó homok van 20 méter környékén. A lényeg, hogy Harasztiban 95 %-ban sikersztori a fúrás. További szép napot.

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (9070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!